Burun Dolgusu

[Kullanılan Oy Sayısı : 6 Ortalama: 3]

Görsel Anlatımlı Videolar

Liposuction Ameliyatı, genel olarak vücutta birikmiş ve diyet veya spor ile atılması mümkün olmayan inatçı yağ birikintilerini atma işlemidir. Liposuction ile karın germe veya popo incelme mümkün olabilir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır ? 

Burun dolgusu Burun şekillendirmek için kullanılan ameliyat estetik yöntemidir. Dolgu genelde yüzde ki veya vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan çukurlukları gidermek için kullanılır. Ama burun içinde rahatlıkla uygulanan bir yöntemdir.

Burun dolgusu ile burun kemeri, burun sırtı, burun asimetrisi gibi birçok burun problemi rahatlıkla giderilebilir. Muayenehane şartlarında rahatlıkla kısa bir sürede yapılabilir. Daha önce burun estetiği yaptırmış bir hasta da bu uygulamayı rahatlıkla yaptırabilir.

Burun dolgusu ne kadar kalıcıdır

Burun dolgusu ortalama olarak 5-10 sene arasında kalıcıdır. Bu süreyi çok fazla uzatmakta hasta açısından iyi değildir. Bir süre sonra dolgu eriyerek, vücuttan siz istemesenizde tahliye olur. Bu durumun geçici olması hastaya birçok avantaj sağlar.

Burun dolgusunda yaş sınırı var mı 

Burun dolgusu cerrahi bir işlem olmadığı için bir yaş sınırı yoktur. 18 yaşını dolduran hastalarımız bu ameliyatı rahatlıkla olabilir. 18 yaşının altında ki hastalarda ise, anne ve baba onayı ile burun dolgusu rahatlıkla uygulanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken tek bir husus vardır. O da hastanın burun gelişimini tamamlamış olmasıdır. Çünkü burun gelişimini tamam olmadan dolgu yapılmaz. Belki burun gelişimini tamamladığında kendiliğinden burun düzelebilir.

Cerrahi müdahale mi burun dolgusu mu daha iyi 

burun-dolgusu-islemi

Cerrahi müdahale gerekmeyen hastalarımız için en uygun çözüm burun dolgusu olacaktır. Ama burunda ki yamukluk ve bulgular çok derin ise, cerrahi müdahale şarttır. Çünkü dolgu uygulaması ile burun bir yere kadar düzeltilebilir. Bunun sonrası ameliyat olmaktır.

Burun dolgusu ile botoks kullanılabilir mi 

Burun için dolgu yapıldıktan sonra botoks da hem burun için hemde yüzün farklı yerleri için rahatlıkla kullanılabilir. Hatta burun ucu kaldırmak için botoks da kullanılabilir. Aynı anda uygulanmasında bir sakınca yoktur.

Burun dolgusunun yan etkisi var mı 

Her estetik müdahale de olduğu gibi yan etkiler küçük de olsa vardır. Bunların en başında dolgu yapılan bölgede oluşan morluklar gelir. Bu geçici morluklar her hastada da olmayabilir. Ama olduğu durumlarda vardır. Tabi ki geçici bir süreçtir. Bir süre sonra kendiliğinden geçer ve hasta normal hayatına geri döner.

Burun dolgusu yapılırken ağrı olur mu

İşlemi yaparken hiç ağrı olmaz. İğnenin geçeceği yerde bir miktar iğne batırma hissi olur. Ama bu çok az ve tahammül edilmeyecek kadar büyük bir acı değildir. Bazı hastalarımız bu durumu da istemez. Böyle olduğunda minik lokal anesteziler ile hastanın tam ağrısız işlemi sürdürmesi de extradan sağlanabilir.

Burun dolgusu fiyatları

Burun dolgusu fiyatları burunun tipine ve buruna kullanılacak olan dolgu miktarına göre değişir. Bu da bir muayene sonrasında ancak belirlenebilir. Klasik cerrahi ameliyata göre çok ama çok daha ucuz bir işlemdir. Maliyeti cerrahi yönteme göre çok düşüktür. Ama burun yapınızı tam olarak görmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bize İnternet üzerinden burun şeklinizi göndermeniz durumunda da burun dolgusu işlemi fiyatını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Burun dolgusu ile fonksiyonel sorunlar giderilebilir mi 

Burun dolgusu ile konka temizliği nefes alma gibi buruna ait fonksiyonel sorunlar giderilemez. Aslında bir miktar faydalar sağlanıyor olsa da bu efektif olarak istediğim bir sonuç olmaz. Cerrahi işlemde ki gibi rahatlıkla burun için tekrar dizayn edilemediği için fonksiyonel sorunların büyük bir kısmı, dolgu ile giderilemez.

Bu Sayfa 12.601 kez Ziyaret Edilmiştir.

Makaleyi Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın...

Anahtar Kelimeler: , , , , ,

10 comments:

DENİZ11 Temmuz 2016 at 13:05Reply

merhabalar burun ucu için dolgu yaptırmak ıstıyorum. dönüş yapabılırmısınız bır adres verebılırsenız hemen fotografı gondermek ıstıyorum

Op Dr Ali Mezdeği22 Mayıs 2017 at 13:05Reply

http://esteport.com/fotonu-gonder-fiyat-al

bu adresten gönderebilirsiniz…

Fethi unat03 Ağustos 2016 at 16:39Reply

5 yıl önce burun ameliyatı oldum burnunun kemerini biraz fazla aldı Dr.dolgu yla duztilirmi dolgu kaç yıl kalıcı birde fiyati ne beni cevabı bekliyorum tesekurlet

Op Dr Ali Mezdeği22 Mayıs 2017 at 13:05Reply

malesef internet üzerinden fiyat veremiyoruz.
WhatsApp üzerinden fiyatı hemen alabilirsiniz ama… WhatsApp Hattımız : 0543 241 3 241 dir. Size asistanlarım hemen cevap döneceklerdir.

Uğur19 Ekim 2016 at 09:01Reply

Merhaba bir iletişim adresi alabilrmiyim.

Op Dr Ali Mezdeği22 Mayıs 2017 at 13:04Reply

Merhaba ugur bey ;
Sayfamızın ieltişim sayfasında adres ve telefon bilgilerimiz mevcuttur.

Pınar08 Mart 2017 at 20:46Reply

Bende foto yoklamak istiyrm ama adres alabilir miyim ?

admin11 Mart 2017 at 13:48Reply

http://esteport.com/fotonu-gonder-fiyat-al

bu adresten gönderebilirsiniz…

Turkan13 Haziran 2017 at 22:12Reply

Merhaba ben burun dolgusu için fiyat almak istiyorum

Op Dr Ali Mezdeği14 Haziran 2017 at 10:53Reply

Merhaba ,
burun yapınıza göre fiyatta değişiklik gözlenebilir. Burnunuzun birkaç resmini WhatsApp dan atın değerlendirelim asistanlarım sizinle yardımcı olsun isterseniz.
WhatsApp hattı : 0543 241 3 241