Fue Saç Ekimi

Home » Saç Ekimi » Fue Saç Ekimi

Fue saç ekimi ile saç nakli birçok nedeni ile beraber artık saç ekimlerinde şart haline gelen bir saç ekme tekniğidir. Saçın alındığı ve ekim mantığı klasik yöntem ile bir farkı olmasa da, yanında gelen hastanın yüzünü güldüren  sonuç farklılıkları bu tekniği kullanımı şart hale getirmiştir. 

Eğer fue gold saç ekimi ise aradığınız, linkimize tıklayınız.

Fue tekniği ile yapılan saç ekimlerinde ameliyat sonrası ense bölgesinde bir ameliyat izi kalmaz. Normal şartlar altında hastanın ense bölgesinden bir cerrahi işle ile deri ile beraber saç kökleri toplanır idi. Bu işlem sonrasında da kaçınılmaz bir ameliyat izi oluşurdu. 

Fue yöntemi ile yapılan saç ekimlerinde böyle bir şey söz konusu bile değildir. Ense bölgesinden teker teker bir mikro motor yardımı ile alınan saç ekimleri ile ameliyat izi ortadan kalkmıştır. Bu fue tekniğinin en çok tercih edilme nedenidir.

fue saç ekimi

Fue tekniği ile saç ekimi sayıları oldukça yükselmiş, ve bir seansta ekilen saç köklerinin miktarı oldukça artmıştır. Böylece hastayı yormadan ve sıkmadan daha büyük ekimler daha kısa sürede ve klasik tekniğe göre daha başarılı geçmektedir.