Lazerle Kepçe Kulak Ameliyatı

Home » Kepçe Kulak Ameliyatı » Lazerle Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak ameliyatlarında genelde bir neşter vasıtası ile bir kesi açılır. Bu kesi den girilerek kulak kıkırdağı geri alınır. Bu işlem esnasında yapılan bu kesi bölgede az da olsa kanama, morluk ve şişlik oluşturabiliyordu. Bu aslında korkulacak kadar büyük bir yan etki olmasa da kulak lazer vasıtası ile açılırsa bu küçük problemlerde ortadan kalmış oldu.

Eğer iple kepçe kulak ameliyatı ise aradığınız, linkimize tıklayabilirsiniz.

Video Anlatım

Lazerle kepçe kulak nasıl düzeltilir 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kesiyi lazer ile yapıyoruz. Bu nedenle kanama olasılığını en aza indiriyoruz. Bundan sonraki aşamalarda yine klasik kıkırdak düzenlemesi ile devam ediyor. Aslında bu işin espirisi kulak neşter ile açılmıyorsa, lazer cihazı ile açılıyor.

Avantajları

Lazer ile yarılan kulak bölgesinde kanama olasılığı yok denecek kadar aza indiriliyor. Bu da ameliyatın ve sonrasından konfor anlamına geliyor. Ameliyat sonrasında ise, şişlik ve morlukların da olmaması, ameliyat sonrasında konfor açısından ve iyileşme süresi açısından önemli. 

Kanamanın olmaması demek saç bandı uygulama süresinin aza veya hiç olmaması demek oluyor. Bu da ameliyat sonrası yüz güldürücü olabiliyor. İyileşme süresi çok hızlı olacağı için ise, normal iş veya sosyal hayata dönüş süresi azalıyor. Lazerle kepçe kulak ameliyatı yorumları için youtube sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Lazerle Kepçe Kulak Ameliyatı

Dezavantajı var mı 

Lazer ile kepçe kulak ameliyatlarında kanıtlanmış veya bizim gözlemlediğimiz bir yan etki veya dezavantaja rastlanmamıştır. Yapılan hastalar yine takip edilip var sa bir revizyon durumu tarafımızdan düzeltilmektedir.

Fiyat farkı var mı 

Yapılan bu yeni teknoloji için bir fiyat farkı mevcut değil. Yapılan uygulama süresi veya ameliyat sonrası konfor farkı olması nedeni ile tercih edilebilir ama belirlenen bir fiyat farkı şimdilik yoktur. Lazerle Kepçe Kulak Ameliyatı

Ne kadar kalıcı  

Kepçe kulak ameliyatlarında ki başarı oranımız yüzde 98 dir. Çok nadir kulaklarda açılma olan hastalarımız olmuyor değil. Aramızda ki güven ilişkisi zedelenmedi ise, biz revizyon ameliyatları ile düzeltme yaparak tedaviyi sürdürüyoruz. kalıcılığı çoğunlukla ömür boyu sürer.

Ağrı veya sızı olur mu 

Ameliyat öncesinde lokal anestezi uygulaması yapılır. Bu yüzden hasta ameliyat esnasında herhangi bir ağrı veya sızı hissetmez. Ameliyat sonrasında da verilen ağrı kesici ilaçlar ile ağrı hissedilmemesi sağlanır. Tabi ki doktor tavsiyelerine ve ilaçlara tam riayet edildiği sürece.

Her hasta için lazer tekniği uygulanabilir mi 

Her yaştan herkes için bu teknik kullanılabilir. Çocuk yaştaki bir hastadan tutunda yaşı 60 olmuş bir hasta olsun hiç fark etmez. Lazer ile kesi atılarak ameliyat gerçekleştirilebilir.

lazerle kepçe kulak ameliyatı olanlar

Bu teknik ile ameliyat olanlar tıpkı klasik yöntem ile yapılanda olduğu gibi hastalar memnun kalır. Bunu teyit etmek için hastalarımıza bir çok memnuniyet videosu çektirdik. Bu videolara instagram ve Youtube kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.