Labioplasti Ameliyatı

Home » Vajina Estetiği » Labioplasti Ameliyatı

Vajina bölgesinde yaşanan sorunların en başında, vajinanın iç ve dış dudaklarının yaprak gibi sarkarak kötü bir görüntü oluşturması geliyor. Bu sorun tıbbi alanda Labioplasti deniyor. Bu sorunun adı çözümün ismi de labioplasti ameliyatlarıdır. 

Eğer vajina daraltma ameliyatı ise aradığınız, linkimize tıklayınız.

Video Anlatım

Vajina neden sarkar 

Aslında bunun bir çok nedeni vardır. Ama bilmenizi isterim ki bunların en başında genetik yani doğuştan gelen nedenler vardır. Sonradan olan vajen sarkmaları genelde fiziksel sorunlardan kaynaklanır. Yani kullanım ve cinsel ilişki de aşırıya kaçma bunların başını çeker. 

Labioplasti Nedir

Vajina iç ve dıi dudak sarkmasının giderildiği ameliyatın ismine labioplasti denir. Estetik ve plastik cerrahlar tarafından yapılır. Genel anestezi ile bir saat süren bir işlemdir. Aynı gün veya bir gün sonra taburcu ile sonuçlanır. Labioplasti yaptıranlar genelde memnun kalır. Görsel olarak sarkmış deri toparlanır ve daha fit bir görünüm elde edilir.

Vajina sarkması çözümsüz bir durum mu 

Labioplasti dediğimiz bu ameliyatlar ile vajen tamamen eski hale gelebilir. Yani sürekli bu ameliyatı tekrarlamak gerekmez. Bu yüzden bir kere yaptırdığınızda bu işlemi bir daha uzun yıllar bu sorun ile karşılaşmazsınız. Labioplasti sonrası his kaybı yaşanmaz. Sadece deri bolluğu problemi giderilir.

Vajina dış dudak sarkması nasıl geçer

Bu sorunun net yanıtı ameliyat diyebiliriz. Herhangi bir ilaç veya kullanılacak bitki kürlerinin bu sorunu giderdiği gözlenmemiştir. Tabi ki bu net değil araştırma tavsiye edilir.

Dış dudak sarkması vajina

Görsel olarak kötü bir görünüm verir. Sağlık açısından bir sorun teşhil etmeyebilir. Yalnız cinsel ilişki esnasında ağrıya denen olabilir. Bu da fazla sarkmış derinin vajina içine yuvalanmasından kaynaklanabilir. Çözümü kalıcıdır. Tekrar kolay kolay gerektirmez.

Labioplasti ameliyatı

Labioplasti Ameliyatı hangi nedenlerden dolayı yapılır 

Bunların en başında estetik açıdan kötü görüntüyü gidermek için yapılır. Çünkü yaz aylarında giyilen bikini de bu sarkmalara çok fazla belli olur. Ayrıca aşırı şişkinlik de estetik açıdan kötü görüntü sağlar. Aslında partneriniz için de evliliğin daha verimli olması için bu ameliyatlar sıklıkla yapılır. Labioplasti Ameliyatı

Bir diğer neden ise, tıbbı gerekçelerdir. Bunlarda kısaca cinsel ilişki esnasında vajina dudaklarının sarkık olmasından dolayı kadında oluşan ağrı ve sızıdır. Kadın için işkence haline gelebilir. Bu yüzden de mutlu bir evlilik için vajen iç dudak operasyonları kritik derece de önem arz eder. Vajina iç Dudak Sarkması. 

Labioplasti hangi bölüm bakar 

Bu alan kadın doğum uzmanlarının alanı gibi görünse de aslen estetik cerrahların alanına girer. Bölge değil yapılan iş estetik bir müdahaledir.

Labioplasti kaç günde iyileşir

Ortalama olarak bir ay sonra ameliyat final halini alır. Bu süre içinde cinsel ilişkiye müsaade edilmez.

Labioplasti niye olur

Bu sorunun net yanıtı genetik diyebiliriz. Sonradan kullanmaya bağlı veya bir rahatsızlık sonucu oluşmaz. Bakire kızlarda da bu sorun görülebilir. Ve hatta kızlık zarlarına bir zarar gelmeden de bakılabilir.

Labioplasti ameliyatı nerede ve nasıl yapılır 

Ameliyat tam teşekküllü bir hastanede yapılır. Aslında pek uzun sürmeyen estetik müdahaleler arasında yer alır. Ameliyathane koşullarında yapılır. Ortalama olarak ise, 45dk süren bir ameliyattır. Anestezi türü ise genelde lokal yani ameliyat edilecek alanın sadece uyuşturulması ile yapılandır. 

Bir diğer anestezi türü ise, genel anestezidir. Bu türde ise, hasta tamamen uyutularak ameliyat edilir. Bu hastanın isteğine göre tercih edilen bir uygulamadır. Bazı hastalarımız ortamdan rahatsız olabiliyor. Bu yüzden uyumayı ve uyandığında her şeyin bitmiş olmasını istiyor. 

Ameliyat sonrası bir kaç saat sonra taburcu edilir hasta. Ama bazen takip gerektiği durumlarda ise, bir gün süre ile hastane de kalması gerekir. Ameliyatın ilerleyen zamanlarda tekrarlanmasına gerek yoktur. Ameliyat sonrasında vajen yapısına göre illa ki gevşemeler de beklenir. Vajina iç Dudak Sarkması

Labioplasti Fiyatları

Labioplasti fiyatları genelde tek yapılmaz. Bir kaç vajina estetiği ile kombine edilebilir. Veya sadece bu ameliyat kendi başına da yapılabilir. Bu yüzden bir fiyat vermek mümkün değil. Ücretsiz olarak yapılan muayenemiz ile bu ameliyatın detaylarını ve maliyetini rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Vajina iç Dudak Sarkması