Çarpık Bacak Estetiği

çarpık bacak estetiği ali mezdeği

Home » Bacak Estetiği » Çarpık Bacak Estetiği

Günümüzde oldukça sık yaptığımız ameliyat türlerindendir. Bacak ameliyatları ince ve çelimsiz olan bacakları estetik bir form kazandırmak için yapılır. Ameliyat kolay ve sonuçları oldukça başarılı ameliyattır.

2 farklı şekilde yamuk bacak düzeltilebilir. Bunlardan birincisi silikon protez ile bacak estetiği diğeri ise, yağ enjeksiyonu ile bacak estetiği ameliyatıdır. 

5dk İçinde Fiyat Al

Silikonla Bacak Estetiği Ameliyatı

Çarpık Bacak Estetiği

Silikon meme büyütme ameliyatlarında olduğu gibi bacak estetiği ameliyatlarında da sıklıkla kullanırız. Ameliyat ile düzenlenecek olan kısıma silikon yerleştirilerek estetik verilir. Bu silikon protezler çubuk şeklinde kalitesine göre değişir. Markasının dışında birçok türü de vardır. Ameliyat genelde kolay geçer. Zor bir ameliyat değildir. Genel anestezi uygulanır. Ameliyat sonrasında bir gün süre ile hasta hastanede kalması gerekir. 

Ameliyatın başarı oranı oldukça yüksektir. Ameliyat sonrasında gene de revize gerektirmez. Ameliyat sonrasında 2 hafta süre ile bacaklar kesinlikle zorlanmaması gerekir. Ayrıcı fiziksel aktivitelerden de bacaklarınızı korumanız şarttır.

Yağ Enjeksiyonu ile Çarpık Bacak Estetiği 

Yağ enjeksiyonu ile bacak estetikleri genelde bacaklarında çok fazla deformasyon olmamış hastalar içindir. Vücudunun yağ olan bir yerinden yağlar liposuction yöntemi ile alınarak, bacak kısmına enjeksiyon edilir. Bu tabi çok dengeli olması gereken bir transferdir. çarpık bacak estetik fiyatları

Ameliyat bir seansta biter. Ama bacaklarının estetiğine düşkün bayanlarımız için 6-7 ay sonra 2. seans da yapılabilir. Enjeksiyon yapılan yağ transfer edildiği dokuda tamamı tutmaz. Mutlaka bu kayıplar telafi edilmelidir. Bu yüzden 2. kez yağ enjeksiyonu yaptırmak iyi gelir. Ayrıca vücuttan alından yağlarında kilo vermenizde yardımcı olacağını unutmayınız. 

Yağ enjeksiyonu yapacağımızı hasta da mutlaka yağ olmak zorundadır. Genelde zayıf olan hastalarımız bacak estetiği olduğunu düşünürsek, genelde bu tekniğin yapılabileceği hasta kitlesi çok kısıtlıdır. Genelde silikon kullanılır.

Çarpık Bacak Estetiği

Ameliyatsız Çarpık bacak düzeltme

Eğer bacaklarınızda bir çarpıklık varsa, bu ameliyat dışında ne yaparsanız yapın gitmeyecektir. Ama hastalarımızın pişman olmaması için biz bildiğiniz yöntemleri yapın diyoruz. Bir sonuç alanı görmesek bile…. evde çarpık bacak düzeltme

Bazı kadınlarda kimyasal ve hormon ilaçları ile silikon gibi şişirmek şekil vermek ister. bu da çok yanlış bir uygulamadır. Böyle yaparak vücudunuza ne kadar zarar verdiğinizi tahmin bile edemezsiniz. Bu yüzden sizi ameliyat olarak sağlıklı ve en doğru yoldan bacaklarınızı şekillendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Çarpık bacak dolgusu

Dolgu hastanın kendi yağından alınarak bacak bölgesine transfer edilebilir. Bu teknik sık kullanılan bir tekniktir. Bir de kimyasal ürünler vardır. Bu bizim tarafımızdan tercih edilmez. Bazen hem yağ transferi hemde silikon konabilir. Bu hastanın parantez bacak derecesine göre muayene esnasında belirlenir.

Ameliyatsız çarpık bacak düzelir mi

Bu teknik olarak mümkün değil. İnternette bazı spor hareketleri bu sorunu düzeltildiği söyleniyor. Ama şahit olduğumuz bir vaka yok. İster estetik ile ister kemik yapısına müdahale edilerek ameliyat olmak gerekiyor.

çarpık bacak nasıl anlaşılır

Aslında çok basittir. Ayaklarınızı birleştirin ve arada ki farkı görün. Bunu aynaya bakarak yapın. Parantez şeklinde bir görüntü var ise, sizde x bacak dediğimiz sorun olabilir. Çarpık bacak tedavi için bir estetik cerrah aramalısınız.

çarpık bacak neden olur

Tamamen genetik nedenlerden kaynaklanır. Sonradan ağır kaldırma ve bir travma sonucu gözlenmez. Kemiklerde olan bu sorun plastik cerrahi alanında silikon implantlar veya yağ enjeksiyonu ile giderilir.