çarpık bacak estetiği ali mezdeğiÇarpık Bacak Ameliyatı Fiyatı

Home » Bacak Estetiği » Çarpık Bacak Ameliyatı Fiyatı 2023

Günümüzde oldukça sık yaptığımız ameliyat türlerindendir. Bacak ameliyatları ince ve çelimsiz olan bacakları estetik bir form kazandırmak için yapılır. Ameliyat kolay ve sonuçları oldukça başarılı ameliyattır.

Parantez bacak ameliyatı fiyatı

2 farklı şekilde bacak eğriliği düzeltilebilir. Bunlardan birincisi silikon protez ile bacak estetiği diğeri ise, yağ enjeksiyonu ile bacak estetiği ameliyatıdır. Hangisine ihtiyaç varsa doktor onu uygular. Bazen her ikisi aynı anda yapılabilir. Bu da ücreti değiştirir. Bazen fotoğraf istenerek de ortalama ücret hesaplanabilir. Genel bir bilgi edinmek için WhatsApp butonunu kullanarak çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

Avrupa da Çarpık bacak ücretleri 5000 Euro civarından başlıyor. Türkiye şartlarına göre bu rakam korkunç. Ülkemizde hem çok iyi cerrahlarımız var, hem de fiyatlar Amerika ve Avrupa ya göre çok ama çok daha ucuz.

Çarpık Bacak Ameliyatı Operasyon Karnesi

Operasyon yeri Hastane
Anestezi türü Genel
Ameliyat süresi 2 saat
Türkiye de kalma süresi 7 gün
Ameliyat izi 4 cm civarında, belli belirsiz
Ne kadar kalıcı Ömür boyu
İlk duş 2-3. gün
Tamamen iyileşme 1 Ay
Beslenme Protein ağırlıklı, iyileşme döneminde
Hastane de kalma süresi 1 Gece
İşe dönüş 5 – 12 gün, masa başı işler
Ağrı, Acı bir hafta hafif, orta ağrılar
Yan etkiler Kızarıklık, ödem, morarma, şişlik
Komplikasyonlar Yok
Spor, Kardio 2. hafta yürüyüş
İlk kontrol 4. gün ilk kontrol, 8 yıl sonra ultrason
Çorap 2 Hafta bacak için varis çorabı
Korse 21 gün
Kesi bantları 12. gün çıkartılacak
Masaj Liposuction bölgesine 2 hafta
Silikon Markası Euro Silikon, Polytech
Ayakkabı 1 ay topuklu ayakkabı önerilir

Parantez bacak öncesi sonrası

Yasak gereği web sitemizde açıkça öncesi ve sonrası yayınlayamıyoruz. Ama aşağıdaki instagram linkimizden sayfamıza ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesabımızda çarpık bacak  öncesi sonrası fotoğrafları görebilirsiniz.

Öncesi Sonrası

Canlı Hasta Örnekleri

Çarpık bacak nedir ?

“Çarpık bacak” terimi, genellikle bacakların düz bir çizgi yerine bir “X” veya “O” şeklini aldığı durumları tanımlamak için kullanılır. Bu tür bacak şekilleri genellikle yapısal kemik pozisyonlarından kaynaklanır. İşte detaylar:

  • X Bacak (Valgus Deformitesi): Bu durum, dizlerin birbirine yakın veya birbirine temas ederken, ayakların birbirinden uzak olduğu bir durumu ifade eder. Bu şekilde bacakların bir “X” şekli oluşur.
  • O Bacak (Varus Deformitesi): Bu durum, dizlerin birbirinden uzak, ancak ayakların birbirine yakın olduğu bir durumu ifade eder. Bu durumda bacaklar bir “O” şekli oluşturur.

Bu tür bacak şekilleri, genetik faktörler, beslenme eksiklikleri veya diğer tıbbi durumlar nedeniyle gelişebilir. Eğer bu durum bir kişi için rahatsızlık veya fonksiyonel sorunlara neden oluyorsa, ortopedik bir uzmana başvurularak değerlendirme ve tedavi düşünülebilir. Tedavi, fizik tedavi, ortopedik ayakkabılar veya ciddi durumlarda cerrahi müdahaleyi içerebilir.

Silikonla Bacak Estetiği Ameliyatı

Çarpık Bacak Estetiği

Silikon meme büyütme ameliyatlarında olduğu gibi bacak estetiği ameliyatlarında da sıklıkla kullanırız. Ameliyat ile düzenlenecek olan kısıma silikon yerleştirilerek estetik verilir. Bu silikon protezler çubuk şeklinde kalitesine göre değişir. Markasının dışında birçok türü de vardır. Ameliyat genelde kolay geçer. Zor bir ameliyat değildir. Genel anestezi uygulanır. Ameliyat sonrasında bir gün süre ile hasta hastanede kalması gerekir. 

Ameliyatın başarı oranı oldukça yüksektir. Ameliyat sonrasında gene de revize gerektirmez. Ameliyat sonrasında 2 hafta süre ile bacaklar kesinlikle zorlanmaması gerekir. Ayrıcı fiziksel aktivitelerden de bacaklarınızı korumanız şarttır.

Yağ Enjeksiyonu ile Çarpık Bacak Estetiği 

Yağ enjeksiyonu ile bacak estetikleri genelde bacaklarında çok fazla deformasyon olmamış hastalar içindir. Vücudunun yağ olan bir yerinden yağlar liposuction yöntemi ile alınarak, bacak kısmına enjeksiyon edilir. Bu tabi çok dengeli olması gereken bir transferdir. çarpık bacak estetik fiyatları

Ameliyat bir seansta biter. Ama bacaklarının estetiğine düşkün bayanlarımız için 6-7 ay sonra 2. seans da yapılabilir. Enjeksiyon yapılan yağ transfer edildiği dokuda tamamı tutmaz. Mutlaka bu kayıplar telafi edilmelidir. Bu yüzden 2. kez yağ enjeksiyonu yaptırmak iyi gelir. Ayrıca vücuttan alından yağlarında kilo vermenizde yardımcı olacağını unutmayınız. 

Yağ enjeksiyonu yapacağımızı hasta da mutlaka yağ olmak zorundadır. Genelde zayıf olan hastalarımız bacak estetiği olduğunu düşünürsek, genelde bu tekniğin yapılabileceği hasta kitlesi çok kısıtlıdır. Genelde silikon kullanılır.

Çarpık Bacak Estetiği

Ameliyatsız Çarpık bacak düzeltme

Eğer bacaklarınızda bir çarpıklık varsa, bu ameliyat dışında ne yaparsanız yapın gitmeyecektir. Ama hastalarımızın pişman olmaması için biz bildiğiniz yöntemleri yapın diyoruz. Bir sonuç alanı görmesek bile…. evde çarpık bacak düzeltme

Bazı kadınlarda kimyasal ve hormon ilaçları ile silikon gibi şişirmek şekil vermek ister. bu da çok yanlış bir uygulamadır. Böyle yaparak vücudunuza ne kadar zarar verdiğinizi tahmin bile edemezsiniz. Bu yüzden sizi ameliyat olarak sağlıklı ve en doğru yoldan bacaklarınızı şekillendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Çarpık bacak dolgusu

Dolgu hastanın kendi yağından alınarak bacak bölgesine transfer edilebilir. Bu teknik sık kullanılan bir tekniktir. Bir de kimyasal ürünler vardır. Bu bizim tarafımızdan tercih edilmez. Bazen hem yağ transferi hemde silikon konabilir. Bu hastanın parantez bacak derecesine göre muayene esnasında belirlenir.

Ameliyatsız çarpık bacak düzelir mi

Bu teknik olarak mümkün değil. İnternette bazı spor hareketleri bu sorunu düzeltildiği söyleniyor. Ama şahit olduğumuz bir vaka yok. İster estetik ile ister kemik yapısına müdahale edilerek ameliyat olmak gerekiyor.

çarpık bacak nasıl anlaşılır

Aslında çok basittir. Ayaklarınızı birleştirin ve arada ki farkı görün. Bunu aynaya bakarak yapın. Parantez şeklinde bir görüntü var ise, sizde x bacak dediğimiz sorun olabilir. Çarpık bacak tedavi için bir estetik cerrah aramalısınız.

çarpık bacak neden olur

Tamamen genetik nedenlerden kaynaklanır. Sonradan ağır kaldırma ve bir travma sonucu gözlenmez. Kemiklerde olan bu sorun plastik cerrahi alanında silikon implantlar veya yağ enjeksiyonu ile giderilir.

Oluşturma : 31.12.2013 Güncelleme : 11.09.2023