Göz Kapağı Estetiği

Home » Göz Kapağı Estetiği » Göz Kapağı Estetiği

Göz estetiği de dünyada ve ülkemizde sıklıkla yapılan estetik ameliyatlar arasında. Gözün alt veya üst kapaklara müdahale edilebilir. Ameliyat ile çözümler kalıcı ve uzun ömürlü olacaktır.

Eğer yüz estetiği hakkında bilgi almak istiyorsanız linkimize tıklayınız.

Üst Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

Üst göz kapağında bir sorun olup olmadığını hafifçe gözümüze elimizi baskılayarak anlayabiliriz. Baskıladığımızda eğer yağ var ise, zaten elinizde hissedecek ve ameliyat olup olmamanız gerektiği ortaya çıkacaktır. Üst göz kapağı aldırma ile kaşlarında düzenlenmesi genelde gerekir. Çünkü birbirini tamamlayan uzuvlar olduğundan gereklidir. 

5dk İçinde Fiyat Al

Üst göz kapağı ameliyatları lokal anestezi ile bile yapılabilir. Hastane şartlarında bu ameliyatın gerçekleşmesi gerekir. Ameliyat kısa sürer. Kombine alt göz kapağı ile birlikte yapıldığı da olur. Ücreti ve fiyatı gözün şekline göre belirlenir. 

Öncesi sonrası

Bu alandan bir çok örneğimiz mevcut. Ama maalesef devlet tarafından yasaklı olduğu için buradan paylaşamıyoruz. Asistanlarımızdan istediğiniz taktirde sizinle paylaşılabilir. Veya muayene esnasında daha önce yaptığımız hastalarımız size gösterilebilir.

Çift göz kapağı ameliyatı

Bu işlem her iki göze müdahale edilen operasyon çeşididir. Gerekeli olması halinde alt kısımda biriken yağ bezeleri de alınır. Her iki gözün simetrisini sağlamak için genelde çok sık tercih ederiz.

Göz Kapağı Estetiği

Badem Göz Estetiği 

Badem göz her göz kapaklarını aldırma ameliyatı hastama şiddetle tavsiye ettiğim bir şey. Badem göz demek kısaca hafif çekik göze deniyor. Alt ve üst göz kapağından arkaya doğru hafifçe geri alarak göze çekik göz sitili verilmesine deniyor. 

Göz estetiğinde insanların hassasiyeti oldukça yüksek. Kırışıklıklar için kremler ilaçlar maskeler bir süreliğine fayda sağlayabilir. Ama estetik ameliyat kadar uzun süreli bir çözüm olmayacağı aşikar dır. 

Göz estetiği ameliyatını estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılması gerekir. Ameliyat estetik bir ameliyat olduğundan başka branş hekimleri tarafından yapılamaz. Ameliyatı göz estetiğinde tecrübeli hekimlere başvurarak yaptırılmasından büyük faydalar vardır. Ameliyatın sonuçları açısından performans buna bağlıdır. 

Göz Kapağı Estetiği

Göz estetiği sonrasından duruma göre bir süre duş alımı kısıtlanır. Aynı gün hastaneden taburcu olunabilir. Ayrıca doktor tarafından verilen bazı ilaçlar da ayrıca kullanılması gerekir. 1 ay süre ile doktora ara ara gidilerek gözün durumu kontrol altında tutulması hastanın lehinedir. 

Göz kapağı estetiği sonrası ne kadar iz kalır ?

Göz estetiği sonrasında iz göz kapağı kıvrımına saklanır. Göz kapağı estetik ameliyatı iz bırakmadan olmaz. Fakat ameliyat teknikleri ile saklanarak görünmesi engellenir. Neşter vurularak yapılan tüm cerrahi müdahaleler sonrasında bir ameliyat izi kalacaktır.

Kaç günde iyileşir

Ortalama olarak 1 hafta içinde normale dönmesi beklenebilir. Muayene bulgularınıza bağlı bu değişebilir. Final halini alması için bir ay beklenmelidir.

Kalıcı mıdır – Göz kapağı ameliyatı kaç yıl dayanır

Evet uzun yıllar kalıcıdır. Yaşlanma önüne geçilmez bir durum. Yani yaşlanmaya bağlı vücudun her yerinde sarkma olacağı gibi, göz kapaklarından da 10 sene sonra az da olsa sarkma gözlenebilir. Net bir şekilde söylemek gerekir ki, ameliyattan önceki halinizi almayacaksınız. Ameliyatın faydalı olduğunu söyleyebiliriz.