göz kapağı estetiği ali mezdeği

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Home » Göz Kapağı Estetiği » Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2024

Göz kapağı estetiği dünyada ve ülkemizde sıklıkla yapılan estetik ameliyatlar arasında. Gözün alt veya üst kapaklara müdahale edilebilir. Ameliyat ile çözümler kalıcı ve uzun ömürlü olacaktır.

Eğer yüz estetiği hakkında bilgi almak istiyorsanız linkimize tıklayınız.

Blefaroplasti Ameliyatı Fiyatları

Alt veya üst göz kapağı estetiği veya her ikisi de aynı ameliyatta yapılabilir. Bu fiyatı değiştirir. Sizin gözdeki sarkmanız, yaşınız gibi faktörlerde fiyatı etkiler. Bu yüzden göz bölgesine ait bir kaç fotoyu WhatsApp üzerinden bize atarak ortalama bir fiyat alabilirsiniz. Aşağıda ki butona tıklayarak 5dk içerisinde fiyat öğrenebilirsiniz. 

Avrupa ve Amerika da göz kapağı estetiği fiyatı 2000$ civarında. Bu bilgi 2024 yılı için geçerlidir. Ama bu fiyat Türkiye de çok daha ucuz. Ayrıca bizim hekimlerimizde konusunda uzman ve başarılı cerrahlardır. Kanunen bu ameliyat fiyat paylaşmak yasal değildir.

Operasyon Karnesi

Ameliyat süresi 1 saat
Operasyon yeri Hastane
Anestezi türü Genel, uyutarak
Ağrı bir hafta hafif ağrılar
Etki süresi 5. yıl, yaşlanma ile ilişkili
İşe dönüş 3. gün, masa başı işler
İlk banyo 4. gün
Tam iyileşme 1 ay
Egzersiz, kardiyo Hemen
Ameliyat izi Katlandı içine gizlenir, Görünmez
Beslenme Protein ağırlıklı, iyileşme döneminde
Türkiye de kalma süresi 4 gün
Hastanede kalma süresi Aynı gün taburcu
İlk kontrol 4. gün
Yan etkiler Şişlik, kızarıklık, ödem
Komplikasyonlar Nadir gözde kanlanma
Sargı Flaster band

Göz kapağı estetiği öncesi sonrası

Yasak gereği web sitemizde açıkça öncesi ve sonrası yayınlayamıyoruz. Ama aşağıdaki instagram linkimizden sayfamıza ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesabımızda göz kapağı ameliyatı öncesi sonrası fotoğrafları görebilirsiniz.

Öncesi Sonrası

Canlı Hasta Örnekleri

Daha fazla video için kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/@EsteportKlinik

Göz kapağı düşüklüğü nedir

Üst göz kapağının aşırı sarkması sonucu fazla derinin gözün üstüne kadar gelmesine ” göz kapağı düşüklüğü “ denir. Bu da görüşü engeller. Bu tedavisi gereken bir durumdur. Aslında estetik bir ameliyat da diyemeyiz. Çünkü giderilmesi gereken bir ihtiyaç ve bir sorundur. 

Göz kapak düşüklüğü bazen genetik nedenlerden bazen de sonradan gelişebilir. Ayrıca yağlanmaya bağlı olarak da, deri bollaşması hızlanabilir. Tedavisi her durumda aynıdır. Bir saatlik bir ameliyat ile fazla deri alınır. Sonrasında bu sorun ile bir daha karşılaşmazsınız.

Göz kapağı kaldırma ameliyatı hazırlık aşamaları

Sigara içen hastalara blefaroplasti prosedürlerinden en az 2 hafta önce bırakmaları tavsiye edilir. Sigaranın mikrosirkülasyon üzerinde zararlı etkileri vardır ve iyileşme sürecini önemli ölçüde geciktirir. Reçeteli ve reçetesiz alınan tüm ilaçlar doktor tarafından bilinmelidir. Aspirin ve kan sulandırıcı etkisi olan ilaçlar göz kapağı kaldırma işleminden öncesinde ve sonrasında kesilmelidir. Aspirin ve NSAİ ilaçlar vücudun doğal pıhtılaşma sürecini bozar ve ameliyat sonrası kanama riskini artırabilir. Ameliyattan sonra ağrı kesici gerekiyorsa, parasetamol önerilir.

Göz kapağı kaldırmanın faydaları

 • Genel yüz görünümünde fark edilir değişim
 • Daha canlı daha canlı daha enerjik cin gibi görünüm
 • Gözlerin daha belirgin olarak ortaya çıkması
 • Özgüven artışı
 • Deri aşırı fazla ise görme sorunu olabilir, bu durumun ortadan kalması
 • Çok hızlı iyileşme ve çok ama çok kısa bir ameliyat (Hatta lokal anestezi ile bile yapıyoruz)
 • Çok az sayıda yan etki ve çok hızlı iyileşme süresi
 • Çok uzun yıllar kalıcı olması (En az 10 yıl bu sorunla karşılaşmanız zor)

Ameliyattan önce hangi testlere ihtiyacım var

Genelde kan değerleri kontrol edilir. Ayrıca salgın hastalıklar hepatit gibi bulaşıcı tipte olan hastalıkların olup olmayacağı kontrol edilir. Bunun yanında anestezi reaksiyonu kontrol edilir. Tam bir sağlıklı sonuç geldikten sonra ameliyat için hazırlanacaksınız.

Göz kapağı estetiği sonuçları

 • Üst ve alt göz kapağı gençleştirme
 • Yorgun ifadenin tersine çevrilmesi
 • Bazı hastalarda üst göz kapağı aşırı sarkma olduğunda görmeyi engellemesinin giderilmesi

Göz kapağı estetiği ile periorbital bölgeyi canlandırma, destek dokuların düzenlenmesi alt ve üst göz kapağınında estetik olarak iyileşmeye neden olacaktır. Bu operasyon sonrasında dinlenmiş ve uyanık bir görünüm sağlanır. Op Dr. Ali Mezdeği erkek blefaroplasti  ve  Asya blefaroplasti olarak her hastaya göre farklı işlem de uygulayabilir. Göz kapak ameliyatı genellikle  kaş kaldırma ile birlikte yapılır. Göz kapağı ameliyatı sonrası bulanık görme geçici bir durumdur. Nadir görnür. Göz kapağı ameliyatının görmeye olumlu yada olumsuz hiçbir etkisi yoktur.

Tedavi paketine neler dahil

 1. Bizzat Dr. Ali Mezdeği tarafından yapılan preoperatif konsültasyon yani muayene
 2. Tam teşekküllü bir hastane de ameliyat
 3. Aynı taburcu ile, evde daha rahat ve konforlu iyileşme
 4. İlk 48 saat yakın takip 7/24 klinik destek ve ameliyat sonrası uzman destek ekibimiz
 5. Kendinize özel hasta koordinatörünüz
 6. Ameliyat sonrası ücretsiz kontroller
 7. Ameliyat sonrası ücretsiz dikiş alma ve pansuman hizmetleri

Üst Göz Kapağı Estetiği

Gözün üst kısımda ki deri alınır ve gözün kapanma kıvrımına dikilir. Bu ameliyata ” üst göz kapağı estetiği ” denir. Üst göz kapağında bir sorun olup olmadığını hafifçe gözümüze elimizi baskılayarak anlayabiliriz. Baskıladığımızda eğer yağ var ise, zaten elinizde hissedecek ve ameliyat olup olmamanız gerektiği ortaya çıkacaktır. Üst göz kapağı aldırma ile kaşlarında düzenlenmesi genelde gerekir. Çünkü birbirini tamamlayan uzuvlar olduğundan gereklidir.  Hastane şartlarında bu ameliyatın gerçekleşmesi gerekir. Ameliyat kısa sürer. Kombine alt göz kapağı ile birlikte yapıldığı da olur. Üst göz kapağı ameliyatı fiyatı için WhatsApp hattımızı kullanabilirsiniz. 5dk içerisinde asistanlarımız ücret bilgisi vereceklerdir.

Yaşlanma ile birlikte kolajen ve elastinin azalması göz kapağı gevşekliğine yol açar. Bu da kişinin daha yorgun görünmesine neden olabilir. Sosyal veya iş hayatında fark edilirsiniz. Sürekli yorgun ifade ailenizde ve iş arkadaşlarınız arasında fark edilecektir. 

Kadınlarda üst blefaroplasti sorunu makyaj yapmanızı da zorlaştırır. Cildin ekstra gevşek olması nedeniyle göz farı gibi kozmetiklerin uygulanması daha zor hale gelir. 30 lu yaşlarda ki genç kadınların üst blefaroplastiyi tercih etmelerinin en yaygın nedenlerinden biri makyaj yapmanın zorluğudur.

Üst göz kapağı kaldırma sonrası iyileşme

Üst blefaroplasti sonrası iyileşme, küçük cerrahi olarak kabul edildiğinden hızlı ve pürüzsüzdür. Aşağıdaki bazı yan etkiler bazı hastalarda görülebilir.

 • Geçici çift görme
 • Gözlerde kumlu his
 • Sulu gözler
 • Kaşınan gözler
 • hafif rahatsızlık

Herhangi bir rahatsızlık, parasetamol gibi reçetesiz satılan ağrı kesicilerle kolayca kontrol altına alınabilir. Genelde aynı gün evinize dönebilirsiniz. Ameliyat sonrası bizzat araba kullanmanız tavsiye edilmez. Görmede bulanıklık geçici olarak olabilir. Yanınızda bir refakatçı olması iyi olabilir.

2-3 gün sonra masa başı işiniz varsa, işinize dönebilirsiniz. 2-4 hafta sonra şişlik ve morlukların belirgin şekilde azaldığını göreceksiniz. Üst göz kapağı kaldırma ameliyatından sonra ilk 72 saat gözlerinizi korumak ve oluşabilecek ilk morlukları gizlemek için güneş gözlüğü takmanızı tavsiye ederiz.

Üst Göz kapağı ameliyatı için uygun muyum ?

 1. Aşırı deri kıvrımlarınız varsa
 2. Üst göz kapaklarında şişkinlik varsa
 3. Düşük veya sarkmış üst göz kapaklarınız varsa
 4. Kısmen de olsa görmenizi üst göz kapaklarınız engelliyorsa

İstenirse veya hasta aruz ederse, işlem basit olduğu için lokal anestezi altında da bu işlem yapılabilir. Ama Dr. Ali Mezdeği genel anestezi altında yapmayı tercih eder. Ameliyat, gözlerinizin daha genç ve tazelenmiş görünmesini sağlamak için yapılır. Üst göz kapağı işlemi her yaştan herkese yapılabilir. Ancak en iyi sonuçları almak için 40 ila 60 yaşları arasında olmanızı tavsiye ederiz. Belli bir deri elastikiyetine sahipken üst göz kapağı kaldırma ameliyatı daha olumlu sonuçlar verebilir.

Üst göz kapağı ameliyatının faydaları

 • Genel yüz görünümünü iyileştirme
 • Daha uyanık ve daha enerjik bir görünüm
 • Hastanın daha genç görünmesine fayda sağlaması
 • Kabarık ve katlanmış üst göz kapaklarının yok edilmesi
 • Kişinin özgüvenini arttırması
 • Fazla derinin gözü kapatmasına bağlı görme sorunlarının ortadan kalkması
 • Kolay ameliyat ve hızlı iyileşme sürecinin olması
 • Minumum ameliyat risklerinin olması
 • Yapılan işlemin 10 yıldan fazla etkisini gösterebilmesi

Alt blefaroplasti nedir?

Alt göz kapağı kaldırma olarak da bilinen alt blefaroplasti , göz altındaki torbalardan kurtulmak için alt göz kapaklarının görünümünü sıkılaştırmak ve iyileştirmek için tasarlanmış bir yüz gençleştirme prosedürüdür. Prosedür teknik olarak basittir. Göz altı torbalarını gidermek için tasarlanmıştır. Lokal anestezi altında yapılabiliyor olmasına rağmen, özellikle üst göz kapağı ile de birleşir ise, genel anestezi tercih edilir.

Doğal yaşlanma sürecinin bir parçası olarak göz kapağı derisi zamanla elastikiyetini kaybeder ve yumuşar, kırışır. Göz altındaki yağ şişmeye başlayabilir ve bu da göz torbalarının büyümesine neden olabilir. Sarkmaya başlayan kabarık alt göz kapakları, hastaların gerçekte olduğundan çok daha yaşlı görünmesine neden olabilir.

Alt göz kapağı kaldırma ameliyatı, alt göz kapaklarını etkileyen yaşlanma belirtilerini etkili bir şekilde ortadan kaldırabilir. Göz altı torbalarından kurtulmanın ve alt göz kapaklarını kaldırmanın en iyi yolu alt göz kapağı estetiğidir. Ameliyatın alternatif adı “göz torbaları alma ameliyatı” veya “göz torbaları ameliyatı” adı verilir.

Alt Göz Kapağı Estetiği

Alt göz kapağı estetiği ile alt kısımda bulundan yağ dokusu dağıtılarak pürüzsüz alan oluşturulur. Bu ameliyata ” alt göz kapağı ameliyatı ” denir. Alt göz kapağında, çok gerekmedikçe deri çıkartma işlemi yapılmaz. Genelde göz altında ki yağlar yer değiştirilerek göz altına bir estetik kazandırılır. Yine genel anestezi ile kısa süren bir işlemdir. Yaşlanmaya bağlı yağ birikmesi tekrar gözlenebilir. Badem göz ameliyatları ile sıklıkla kombine edilir.

Prosedür için kabul edildikten sonra ameliyata alınacaksınız. Anestezi hekimi size gerekli anesteziyi verdikten sonra uyuyacaksınız. Göz çevrenizi bir cilt antiseptiği ile temizleyerek başlayacak ve ardından temiz bir ortam sağlamak için steril örtüler uygulayacaktır. Cerrah daha sonra alt göz kapağı derisinin çıkarılması gereken bölgelerini doğru bir şekilde çizimini yapacak. Çizilen bölgelere anestezi verilerek ameliyata başlanacak.

Alt göz kapağı boyunca bir taraftan diğerine cerrahi bir neşter ile alt blefaroplasti için kesisi yapacaktır. Şişkin yağ yastıkçıkları ya alınacak veya alt göz kapağınıza estetik oranda dağıtılacak. Zayıflayan göz kapağı kasları ameliyatla dikişlerle sıkılaştırılarak göz kapağı yukarı kaldırılır. Böylecek daha yüksek bir pozisyona alt göz kapakları sabitlenir. Gerekli ise fazla deri alınarak vücuttan dışarıya atılır. Gözlerinizi temizlemek için steril salin solüsyonu ile yıkayacaktır. Ameliyat sonrası geçici bulanık görme olma olasılığından ötürü araba kullanmanız 24 saat için uygun değil. 

Alt göz kapağı ameliyatının faydaları

Göz torbası çıkarma ameliyatı olmayı düşünen hastalar için, prosedürün göz altı torbalarını çıkarmaktan daha fazlası olduğunu bilmeli. Alt blefaroplasti ameliyatı aşağıdaki faydaları sağlayabilir:

 • Alt göz kapaklarının sıkılaşması ve düzleşmesi
 • Aşırı kırışık deriden kurtulabilirsiniz
 • Daha düşük bir bleph
 • Ektropion tedavisi için alt göz kapakları kalkabilir
 • Alt göz kapağı ameliyatı daha uyanık ve genç görünmenize yardımcı olabilir
 • Olduğunuzdan çok daha genç gösterebilir
 • Ameliyat 30dk sürer, iyileşmesi hızlıdır
 • Alt blefaroplasti genellikle üst blefaroplasti, yüz germe veya kaş kaldırma ameliyatı gibi yüz gençleştirme ameliyatları ile kombine edilebilir

Göz altı torbaları ameliyatı için uygun muyum?

Her tür kozmetik cerrahide olduğu gibi, daha düşük bir blefaroplasti yaptırmaya karar vermek, göz torbası çıkarma ameliyatına uygunluğunuzu belirlemek için yüz yüze bir muayene olmayı gerektirir. Alt göz kapağı kaldırma için ideal adaylar şunları içerir:

 • Düşük veya sarkık alt göz kapakları yaşayan hastalar
 • Alt göz kapaklarını etkileyen belirgin şişlik
 • Alt göz kapakları o kadar sarkmıştır ki göz kapaklarının iç kısmı görünmeye başlar
 • Gözlerin altındaki kırışık cilt
 • Alt göz kapaklarını etkileyen aşırı deri kıvrımları
 • İnsanlara kendilerini iyi hissetmelerine rağmen ne kadar yorgun ve uykulu göründükleri durumlar

Çift göz kapağı ameliyatı

Göz kapağı estetiği ile üst ve alt kısma aynı anda müdahale edilebilir. Gerekli olması halinde alt kısımda biriken yağ bezeleri de alınır. Her iki gözün simetrisini sağlamak için genelde çok sık tercih ederiz. Üst kısımda ki deri bolluğu kesilerek alınır.

Asya Blefaroplasti nedir

Asya Blefaroplasti, çift göz kapağı olarak da bilinir. Üst göz kapağı ameliyatının farklı bir versiyonudur. Belirgin epikantal kıvrımların altında bulunan bir göz kapağı kırışıklığını cerrahi olarak oluşturmak için yapılır. Epikantal kıvrım, gözün iç köşesine yakın bulunan ayırt edici deri kıvrımıdır. Gözü kapatıyormuş izlenimi veren epikantal deri kıvrımı nedeniyle aşırı yorgun veya kabarık görünebilir. Blefaroplastisi nedeniyle oluşan tek bir göz kapağı kırışıklığının avantajından yararlanarak daha rahat makyaj uygulaması yapılabilir.

Asya göz kapağı ameliyatı nasıl yapılır

Asya blefaroplasti ameliyatı, ortalama olarak 1, – 1,5 saat arası sürer. İşlem alt göz kapağı ameliyatı ile birleştirilirse işlem süresi 2 ile 2,5 saat arasında sürebilir. Sadece üst göz kapağına müdahale edilir ise, lokal anestezi ile yapılabilir. Çift göz kapağı ameliyatı, supra-tarsal cilt kırışıklığının cerrahi olarak düzenlenmesidir. İşlem, epikantal kıvrımların görünümünü azaltmaya yardımcı olacaktır. Ameliyat izi kalmaması için titiz cerrahi tekniği kullanılmalıdır. Genelde aynı gün eve dönülebilir.

Asya blefaroplastisinden sonra iyileşme yaklaşık 2 hafta sürer, ancak çift göz kapağı ameliyatı alt göz kapağı ameliyatı ile kombine edilirse 4 hafta kadar sürebilir.  Kesi çizgilerinin düzleşmesi ve soluk beyaz bir renge dönüşmesi 3 ila 6 ay arasında sürebilir. Özellikle kadınlarda makyaj yaptıklarında, yara izi neredeyse görünmez olacaktır. Her ameliyat belirli riskler içerir. 

Asya blefaroplastisi için uygun muyum?

Asya Blefaroplasti , gözlerinin görünümünü değiştirmek isteyen hem erkekler hem de kadınlar için uygundur. Bu işlem 18 yaşından büyükler için uygundur. Hastaların ayrıca işlemden önce ve iyileşme döneminde sigarayı bırakmaları gerekecektir.

Asya tipi göz kapağı ameliyatının faydaları

Hastalar, istedikleri belirli görünüme bağlı olarak çeşitli nedenlerle çift göz kapağı ameliyatı veya Asya Blefaroplastisini tercih ederler. İşlem estetik veya fonksiyonel amaçlarla yapılabilir. Asya Blefaroplastisi isteyen hastaların çoğu bunu gözlerinin kozmetik görünümünü iyileştirmek için yapmaktadır. Bunlar ;

 • Üstteki cilt kıvrımlarının aşırı belirginliğini azaltmak için tek bir kırışık elde etme arzusu.
 • Üst göz kapaklarının daha düzgün bir görünüme sahip olması için tercih edilebilir.
 • Üst göz kapaklarının belirgin görünümünü ve gözlerin üzerindeki aşırı şişkinliği azaltma için tercih edilebilir.
 • Yorgun veya bitkin görünmeden, yenilenmiş bir görünüm elde etmek için epikantal kıvrımlarla kısmen kapatılmış gözleri açmak istemek olabilir.

Asya çift göz kapağı küçültme, epikantal kıvrımları azaltmak veya ortadan kaldırmak ve daha belirgin bir göz kapağı kırışıklığı oluşturmak için tasarlanmıştır. Prosedür, daha gelişmiş ve canlı görünen gözler sayesinde, insanların yüzün daha genç görünmesini sağlayabilir. Birçok hasta çift göz kapağı küçültme ile kendilerini çok daha genç hissettiklerini söylüyorlar. Prosedür, farklı yaşlardaki çok çeşitli Asyalı erkek ve kadınlar için yapılabilir, oldukça popüler bir estetik ameliyattır.

İyileşme Süresi

İyileşme süresi, işlem sırasında hangi yöntemin kullanıldığına bağlı olarak değişecektir. Ameliyat sonrası bir hafta dinlenmek gerekecektir. Bir hafta sonra çoğu şişlik inecektir.  Şişlik indikten sonra hastalar blefaroplastinin nihai sonucunu fark edebileceklerdir. Şişmeyi en aza indirmeye yardımcı olmak için soğuk kompres uygulanır. Herhangi bir ağrı veya rahatsızlık yaşanırsa, ilaç takviyesi verilir. İyileşme sürecine yardımcı olmak için işlemden en az iki hafta önce sigarayı bırakmalısınız. İşlemden sonra kanama riskini azaltacak bazı ilaçları da kesmeniz gerekebilir.

Tek göz kapağı düşüklüğü

Tek göz kapağı ameliyatı yapılabilir. Bunun nedenleri ise genelde genetik nedenlerdir. Bir göz kapağı normal diğer sarkmış olabilir. Buna tek göz kapağı düşüklüğü denir. Ameliyat ile gözün birine müdahale edilerek genelde fazla deri alınır. Diğer gözün deri bolluğuna göre simetri sağlanır. Bazen genel bazen de lokal anestezi ile işlem yapılabilir.

Tek taraflı göz kapağı düşüklüğü olan hastalar estetik olarak asimetrik görüntü yüzünde operasyon geçirir. Biz bu vakalarda sorunu kısa bir yolla çözeriz. Ayrıca kaş kaldırma işleminin de kombine olarak önerebiliriz. Pitoz ise sorun farklı tedaviler uygulanabilir. Muayene esnasında sorunu netleştirebilir, çözüm önerileri sunabiliriz.

Tek taraflı göz kapağı düşüklüğü nedenleri; çok fazla göz ovuşturma, alerji, enfeksiyon, fiziksel yaralanma, travma, kontakt lens kullanımı tek taraflı göz kapağı düşüklüğü sebebi olabilmektedir. Genelde genç yaşta göz kapağı düşüklüğü daha sık görülür.

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı zor mu?

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı (ptozis cerrahisi), deneyimli bir cerrah tarafından yapılırsa genellikle güvenli ve etkili bir prosedürdür. Ameliyatın zorluğu, düşüklüğün derecesine ve hastanın genel sağlık durumuna bağlı olarak değişebilir. Modern teknikler ve uygun cerrahi yaklaşımlar, komplikasyon riskini azaltır ve başarılı sonuçlar sağlar. Ancak, her cerrahi işlemde olduğu gibi, ptozis cerrahisinin de riskleri ve iyileşme süreci vardır. Bu yüzden, ameliyatı düşünen kişilerin, prosedürün detayları ve beklentileri konusunda bir göz doktoru veya plastik cerrah ile detaylı bir değerlendirme yapmaları önemlidir.

Göz kapağı ve kaş kaldırma

Genelde kombine olarak yapılır. Kaş pitozu olan birine üst blefaroplasti birlikte yapılır. Üst göz kapağı olan bir hastaya kaş asismetrisi bozulma ihtimali doktor tarafından değerlendirilir. Bu durumda üst göz germe yapmak kaşı düşük pozisyonda sabitleyecektir. Kaş kaldırma işlemi öncesinde veya aynı anda yapılmalıdır.

Erkek göz kapağı ameliyatına hazırlık

Bir erkek göz kapağı prosedürü mutlaka hastanın ihtiyacına göre şekillenmelidir. Muayene esnasında Dr. Ali Mezdeği tarafından dinlenecek ve ne istediğiniz anlaşılacaktır.  Dergi kupürlerinden beğendiğiniz göz kapaklarının fotoğraflarını getirmeniz faydalı olabilir. Cilt kalitenizin ve yüz kemik yapınız Op. Dr. Ali Mezdeği tarafında değerlendirilecektir. Her türlü isteğiniz teknik olarak mümkün olmayabilir. Bu nedenle erkek blefaroplasti ameliyatından önce gerçekçi beklentilerle gelmeniz faydalı olabilir.

Ameliyat öncesi açlık gereksinimleri, reçetesiz satılan bazı takviyelerden kaçınma ve sigara bırakma (geçici de olsa) ameliyat sonrası için iyileşme sürecinizi hızlandıracak, ameliyatın daha başarılı geçmesini sağlayacaktır. Sigara içenlere ameliyattan en az dört hafta önce ve sonrasında dört hafta sigarayı bırakmaları tavsiye edilir. 

Erkek göz kapağı ameliyatı

Göz kapaklarını sıkılaştırmak, fazla yağları almak veya daha genç görünmek isteyen erkekler için erkek göz kapağı estetiği yapılabilir. Bu aynı zamanda göz kapağı derisinin sarkması nedeniyle görme bozukluğu olan erkekler için de uygun bir işlemdir.

Erkeklerde blefaroplasti, fazla deri ve yağ miktarına bağlı olarak ameliyat 1-2 saat arasında sürer. Alt ve üst kombine göz kapağı işlemlerinde önce üst göz kapağından başlanır. Blefaroplasti ameliyatı için kesi, üst göz kapaklarının doğal cilt kıvrımında bulunur. Bu sayede iz dışarıdan fark edilmez. Alt göz kapağı ameliyatı için kesiler genellikle kirpik çizgisinin hemen altından yapılır. Hastanın ihtiyacına göre kaz ayaklarına ve kahkaha hatlarına kadar işlem uzatılabilir.

Kesi sonrası fazla deri çıkartılır. Fazla yağ varsa alınır ve zayıf kas cerrahi olarak sıkılaştırılır. Dikişler genelde kendinden eriyen ve alınması gerekmeyen dikiş tipidir. Göz kapağı düşüklüğü kaşların sarkmasına bağlı ise cerrahi kaş kaldırma gerekebilir.

Erkek göz kapağı ameliyatı sonrası iyileşme

Blefaroplasti ameliyatından sonra, iki hafta boyunca takip edeceğiz. Göz kapaklarında hafif gerginlik normaldir. Anestezinin etkisi ile hafif ağrıda olabilir. Ameliyat sonrası rahatlığı sağlamak için ağrı kesiciler verilecektir.

Ameliyattan sonra gözleriniz bandajlanmayacaktır. Ameliyat sırasında kullanılan göz kayganlaştırıcı nedeniyle geçici bulanık görme olabilir. İlk iki hafta kabuklanma olacak. Bölgeyi temiz tutmanız önemli. İlk bir kaç gün gözler kuru ve kumlu hissedilebilir. Bu yüzden gerekirse göz damlası yazılabilir. İlk hafta gözde sulanma olabilir bu normaldir. Ayrıca güneş ışığına karşı hassaslık da olabilir. Bulanık veya çift görme geçici bir semptomdur. 1 hafta içinde görülebilir ve olursa kendiliğinden geçer.

İlk bir kaç gün kafanızı dik tutun. Morarma ve şişmeyi en aza indirmek için soğuk kompres yapılabilir. Erkek göz kapağı ameliyatı sonrası morarma olabilir. Bu erkekten erkeğe değişir. Morarma ve şişlik, iki hafta ile dört hafta arasında kendiliğinden geçer.

Kalıcı dikiş atıldı ise eğer, bir hafta sonra almak için kliniğimize geleceksiniz. Türkiye dışında olan hastalar bulundukları yerde bu işlemi herhangi bir sağlık merkezinde kolaylıkla yaptırabilir. Erkek blefaroplasti ameliyatının sonuçları 2 hafta içinde görülmeye başlanır.

Ameliyattan sonraki 3-4 hafta yorucu aktivitelerden uzak durun. Yorucu egzersizler, ağırlık çalışma veya aşırı eğilip kalkma gibi kan basıncını artırabilecek belirli faaliyetlerden kaçının. Ameliyattan sonra 2 hafta alkol almayın. Bu şişliğin şiddetini arttırabilir. Ufak tefek morluklar fark edilmeyen makyaj ile kapatılabilir. 5-6 gün içinde işe genelde dönülür. Tabi ki durumunuza göre doktor Ali Mezdeği size tavsiyelerde bulunacak. Güneş ışığına ve rüzgara karşı aşırı hassas olursanız korkmayın. Bu beklene  doğal bir durumdur.

Erkekler için blefaroplasti ameliyatının riskleri

Komplikasyon riski kanama ve enfeksiyon riski erkek göz kapağı ameliyatı içinde geçerlidir. Dr. Ali MEZDEĞİ muayene esnasında bu riskleri en aza indirmek için önlemler alır. Ameliyattan sonra sık görülen yan etkiler arasında birkaç gün bulanık görme veya çift görme, göz kapaklarının dış kısmında geçici şişlik, iyileşme sürecinde hafif asimetri ve kuru gözler olabilir. En sık görülen sorun ise, uyku sırasında gözleri tamamen kapatma güçlüğü yer alır. Bazı erkeklerde ektropiyon, alt göz kapaklarının dışa dönmesi gelişme riski yüksektir. Ama önlem alınarak önüne geçilebilir. Böyle bir durum olduğunda revizyon yani tekrar bir süre sonra göz kapağı düzeltme ameliyatı yapılır.

Erkek göz kapağı estetiği için uygun muyum ?

Uygun tedavi adayları, fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı olan ve önemli bir kronik sağlık sorunu bulunmayan bireylerdir. Hastaların çoğu 35 yaş üzerindedir. Aşağıdaki problemler sizde mevcutsa, öncelikle bir uzman tarafından değerlendirilmeniz önerilir:

 • Kalp hastalığı
 • Diyabet
 • Yüksek tansiyon
 • Tiroid sorunları
 • Bağ dokusu bozuklukları
 • Glokom veya retina dekolmanı

Erkek göz kapağı ameliyatı ne kadara mal olur?

Erkek göz kapağı ameliyatı maliyeti, genel sağlık durumunuza, yaşınıza göre değişiklik gösterebilir. Yasa gereği zaten bu alandan fiyat paylaşamıyoruz. Ama bilmenizi isteriz ki, estetik ameliyatlar arasında şaşırtıcı derecede fiyatı uygundur. Erkek blefaroplasti ameliyatı muayenesi Esteport Klinik‘de ücretsizdir. Erkek göz kapağı ameliyatının tam maliyeti için özel hasta koordinatörünüzden size ortalama bir fiyat teklifi verilecektir.

Blefaroplasti için en yaygın endikasyonlar

Gevşek cilt:  Göz altındaki cilt ve doku gevşekliği yaşlı bir görünüm verir ve ince çizgiler oluşur.

Sarkık göz kapakları:   Üst göz kapağı derisinin fazla olması, yorgunluk ve bitkinlik görünümü verir ve kapak düşüklüğüne neden olabilir. Ciddi derecede sarkık göz kapakları görüşü bile bozabilir.

Göz torbaları:   Yaşlanma sürecinde kişilerde göz altı torbaları gelişebilir. Alt göz kapağı katmanlarının aşırı gerilmesi, genellikle göz torbalarının oluşumunun en yaygın nedenidir ve blefaroplasti prosedürü ile düzelen bir problemdir.

Ağır, sarkık gözler: Aşırı miktarda yağ içeren göz kapakları sizi her zaman yorgun gösterebilir. Bu yağ, ameliyat sırasında alınabilir ve sizi daha uyanık bir görünüme kavuşturur. Ancak kırılma noktası, çökük bir görünümden kaçınmak için doğru miktarda yağı çıkarmaktır.

Göz altı torbası ameliyatı

Göz altı torbası alınması kısa bir cerrahi müdahaledir. Dağıtmak yerine deri alınabilir. bu ameliyata ” göz altı torbası estetiği ” denir. Bu tip durumlarda aşırı torbalanma yine genetik veya yaşlanmaya bağlı olabilir. Bazı hastalarda ise her ikisi de olmamasına rağmen, torbalar gelişip sarkabilir. Her durumda tedavi kolay ve basittir. Deri çıkartmadan dağıtarak işlem tamamlanabilir. Hastane de kalmanıza bile gerek kalmadan pratik bir şekilde ameliyat edilebilir.

Göz kapağı estetiği kimler için uygun?

 • Sarkık üst göz kapakları (göz gerdirme ameliyatı isteyebilir)
 • Periferik görüşü kısmen engelleyen üst göz kapaklarının aşırı derisi
 • Alt göz kapaklarında fazla deri
 • Göz altı torbaları

Riskler – Komplikasyonlar

 • Enfeksiyon ve kanama
 • Göz kuruması
 • Gözde kapanma zorluğu veya tam kapanmama
 • Beklenenden fazla yara izi
 • Göz kaslarında yaralanma
 • Ciltte renk değiştirme
 • Geçici bulanık görme
 • Morarma
 • Asimetri bozulması
 • Hematom

Göz-kapağı-estetiği Esteport

Blefaroplasti Çeşitleri

Estetik Blefaroplasti : Üst ve alt göz kapaklarına estetik bir blefaroplasti yapılır. Estetik göz kapağı ameliyatı, üst ve alt göz kapağı bölgesinin gençleştirilmesi içindir.

Rekonstrüktif Blefaroplasti : Rekonstrüktif blefaroplasti, ekstra üst göz kapağı hastanın görüşüne engel olduğunda veya aşırı yırtılma, tiroid göz hastalığı, göz kapağındaki yumru ve şişliklerin giderilmesi veya revizyon blefaroplastisi gibi diğer bazı tıbbi sorunlardan dolayı kullanılır.

Göz kapağı küçültme konsültasyonu sırasında, Dr. Ali Mezdeği ye rahatsız olduğunuz her konuyu belirtmeniz gerekiyor. Ne kadar iyi iletişim olursa, o kadar başarı oranı yükselecektir.

Başarısız göz kapağı ameliyatı

Ameliyat bir çok sonuçtan ötürü başarısız sayılabilir. Bunların en önemlisi, gözün tam olarak kapanmamasıdır. Üst göz kapağında fazla deri alınırsa göz tam olarak kapanmaz ve uyurken gözünüz hala açık kalabilir. Bu da çeşitli sıkıntılara neden olur. 

Alt göz kapağı ise fazla deri alınması gerekiyor ve alınmadan işlem yapılırsa, yakın zamanda deri sarkması tekrarlar. Ayrıca alt göz kapağında ki torbalanmaların da dengeli bölgeye dağıtılması gerekir. Eğer öyle olmazsa belirli bölgeler çukur, belirli bölgeler de şişik durabilir.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği

Yaşlanma karşıtı enjeksiyonlar çok yaygın olarak kullanılır. Geçici çözümler olduğu için belirli aralıklarla tekrarlanması gerekebilir. İnce çizgileri ve kırışıklıkları tedavi etmek ameliyat gerekebilir. Muayene sonrasında hastanın hangi tedaviye uygun olduğu tespit edilir. İstanbul da olan Esteport Klinik muayeneleri ücretsiz gerçekleştirir. Size en uygun tedaviyi seçebilmek için kliniğimize sizleri davet ediyoruz.

En iyi göz kapağı ameliyatı yapan doktor

Göz kapağı estetiği estetik ve plastik cerrahlar tarafından yapılan bir ameliyat. Dr. Ali Mezdeği 20 senelik cerrahi hayatında kendini kanıtlamış göz kapağı ameliyatlarını binlerce kere yapmış bir cerrahtır. Ayrıca yüzlerce konferans ve bilgilendirme yazıları ile Türkiye nin en iyi plastik cerrahları arasına girmiştir.

Estetik ameliyat başka branşlar tarafından yapılmamalı. Yani bir göz doktorunun göz kapağı estetiği alanı değildir. Bunu göz ardı etmeyin. Mutlaka bir estetik cerrahtan danışmanlık alın.

Göz torbası çıkarma işleminiz için neden Op Dr. Ali Mezdeği’yi seçmelisiniz?

 • Göz kapağı estetiği ve diğer estetik ameliyatlarda 20 yıllık deneyim.
 • Düzenli olarak yurt dışından ve yurt içinden binlerce mutlu hasta deneyimi
 • Uzun yıllarda klinik aynı yerde olması, ameliyat sonrası doktoru aradığında hemen bulma.
 • Tük tabipler birliğine bağlı Türk doktor olması. (Bu çok önemli bazı yabancı doktorlar Türkiye de ameliyat yapıyor ve gidiyor)
 • Kliniğini tek sahibinin Dr Ali Mezdeği olması. Bu da bir güven nedeni ve sonrasında bir sorun çıksa istersen ameliyatı bir daha ücretsiz yapar ve buna kimse karışamaz.

Badem Göz Estetiği 

Hafif çekik göz şekli, her göz kapaklarını aldırma ameliyatı hastama kesinlikle önerdiğim bir şeydir. Alt ve üst göz kapağından arkaya doğru hafifçe geri alarak göze çekik göz sitili verilmesine deniyor. Badem göz, alt göz kapağı, üst göz kapağı ve kaş kaldırma ameliyatlarının tamamı yapılması durumunda buna göz çevresi estetiği denir. Göz çevresi estetiği fiyatları ise, kombine olarak içine hangi ameliyatların dahil edileceğine göre değişiklik gösterir.

Badem göz estetiğinde insanların hassasiyeti oldukça yüksek. Kırışıklıklar için kremler ilaçlar maskeler bir süreliğine fayda sağlayabilir. Ama estetik ameliyat kadar uzun süreli bir çözüm olmayacağı aşikardır. 

Badem göz estetiği ameliyatını estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılması gerekir. Ameliyat estetik bir ameliyat olduğundan başka branş hekimleri tarafından yapılamaz. Ameliyatı göz estetiğinde tecrübeli hekimlere başvurarak yaptırılmasından büyük faydalar vardır. Ameliyatın sonuçları açısından performans buna bağlıdır. 

Badem göz estetiği sonrasından duruma göre bir süre duş alımı kısıtlanır. Aynı gün hastaneden taburcu olunabilir. Ayrıca doktor tarafından verilen bazı ilaçlar da ayrıca kullanılması gerekir. 1 ay süre ile doktora ara ara gidilerek gözün durumu kontrol altında tutulması hastanın lehinedir.

Göz kapağı küçültme ve göz torbası çıkarma işleminden önce dikkat edilmesi gerekenler

 • Sizin için doğru kliniğe karar verirken her zaman kapsamlı araştırma yapın ve uzun yıllar hizmet veren köklü ve itibarlı bilindik bir klinik seçin.
 • Doktoru seçerken, niteliklerine, deneyimine ve iyi hasta geri bildirim almış mı almamış mı kontrol edin. Görüşmeden önce kiminle görüşeceğinizi bilmelisiniz. Randevu alırken dikkat edin.
 • Asla fiyata göre karar vermeyin. Ucuz olan en kötü, pahalı olan en iyi demek değildir.
 • Cerraha hangi tekniklerin kullanılacağını sorun.
 • Agresif pazarlama yapıldığını hissediyorsanız oradan kaçın. Siz müşteri değil, hastasınız.

Göz kapağı neden sarkar

Yaşlanma sürecinde cilt yavaş yavaş kolajen yapısını kaybeder.  Buda cilt elastikiyetinde bir azalmaya neden olur. Cilt elastikiyeti kaybının yerçekimi etkileriyle birleşmesi cildin sarkmasına neden olur. Göz kapağı kasının küçük tendonu da gerilir. Bu da ameliyatın başarısını etkiler.

Süre gelen yaşlanma ile elastikiyet kaybı ve kas atrofisi birlikte sarkık bir üst göz kapağı görünümü yaratır. Gözlerini ovalamayı alışkanlık haline getiren veya az da olsa göz kapağı geriliği olanlar da üst göz kapaklarının gevşekliğine yol açacaktır. Katarakt ameliyatı gibi oftalmik cerrahi de göz kapaklarının düşmesinin yaygın bir nedenidir. Sarkık göz kapakları veya göz kapağı pitozu, daha sonra konjenital pitoz olarak adlandırılan durumlar doğumdan itibaren genetik de olabilir.

Göz kapağı gevşekliği tüm yüzü etkiler. Yüz yaşlanmasının en göze çarpan özelliği genellikle yüz hacminin kaybıdır. Bu da kemiklerinizi belirginleşmesine neden olabilir. Yanaklar aşağı doğru inmeye başladığında alt göz kapaklarının yaşlanmış gibi görünecektir.

Göz kapağı sarkması nelere sebep olur?

Göz kapağı sarkması, yaşlanma, genetik faktörler ve bazı tıbbi durumlar nedeniyle ortaya çıkabilir. Göz kapağı sarkması şu problemlere yol açabilir:

 • Görüş Problemleri: Aşırı sarkan göz kapakları, kişinin görüş alanını kısıtlayabilir ve bu da günlük aktivitelerde zorluklara neden olabilir.
 • Yorgun Görünüm: Göz kapağı sarkması kişinin yorgun veya üzgün görünmesine neden olabilir, bu da sosyal ilişkiler ve özsaygı üzerinde olumsuz bir etki yaratabilir.
 • Göz Tahrişi: Sarkık göz kapakları, gözlerin tahriş olmasına veya kuru kalmasına neden olabilir.
 • Baş Ağrıları ve Kaş Germe: Bazı kişiler, görüşlerini iyileştirmek için kaşlarını kaldırır ve bu da baş ağrılarına neden olabilir.
 • Makyaj Sorunları: Kadınlar için, sarkık göz kapakları makyaj yapmayı zorlaştırabilir.
 • Estetik Kaygılar: Göz kapağı sarkması, kişinin yaşlı ve/veya yorgun görünmesine neden olarak estetik kaygıları artırabilir.

Göz kapağı sarkması tedavisi, estetik veya fonksiyonel rahatsızlıkları gidermek amacıyla bir plastik cerrah veya göz cerrahı tarafından gerçekleştirilen bir prosedürü içerebilir. Eğer göz kapağı sarkması yaşam kalitenizi etkiliyorsa, bir doktora başvurmanız önerilir.

Göz Kapağı Ameliyatı İstanbul

Kliniğimiz istanbul nişantaşında hizmet vermektedir. Yaklaşık 20 yıldır farklı lokasyonlar da hizmet veriyor. 2-3 sene etiler bölgesinde, 3-4 yıl ise levent bölgesinde olan kliniğimiz, o günden bu güne şişli / nişantaşın da hizmet vermektedir. Ulaşım ve merkezi konumda olması hastalarımızın için erişim kolaylığı sağlamaktadır. Göz kapağı ameliyatı, İstanbul’ da ki merkezimizde en sık yapılan yüz estetiği prosedürlerinden biridir.

Sıkça Sorulan Sorular

Göz kapağı ameliyatı kaç saat sürer

Göz kapağı ameliyatı 1 saatte biter. Bu süre içine anestezi de dahil. Eğer hem alt hem üst kapak yapılırsa, 2 saate kadar sürebilir. Ameliyat sonrası hastanede yatmanıza gerek yok. Aynı gün eve dönebilirsiniz.

Göz kapağı ameliyatı kaç günde iyileşir

Ortalama olarak 1 hafta içinde normale dönmesi beklenebilir. Muayene bulgularınıza bağlı bu değişebilir. Final halini alması için bir ay beklenmelidir.

Kalıcı mıdır – Göz kapağı ameliyatı kaç yıl dayanır

Evet, sonuçlar yıllarca kalıcıdır. Ancak yaşlandıkça vücutta sarkmalar olabilir. 10 yıl sonra göz kapaklarında hafif sarkmalar görebilirsiniz. Ama ameliyat öncesine dönmezsiniz. Ameliyatın yararlı olduğunu düşünüyorum.

İzsiz göz kapağı estetiği mümkün mü ?

İzsiz göz kapağı ameliyatı yapmak mümkün değil. Yara izi olacak. Ama bu yara izi, gözün katlanan alanında kalacak. Bu yüzden ameliyattan hemen sonra bile o iz görünmez. Ama göz kapakları kapalı iken belirli bir süre fark edilebilir.

Göz kapağı estetiği kaç yaşında yapılabilir?

Bu sorun genetik olan hastalarda 18 yaşın altında anne baba onayı ile yapılabilir.

Göz kapağı estetiği kırışıklıkları giderir mi?

Evet. Fazla deriyi aldığımda, bir miktar kırışıklığı da temizlemiş olabilir. Hastadan hastaya değişen bir durum. Net cevap için muayene etmek en garanti yok olacaktır.

Göz kapağı ameliyatı dikiş izi ne zaman geçer

Eğer bir dikişi ameliyatta kullandıysanız, 5-6 gün sonra onu almanız gerekir. Kendinden eriyen dikişleri kullanırsanız, bunlar kendi kendilerine erir, almanıza gerek kalmaz.

Sonuçlar ne zaman görünür hale gelir?

Gözde morluk ve şişlik gittikten sonra sonuçlar belli olacaktır. Bu da ortalana olarak 2-3 hafta kadar diyebiliriz.

Ameliyat sonrası genç görünür müyüm?

Evet. Mutlaka fayda edecektir. Önceki halinizde daha iyi görüneceksiniz. Badem göz ile üst ve alt göz kapağı ameliyatlarını birlikte yaptığınızda ciddi değişiklikler elde edersiniz.

Göz kapağı ameliyatını hangi doktor yapar

Estetik ve plastik cerrahi doktorları tarafından yapılır. Göz doktorlarının alanı değildir.

Göz Kapağı Ameliyatı Güvenli midir?

Blefaroplasti, deneyimli bir cerrah tarafından yapılırsa genellikle güvenli bir işlemdir. Ancak, her cerrahi işlemde olduğu gibi, bazı riskler ve komplikasyonlar söz konusu olabilir.

Oluşturma : 28.01.2014 Güncelleme : 09.01.2024