Ben (Nevüs) Aldırma Ameliyatı

ben çıkartma ali mezdeği

Home » Ben Çıkartma (Nevüs) » Ben (Nevüs) Aldırma Ameliyatı

İnsan vücudunda olan genelde kahverengi ve siyah olan benlerin tıbbi ismi nevüs ismi ile adlandırılır. Benler vücut için zararlı ve zararsız olanı mevcuttur. Bu benler için yaptığımız tedaviler genelde iki ana neden ile yapılır. Bunlardan birincisi tıbbi gerekçeler ile yapılan nevüs operasyonları bir diğeri ise estetik olarak görmek istemediği bir beni bir kişinin ben aldırma operasyonu ile aldırmasıdır.

Ben Aldırma Fiyatları

Ben aldırma fiyatları oldukça değişiktir. Beni türü etli ben mi yoksa alınması zor yapışkan benlerden mi olduğu bilinmelidir. Vücutta kaç tane var ve kaç tanesi alınacak bunlar da fiyatı belirleyen unsurlardır. ama ben aldırma ücretleri oldukça değişkendir. Ama Bir maliyeti olmadığı için çok pahalı değildir. 

Bu dediğimiz gibi bir muayene sonrasında netleşecek bir konu. İsterseniz bizi ziyaret edebilir veya iletişim kısmından bize benleriniz hakkında bilgi verdikten sonra size net bir fiyat vermemizi sağlayabilirsiniz.

Esteport Youtube Kanalımızdan

Nevüs Ben Çıkartma Aldırma İşlemi !!!

Devlette Kepçe Kulak Ameliyatı

Ben Çıkartma Videoları

Ben aldırma ameliyatı nedir ?

Ben aldırma ameliyatı, cilt üzerindeki benign (iyi huylu) veya potansiyel olarak malign (kötü huylu) lezyonların (benlerin) cerrahi yolla çıkarılması işlemidir. Bu tür ameliyatlar estetik kaygılar nedeniyle veya tıbbi gereklilikler doğrultusunda gerçekleştirilebilir.

Tıbbı Gerekçe ile Ben aldırma operasyonu 

Tıbbi gerekçeler ile yani benlerin kötü huylu kansere dönüşme olasılı var ise, benler vücuttan bir cerrahi işlem ile çıkartılır. Çıkartılan bu ben patolojik inceleme altına alınması için bir labovatuara gönderilir. Bu inceleme sonucundan benin kansere dönüşme riski yok ise,ne ala… Eğer kötü huylu ise, de tedaviyi önceden başlandığı için tedavide ki başarı oranını yükseltmiş olacağız.

Ben Çıkartma

Estetik Ben Çıkartma Operasyonu

benler sadece kanser şüphesi olduğu için alınmaz. Bazı hastalarımızın vücudunda ben olsun istemiyor. Halk dilinde et beni lezyonu olan veya kahverengi zararsız bellerin vücudunda olmasını istemiyor. Böyle durumlarda ben çıkartma işlemi yaprak benleri bir daha ömür boyu karşınıza çıkmayacak şekilde yok edebiliriz. 

Ben Aldırma ameliyatları lokal anestezi ile yapılır. Hastanede yapılması gerekiyor. Ben vücudun neresinde olursa kaç tane olursa olsun 1 saati aşacağını sanmıyoruz. Ağrı sızı ameliyat sonrası olmaz. Başarı oranı yüksek ve her durumda ben aldırma işlemi başarılı geçer.

Hangi tip benler tehlikelidir?

Tehlikeli benlerin tanınması önemlidir ve genellikle aşağıdaki özelliklere sahiptirler:

  • Asimetri: Eğer bir benin iki yarısı birbirinden farklı görünüyorsa, bu asimetri tehlike işareti olabilir.
  • Kenarlar: Düzensiz, pürüzlü veya kesikli kenarlar tehlike belirtisi olabilir.
  • Renk: Eğer bende çoklu renkler (kahverengi, siyah, pembe, beyaz, kırmızı) varsa veya renk dağılımı eşit değilse, bu da bir uyarı işareti olabilir.
  • Çap: Genellikle 6 mm’den (bir silgi başının çapı kadar) büyük benler daha fazla dikkat gerektirir.
  • Evolüsyon: Bir benin boyut, şekil, renk veya hissinde herhangi bir değişiklik, özellikle de hızlı bir değişiklik, derhal bir doktor tarafından değerlendirilmelidir.

Bu belirtilerden herhangi birine sahip bir ben gördüğünüzde, bir dermatolog tarafından kontrol edilmesi önemlidir. Ayrıca, cildinizdeki benlerdeki değişiklikleri düzenli olarak kontrol etmek ve yeni benlerin ortaya çıkmasına dikkat etmek iyi bir uygulamadır.

Benlere Bıçak Değerse Kanser Olur Mu (ben aldırma zararlı mı)

Ben ÇıkartmaBu soru ben tedavisi olmak isteyen tüm hastalarımız tarafından bana yöneltilen bir soru. Benlere bıçak değerse kanser falan olmaz. Bu söylemin hiçbir tıbbi ve bilimsel dayanağı yoktur. Yani bıçak değdi diye diye ben kanser olsun anlamış değiliz. 

Eğer bir ben kanser ise zaten kanserdir. Cerrahi müdahale yapılmış olması hiçbir şeyi etkilemez. Bilakis eğer Allah korusun kötü huylu ve kansere dönüşme olasılığı olan bir ben ise aldığımız, tedaviye önceden başlamanıza neden olacağız buda iyi bir şey. Eğer zaten kötü huylu değil ise, beni almış ve estetik olarak görünümüz iyileştirmiş olacağız Böylece siz ölünceye kadar bu sorun ile tekrar karşılaşmayacaksınız.

Ben Aldırma Ameliyatı Sonrası Ne Kadar iz kalır 

Ben aldırma ameliyatları sonrasında ben alından bölgeye bir dikiş atılacağı için mutlaka biz iz kalır.  

Zaten estetik cerrah ne kadar beceriksiz olursa olsun, her durumda şu anki benlerden daha büyük bir iz kalmayacaktır. Yani iz tedavisi için bir şeyler yapmasanız dahi şu anki durumunuzdan kötü olmayacaktır.

Ben Aldırma Doktoru

Ben ÇıkartmaBen aldırma işlemini estetik ve plastik cerrahi uzmanları yapar. Bu bölüm doktorları insan vücuduna en az zararla ameliyat yapabilen hekimlerdir. Eğitimleri bu yöndedir. Vücudunuza ve yüzünüze en hasas müdahaleyi onlar yapabileceği için ben çıkartma ameliyatları içinde estetik doktorlarını tercih etmeniz gerekir. 

Belki cerrah olarak teorik her cerrah bu ameliyatı yapabilir gibi görünse de, aslında hiçte öyle değildir. Bu yüzden estetik cerrah olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca bu ameliyatları sıklıkla yapar ben almayı seven, bu işte gelişime açık ve işini severek yapan cerrahlardan alacağınız performans oldukça yüksek olacağını da belirtmek isterim.

Tüm sorularınız için Tıklayınız. Tıkla Doktora Soru Sor >>>>>

Sağlıklı ve Mutlu Günler Dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Oluşturma : 10.01.2014 Güncelleme : 10.01.2024