Bişektomi

Home » Yüz Germe Ameliyatı » Bişektomi Ameliyatı

Bişektomi ameliyatı yanak inceltme ameliyatlarına verilen isimdir. Yanakların inceltilerek daha keskin hatlara kavuşması sağlanır. Bişektomi genel anestezi ile tam uyuma ile ameliyat gerçekleşir.

Klasik Yüz germe ameliyatı hakkında bilgi için linkimize tıklayınız.

Bişektomi nedir

Teknik olarak ne demek olduğunu en kısa tabiri yanak inceletme işlemidir. Yanak içindeki yağ dokusuna denir. Ameliyat ile alınarak, çökük bir görüntü oluşturulabilir. en belirgin örneği angelina jolie dir.

Bişektomi Ameliyatı

Yanak inceltme ameliyatları hastane ortamında yapılır. Ortalama ameliyat süresi 30dk içerisinde biter. Yanak bölgesinde ki yağlar alınarak işlem yapılır. Ameliyat sonrasında ki şişlik ve morluklar 3-7 gün arasında geçer. Tama haline gelmesi yani oturması ise ortalama olarak 2- 4 ay sürecektir. Bişektomi öncesi sonrası için WhatsApp hatlarımızdan yazarak isteyebilirsiniz. Asistanlarımız bilgi vereceklerdir.

Bişektomi

 

Kimlere yapılır

Yanak yağlanması olan hastalar için yapılabilir. Ayrıca yüz daraltma ameliyatlarında sıklıkla yapılır. Yüz hatlarının yuvarlaktan daha keskin bir hale getirmek için sıklıkla yapılır. 18 yaş üstü hastalarda yapılabilir. Üst yaş limiti yoktur. Ama kronik hastalıkları olan hastalarda her estetik ameliyatta olduğu gibi ameliyat yapılası şansı yoktur.

5dk İçinde Fiyat Al

Ağrılı Bir İşlem Mi

Bu ameliyat genel anestezi ile tam uyutularak yapıldığı için ameliyat esnasında ağrı hissetmek mümkün değildir. Sonrasında ise, verilen ağrı kesiciler ameliyat sonrasında ki konforu sağlar. Yani ağrı sızı hissi sonrasında da gözlemlenmez.

Elmacık Kemiği ile Kombine Edilmesi

Yüz bölgesine yapılan müdahalelerde elmacık kemiği önemli bir yeri var. Yanak inceltme ameliyatı yapılırken elmacık kemiği işlemi de aynı ameliyatta yapılabilir. Ortalama olarak 10-12 mm lik bir kemik çıkartma işlemi ile elmacık kemikleri daraltılabilir. Bunun tersine olarak da yine belirginleştirmek için yapılan farklı müdahaleler de vardır. Dolgu veya yağ enjeksiyonu gibi.

Yanak İnceltme Başarı Oranı

Bu ameliyatın temelinde yağ çıkartma işlemi vardır. Bu yüzden çıkartılan yağlar dengeli ve dikkatli alındığında ameliyatın başarı oranı gerçekten çok yüksektir. Hele ki sürekli bu ameliyatı yapan bir estetik cerrah elinde bu ameliyat gerçekten çok kısa ve sonuçları yüz güldürücü olacaktır.

Bişektomi Erkeklere Uygulanabilir Mi

Bişektomi ameliyatı için teknik olarak hiç bir engel yoktur. Hastane ortamında yanak arkasında ki yağ dokusu ameliyat ile ağız içinden alınarak ameliyat tamamlanır. Bir gün hastane de kalmak yeterli olacaktır. Ayrıca aynı gün taburcu olan hastalarda olmaktadır. Bişektomi yaptıranlar genelde kadınlardır. Ama erkelerde için de uygun olabileceğini bilmenizi isteriz.

Bişektomi kalıcı mı

Evet kalıcı bir işlemdir. Yanak yağı alındığı için aslında geri dönüşü olmayan da bir işlemdir aynı zamanda. Yaşlanmaya bağlı yüzde sarkmalardan etkilenebilir. Bişektomi yapan doktorlar estetik ve plastik cerrahi doktorlarıdır. Farklı alandan ki doktorlar bu konu ile ilgilenmezler.