Vaser liposuction

Liposuction ali mezdeği

Home » Liposuction Ameliyatı » Vaser liposuction

Bilindiği gibi vücutta istenmeyen yağlar herkesin tadını kaçıran bir hadise. Bu yüzden liposuction yani yağ aldırma işlemleri günümüzde oldukça sık yapılan işlemler arasında. Bazı farklı teknikler ile de işlem yapılabilir. Bunlar, Vaser Liposcution, lipomatik veya lazer liposuction dur.

Vaser liposuction nedir

Klasik yönteme göre haricen bir cihaz kullanılarak yağların dışarıya alınması işlemidir. Vaser cihazı fiziksel olarak vardır. Ameliyat esnasında kullanılır. Uçları klasik liposuction da olduğu gibi vücuda girer ama doktorun bir çapası gerekmez. Yağları seçme özelliği vardır. Vücuda yararı olmayan yağ ve dokuları seçerek, verimli bir yağ alma işlemi sunmaya çalışır. Hastanın isteğine bağlı olarak bu cihazı kullanırız. Sonuçları verimli olur ve daha ince çalışmaya olanak sağlar.

Vaser liposuction yaptıranların yorumları

Genel manada sonuçlardan herkes memnun kalır. Çünkü estetik olarak şekil vermek isteyen hastalarda ciddi olumlu sonuçları olur. Aşırı yağlanması olan hastalar tercih edebilir. Bir diğer faktör ise, bu cihazı hekimin kullanmayı bilmesidir. Bizim kliniğimizde bu işlem yapılmaktadır. Eğer doktor cihazın kullanımı hakkında bilgisi yok ise, uzak durulmasında fayda var. Fayda sağlamak yerine zararı olabilir.

Vaser liposuction öncesi sonrası

Devlet rekabet kurulu tarafından öncesi sonrası paylaşmak yasaklanmıştır. Ancak isteyen hastalarımız bizimle irtibata geçer ise bazı örnekler sunulabilir. Ayrıca muayene esnasında daha önce yapılan bir çok hastanın sonuçları gösterilebilir.

Vaser liposuction zararları

Teknik olarak sadece cihaza bağlı bir yan etki görünmez. Zarar tekniğin kendisine ait kanıtlanmış zarı yoktur. Yukarıda da dediğimiz gibi cihazı kullanmayı bilen doktorlar tercih edildiğinde bir sorun teşkil etmez.

İyileşme süreci

Klasik yönteme göre iyileşme süresi çok hızlıdır. Ödem ve şişlikler ya yoktur ya da çok azdır.

Vaser liposuction sonrası ödem nasıl atılır

En etkili yöntem buz tedavisidir. Verilen ilaçlara bağlı kalınmasıdır. Az da olsa olan bu sorun düzenli bir iş birliği ile kısa sürede atlatılabilir.

Vaser liposuction kaç kilo yağ alınır

Ortalama olarak hastanın kilosunun %8 ile % 10 kadardır. Ancak bu hastanın sağlık durumu kilosu yaşı ve özgeçmişine bağlı olarak değişebilir. Bazen çok da az miktarlarda yağ alındığı durumlar olabilir. Muayene esnasında ortalama olarak ne kadar alınacağı netleşir.

Vaser liposuction nasıl yapılır

Tabi ki yağ alma işlemi de bu kadar yapılması gelişmesini doğuruyor. Her geçen gün vücuda ne kadar az zarar vererek bu işlem yapabiliriz düşüncesi konuşuluyor. Tam da bu dönemlerde günümüzde eski olmayan gayet taze bir cihaz liposuction da devrim açıyor. 

Adına vaser liposelection da denilen yağ seçme özelliği bulunan biu cihaz ile yapılan liposuctionlar da oldukça büyük istifadeler meydana geliyor. Adında da olduğu gibi yağları seçme özelliği olan bu cihazla yapılan yağ emme işlemi tam da hedefini buluyor. 

Vaser Liposuction

 

Ameliyatı Nasıl yapılır ?

Vaser liposelection işlemi genel anestezi altında tam donanımlı hastane şartlarında yapılan büyük bir ameliyattır. Ameliyatın büyük olması yoğun bakım ünitesi ve acil servisin de olması gerektiğini bize söylerken aslında bu ameliyatı olurken masada kalan hastayı da şahsen ben görmedim. Ama vücuttan aşınan yağların vücut dengesizliği de yapabileceğinin unutmayalım.. 

İşlem yapılırken yağ alınacak olan bölgeye bir sıvı takviyesi yapılıyor. Bu sıvı içerisinde kanam önleyici ilaçlar yağ parçalayıcı serumlar karıştırılarak hatta alınacak yağın 2 misli kadar sıvı içeriye verilir. Bu işlem bittiğinde işleme vaser cihazı ile devam edilir. Vaser cihazı yağ emme işlemini yaparken, o bölgede ki kılcal damarlara ve sinirlere zarar vermiyor. Bu yüzden kanamalar ve şişlikler hatta morlukları bile en aza indiriyor. 

Vaser LiposuctionVaser liposuction dediğimiz hadisenin özü budur. Dışarıya alınacak yağı seçebilmesi ve vücudun dışarıya atamadığı yağları temizlemesidir. Normal yağ aldırma ameliyatlarından en büyük farkı budur. Bu büyük bir üstünlüktür. Ayrıcı ameliyat sonrasında da inanılmaz bir iyileşme süreci yaşarsınız. Sanki ameliyat olmamış gibi kısa bir sürede normal hayatınıza dönebilirsiniz. Ameliyat sonrasında oluşan morluklar çok kısa bir sürede gider. Şişlikler buz tedavisi ile en aza inerken vaser liposuction ile daha da kısa sürede morluklardan kurtulabilirsiniz. 

Vaser liposuction Fiyatları

Maliyet olarak diğer cihazlardan pahalıdır. Bu yüzden ameliyat fiyat farlı bazı hastalarda olabilir. Ama biz pek bu konuda ayrım içerisinde değiliz. Çünkü amaç yağ almak ve hastayı biraz olsun rahatlatmak. Bu yüzden bunu nasıl yaptığımızla hastanın ilgilenmesi gerektiğini düşünmüyorum. 

Ayrıca sadece atıyorum gıbı bölgesine yapılacak olan vaser liposuction ile baldırlara veya tam vücut her bölgeye yapılan yağ alma işlemi bir olmadığı gibi maliyeti yani size yansıyan ücreti de bir olmaz. Bununda adil olduğunu 

Vaser Liposuction

düşünüyorum. Sadece bir bölgesine vaser yaptırmak isteyen bir kişi ile tam vücut vaser düşünen bir hastanın ödeyeceği para aynı olmaması lazımdır.

Vaser liposuction Doktoru 

Yeni bir teknik olduğu için cihazı da en iyi şekilde kullanan hekimler ile bu işi yapmak gerekir. Bu cihazı hiç görmemiş hiç işlemi olmayan bir doktor ile bu işin yapılması ayrı olur. Bu cihaza sahip kişiler ve eğitimini almış doktorlar ile ameliyat performansı siz karşılaştırın lütfen.. 

Vaser Liposakşın ile alakalı tüm sorularınız için iletişim kısmından bana soru gönderebilirsiniz. 

https://esteport.com/iletisim-ulasim-bilgilerimiz

Sağlıklı ve Mutlu Günler Dilerim

Op Dr Ali Mezdeği