Bacak Dolgusu Ameliyatı

Home » Bacak Estetiği » Bacak Dolgusu

Bacaklarda incelik ve estetik olarak bacaklarına bir form kazandırmak isteyen hastalarımız için yapılan estetik bir müdahaledir. Genelde ince ve çarpık olan bacakların kalınlaştırmak için yapılır. Ameliyat başarı oranı açısından yüksek ve efektif olarak sonuç veren ameliyatlar arasındadır.

Eğer çarpık bacak ameliyatı ise aradığınız, linkimize tıklayabilirsiniz.

Bacak kalınlaştırma nedir

Bacak kalınlaştırma, bacakların daha dolgun ve kaslı bir görünüme kavuşması için gerçekleştirilen bir dizi işlem veya tedaviyi ifade eder. Bu, estetik tercihler veya tıbbi gereklilikler nedeniyle yapılabilir. Bacak kalınlaştırma, genellikle aşağıdaki yöntemlerle yapılır:

  • Kas Yapısını Geliştirme: Bu, spesifik bacak egzersizleri ve ağırlık antrenmanı yoluyla bacak kaslarını geliştirmeyi içerir. Squat, lunges ve deadlift gibi egzersizler, bacak kaslarını çalıştırır ve zamanla kalınlaşmasını sağlar.
  • Yağ Transferi: Bu prosedür, vücudun bir bölgesinden alınan yağın, bacaklara transfer edilmesini içerir, böylece bacaklar daha dolgun bir görünüme kavuşur.
  • Protez Kullanımı: Bu yöntem, bacakları kalınlaştırmak için protezlerin cerrahi olarak yerleştirilmesini içerir. Bu, genellikle ciddi kas kaybı veya deformasyon vakalarında kullanılır.
  • Hyaluronik Asit Enjeksiyonları: Bu tedavi, bacaklara daha dolgun bir görünüm vermek için bacaklara hyaluronik asit enjeksiyonları yapmayı içerir.
  • Diğer Estetik Uygulamalar: Liposculpture gibi diğer estetik uygulamalar da, bacakların daha konturlu ve dolgun bir görünüme kavuşmasına yardımcı olabilir.

Bu tür işlemler, bir plastik cerrah veya estetik uzmanı tarafından yapılmalı ve kişisel hedefler, potansiyel riskler ve beklenen sonuçlar hakkında ayrıntılı bir konsültasyon yapılmalıdır.

Esteport Youtube Kanalımızdan

Bacağa Yağ Enjeksiyonu Ameliyatı

Bacağa Yağ Enjeksiyonu (CANLI)

Bacak Estetiği Videoları

Bacak Dolgusu Nasıl Yapılır ? 

Bacak dolgu 3 şekilde yapılır. Bunlar ;

  • Silikon kullanarak bacağa dolgunluk kazandırmak
  • Hastanın kendi yağı kullanılarak bacak dolgunlaştırmak
  • Özel Tıbbi malzemeler ile yapılan bacak dolguları

Silikon Protez ile Bacak Dolgusu

Meme büyütme ameliyatlarında olduğu gibi bacak bölgesine aynı memede ki yöntemler ile silikon protez yerleştirilerek yapılan bacak dolgunlaştırma ameliyatıdır. Hastanın tipine ve bacak yapısına göre tercih edilir veya edilmez. Kalıcıdır ve ömür boyu kullanılabilir. Erime ihtimali yoktur. sonuçları yüz güldürücüdür.

Hastanın Kendi Yağından Bacak Dolgunlaştırma

Bu yöntem kısıtlı hasta gurubu için geçerli olan bir tekniktir. Hastanın vücudunda alınabilecek kadar yağ var ise, bu yağlar alınarak bacak bölgesine transfer edilir. Bu yöntem de yabancı madde vücutta bulunamaz. Tamamen hastanın lendi yağları kullanılır. Kalıcı değildir. 6-7 sene gibi bir zaman sonra yavaş yavaş vücuttan atılmaya başlar. İstenildiği gibi bacağa şekil verilebilir. Bacak dolgusu yaptıranlar genelde çarpık bacak sorunu olan veya çok ince bacaklı olan kadınlar için yapılır. Ve sonuçlar yüz güldürücüdür.

Özel Dolgu Malzemeleri İle Bacak Şekillendirme

Bacak dolgusunun son türü olan özel dolgu malzemeleri, özel birkaç firmanın ürettiği silikon protez istemeyen veya vücudunda yeteri kadar yağ bulunmayan hastalarımız için kullandığımız bir yöntemdir. Kullanışlıdır. Özel hasta gurupları için rahatlıkla uygulanabilir. kalıcı değildir. Bu da belirli bir süre sonra vücut direncine göre bir süre sonra vücuttan atılır. Kalıcı olmaması bir sonraki işlemde istenildiği kadar bacak dolgusu yapılmasına olanak sağlaması bazı hastalarımız açısından artı bir özellik olarak görülür.

Ne Kadar Bacak Dolgusu Yapılır ? 

Boya ve kiloya göre bacakların kalınlığı ayarlanmalıdır. Doktor tercihi ve önerdiği miktar önemlidir. Bazen çok fazla dolgu uygulamak iyi sonuçlar vermez. Burada benim kriterim en doğal görünecek halde bırakacak kadar dolguyu kullanmaktır.

Bacak Dolgusu Fiyatları

Bacak Dolgusu Ameliyatı

Bacak dolgusu

Bacak dolgusu fiyatları çok değişkendir. Kullanılan malzeme ve ameliyat tekniğine göre çok değişir. Muayene olmadan bunun ücreti ve maliyetini öngörmek mümkün değildir. Mutlaka muayene sonrasında net bir ameliyat fiyatı ortaya çıkar. Ayrıca ameliyatın yapılacağı hastanenin kalitesi de ameliyat fiyatını direk olarak etkiler. Konforuna düşkün hastalarımızın tercih ettiği hastanelerde ameliyatın olması maliyeti net bir şekilde etkiler.

Bacak Dolgusu Olduktan Sonra Kendiliğinden Erir Mi ? 

Silikon protezler asla erimez veya bir süre sonra etkisini yitirmez. Hastanın kendi yağı ise vücut direncine göre 5-6 yıl kadar sonra belirli oran erimeye başlar. Özel malzemeler ile yapılan dolgularda malzemenin kalitesine göre bu süre değişir. Ama biz en az 5 sene erimeyen dolguları tercih etmekteyiz. Ortalama olarak silikon hariç diğer dolgular 5 yıl kadar erimemesi öngörülür.

Alt ve Üst Bacak dolgusu

Bazen üst kısma bazen ise alt bacağa dolgu yapılması gerekebilir. Bazende her ikisine. Burada üste yapılıyor ise, alt kısıma orantılı bir şekilde dolgu yapılmalıdır. Aynı şekilde alt kısım bacağa dolgu yapılıyor ise, üst bacağın kalınlığı es geçilmeden asimetrik bir dolgu uygulaması yapılması gerekir.

Bacak Dolgusu ile Bacak Kalınlaşır Mı ? 

Bacak dolgusu bacağa forma kazandırma için yapılır. Yani zaten amacı budur. Her durumda bacak kalınlaştırmak için bacak dolgusu işe yarar.

Bacak Dolgusu İyileşme Süreci

Bacak dolgusu yağ enjeksiyonu ile yapılmış ise, iyileşme süreci yoktur. Öğle yemeği arasında bile bu işlemi rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Diğer ameliyat türlerinde ise, bir gün sonra taburcu edilir. Ve ameliyattan çıktıktan bir kaç saat sonra yavaş yavaş yere basmalar ve alıştırmalar başlar. Bir kaç gün sonra normal hayatınıza geri dönebilirsiniz. İyileşme süresi bir gün diyebiliriz.

Bacak İç Kısmına Dolgu Yapılır Mı ?

Bacak iç kısmına dolgu yapılır. Muayene bulguları yeterli olan tüm hasta gurubuna bu işlem rahatlıkla yapılır.

Bacakta Çöküklükler Dolgu İle Giderilebilir Mi ? 

Diz üstü veya altında kavis ve çöküklükler bacak dolgusu işlemi ile rahatlıkla giderilebilir. Her hastada aynı tedavi uygulanmasa bile mutlaka bir teknik ile bacak çöküklükleri giderilebilir. Bacak Dolgusu Ameliyatı

Aquafilling Dolgu ile Bacak Şekil Vermek Ne Kadar Doğru

Aquafilling bir bacak dolgusu çeşididir. Ama bacaklar yaşanan bazı sorunlar olduğunu duydum. Fakat net bir bilgim yok. Ben kullanmayı tercih etmiyorum. Diğer yöntemler bacak dolgusu için yeterli olduğunu düşünüyorum.

Dolgu Maddesi Mi Yoksa Silikon Mu Bacak Estetiğinde Daha Fazla Etkili

Bu sorunun cevabı hastanın ihtiyacına göre değişir demektir. Çünkü bazı hastalar da silikon çok işe yarar iken, bazı hastalarda dolgu maddeleri daha efektif sonuçlar vermektedir. Bu yüzden muayene edip hastanın sorununa göre bir yöntem seçmek en makul sonuç olacaktır.

Çarpık Bacak Düzeltmede Dolgu Kullanılır Mı ?

Tabi ki kullanılır. Ama bazen silikon protez kullanılması bezen ise, dolgu maddeleri veya hastanın kendi yağı ile çarpık bacaklar düzeltilebilir. Bu tamamen hastanın sorununun büyüklüğü ve ihtiyaca göre belirlenebilir. Biri birinden üstün değildir. Bacak Dolgusu Ameliyatı

Şişe Bacak Tedavisi 

Şişe bacak halk dilinde kullanılan meşur bir tabir. Aslında çarpık olan bacaklara genelde denir. Ama çarpık bacaklar silikon veya dolgu ile tedavi edileceği gibi şişe bacak(parantez bacak) da dolgu ile tedavi edilebilir.Bacak Dolgusu Ameliyatı

Bacak Dolgusunun Zararları Var Mı ? 

Bacak silikonunu bacak kabul etmez ise, ödem yapabilir. Dolgu da ise, kendi yağından alınan teknikte bir sorun yaşanmaz kendi dokusu olduğu için. Dolgu malzemelerinde ise, kalitesiz ürünler çeşitli sorunlara neden olabilir. Bu konu iyi araştırılıp o şekilde bir plan yapılması gerekir.

Aquafilling bacak dolgusu

Bu kimyasal madde bir dolgu malzemesidir. Fakat biz bu tekniği sonuçlarının bizi memnun etmemesi yüzünden kullanmıyoruz. Bunun yerine daha doğal olan hastanın kendi yağı veya garanti olan silikon protezi kullanıyoruz.

Bacak dolgusu kalıcı mı?

Bacak dolgusu, genellikle kalıcı olmayan bir işlemdir. Kullanılan dolgu maddesine bağlı olarak, dolgunun etkisi 6 aydan 2 yıla kadar sürebilir. Kalıcı sonuçlar için genellikle tekrar dolgu yapılması veya farklı estetik prosedürlerin uygulanması gerekebilir. Dolgunun kalıcılığı kişinin metabolizmasına ve dolgu maddesinin türüne de bağlıdır.