Liposuction ali mezdeği

Liposuction Ameliyatı Fiyatları

Home » Liposuction Ameliyatı » Liposuction Ameliyatı Fiyatları 2023

Liposuction Ameliyatı, genel olarak vücutta birikmiş ve diyet veya spor ile atılması mümkün olmayan inatçı yağ birikintilerini atma işlemidir.

Liposuction fiyatları

Ne yazık ki kanunen burada fiyat paylaşmak yasak. Hastanın; boyu, kilosu, yaşı ve tıbbi geçmişini bilmeden fiyat vermek net olmaz. Yağ alma ameliyatında mutlaka hasta görülmelidir. Yine de ortalama maliyet WhatsApp üzerinden verilebilir. Bazen fotoğraf istenerek de ortalama ücret hesaplanabilir. Genel bir bilgi edinmek için WhatsApp butonunu kullanarak çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

Avrupa da tek bölge liposuction ücretleri 4000 Euro civarından başlıyor. Türkiye şartlarına göre bu rakam korkunç. Ülkemizde hem çok iyi cerrahlarımız var, hem de fiyatlar Amerika ve Avrupa ya göre çok ama çok daha ucuz.

Liposuction Operasyon Karnesi

Ameliyat süresi 1,5 – 2,5 saat
Operasyon yeri Hastane
Anestezi türü Genel, uyutarak
Ağrı kısmen, orta az
Korse 3 – 4 hafta
İşe dönüş  7 – 10 gün
İlk banyo 3 gün
Tam iyileşme 1 ay
Egzersiz, kardiyo 1 ay
Ameliyat izi izsiz
Tekrar gerektirir mi Tekrar kilo alınmadan, hayır
Türkiye de kalma süresi 4 gün
Hastanede kalma süresi 1 gece
Başarı oranı %99

liposuction öncesi sonrası

Yasak gereği web sitemizde açıkça öncesi ve sonrası yayınlayamıyoruz. Ama aşağıdaki instagram linkimizden sayfamıza ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesabımızda yağ aldırma öncesi sonrası fotoğrafları görebilirsiniz.

Öncesi Sonrası

Canlı Hasta Örnekleri

Kimler Liposuction İçin Uygun Adaydır?

 1. İdeal kilosunda veya biraz üstünde olan
 2. Bölgesel yağ birikmesi olan ve spor ve diyet ile gitmeyen
 3. Genel olarak sağlıklı ve kronik hastalığı olmayan
 4. Olmazı istemeyen, ne istediğini bilen ve makul kişiler
 5. Hamile olmayan veya çocuk emzirmeyen
 6. Yakın zamanda çocuk düşünmeyen
 7. Vücut kitle endeksi 25 den düşük olan
 8. Ameliyatın potansiyel risklerini kabul eden

Liposuction Nedir ?

Liposuction; ‘lipoplasty’, ‘liposculpture’ veya ‘lipo,’ olarakda bilinir. Genel olarak yağ dokuları ve birikmiş yağları çeker. O bölgede kalan fazlalıklar veya deri birikmesi cerrahi olarak düzeltilir. Liposuction Ameliyatı ile kilo verilmez. Birçok hasta Liposuction Ameliyatı ile kilo vermeyi daha ince veya fit görünmeyi ister. Fakat bu ameliyat zayıflama işlemi değil, aksine zayıfladıkça vücutta beliren veya çıkmayan yağların cerrahi olarak tahliyesi işlemidir.

Liposuction ile hangi bölgeler tedavi edilir

 1. Karın
 2. Kalçalar
 3. Uyluk
 4. Kalçalar
 5. Dizler
 6. Boyun
 7. Üst kollar
 8. Erkek göğsü

Yağ Aldırma Çeşitleri

 1. Klasik teknik
 2. Vaser tekniği
 3. Lazer tekniği

Liposuction Ameliyatı Nasıl yapılır ; 

Liposuction Ameliyatı genel anestezi altında yapılan ve tam teşekküllü bir hastanede yapılmalıdır. Ameliyat süresi 1,5 – 2, 5 saat arasında değişiklik gösterir. Bu ameliyat ölüm riski taşımaz. Ameliyat estetik olarak yapılır. Zorunluluk veya bir hastalığın tedavisi değildir. Bölgesel yapılabilir ve o bölgenin fiziksel durumuna göre yağ emme işlemi yapılır. 

Liposuction Ameliyatı Komplikasyonlar, Riskler ve Yan Etkiler

 • Kanama
 • Enfeksiyon
 • Allerjik reaksiyon
 • Seroma
 • Beklenmeyen morluk şişlik
 • Anestezi riskleri

Yağ Aldırma Sonrası ; 

Bölgesel yağ aldırma sonrasında ağrı sızı ve morluklar olabilir. Dikişler kendinden eriyen dikişler olup tekrar alınması gerekmez. Fakat bu ameliyat büyük ameliyatlar sınıfına girdiğinden, ameliyat sonrası doktor kontrolü şarttır. Doktorun tavsiyeleri ve ödevleri birebir tatbik edilmelidir.

İlginizi Çekebilir : Karın Germe Ameliyatı

Bazı aralıklarla kontrol edilmesi lazım. Bu yüzden 1 ay süre ile bize görünür. Burada tabi yaptığımız bir şey yok. Bir ilaç bir tedavi uygulamayız. Sadece dikişler atmış mı ? sorun var mı kanama var mı gibi kontrol altından tutmak için kliniğimize çağırırız.

Erkeklerde liposuction

Erkekler genellikle; karın, bel ve göğüs bölgelerine işlem yaptırmak isterler. Çoğu zaman da bu bölgelerin bir kaçı aynı anda tedavi edilir. Erkeklerde yağ alımı yapılan bölgeler şunlardır;

 • Karın ön duvar
 • Göbek yan simit
 • Sırt bölgesi
 • Çene altı
 • Göğüs bölgesi
 • Kalça

Ameliyatsız yağ aldırma

İşlem, klinik ortamında ve genel anestezi olmadan sadece bölge uyuşturularak yapılıyor. Biz bunu asla tavsiye etmiyoruz. Herhangi bir şey kötü gittiğinde hastane de olmanız gerekiyor. Liposakşın ciddi bir operasyon ve riskleri de var. Ayrıca zayıflamak için gereğinden fazla da vücuttan yağ çıkartmak doğru değil. Doktorunuzdan bunu talep etmeyin. Ayrıca bu talebi geri çevirmeyen hekimlerinde ciddi risk aldığını unutmayın.

360 derece liposuction nedir

Vücudun simetrisini sağlamak ve daha estetik görünmek için hem ön hem de arka kısımdan yağ alma işlemidir. Yani, göbek ve sırt bacak ön kısım ve arka kısım gibi vücudun her bölgesinden aynı anda yağ çıkarma işlemine “360 derece liposuction” denir. 360 derece liposuction fiyatları ayrı ayrı yapılan işleme göre daha ucuz bir işlem. Tek seferde yapıldığı için maliyeti düşüktür. Sonuçları da daha yüz güldürücüdür.

Liposuction’ın Temel Faydaları

 1. Her hasta grubuna yapılabiliyor olması
 2. Vücudun hemen hemen her bölgesine yapılıyor olması
 3. Spor ve diyet ile gitmeyen inatçı yağları sökmesi
 4. Kısa iyileşme süresi
 5. Başka ameliyatlar ile kolayca kombine ediliyor olması

Göbek Yağı Aldırma

Yağ aldırma ameliyatı denildiğinde ilk akla göbek bölgesinde ki yağlar geliyor. Karın ön duvarı yan simitler ve hafif sırt bölgesi ile birlikte kombine olarak yapılır. Bazen deri sarkması fazla olabileceğini düşündüğümüz durumlarda, karın ön duvarında bir miktar yağ deriyi dengelemesi için bırakılır. Kişiden kişiye çok değişken bir operasyon. Bu yüzden illaki sizi görüp kişiye göre yağ aldırma seçeneklerinden birini uygulamamız daha mantıklı olacaktır.

Liposuction ameliyatı Ali Mezdeği

Sıkça Sorulan Sorular

Liposakşın (Liposuction) ameliyatını hangi doktor yapar ?

Liposakşın dediğimiz yağ emme işlemini tabi ki estetik cerrahlar yapar. Başka bir branştan bir doktora yaptırmayınız. Zaten yapması da oldukça zordur. Medikal estetikçiler diye adlandırılan kısımdan insanlarda hangi sertifikası olursa olsun eğer doktoru geç estetik cerrah değil ise, yanına bile yaklaşmadan uzaklaşın. Çünkü bu işler öyle çekirdekten yetişmeyim süper bu işi biliyorumlarl a olmaz. Bu yüzden bir estetik cerraha başvurmadan ameliyat olmayın.

Liposuction Zararlı mı ? Ölüm Riski taşı mı ?

Yağ aldırma nın hiçbir zararı yoktur. Ameliyatta eğer bir komplikasyon yaşanmamışsa, ameliyat uzman ellerde sıkıntısız biter. Ölüm riski yoktur. Tabi ki ecel bu milyonda bir de olsa alerji vücut direnci gibi bir sorundan ölüm yaşanabilir. Tüm dünyada ve bunca yıllık Türkiye de yaptığımız ameliyatlarda ne benim başıma geldi ne de böyle bir ölüm duydum.

Belirli aralıklarla Liposuction yaptırmak gerekir mi ? 

Bu işlem dolgu gibi bir işlem değildir. yani 8 ayda bir tekrarlama istemez. Liposuction yapılan kısımlar tekrar ameliyat gerektirmez. Ama şunu da belirtmek isterim ki, ameliyat olan bölgede mutlaka bir miktar yağ dokusu vücut için kalır. Yani o bölgede tekrar yağlanma olabilir ama bu hiçbir durumda eski hali kadar yağlanma olmaz. Liposuction fiyatları

Ayrıca liposuction yapılmış olan bir bölgeye tekrar liposuction yapılması tıbbi açıdan mümkündür. Tekrar yağlanmaya karşı bu iş yapılarak devam eder. Ameliyat sonrasında tabi ki artık hastanın da kendine dikkat etmesi gerekir. Abur cubur yiyeceklerden uzak durması yağlanmayı yok eder.

Ameliyat ile kaç litre yağ alınacak ?

Ortalama olarak 4-7 lt arasında yağ çıkartılır. Hastanın boyu kilosu yaşına göre bu miktar değişiyor. Ama asla gereğinden fazla yağ alınamamalıdır. Çünkü, bize revizyona gelen hastaların şikayetleri genelde bu yönde oluyor. Hasta istiyor doktor kıramıyor ve risk alarak gereğinden fazla yağ dokusu çıkartıyor. Bu hem riskli hem de estetik açıdan her zaman iyi sonuç vermez. Deri sarkması olma ihtimali varsa, o bölgede yağ bırakmak en mantıklısı olabilir. Bu yüzden doktorun söylediği miktara uymanız hem sağlığınız hemde estetik açıdan daha avantajlı olacaktır.

Liposuction sonrası iz kalır mı ?

Yara izi oldukça küçüktür, bir kaç ay içerisinde kaybolur. İzin büyüklüğü yüzde ki “çil” kadardır.

Liposuction ile Zayıflanabilir mi ? 

Liposuction sadece kendi başına bir zayıflama yöntemi değildir. O zaman herkes ameliyat olarak tüm kilolarından kurtulsun :)).. Bu tabi ki olağan değil. Ama ameliyat sonrasında hasta kilo mutlaka verecektir. Bunu da inkar etmeyelim. 

Dediğimiz gibi ameliyat ile alınacak yağların ne kadar olacağı bellidir. Bu yüzden ameliyat olmadan önce bu belirlenir hangi bölgeye liposuction yapılacak ise bu da belirlenir. Ameliyat sonrasında süprizler olmaz. Ameliyat aslında hasta için kolay ve sonuçları oldukça tatmin edicidir.

Oluşturma : 04.09.2012 Güncelleme : 08.09.2022

Esteport_Sanal_Klinik_Turu