Liposuction Ameliyatı

Home » Liposuction Ameliyatı » Liposuction Ameliyatı

Liposuction Ameliyatı, genel olarak vücutta birikmiş ve diyet veya spor ile atılması mümkün olmayan inatçı yağ birikintilerini atma işlemidir. Liposuction ile karın germe veya popo incelme mümkün olabilir.

Liposuction Ameliyatı Nasıl yapılır ; 

Liposuction Ameliyatı genel anestezi altında yapılan ve tam teşekküllü bir hastanede yapılmalıdır. Ameliyat süresi 1,5 – 2, 5 saat arasında değişiklik gösterir. Bu ameliyat ölüm riski taşımaz. Ameliyat estetik olarak yapılır. Zorunluluk veya bir hastalığın tedavisi değildir. Bölgesel yapılabilir ve o bölgenin fiziksel durumuna göre yağ emme işlemi yapılır. 

5dk İçinde Fiyat Al

Liposuction Ameliyatı genel olarak yağ dokuları ve birikmiş yağları çeker. O bölgede kalan fazlalıklar veya deri birikmesi cerrahi olarak düzeltilir. Liposuction Ameliyatı ile kilo verilmez. Birçok hasta Liposuction Ameliyatı ile kilo vermeyi daha ince veya fit görünmeyi ister. Fakat bu ameliyat zayıflama işlemi değil, aksine zayıfladıkça vücutta beliren veya çıkmayan yağların cerrahi olarak tahliyesi işlemidir.

Liposuction Ameliyat fiyatları

Ne yazık ki kanunen burada fiyat paylaşmak yasak. Ama yasak bile olmasaydı hastayı görmeden boyu, kilosu, yaşı ve tıbbi geçmişini bilmeden fiyat vermek doğru olmadı. Yağ alma ameliyatı yapacaksak eğer mutlaka hasta görülmelidir. Yine de ortalama maliyet WhatsApp üzerinden verilebilir. Bazen fotoğraf istenerek de ortalama ücret hesaplanabilir. Genel bir bilgi edinmek için WhatsApp butonunu kullanarak çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

Avrupa da tek bölge liposuction ücretleri 4000 Euro civarından başlıyor. Türkiye şartlarına göre bu rakam korkunç. Ülkemizde hem çok iyi cerrahlarımız var, hem de fiyatlar Amerika ve Avrupa ya göre çok ama çok daha ucuz.

Liposuction Ameliyatı Sonrası ; 

Liposuction Ameliyatı sonrasında ağrı sızı ve morluklar olabilir. Dikişler kendinden eriyen dikişler olup tekrar alınması gerekmez. Fakat bu ameliyat büyük ameliyatlar sınıfına girdiğinden, ameliyat sonrası doktor kontrolü şarttır. Doktorun tavsiyeleri ve ödevleri birebir tatbik edilmelidir. 

Bazı aralıklarla kontrol edilmesi lazım. Bu yüzden 1 ay süre ile bize görünür. Burada tabi yaptığımız bir şey yok. Bir ilaç bir tedavi uygulamayız. Sadece dikişler atmış mı ? sorun var mı kanama var mı gibi kontrol altından tutmak için kliniğimize çağırırız.

 

Liposuction ile Zayıflanabilir mi ? 

Liposuction sadece kendi başına bir zayıflama yöntemi değildir. O zaman herkes ameliyat olarak tüm kilolarından kurtulsun :)).. Bu tabi ki olağan değil. Ama ameliyat sonrasında hasta kilo mutlaka verecektir. Bunu da inkar etmeyelim. 

Dediğimiz gibi ameliyat ile alınacak yağların ne kadar olacağı bellidir. Bu yüzden ameliyat olmadan önce bu belirlenir hangi bölgeye liposuction yapılacak ise bu da belirlenir. Ameliyat sonrasında süprizler olmaz. Ameliyat aslında hasta için kolay ve sonuçları oldukça tatmin edicidir.

Liposuction Zararlı mı ? Ölüm Riski taşı mı ?

Lioposuctionun hiçbir zararı yoktur. Ameliyatta eğer bir komplikasyon yaşanmamışsa, ameliyat uzman ellerde sıkıntısız biter. Ölüm riski yoktur. Tabi ki ecel bu milyonda bir de olsa alerji vücut direnci gibi bir sorundan ölüm yaşanabilir. Tüm dünyada ve bunca yıllık Türkiye de yaptığımı ameliyatlarda ne benim başıma geldi ne de böyle bir ölüm duydum.

Liposakşın (Liposuction) ameliyatını hangi doktor yapar 

Liposuction dediğimiz yağ amme işlemini tabi ki estetik cerrahlar yapar. Başka bir branştan bir doktora yaptırmayınız. Zaten yapması da oldukça zordur. Medikal estetikçiler diye adlandırılan kısımdan insanlarda hangi sertifikası olursa olsun eğer doktoru geç estetik cerrah bile değil ise, yanına bile yaklaşmadan uzaklaşın. Çünkü bu işler öyle çekirdekten yetişmeyim süper bu işi biliyorumlarla olmaz. Bu yüzden bir estetik cerraha başvurmadan ameliyat olmayın.

Liposuction ameliyatı Ali Mezdeği

Belirli aralıklarla Liposuction yaptırmak gerekir mi 

Bu işlem dolgu gibi bir işlem değildir. yani 8 ayda bir tekrarlama istemez. Liposuction yapılan kısımlar tekrar ameliyat gerektirmez. Ama şunu da belirtmek isterim ki, ameliyat olan bölgede mutlaka bir miktar yağ dokusu vücut için kalır. Yani o bölgede tekrar yağlanma olabilir ama bu hiçbir durumda eski hali kadar yağlanma olmaz. 

Ayrıca liposuction yapılmış olan bir bölgeye tekrar liposuction yapılması tıbbi açıdan mümkündür. Tekrar yağlanmaya karşı bu iş yapılarak devam eder. Ameliyat sonrasında tabi ki artık hastanın da kendine dikkat etmesi gerekir. Abur cubur yiyeceklerden uzak durması yağlanmayı yok eder..

Liposuction Fiyatları

Liposuction ameliyatı fiyatları yapılacak vücudun bölgesine ve alınacak yağ miktarına göre belirlenir. Bu yüzden kliniğimize gelerek muayene olmanız gereklidir. Burada yüz yüze konuşarak ameliyatı planlanabilir ve ameliyat maliyeti ne kadar tutar bunu söyleriz.