Bacak İnceltme Estetiği

Home » Bacak Estetiği » Bacak İnceltme Estetiği

Bacak inceltme estetiği genelde bacak bölgesinde yağ birikmesi veya selülit bulunan hastalarda yaptığımız bir ameliyattır. Genel anestezi altında yaparız. Ayrıca hastane ortamında olması gerekir ve ameliyat sonrasında bir gün süre ile hastane de kalınması gereken bir estetik ameliyattır.

Eğer çarpık bacak estetiği hakkında bilgi almak istiyorsanız, linkimize tıklayabilirsiniz.

Bacak inceltme ameliyatı nedir ?

Bacak inceltme ameliyatı, genellikle liposuction adı verilen bir prosedürle gerçekleştirilir ve bazen fazla derinin çıkarılması da içerebilir. Bu tür bir ameliyat, bacaklardaki fazla yağın çıkarılmasını ve daha sıkı ve tonlu bir görünüm elde etmeyi amaçlar.

Esteport Youtube Kanalımızdan

Bacak İnceltme Estetiği Ameliyatı

Ayak Bileği ve Bacak İnceltme Ameliyatı

Bacak Estetiği Videoları

Bacak İnceltme Estetiği Nasıl Yapılır ? 

Bacak inceltmek için yağların dışarıya alınması gerekir. Bunu da liposuction dediğimiz yöntem ile kolayca yaparız. Yağların dışarıya alınması için minik kesiler de yapabiliriz. Her hastaya göre değişiklik gösteren kendimize özgü teknikler ile muayene sonrasında işlem yol haritasını çıkartırız.

Ameliyat Günü 

Bacak inceltme estetiği ameliyatı sabah saatlerinde yapılır. gece 12 den sonra bir şey yemeyip içilmemesi gerekir. Ayrıca aspirin gibi kanı sulandıran ilaçlardan da kullanılmaması şarttır. Sigara iyileşme süresini uzatacaktır. Bu yüzden sigara kullanımını da hastamız bırakırsa onun lehine olacaktır. 

Ameliyat günü hastane de bazı kan testleri yapılmaktadır. Bunlar rutin herkese yapılan anesteziye karşı bir direnç olup olmadığı test edilir. Anestezi ye karşı veya kan değerleri sağlıklı olmayan hastalar ameliyata alınmaz. Bacak estetiği bu hastalara yapılmaz.

Ameliyat İz Bırakır Mı ?

Bacak inceltme estetiği esnasında bir ameliyat için bir kesi açılması gerekebilir. Bu kesi küçük bir kesi dir. Bir süre sonra ise belli belirsiz bir hal alır. Gözler tarafından fark edilmez. Çok fazla dikkatli bakan doktorlar tarafından da fark edileceğini söylemek isterim.

Bazı hastalarımızın ten renkleri esmer, bazılarının ki de, beyaz tenli oluyor. Esmer olan ten yapısı iz konusunda daha avantajlı olacaktır. Beyaz tenli kadınlarda ise, ameliyat izi ilk zamanlarda biraz daha fazla belirgin olabilir.

bacak inceltme estetiği

İç Bacak İnceltme

İç bacak yani baldır bölgesinde biriken fazla yağların alınması işlemidir. Bu bölge de ki yağlar yine lipo ile kolayca alınır. Vaser tekniği de gerekli durumlarda kullanılır. Vaser liposuctionun da özelliği vücutta ki gereksiz yağları seçebilme özelliğidir. Ona göre vücuttan otomatik olarak yararlı olanları bırakarak yağ çıkartma işlemi yapar. 

Baldır inceltme ameliyatı tek başına yapılacağı gibi , kombine olarak da yapılabilir. İç ve dış yani üst bacak aynı anda inceltme işlemi ile beraber yapılabilir. Bunlara kombine bacak inceltme ameliyatları diyoruz. Bacak İnceltme Estetiği

Yaş Sınırı Nedir ?

Üst yaş sınırı yoktur. Anestezi ve vücut elverdiği sürece her yaştan herkes ameliyat olabilir. Alt yaş sınırı ise, yasal düzenlemeler ile belirlenir. Yani 18 yaş ve üstü kendi özgün iradeleri ile ameliyat olabilir. Aynı zamanda 15 yaş ile 18 yaş arasında ki hastalarımızın da anne veya baba onayı ile bu ameliyatı yaptırabildiklerini bilmenizi isterim.

Spor ve Diyet ile Bacak İncelir Mi ? 

Tabi ki bacak spor veya diyet yaprak incelir. Ameliyatın gerekli olduğu durumlar ise, bacak iç veya dış bölgesinde dışarıya atılamayan inatçı yağ birikintilerini dışarıya atmak için gereklidir. Bu bölgede biriken inatçı yağlar spor ile vücuttan atılmıyor. Bu yüzden el ile müdahale edilmesi yani estetik bir müdahale gerektiriyor.

Bacak Kalınlığının Nedenleri

Bacak neden kalın olur sorusunun iki farklı yanıtı var. Bunlardan biri genetik nedenlerdir. Yani aile ve soy geçmişiniz vücut yapınızı belirler. Sizde buna göre bacak kalınlığı sorunu yaşayabilirsiniz. 

Bir ikincisi de hızlı kilo alıp vermedir. Eğer kilolu iseniz veya hızlı zayıflama öykünüz varsa, bacak bölgesinde spor veya diyet ile atılamayacak olan yağ birikmeleri yaşayabilirsiniz. Her ikisi içinde ameliyat net çözüm getirebilir.

Bacak İnceltme Ameliyatı Fiyatları 

Bacak inceltme ameliyatı fiyatları silikon ile büyütmeye göre biraz daha avantajlıdır. Maliyet açısından daha uygun bir ücret politikası izlenir. Ameliyatın olunacağı hastanenin seçimi ameliyat fiyatını etkiler. Belirlenen bu kriterler hastanın isteğine göre oluşur. 

Kilo verince bacaklar zayıflar mı?

Kilo verme sürecinde genellikle bacaklar da zayıflar, çünkü vücut genel olarak yağ kaybeder. Ancak bu, kişinin vücut yapısına ve kilo verme şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir.