Vajinoplasti Ameliyatı

Home » Vajina Estetiği » Vajinoplasti Ameliyatı

Vajinoplasti Ameliyatı ile birçok sorun halledilebilir. Tabi ki vajina ameliyatlarının en çok yapılanı vajina daralatma ameliyatlarıdır. Bunun dışında labioplasti gibi vajina iç dudak sarkmalarını engellemek veya düzenlemek içinde yapılan estetik ameliyatlarımızı vardır. 

Eğer labioplasti sayfamıza gitmek istiyorsanız, linkimize tıklayınız.

Vajinal daraltma ameliyatı fiyatları

Vajinoplasti fiyatları nettir. Ama yasa gereği bu alandan paylaşamıyoruz. Sizde kısa süre içerisinde öğrenmek için wp hatlarımızdan yazabilirsiniz. Asistanlarımız size ücret hakkında kapsamlı bilgi vereceklerdir. İlginiz için teşekkür ederiz.

Vajinoplasti Nedir ?

Vajinoplasti, vajinanın estetik veya işlevsel nedenlerle cerrahi olarak onarıldığı bir prosedürdür. Bu tür bir ameliyat, genellikle doğumdan sonra ortaya çıkan gevşeme veya deformasyonları düzeltmek, veya vajinal kanalın daraltılması gibi istenilen estetik sonuçları elde etmek amacıyla yapılır. Vajinoplasti aynı zamanda gençleştirme ameliyatı olarak da bilinir ve bir kadının cinsel işlevselliğini iyileştirebilir.

Bu operasyon sırasında, cerrah genellikle fazla dokuyu çıkarır ve vajinal duvarları sıkılaştırır. Bu tür bir işlem, bireyin ihtiyaçlarına ve tercihlerine bağlı olarak belirli bir şekilde uyarlanabilir.

Ameliyat öncesi ve sonrası dönemde, hastaların potansiyel riskler, komplikasyonlar ve beklenen sonuçlar hakkında tam olarak bilgilendirilmeleri önemlidir. Ayrıca, bu tür bir prosedüre karar verirken bir sağlık profesyoneli ile detaylı bir görüşme yapılması önerilir.

Vajinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır

Vajina daraltma ameliyatları genel anestezi altında yapılan ve ortalama olarak 45 dakika süren basit ama efektif estetik ameliyatlardır. Ameliyat öncesi hastanın ve partnerinin ne kadar bir daralma istediği tespit edilmesi gerekir. Buna göre ameliyat planı belirlenir. Genelde vajina arka duvarından daralma uygularız. 

Vajina daraltma ameliyatları genelde doğum sonrasında yaptığımız bir ameliyat. Doğum nedeni ile genişleme olabiliyor. Bu yüzden cinsel olarak evliliğin selameti için bu ameliyatı tercih eden hastalarımız olabiliyor. Hatta ve hatta doğum öncesinden bile daha iyi oldu diyen hastalarım da var. 

Ameliyat ölüm riski taşımaz. Ameliyat sonrasında bir gün bile hastane de kalmanız gerekmez. Ameliyat sonrasında ortalama bir ay süre ile cinsel pehriz uygulanması şarttır. Ara ara kontrollere gelinmesi gerekebilir. ameliyat sonrasında hafif adet kanamalarına benzer kanamalar olabilir. Bu da çok doğal. Bu kanamalar 2-3 gün sürer. 

Tam olarak iyileşme kişinin vücuduna göre değişir. Ama bunun ortalaması bir aydır. Ameliyat sonrasından tekrar doğum ve vajina da aşırı yıpranma olmadığı sürece uzun yıllar tekrar bu ameliyatı olmak gerekmez. Ameliyat genel olarak kalıcı bir ameliyattır. 

Labioplasti Ameliyatı

Vajina Daraltma AmeliyatıLabioplasti dediğimiz şey ; kadınlarda vajina iç dudaklarının dışarıya doğru sarkık olmasıdır. Vajina dudaklarının sarkık olması birinci dereceden giyilen bikinilerde büyük sorun teşkil ediyor. Çünkü sarkık rahim dudakları bikiniden çok net belli olabiliyor. Bu da ameliyat olma nedenlerinin en başında geliyor. 

İkinci olarak vajina dudaklarının sarmış olması cinsel olarak negatif yönte etkileri olmakta. Buda, cinsel ilişki esnasında sarkık dudakların penis girişini engellemesi ile kadınlarda zorlanmaya bağlı sızı acı ve erkek tarafından tam olarak tatmin olamamaya neden olabiliyor.

Labioplasti ameliyatı olunmasını gerektiren bir diğer durum ise, hijyen. Bu da kadınların temizlik aşamasından vajina da tam hijyeni yakalayamaması ile enfeksiyon kapma gibi aslından hiçte küçümsenmeyecek sorunların başlarına gelmesi ile sonuçlanabiliyor. 

Labioplasti ameliyatları lokal anestezi ile bile yapılabilen bir ameliyattır. Ortalama süresi yarım saat veya 34 dakika kadardır. Ameliyat olduğu gün evine gidebilir. Aynı gün içerisinde duş alabilir. Fakat daraltma ameliyatlarında olduğu gibi bir ay süre ile cinsel ilişki yasağı olacak. Bu da hastanın kendi sağlığı ve ameliyatın kalıcı olabilmesi içindir. 

Vajinoplasti ameliyatı yapan doktorlar

Bu ameliyatları estetik plastik cerrahlar yapar. Özünde budur. Ama kadın doğum uzmanları da bu işlemi yaptığını biliyoruz. Asıl uzmanlık olarak estetik cerrahlardır.

Vajinoplasti ameliyatı olanların yorumları

Genel manada memnun kalınan başarı oranı yüksek ameliyatlardır. Doğum veya çeşitli nedenlerden ötürü bollaşan vajina bölgesini sıkılaştırılır. Sevdiğimiz ameliyatlardır. Sonrasında asla ameliyat öncesi hale gelmez. kalıcı tek seferlik ve ömürlük ameliyatlardır. İlerleyen yaşlanma süreçlerinde tekrar genişleme gözlenebilir.

Oluşturma : 27 Oca 2014 Güncelleme : 12.09.2023