Vajinoplasti Ameliyatı

Home » Vajina Estetiği » Vajinoplasti Ameliyatı

Vajinoplasti Ameliyatı ile birçok sorun halledilebilir. Tabi ki vajina ameliyatlarının en çok yapılanı vajina daralatma ameliyatlarıdır. Bunun dışında labioplasti gibi vajina iç dudak sarkmalarını engellemek veya düzenlemek içinde yapılan estetik ameliyatlarımızı vardır. 

Eğer labioplasti sayfamıza gitmek istiyorsanız, linkimize tıklayınız.

Vajinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır

Vajina daraltma ameliyatları genel anestezi altında yapılan ve ortalama olarak 45 dakika süren basit ama efektif estetik ameliyatlardır. Ameliyat öncesi hastanın ve partnerinin ne kadar bir daralma istediği tespit edilmesi gerekir. Buna göre ameliyat planı belirlenir. Genelde vajina arka duvarından daralma uygularız. 

Vajina daraltma ameliyatları genelde doğum sonrasında yaptığımız bir ameliyat. Doğum nedeni ile genişleme olabiliyor. Bu yüzden cinsel olarak evliliğin selameti için bu ameliyatı tercih eden hastalarımız olabiliyor. Hatta ve hatta doğum öncesinden bile daha iyi oldu diyen hastalarım da var. 

Ameliyat ölüm riski taşımaz. Ameliyat sonrasında bir gün bile hastane de kalmanız gerekmez. Ameliyat sonrasında ortalama bir ay süre ile cinsel pehriz uygulanması şarttır. Ara ara kontrollere gelinmesi gerekebilir. ameliyat sonrasında hafif adet kanamalarına benzer kanamalar olabilir. Bu da çok doğal. Bu kanamalar 2-3 gün sürer. 

Tam olarak iyileşme kişinin vücuduna göre değişir. Ama bunun ortalaması bir aydır. Ameliyat sonrasından tekrar doğum ve vajina da aşırı yıpranma olmadığı sürece uzun yıllar tekrar bu ameliyatı olmak gerekmez. Ameliyat genel olarak kalıcı bir ameliyattır. 

Labioplasti Ameliyatı

Vajina Daraltma AmeliyatıLabioplasti dediğimiz şey ; kadınlarda vajina iç dudaklarının dışarıya doğru sarkık olmasıdır. Vajina dudaklarının sarkık olması birinci dereceden giyilen bikinilerde büyük sorun teşkil ediyor. Çünkü sarkık rahim dudakları bikiniden çok net belli olabiliyor. Bu da ameliyat olma nedenlerinin en başında geliyor. 

İkinci olarak vajina dudaklarının sarmış olması cinsel olarak negatif yönte etkileri olmakta. Buda, cinsel ilişki esnasında sarkık dudakların penis girişini engellemesi ile kadınlarda zorlanmaya bağlı sızı acı ve erkek tarafından tam olarak tatmin olamamaya neden olabiliyor.

Labioplasti ameliyatı olunmasını gerektiren bir diğer durum ise, hijyen. Bu da kadınların temizlik aşamasından vajina da tam hijyeni yakalayamaması ile enfeksiyon kapma gibi aslından hiçte küçümsenmeyecek sorunların başlarına gelmesi ile sonuçlanabiliyor. 

Labioplasti ameliyatları lokal anestezi ile bile yapılabilen bir ameliyattır. Ortalama süresi yarım saat veya 34 dakika kadardır. Ameliyat olduğu gün evine gidebilir. Aynı gün içerisinde duş alabilir. Fakat daraltma ameliyatlarında olduğu gibi bir ay süre ile cinsel ilişki yasağı olacak. Bu da hastanın kendi sağlığı ve ameliyatın kalıcı olabilmesi içindir. 

Vajinal daraltma ameliyatı fiyatları

Bu ameliyatlarda en çok merek edilen fiyattır. Bu tabi İnternet üzerinden açıklanabilecek bir iş değil. Zaten devlet tarafından da söylenmesi yasaklanmıştır. Şu nu bilmenizi isteriz ki ameliyatın sadece daraltma mı veya sadece iç dudak ameliyatı mı olduğu çok önemlidir. Bu yüzden telefon ile veya iletişim kısmında bulunan iletişim formlarımız ile bana ulaşabilir, vajina daraltma ameliyatı fiyatlarını hakkında bilgi alabilir sorununuza göre ameliyatın maliyeti belirlenebilir. 

Aslında en net ve yolu muayene olmaktır. ameliyat öncesi bu muayene hep planlama hem ücret belirlenmesi için çok iyi olacaktır. Ameliyat kısa ve garantili bir ameliyattır. İç dudak ameliyatı sonrasında tekrar dışarıya atması pek görülen bir durum değil. Ameliyat sonrasında dikiş alınmaz. Kendinden eriyen dikişler ile ameliyat yapılır.

Vajinoplasti ameliyatı yapan doktorlar

Bu ameliyatları estetik plastik cerrahlar yapar. Özünde budur. Ama kadın doğum uzmanları da bu işlemi yaptığını biliyoruz. Asıl uzmanlık olarak estetik cerrahlardır.

Vajinoplasti ameliyatı olanların yorumları

Genel manada memnun kalınan başarı oranı yüksek ameliyatlardır. Doğum veya çeşitli nedenlerden ötürü bollaşan vajina bölgesini sıkılaştırılır. Sevdiğimiz ameliyatlardır. Sonrasında asla ameliyat öncesi hale gelmez. kalıcı tek seferlik ve ömürlük ameliyatlardır. İlerleyen yaşlanma süreçlerinde tekrar genişleme gözlenebilir.