Karın Germe Ameliyatı

Home » Karın Germe Ameliyatı » Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2024

Karın germe ameliyatları vücut Şekillendirme ameliyat grubu içerisinde yer alır. Ameliyat sonrasında ortaya çıkan netice oldukça tatmin edicidir. Göbek gerdirme ameliyatının daha da efektif olabilmesi için liposuction ile kombine etmek gerekebilir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Mini orta ve tam karın germe olarak gruplanır. Hangisine ihtiyacınız olduğunu sizi görmeden söylemek uygun değil. Fiyat muayene sonrası belirlenir. İstanbul dışından gelenler için WhatsApp hatlarımızdan yazarsanız asistanlarımız sizden resim isteyerek, ortalama bir ücret tespit edebilir. Hemen ortalama bir maliyet oluşturmak için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Ek bilgi; Avrupa ülkelerinde karın germe ameliyatı fiyatı 10000$ – 20000$ arasında değişmektedir. Tabi ki bizim ülkemizde bu çok daha uygun. Bilgi 2024 yılı için geçerldir.

Fiyata ne dahil

Anestezi ücreti, hastane ve gece kalma ücreti, tıbbi testler, ameliyat sonrası korse ve giysiler, cerrah doktor ücreti verilen fiyatlara dahil olacaktır.

Operasyon Karnesi

Operasyon yeri Hastane
Anestezi türü Genel
Ameliyat süresi 3 saat
Türkiye de kalma süresi 7 gün
Ameliyat izi Evet, iç çamaşır içinde gizlenir
Ne kadar kalıcı Kilo kontrolü altında, ömür boyu kalıcı
İlk duş 4. gün
Tamamen iyileşme 3 – 6 ay
Beslenme Protein ağırlıklı, iyileşme döneminde
Hastane de kalma süresi 1 – 2 gün
İşe dönüş 10 – 14 gün masa başı işler
Ağrı, Acı bir hafta hafif orta ağrılar
Yan etkiler Şişlik, kızarıklık, ödem, morarma
Korse 20 gün
Refakatçı 2 gün süre ile gerekli
Spor, Kardiyo 2 hafta sonra yürüyüş
İlk kontrol 3-4 gün
Dren kullanımı 7 gün
Hamilelik 9-12 ay sonra gebe kalınabilir
Komplikasyonlar 1 hafta hafif eğik yürüme, geçici his kaybı 

Karın germe öncesi sonrası

Yasak gereği web sitemizde açıkça öncesi ve sonrası yayınlayamıyoruz. Ama aşağıdaki instagram linkimizden sayfamıza ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesabımızda karın germe ameliyatı öncesi sonrası fotoğrafları görebilirsiniz.

Öncesi Sonrası

Karın germe nedir

Karın germe, medikal terimiyle “abdominoplasti”, karın bölgesindeki fazla deri ve yağın çıkarılması ve karın kaslarının sıkılaştırılması işlemidir. Bu cerrahi prosedür, özellikle kilo kaybı sonrası veya doğumdan sonra karın bölgesinde sarkma veya gevşeme olan kişiler için önerilir.

Karın germe ile çatlak gider mi?

Karın germe ameliyatı (abdominoplasti), karın bölgesinin sıkılaştırılması ve fazla cilt ile yağ dokusunun çıkarılması için yapılan bir cerrahi işlemdir. Karın germe ameliyatının çatlakları giderme konusundaki etkisi, çatlakların konumu ve ameliyatın kapsamına bağlı olarak değişebilir:

 • Çatlakların Konumu: Karın germe ameliyatı, genellikle karın bölgesinin alt kısmındaki cildi hedef alır. Eğer çatlaklar bu bölgede yer alıyorsa, ameliyat sırasında çıkarılan fazla ciltle birlikte bu çatlaklar da giderilebilir.
 • Ameliyatın Kapsamı: Karın germe ameliyatı farklı tekniklerle yapılabilir ve ameliyatın kapsamı kişiden kişiye değişebilir. Geniş bir abdominoplasti, daha fazla cildi çıkaracağı için daha fazla çatlağın giderilmesine yardımcı olabilir.
 • Çatlakların Derinliği ve Yaşı: Daha yeni ve yüzeysel çatlaklar ciltten çıkarılabilirken, eski ve derin çatlaklar tamamen giderilemeyebilir.
 • Bireysel Faktörler: Her bireyin cilt yapısı ve iyileşme süreci farklıdır, bu da ameliyat sonuçlarını etkileyebilir.

Karın germe ameliyatı, çatlakları tamamen gidermeyi garanti etmez ancak bazı durumlarda çatlakların görünümünü azaltabilir veya bazı çatlakları tamamen çıkarabilir. Çatlakların tamamen giderilip giderilemeyeceği hakkında net bir bilgi almak için, estetik cerrahi konusunda deneyimli bir plastik cerrahla görüşmek önemlidir. Cerrahınız, vücut yapınıza ve çatlaklarınızın durumuna göre ne bekleyebileceğiniz konusunda size daha detaylı bilgi verecektir.

Abdominoplasti neden yapılır

 • Kilosunda önemli değişiklikler olan
 • Gebelik sonrası
 • Yaşlanma
 • Doğal vücut tipi bozukluğu

Riskler

 1. Derinin altında sıvı birikmesi (seroma)
 2. Kötü yara iyileşmesi
 3. Beklenmeyen yara izi
 4. Doku hasarı
 5. Kalıcı his kaybı
 6. asimetri
 7. Kanama
 8. enfeksiyon
 9. Kalıcı ağrı
 10. Revizyonel cerrahi olasılığı
 11. Ciltte tekrarlayan gevşeklik
 12. Yetersiz estetik sonuç

Kimler karın germe ameliyatı için iyi bir adaydır

 • Sağlıklı ve sabit kiloda kalanlar
 • Gerçekçi beklentileri olanlar
 • Sigara içmeyen hastalar
 • Karın bölgesinden estetik olarak rahatsız olan hastalar

Plastik cerraha sorulması gereken sorular

 1. Karın germe ameliyatlarına ne kadar önem veriyorsunuz
 2. Kaç yılldır karın germe ameliyatı yapıyorsunuz
 3. Seçilen hastanenin önemi var mı ? Hastane seçenekleri nelerdir
 4. Hastane güvenli mi ? Ameliyat kötü giderse gerekli donanıma sahip mi
 5. Bu prosedür için iyi bir aday mıyım?
 6. En iyi sonuçları almam için benden ne yapmamı isterseniz
 7. İşlemimi nerede ve nasıl yapacaksınız?
 8. Hangi cerrahi teknik ile yapılacak
 9. İyileşme dönemi ne kadar uzun ve ben bu süreçte nasıl destek almalıyım
 10. İşlemimle ilgili riskler ve komplikasyonlar nelerdir?
 11. Komplikasyonlar ile nasıl başa çıkıyorsunuz
 12. Kozmetik sonuçtan memnun kalmazsam ne olacak ?
 13. Bu işlem için bakabileceğim öncesi-sonrası fotoğraflarınız var mı ve benim için makul olan sonuçlar nelerdir?

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Karın germe (tummy tuck) esnasında kabaca göbek deliği ile sezaryen kesisi arasındaki segment vücuttan uzaklaştırılır. Hamilelik veya sık kilo alıp verme sonrasında ortaya çıkan gevşeklik görüntüsünü ise karın ön duvarı kaslarını kruvaze tarzda katlayarak daha düz ve sıkı hale getiriyoruz. Ameliyat esnasında fazla-sarkmış deri kısmı vücuttan uzaklaştırıldıktan sonra üstteki deri segmenti germe işlemi uygulanarak aşağıya alınır, anatomik olarak olması gereken yere göbek deliği açılır. Karın gerdirme esnasında sıklıkla liposuction da yapmak gerekiyor ve bu işlemin de eklenmesi ile daha rafine vücut şekillendirme yapılmış oluyor.Karın germe ve liposuction ameliyatı ile hedefimiz sporcu karın görünümü elde etmektir.

Karın Germe Beklenen Sonuçlar

 • Hamilelikten sonra gevşeyen cildin düzenlenmesi, daha sıkı karın kaslarının oluşumu
 • Liposuction ile kombine edilerek, yan simitlerde simetri sağlanması
 • Diyet veya sporla gitmeyen inatçı yağ ve fazla derinin giderilmesi
 • Düşük olasılıkta olsa, sezeryan izinin kapatılabiliyor olması
 • Karın fıtığı tekrar onarımı ve şekillenmesi
 • Giysi seçimizde öncesine göre sağlanan konfor ve rahatlık

Karın germe ameliyatı - esteport

İzsiz Karın Germe Ameliyatı

İzsiz karın germe yüzde yüz olur dersek yalan söylemiş oluruz. Fakat ameliyatı yaptıktan sonra iz takibi ile birde ameliyattan sonra bir 6 ay sonra ize küçük bir ameliyat ile müdahale edilirse belli belirsiz hale getirmemiz mümkün olabilir. Fakat bu ameliyatı yüzde yüz izsiz yaparız diyemeyiz. Çünkü neşter ile kesi açılıyor. Bu yüzden aynı şekli alması mümkün olamamaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Bakım

Karın germede kendinden eriyen dikişler kullanılır. Yani bir süre sonra ameliyat dikişlerinin aldırmanız gerekmez. Ameliyat sonrasında tam dik durmak yerine hafif eğimli durmanız karnınızın aşırı gerilmesini engelleyecektir. Ortalama 2 hafta sonra ameliyat olmamış gibi normal hayata dönmek mümkün olabiliyor.

Sonrasında şişlikler ve morluklar olacaktır. Bu kaçınılmaz. Fakat bunlar geçicidir. Ve 1 ay sonra hiç ameliyat olmamış gibi normal hale dönülür. Ayrıca bir bakım gerektirmez. Ameliyat sonrası bir kontrol genelde yeterli oluyor. Karın germe ameliyatından sonra bu ameliyatı tekrar olmanız gerekmez.

Doğum Sonrası Karın Germe Ameliyatı

karin-germe-ameliyati-sonrasiDoğum sonrası karında olan fazla deri ve yağlar her kadını rahatsız eder. Bazı kadınlar bu yağları spor ve egzersiz ile atabilse de, çoğunluk aynı başarıyı gösteremez. Bu yüzden karın germe egzersizleri metotları incelenir ve araştırmalar sonucu bu işin kesin ve kalıcı yönteminin ameliyat olduğunu anlar. Doğum sonrasında karındaki sarkma basit bir ameliyatla düzelebilir. Fazla deri kesilerek alınır ve aşa gerdirilerek sağlam olan deri ile birleştirilir. bu noktada göbek değili hastanın istediği biçimde ayarlanır.

Doğum sonrası karın bölgesinde sorun yaşayan kadınlar için özel teknikler ve daha smart ameliyat çözümleri mevcut. Bu konu ile ilgili detaylı sorularınız için bana iletişim kısmından soru gönderebilir veya telefon numaramdan direk soru yöneltebilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatından sonra hamilelik

Karın estetiği sonrası isterse 9 – 12 ay sonra hamile kalınabilir. Karın germe yaptırmış olmanız hamile kalamayacağınız anlamına germez. Geri yeniden genleşebilir. Ameliyat olmak hamileliğe engel değildir.

Liposuction Karın Germe

Liposuction özellikle Türk hastalarım da çok sıklıkla uyguladığım bir iş. Çünkü genelde bizim insanımızın karın bölgesi oldukça yağlı oluyor. bu yüzden lipo yapmak şart. Karın gererken önceden yapılan bir liposuction karını oldukça incelteceği için bu yapıyoruz. bu ameliyatlar zaten kombine ameliyatlar olup vücut şekillendirme ameliyatları olarak da adlandırılmaktadır.

Karın Germe ve Yağ Aldırma

Karın gerdirme operasyonunu yaparken karında ki yağları da almamız gerekebilir. Bu işlem kombine yapılır. Yani bir yağ emme işlemi uygulanır. Genelde yukarı da da bahsettiğimiz üzere liposuction tekniği uygulanır. Kombine yapılan bu karın germe işleminde de fiyatlar genelde alınan yağ miktarına bağlı olarak değişiyor. Bu yüzden ameliyat ücreti genelde muayene esnasında netlik kazanıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Kimlere Karın Germe Ameliyatı Yapılır ? 

Göbek gerdirme da bazı durumlarda hastalarımızda ilk anda yapılmaz. Bunun sınırını ben ortalama olarak 80 olarak belirledik. bu kilonun üstüne genelde karın germe yapmıyorum. bunun yerine ona diyet ve egzersiz ile o kiloya düşürerek karın bölgesinde ki derini iyice artmasını sağlıyorum. Böylece tamamen bir temizlik ile tek seferde bir sporcu karnına yakın bir karın elde edebiliyoruz. bu sınırın üstüne bu işlem yapılırsa performanslı olmayacaktır.

Karın gerdirme ameliyatı ile liposuction arasında ki farklar

Karın germede kaslar yeniden yapılandırılır. Ayrıca fazla deri de alınır. Liposuction da sadece yağları alırız. Lipo fazla deriyi eksiltmez. Ayrıca aşırı gevşek bir mide derisi varsa, bu sorunu da çözmez.

Karın kasları nasıl onarılır

Karın kaslarını sıkılaştırmak için dikişler kullanılır. Bu tıbbi dikişler, zamanla çözülmez ve erimezler. Kasların içinde bulunur ve görünmezler.

Kaç kere kontrol için kliniğinize geleceğim

Ameliyattan hemen 3-4 gün sonra bir kontrol var. Sonrasında 2 ay sonra ve ondan da sonra ki 6. ayda kontrol için gelmenizi isteriz. Toplamda 3 kere kontrol için kliniğimize geleceksiniz.

Çocuk sahibi olduktan sonra ameliyat olmak daha mı mantıklı ?

Evet daha mantıklı. Çünkü hamilelik sırasında meydana gelen bedensel değişiklikler ameliyatın kalitesini etkileyebilir.

360 karın germe nedir ?

Standart karın gerdirme ameliyatına ek olarak, fazla yağları yok etmek için vaser liposuction yapılır. Böylece yan simitler, kalça ve sırt yağlarına da müdahale edilerek vücudun orta bölümü yeniden şekillendirilir.

Çift karın germe ne demek

Bu ameliyatın aynı yara içinde yani kesi den tekrar açılarak ameliyatın tekrarlanmasına denir. Extra olarak genelde liposuction ile desteklenir. 2. kez karın germe ameliyatı anlamına da gelmektedir.

En hızlı iyileşmeyi nasıl sağlarım

Ameliyat sonrasında doktorun söyledikleri dışında, lenfatik drenaj masajı iyileşmeyi hızlandırabilir. Aşırı protein ağırlıklı beslenin ve bol su için. Şeker ve sodyum içeriği yüksek besinlerden uzak durun.

Ameliyat sonrası tekrar yağ birikir mi

Aşırı kilo alıp verme durumu karın bölgesinde tekrar bir yağlanmayı tetikler. Karın bölgesinde ki kaslar ve cilt yeniden sarkar. Bu da ameliyatın etkisini önemli ölçüde azaltır. Ameliyattan sonra artık düzenli beslenmeye başlamalısın. Yediklerine dikkat etmen hem sağlığın hem de ameliyatın etkisini arttırmak için gerekli.

Abdominoplasti öncesi nelere dikkat etmeliyim

Öncelikle kan sulandırıcı aspirin gibi ilaçları bizim söyleyeceğimiz tarihten itibaren içmemelisin. Ameliyattan 2 hafta önce sigarayı bırakmalısın. Bunun nedeni yara iyileşmesini hızlandırıp, hızlıca tekrar sağlığına kavuşmanı sağlamak için.

Karın germe ameliyatı riskleri

Karın germe ameliyatlarında riskler mevcut değildir. Genelde ameliyat başarılı geçer. Ölüm riski taşımaz. Ama Yinede ameliyatın tam donanımlı bir hastane de yani yoğun bakımı olan bir hastanede yapılması gerekiyor. Bende bu şekilde yapıyorum. Olmaz Ama Allah korusun bir olumsuz durumda ilk müdahalenin yapılacağı yer gene aynı hastane olmalıdır. Yoksa transfer v.s gerekir bu da pek uygun olmaz.

Karın Germe Ameliyatından Sonra Bir Daha Ameliyat Olmak Gerekir mi ?

Karın germe ameliyatından sonra rutin olarak bu ameliyatı tekrar olmak gerekmez. Ameliyat bir kereliktir. Yalnız en çok merak edileni söylemek istiyorum, karın germe sonra tekrarlama olasılı nedir ? derseniz siz aşırı kilo alıp verirseniz veya bir doğum geçirirseniz, aldığınız hormonel ilaçlar yüzünde alınan kilo gibi etkiler sonucu karın tekrar gevşeyebilir. bu da aslında çok normaldir. Karın germe ameliyatı sonrasın da hata kendine dikkat etmesi gerekir.

Oluşturma : 05.11.2013 Güncelleme : 10.01.2024