Karın Germe Ameliyatı

Home » Karın Germe Ameliyatı » Karın Germe Ameliyatı

Liposuction Ameliyatı, genel olarak vücutta birikmiş ve diyet veya spor ile atılması mümkün olmayan inatçı yağ birikintilerini atma işlemidir. Liposuction ile karın germe veya popo incelme mümkün olabilir. Karın Germe Ameliyatı tüm süreçler aşağıda belirtilmiştir.

Karın germe ameliyatları Vücut Şekillendirme Ameliyat grubu içerisinde yer alır .Ameliyat sonrasında ortaya çıkan netice oldukça tatmin edicidir. Karın gerdirme genel anestezi altında yapılır ve ortalama cerrahi süresi 2,5 saatdir. Vücut şekillendirme işleminin daha da efektif olabilmesi için liposuction ile kombine etmek gerekebilir.

5dk İçinde Fiyat Al

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Karın germe esnasında kabaca göbek deliği ile sezaryen kesisi arasındaki segment vücuttan uzaklaştırılır. Hamilelik veya sık kilo alıp verme sonrasında ortaya çıkan gevşeklik görüntüsünü ise karın ön duvarı kaslarını kruvaze tarzda katlayarak daha düz ve sıkı hale getiriyoruz. Ameliyat esnasında fazla-sarkmış deri kısmı vücuttan uzaklaştırıldıktan sonra üstteki deri segmenti germe işlemi uygulanarak aşağıya alınır, anatomik olarak olması gereken yere göbek deliği açılır. Karın gerdirme esnasında sıklıkla liposuction da yapmak gerekiyor ve bu işlemin de eklenmesi ile daha rafine vücut şekillendirme yapılmış oluyor.Karın germe ve liposuction ameliyatı ile hedefimiz sporcu karın görünümü elde etmektir.

İzsiz Karın Germe Ameliyatı

İzsiz karın germe yüzde yüz olur dersek yalan söylemiş oluruz. Fakat ameliyatı yaptıktan sonra iz takibi ile birde ameliyattan sonra bir 6 ay sonra ize küçük bir ameliyat ile müdahale edilirse belli belirsiz hale getirmemiz mümkün olabilir. Fakat bu ameliyatı yüzde yüz izsiz yaparız diyemeyiz. Çünkü neşter ile kesi açılıyor. Bu yüzden aynı şekli alması mümkün olamamaktadır.

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Bakım

Karın germede kendinden eriyen dikişler kullanılır. Yani bir süre sonra ameliyat dikişlerinin aldırmanız gerekmez. Ameliyat sonrasında tam dik durmak yerine hafif eğimli durmanız karnınızın aşırı gerilmesini engelleyecektir. Ortalama 2 hafta sonra ameliyat olmamış gibi normal hayata dönmek mümkün olabiliyor.

Sonrasında şişlikler ve morluklar olacaktır. Bu kaçınılmaz. Fakat bunlar geçicidir. Ve 1 ay sonra hiç ameliyat olmamış gibi normal hale dönülür. Ayrıca bir bakım gerektirmez. Ameliyat sonrası bir kontrol genelde yeterli oluyor. Karın germe ameliyatından sonra bu ameliyatı tekrar olmanız gerekmez.

Doğum Sonrası Karın Germe Ameliyatı

karin-germe-ameliyati-sonrasiDoğum sonrası karında olan fazla deri ve yağlar her kadını rahatsız eder. Bazı kadınlar bu yağları spor ve egzersiz ile atabilse de, çoğunluk aynı başarıyı gösteremez. Bu yüzden karın germe egzersizleri metotları incelenir ve araştırmalar sonucu bu işin kesin ve kalıcı yönteminin ameliyat olduğunu anlar. Doğum sonrasında karındaki sarkma basit bir ameliyatla düzelebilir. Fazla deri kesilerek alınır ve aşa gerdirilerek sağlam olan deri ile birleştirilir. bu noktada göbek değili hastanın istediği biçimde ayarlanır.

Doğum sonrası karın bölgesinde sorun yaşayan kadınlar için özel teknikler ve daha smart ameliyat çözümleri mevcut. Bu konu ile ilgili detaylı sorularınız için bana iletişim kısmından soru gönderebilir veya telefon numaramdan direk soru yöneltebilirsiniz.

Karın germe ameliyatından sonra hamilelik

Karın estetiği sonrası isterse bir ay sonra hamile kalınabilir. Karın germe yaptırmış olmanız hamile kalamayacağınız anlamına germez. Geri yeniden genleşebilir. Ameliyat olmak hamileliğe engel değildir.

Liposuction Karın Germe

Liposuction özellikle Türk hastalarım da çok sıklıkla uyguladığım bir iş. Çünkü genelde bizim insanımızın karın bölgesi oldukça yağlı oluyor. bu yüzden lipo yapmak şart. Karın gererken önceden yapılan bir liposuction karını oldukça incelteceği için bu yapıyoruz. bu ameliyatlar zaten kombine ameliyatlar olup vücut şekillendirme ameliyatları olarak da adlandırılmaktadır.

Karın Germe ve Yağ Aldırma

Karın gerdirme operasyonunu yaparken karında ki yağları da almamız gerekebilir. Bu işlem kombine yapılır. Yani bir yağ emme işlemi uygulanır. Genelde yukarı da da bahsettiğimiz üzere liposuction tekniği uygulanır. Kombine yapılan bu karın germe işleminde de fiyatlar genelde alınan yağ miktarına bağlı olarak değişiyor. Bu yüzden ameliyat ücreti genelde muayene esnasında netlik kazanıyor.

Kimlere Karın Germe Ameliyatı Yapılır ? 

Göbek gerdirme da bazı durumlarda hastalarımızda ilk anda yapılmaz. Bunun sınırını ben ortalama olarak 80 olarak belirledik. bu kilonun üstüne genelde karın germe yapmıyorum. bunun yerine ona diyet ve egzersiz ile o kiloya düşürerek karın bölgesinde ki derini iyice artmasını sağlıyorum. Böylece tamamen bir temizlik ile tek seferde bir sporcu karnına yakın bir karın elde edebiliyoruz. bu sınırın üstüne bu işlem yapılırsa performanslı olmayacaktır.

Karın germe ameliyatı riskleri

Karın germe ameliyatlarında riskler mevcut değildir. Genelde ameliyat başarılı geçer. Ölüm riski taşımaz. Ama Yinede ameliyatın tam donanımlı bir hastane de yani yoğun bakımı olan bir hastanede yapılması gerekiyor. Bende bu şekilde yapıyorum. Olmaz Ama Allah korusun bir olumsuz durumda ilk müdahalenin yapılacağı yer gene aynı hastane olmalıdır. Yoksa transfer v.s gerekir bu da pek uygun olmaz.

Karın Germe Ameliyatından Sonra Bir Daha Ameliyat Olmak Gerekir mi ?

Karın germe ameliyatından sonra rutin olarak bu ameliyatı tekrar olmak gerekmez. Ameliyat bir kereliktir. Yalnız en çok merak edileni söylemek istiyorum, karın germe sonra tekrarlama olasılı nedir ? derseniz siz aşırı kilo alıp verirseniz veya bir doğum geçirirseniz, aldığınız hormonel ilaçlar yüzünde alınan kilo gibi etkiler sonucu karın tekrar gevşeyebilir. bu da aslında çok normaldir. Karın germe ameliyatı sonrasın da hata kendine dikkat etmesi gerekir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın gerdirme ameliyatında fiyatlandırma ameliyatın büyüklüğüne göre belirlenir. Mini karın germe veya total karın germe işlemleri ayrı tip ameliyat şekilleri olup teknikler farklıdır. Buna bağlı olarak da ameliyat süreleri ve işçilik de değişmeler olur. Ameliyat ücreti sadece karın germe mi yoksa lipo ile destekli bir gerdirme işlemim mi olacak bunun belirlenmesi gerekir. 

Ayrıca hangi hastane de bu ameliyatın olacağı da maliyeti değiştirir. Konfor isteği maliyeti arttırabilir. Ama fiyat konusunda en net bilgiye muayene esnasında veya telefon ile kişisel durumunuzu anlatarak ulaşabilirsiniz. 

Ancak bu şekilde size ortalama da olsa bir fiyat verilebilir.

İletişim kısmı için tıklayınız >>>

Sağlıklı ve mutlu Günler dilerim

Op Dr Ali Mezdeği