Fransız Askısı

Home » Yüz Germe Ameliyatı » Fransız Askısı

Ameliyatsız bir yüz germe işlemidir. Adı üstünde bir işlemdir. Kendinden eriyen veya erimeyen dikişler ile yüzün gerdirilmesini sağlamak için yapılır. İşlem ameliyat değil, klinik ortamında yapılan bir küçük müdahaledir. Ama sonuçları çok yüz güldürücüdür.

Eğer klasik yüz germe ameliyatı hakkında bilgi almak istiyorsanız, linkimize tıklayınız.

Fransız askısı yüz germe nasıl yapılır ?

İşlem aslında klinik ortamında bir miktar lokal uyuşturma ile yapılan bir işlemdir. İşlem süresi ortalama olarak bir saattir. Bazı hastalarda bir çift bazılarında 2 veya 3 çift askı gerekebilir. Bu da muayene bulgusuna göre belirlenir. Bu yüzden ameliyatın maliyeti muayene sonrasında belirlenir. Takılan iple yüzde gerginlik yapar. Bu da sanki yüz germe ameliyatı olmuş gibi hastayı mutlu eder. fransız askısı sonrası şişlik geçici ve kısa bir süredir. Ortalama olarak 1-2 hafta şişlik ve morluk gözlenebilir veya hiç gözlenmez. İşlem süresi 30 -45dk arasında kullanılan ip miktarına göre değişir.
fransız askısı

Kimler için uygun

Genelde yüz germe ameliyatı olmak istemeyen aslında ameliyat olmak istemeyen hastalarda çok sık kullanılır. Ayrıca tam yüz germe adayı olmayan sarkması biraz daha az görülen hastalarda bu işlem çok daha etkili sonuçlar verecektir. Bu işlem yüzde gerginliğe neden olduğu için gençleşme de aynı zamanda sağlanacaktır.

Fransız askısı kaç yaşında yapılır

Yüzünde sarkma başlayan her hasta bu işlemi rahatlıkla yaptırabilir. Çok yaşlı hastalarda bu işlem başarılı olmayabilir. Yüz germe ameliyatı bu tip hastalarda daha başarılı sonuçlar verecektir.

5dk İçinde Fiyat Al

Fransız askısı ne kadar kalıcı

Ortalama olarak 3-6 sene arasında değişebilir. Aralık uzun biliyoruz ama parametre de çok fazla. Hastanın yaşı yüz yapısı ve sarkma derecesi etkinlik süresi üzerinde ciddi etkisi vardır. Muayene sonrasında fransız askısı estetiği ne kadar kalıcı aşa yukarı daha yakın bir rakam söylenebilir.

Askı Tipleri

2 tip estetik ip kullanılır. Bunlar kendinden eriyen dikişler ve kalıcı dikişlerdir. Kendinden eriyen dikişler belirli bir süre sonrası erir. Bunu da isteyen hastalar vardır. Bir diğer kalıcıdır. İkisinin de artı eksi yönleri vardır. Ama hangisine tercih edileceği hasta ile doktor arasında alınan bir karardır. Eriyenler ortalama olarak 2-3 sene kadar geçerliliği vardır. Diğeri ise erimez. Yüz sarkmasına göre etkisini gösterecektir.

Fransız askısı yaptıranların yorumları genelde iyi yöndedir. Geçici bir uygulama da olsa, yüz bölgesini gergin hale getirir. Bunu bilerek bu işleme girenler için sonuç yüz güldürücüdür.

Ağrılı bir işlem mi

İşlem esnasında lokal bir anestezi verilebilir. Bu da ipler yerleştirilirken hastanın hiçbir şey hissetmemesine neden olur. Yani ağrısız sızısız bir ameliyat diyebiliriz. İşlem sonrasında ise, yine ağrı kesici verilebilir. Bu da ameliyat sonrasında da ağrı sızı hissedilmemesine neden olacaktır.

Fransız askısı zararları

Teknik olarak yüze bir zararı yok. Cerrahi bir işlem olmadığı için riskleri de yok. Olumsuz olarak tek yönü geçici olmasıdır. Yaşlanmayı bağlı iplerin çovalması veya işlemin tekrar edilmesi gerekebilir. Fransız askısı öncesi sonrası resimleri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Fiyatlar nasıl belirlenir

Kullanılacak ipin miktarına göre değişir. Bazı hastalarda bir çift yeterli gelir. Bazılarında ise sarkma ve deformite fazla ise, 2 çift hatta 3 çiftte gerekebilir. Böyle bir durumda fiyat doğal olarak artış gösterecektir. Bu işlemin fiyatını net bir şekilde belirlemek için mutlaka muayene olmak gerekir. Aksi taktir de ne kadar estetik ip kullanılacağı bilinemeyeğinden işlem maliyeti net bir şekilde çıkmaz.