Çene dolgusu fiyatı

Home » Çene Cerrahisi » Çene Dolgusu Fiyatı

Çene ucu dolgusu bir kaç şekilde çeneye verilerek çene sorunları giderilebilir. Bunların birincisi suni olan dolgu malzemeleri ile bir diğeri ise, hastanın kendi yağından alınarak yine kendi çenesine transfer edilerek yapılan dolgu uygulamaları vardır. Genel Çene Estetiği ameliyatı ise aradığınız, linkimize tıklayıp ilgili sayfaya geçebilirsiniz.

Çene dolgusu nedir ?

Çene dolgusu, kişinin çene hattını ve profili iyileştirmek amacıyla yapılan bir estetik işlemdir. Bu işlemde, genellikle hyaluronik asit gibi dermal dolgu maddeleri kullanılır.

Çene dolgusu fiyatı

Çene dolgusunda fiyat yelpazesi oldukça geniştir. Çünkü hangi tekniğin uygulanmasından tutunda yine ne kadar büyüklük olacağı ve çenenin ne kadar geniş olduğuna kadar bir çok kritere göre fiyat belirlenmesi yapılır. Bu belirleme süresi muayene edene kadardır. 

Kısacası muayene olmadan fiyat bilgisi almak çok zordur. Veya WhatsApp üzerinden bize gönderilen resimlerin görülmesi de bir miktar da olsa ücret maliyet belirleme de bize yardımcı olacaktır. 

Videolu Anlatım

Çene ucu dolgusu nasıl yapılır

Çene ucu dolgu ilk önce belirtmem lazım ki, küçük düzeltmelerde iş gören bir uygulamadır. 4-5 mm lik düzeltmelerde ameliyat olunması gerekir. Ya kemik ekleyerek ya da kemik benzeri implantlar vasıtası ile çene deformitesi giderilebilir.

Bir diğer yöntem ise, hastanın yağ olan herhangi bir bölgesinden liposuction dediğimiz yöntem ile yağlar dışarıya alınarak yapılan işlemdir. Alınan bu yağlar çeneye enjekte edilir. Bu da çene bölgesinde bir hacim kazanmasına neden olur. Hastanın kendi yağlarının vücutta kalma süresi daha fazladır.

Çene dolgusu ile çene ucu büyütme

Çene dolgusu genelde çene boyu kısa kalan hastaların çenesini uzatmak için yapılan bir uygulamadır. Çene ucu büyütme ameliyatları ile çene boyu bir miktar uzatılabilir. Bu uzaman çok büyük hacimlere ulaşmaz. Eğer daha büyük hacimli bir uzama isteniyor ise, implant uygulamalarına yönelmek daha mantıklı olacaktır. 

Çene dolgusu ile çene büyütme ameliyatlarında da yine 2 farklı yöntem ile çene büyütülebilir. Birincisi hastanın kendi yağından bir diğeri ise, dolgu malzemeleri ile yapılan tekniktir. Her ikisinde de bir miktar uzaman olacaktır. Çene ucu dolgusu yaptıranlar genelde memnun kalıyor. 

Çene Ucu Dolgusu

Çene dolgusu ne kadar kalıcıdır 

Çene dolgusu kullanım süresi dolgu malzemeleri için 2 yıl civarındadır. Bu süre sonundan dolguyu vücut bir şekilde dışarıya atacaktır. İkinci yöntem olan kendi yağından alınan yağların aktarılması ile yapılan çene uzatma ameliyatlarında ise, yine ortalama süre 2-3 sene civarında olur. Ama burada ki en büyük fark çene bölgesinde ki yağların hastanın kendi yağı olması doku uyuşumu sağlanmış ise, daha uzun süreler bölgede kalmasını sağlayabilir.

Yani daha uzun süre yağlar erimez hatta bir miktar hiç erimediği durumlar da olabilir. İlk transfer esnasında bir miktarı hemen erir. Bu yüzden istenen büyüklükten daha fazla transfer edilerek bir miktar erimesi öngörülerek işlem yapılır. bu sayede istenen form ve hacim sağlanır.

Ameliyatsız çene büyütme

Bu başlıkta oldukça yerinde bir başlıktır. Çünkü dolgu ameliyat değildir. Genelde muayene şartlarında yapılan dolgu gibi bir uygulamadır. Bu yüzden ameliyatsız bir yöntemdir. Herhangi bir ameliyat izi bırakmaz. Bu yüzden aslında başarılı bir yöntemdir. İlerde yenilemek gerekebilir ama bu bazı hastalarımız için gerçekten avantaj olarak görülmektedir.

Oluşturma : 14 Ara 2017 Güncelleme : 12.09.2023