Boyundan Yağ Aldırma

Home » Liposuction Ameliyatı » Boyundan Yağ Aldırma

Boyun genellikle gözden kaçan, ancak estetik açıdan son derece önemli bir bölgedir. Genç bir görünümün temel taşlarıdır. Ne yazık ki genç yaşlarda olsa da gıdı yani boyun bölgesinde yağ birikmesi gözlenebilir. Bu duruma çift çene sendromu da denir.

Bu yağ birikmesi normal yaşlanma sürecinin, kilo dalgalanmalarının ve genetiğin bir sonucu olabilir. Fazla kilolu olmayanlar bile, çene altında ve boyun boyunca istenmeyen cilt altı yağlarının biriktiğini görebilirler. Bu inatçı, istenmeyen yağ dokusu geliştiğinde, spor, diyet veya egzersiz kullanarak iyileşmek imkansızdır.

Ücretlendirme hakkında

Avrupa ve Amerika gibi ülkelerde gıdı aldırma fiyatları 5000$ dan başlıyor. Ama ülkemizde bu rakamlar çok daha uygun. Yasal mevzuat gereği bu alandan fiyat bilgisi paylaşamıyoruz. Ama WhatsApp hatlarımızdan yazarsanız asistanlarımız maliyet bilgisi vereceklerdir. Bu bilgiler 2023 yılı için geçerlidir. Sağlıklı günler dileriz.

Boyundan Yağ Aldırma

Boyundan Yağ Aldırma

Boyun liposuction nedir

Boyun liposuction, özellikle daha iyi ve daha sıkı bir boyun ve çene oluşturarak şekillendirmek için kullanılan yarı invaziv bir tekniktir. Ameliyat, hastanın genel görünümünü iyileştirecek ve yıllarca kalıcılık sağlar.

5dk İçinde Fiyat Al

Dikkat edilmesi gereken noktalar

 • Çenenin altındaki “çift çene” veya dolgunluk görünümünü iyileştirir
 • Çeneyi güçlendirmek veya yüz özelliklerine uygun denge getirir
 • Cilt tonu iyi olan hastalarda tipik olarak daha iyi sonuçlar görülebilir
 • Yüz hatlarını daha da geliştirmek için çene büyütme veya rinoplasti ile kombine edilebilir
 • Hasta sabit bir kiloda kaldığı sürece sonuçlar kalıcıdır

Boyun liposuction sonrası süreç

Ameliyat sonrasında ameliyatın performansı için doktorun söylediklerini harfiyen tatbik edilmesi önemli. Ameliyat ne kadar iyi yapılırsa yapılsın, ameliyatın daha iyi sonuç vermesi için ameliyat sonrası kurallar aynen uygulanmalıdır.

 • Ameliyat sonrası ağrı minimaldir
 • Ağrı acı reçeteli ilaçlar ve ağrı kesicilerle iyi kontrol edilir
 • Ameliyat sonrası belirli bir süre boyun korsesi takılması gerekir
 • Kısa süreli iyileşme ve minimum şişlik veya morarmayı görülür
 • Çoğu hasta iki gün içinde işe geri dönebilir
 • Ağır kaldırma ve kuvvetli egzersiz en az iki ila üç hafta ertelenmelidir
Boyun Liposuction

Boyun Liposuction

Gıdı yağ aldırma ameliyatı riskleri

 • Komplikasyonlar oldukça nadirdir
 • Beklenmedik kanama, enfeksiyon, asimetri veya sıvı toplama (seroma) için her zaman küçük bir risk vardır
 • Çukur veya sinir hasarı gibi daha ciddi riskler de ortaya çıkabilir
 • Anestezi riskleri hastaya bağlı her ameliyatta olduğu kadardır.

Göze çarpan yara izi kalır mı

Boynun liposuction’ın avantajlarından biri, minimal invaziv olması ve insizyonların küçük bir kanül yerleştirmenin yeterli olacağıdır. Bu yüzden bir kesi olmaz. Gözle görülür bir yara izi fark edilmez. Ayrıca kıvrım noktalarından yapılan profesyonel bir uygulama da asla gözle görülür bir iz kalmaz.

Ne kadar yağ çıkartılması gerekir

Bu tamamen ihtiyaca göredir. Vücudun diğer noktalarına göre çok daha az yağ çıkartmak genelde yeterli olur. Bir yağ alma sınırı yok. İhtiyaç kadar işleme devam edilir.

Ameliyat ne kadar kalıcı

Alınan yağlarda görsel olarak etki bir hafta içerisinde görülür. Tekrar yağ birikmesi hastanın kilo alıp verme durumuna göre değişir. Asla ameliyat öncesi haline gelmez. Ama hasta kendine dikkat etmez ise, aynı bölgede az da olsa yağ birikmesi tekrar edebilir.

Boyundan yağ alma ameliyatı hangi ameliyatlar ile kombine edilebilir

Boyun liposuction başka bir yüz veya gıdı yağ aldırma ile birleştirilebilir. Bunlar, yüz germe ameliyatı, boyun germe ameliyatı kaş kaldırma, burun estetiği ve çene estetiği ameliyatıdır. Boyundan alından yağlar yüze ve dudak bölgesine transfer edilebilir.

Bu ameliyat ile ilgileniyorum. Şimdi ne yapmalıyım

Eğer gıdı liposuction ameliyatı düşünüyorsanız, öncesinde muayene olmanız en sağlıklısı. Ama İstanbul dışında veya Türkiye dışında yaşıyor ve muayene için gelmen senin için sorun ise, WhatsApp üzerinden boyun bölgesinin birkaç açıdan çekilmiş birkaç fotoğrafını bize göndermen gerek.

Biz ortalama olacakları sana aktaracağız. Eğer bu senin tatmin ettiyse ve sağlıklı bir hasta isen, ameliyat günü oluşturup prosedürü gerçekleştirebilirsin.

Oluşturma : 21 Nis 2020 Güncelleme : 12.09.2023