Meme Ucu Estetiği

Home » Göğüs Estetiği » Meme Ucu Estetiği

Meme ucu estetiği ameliyatları memenin içeriye kaçması yani içe çökmesi neticesinde yaparız. Bu ameliyatlar genelde sıklıkla yapılır çünkü bir çok kadın da bu sorun mevcuttur. 

Inverted nipple ameliyatı nedir ?

“Inverted nipple” terimi, içeri doğru çökmüş veya düz olan meme uçlarını tanımlamak için kullanılır. Bu durum bazı insanlarda doğuştan bulunabilir veya sonradan gelişebilir. İnverted nipple ameliyatı, meme uçlarını daha dışa çıkık bir hale getirmek için yapılan bir cerrahi işlemdir.

Meme Ucu Çökmesi

Meme ucu çökmesi genetik bir sorundur genellikle. Bunun yanında gelişim de de karşımıza çıkabilir. Gelişim eksikliği de bu sorunu tetikler. Olayın esası ise, meme başı altında bulunan süt kanallarının kısa olmasıdır. Bu nedenle göğüs başını bu kanallar içeriye doğru gerdirir. Sorun bununla alakalıdır. 

Tedavisi vardır. Başka dokular ile damarı genişletmek veya gerdirme açtırmak genişletmek ile yapılabilir. Ama bu işlem tamamen muayene bulguları ile alakalıdır. Kısacası muayene ettiğimde hastaya ancak teknik önerebiliyoruz. Bazen vakum ile bile tedavi edilebilir. Bazı doku transferi gibi birçok yöntem ile bu sorun çözülebilir. 

areola büyüklüğü

Meme Ucu Estetiğiareola  memenin ucunda ki kahverengi kısıma denir. Bu kısım doğuştan büyük olabilir. Bu büyüklükte bazı bayanlarda büyük bir sorun oluyor. Bazısı sevmiyor bazısının eşi istemiyor. tedavisi areola küçültme ameliyatı ile sağlanır. Ameliyat minik bir işlem gibidir. Lokal anestezi uygulanarak ameliyat yapılır. Kısa sürer. Ameliyat sonrasında bir hafta kontrol edilir sonrası yoktur. 

areola neden büyür

areolanın neden büyüdüğü hakkında bir fikrim yok. Gelişimsel de değil bence genetik bir sorun. Ama gözle görülen bir nedeni vardır ki, oda atlanamaz. Oda büyük memelerde areola kısmından normalden daha büyük olmasıdır. Yani bu sorun genelde büyük göğüslü bayanlarda görülen bir sorundur. Meme küçültme ameliyatı ile birlikte kombine yapılır. Hasta istemese de, doktor o kısmı da mutlaka küçültür. Yoksa görünümü çok bozuk bir estetik olur ki, bu da istediğimiz bir şey değil. Meme Ucu Estetiği

inverted nipple tedavisi

Meme başının içeriye göçmesi veya çekilmesinin ameliyat olmadan yapılabilen bir tedavisi var. Bu da çocuk emzirmektir. Bebek emziren kadınların çoğundan göğüs ucu sorunlarının giderildiği görülmüştür. Çünkü bebek meme başını baya uzun bir süre kendine çekmeye çalışacaktır. Zaten meme ucu normal olan kadınlarda birle, memenin bir süre sonra uzadığı açık görülen sonuçlardır.

Oluşturma : 7 Mar 2013 Güncelleme : 12.09.2023