Kol Germe Ameliyatı

Liposuction ali mezdeği

Home » Kol Germe » Kol Germe Estetiği Ameliyatı

Kol germe ameliyatları sıklıkla yapılan önemli estetik müdahaleler arasındadır. Deri çıkartarak da yapılabilir, sadece yağ alma işlemi de yapılarak ameliyat yapılabilir. Kol Germe Ameliyatı

Eğer liposuction ameliyatı ise aradığınız, linke tıklayınız.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 

Avrupa ülkelerinde kol germe ameliyatı fiyatları 8000$ – 12000$ civarında. Türkiye de bu fiyatlar çok daha uygun. Yasa gereği bu alandan fiyat paylaşamıyoruz. Ama WhatsApp hatlarımızdan yazarsanız asistanlarımız size detaylı bilgi vereceklerdir. Bilgi 2024 yılı için geçerlidir. +905432413241

Kol germe estetiği nedir?

Kol germe estetiği, kolun alt kısmında sarkan deri ve fazla yağ dokusunu çıkarmak için yapılan bir estetik cerrahi işlemidir. Bu prosedür genellikle kolun iç kısmındaki gevşek deriyi sıkılaştırmak ve daha düzgün, sıkı bir kol görünümü elde etmek için uygulanır. Yaşlanma, aşırı kilo kaybı veya genetik faktörler nedeniyle kol bölgesinde sarkma oluşmuş kişiler için tercih edilir. Ameliyat, fazla deri ve yağın çıkarılması ve kalan derinin daha sıkı bir şekilde yeniden şekillendirilmesiyle gerçekleştirilir. Kol germe estetiğinin detayları, beklentiler ve olası riskler hakkında bilgi almak için plastik cerrah ile görüşmek önemlidir.

Kol Neden Sarkar ? 

Kol germe ameliyatları neden yapılır sorusunun cevabı açıktır. Kollarda yağlanma. Bu da aşırı kilo alıp verme veya bir kişi 120 kilo sonradan rejime girmiş ve 80 olmuş. Böyle bir durumda sadece kol bölgesinde değik, birçok bölgede yağlanmalar olacaktır. 

Kol germe ameliyatlarını da genelde bu nedenden dolayı ihtiyaç duyulur. Kollar ilk önce liposuction ile inceltme sonrası deri çıkartma işlemi ile tamamlanır. 

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Kol Germe AmeliyatıKol germe ameliyatları yağ alma ve deri fazlalığı çıkartma gibi iki farklı teknikle yapılabilir. Bazı durumlarda ise, ikisi aynı anda da yapılabilir. Ameliyat dirsekten koltuk altına kadar olan bölge için yapılır. O bölgede ki kol sarkmaları düzenlenir. 

Kol sarkması derece olarak çok yüksek değil ise, ameliyat sadece koltuk altından yapılacak minik bir kesi ile kolu içeriye doğru gererek kol germe işlemini tamamlayabiliriz. Böylece ameliyat izi de olmamış gibi olacaktır. Yani koltuk altından iz ne kadar görünecek bunu size bırakıyorum.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyat ortalama olarak 2 saat sürer. Ameliyat sonrasında kol korsesi takmak gerekir. Bunun süresi de 3 haftadır. Bu süre sonrasında kolda olan morluk ve ödemlerde yavaş yavaş kaybolmaya başlar. Ameliyat tamamen bitişi 2 ay süre ile olur. 

Ameliyat sonrasında bir gün süre ile hastanede kalınması gerekir. Ayrıca belirli aralıklar ile de kontrol olmak gerekir. Ağrı sızı durumu olabilir ve doğaldır. Ameliyat sonrası doktorun verdiği ilaçlar zamanında alındığı sürece, ameliyat sonrası hasta çok zorlanmaz. 

Ameliyatsız kol germe

Bu teknik olarak mümkün değildir. Kolda bulunan fazla derilerin cerrahi olarak alınması gerekiyor. Fazla deriyi krem veya herhangi bir ilaç ile giderilmesi mümkün görülmemektedir. Kol germe ameliyatı olanlar deri fazlası bol olan hastalardır. Deri fazlası olmayan hastalarda sadece liposuction yeterli olacaktır.

Kol gerdirme ameliyatı izi

Ameliyat sonrası belli bir iz kalır. Bu izi bırakmadan ameliyatı tamamlamak imkansız. Ancak cerrah ince çalışırsa, cerrahi izi en aza indirebilir. Bu kalan izler ise bir sene sonra belli belirsiz bir hale gelir. Eğer hastanın ten rengi uyumlu ise bir süre sonra fark edilmez. Esmer tenli kişilerde iz daha belirgin beyaz tenli vücutlarda iz daha az belirgin olacaktır. İzsiz kol germe ameliyatı teknik olarak mümkün değildir.

Kol Germe Ameliyatının Tekrarlanması gerekir mi ? 

kol germe yapılmış olan bir hasta belirli aralıklar ile bu ameliyatı olması gerekmez. Çünkü bir defalık bir ameliyattır. Kol germe sonrası kol eski haline dönmez. ancak siz aşırı kilo almaya veya hızlı bir şekilde vermeyi alışkanlık haline getirmiş iseniz, bu sizin için kaçınılmaz kol sarkmalarına neden olacaktır: Burada hiçbir cerrahın yapması gereken bir şey yok. 

Kol Germe AmeliyatıKol sarkması nasıl önlenir ? 

Kol sarkamları için kremler ilaçlar bitkiler gibi ameliyat dışı yöntemler ile kol sarkmaları tedavi edilmeyebilir veya geçici çözümler olur. Kol sarkması var ise, bir hastada mutlaka o bölgede bir yağ birikmesi olmuş denektir. Ve bu yağlar da sporla diyetle kol çalıştırma hareketleri ile düzelmez. Kol sarkmasına çözüm ameliyattır. 

Kol sarkmaları için bant, sıkılaştırıcı korseler tamamen geçici çözümlerdir. kol sarkması olan bir hastanın bu sorundan kurtulması için tek ve kalıcı tek çözüm ameliyattır. Bu yüzden eğer kolda ki yağlanma sizi çok rahatsız ediyor ise, ameliyat olmanız şarttır. 

Kol germe ameliyatı uzmanı estetik ve plastik cerrahi doktorlarıdır. Bu ameliyatı başka bölüm doktorları tarafından yapılması uygun değildir. Ameliyat başarısı için mutlaka bu ameliyatı sıklıkla yapan doktorları tercih ediniz.

Oluşturma : 27 Oca 2014 Güncelleme : 09.01.2024