Erkeklerde Popo (Kalça) Küçültme

Home » Popo Estetiği » Erkeklerde Popo Küçültme

Erkeklerde popo (kalça) küçültme ameliyatı ile yağ alma işlemi yapılmaktadır. Aslında küçültme yapılır genelde. Ama bazen şekillendirme de yapılabilir. Pantolondan çıkan aşırı kaba görüntü bu ameliyat ile giderilebilir.

Kalça estetiği fiyatları

Avrupa ülkelerinde erkeklerde kalça küçültme ameliyatı fiyatları ortalama olarak 6000 12000 euro civarında. Tabi ki Türkiye de bu fiyatlar daha uygun. Yasal sınırlar gereği bu alandan fiyat paylaşmıyoruz. WhatsApp hatlarımızdan yazarsanız asistanlarımız size detaylı bilgi vereceklerdir. 0543 241 3 241 

Mutlaka bir muayene sonrasında kalça estetiği fiyatı belirlenir. Ayrıca ameliyatın yapılacağı hastane seçimi de ameliyatı ücretini etkileyen kriterler arasında yer alır. Doktorun kendine özel belirlediği işçilik ücreti de ameliyatın fiyatını direk etkiler. Her durumda kliniğimize gelerek ücretsiz bir muayene olarak en uygun ve teknik belirlendikten sonra fiyat netleşir. İnternet üzerinden veya telefon ile ortalama bir fiyat verilebilir. Ama kişinin fiziksel muayenesi sonrasında ancak net fiyat ortaya çıkar.

Erkeklerde kalça büyümesi neden olur?

Erkeklerde kalça büyümesinin birkaç nedeni olabilir:

  • Genetik: Bazı erkekler, genetik olarak daha büyük kalça yapısına sahip olabilir.
  • Yağ birikimi: Aşırı kilo alımı, özellikle kalça bölgesinde yağ birikmesine neden olabilir.
  • Hormonal dengesizlikler: Hormon seviyelerindeki değişiklikler, vücut şeklinde ve yağ dağılımında değişikliklere yol açabilir.
  • Kas gelişimi: Ağır egzersiz veya ağırlık kaldırma, kalça kaslarının büyümesine ve dolayısıyla kalça boyutunun artmasına neden olabilir.
  • Yaşlanma: Yaş ilerledikçe, vücuttaki yağ dağılımı değişebilir ve bu da kalça bölgesinde yağ birikimine neden olabilir.

Kalça büyümesi sağlık açısından endişe verici bir durum oluşturuyorsa, bir sağlık profesyoneline başvurmak önemlidir.

Video Anlatım

Erkeklerde kalça küçültme veya büyütme veya dikleştirme gibi bir birçok ameliyat sandığınızdan daha fazla bir şekilde yapılmaktadır. Ameliyatlar büyük oranda başarılı sorunuçlar verir. Erkeklerde kalça estetiği ile ilgili yazmış olduğum bu makalede yapılabilecek ameliyat türleri hakkında kısa kısa bilgi vermeye çalışacağım. 

Erkeklerde Kalça Küçültme

Genelde yaşlı erkeklerde yaşa bağlı olarak popo da sarkıklıklar meydana gelir. Bu sarkma moral bozucu olabiliyor. Kişi bu sarkık kalça ile yaşamak zorunda değildir. Küçük bir estetik liposuction ameliyatı ile erkeklerde popo sarkmaları giderilebilir. 

İple Popo dikleştirme

Bu yöntem ile özel estetik ipler ile popo yukarıya doğru bir eğim verilerek dikleştirilebilir. Bu işlem ile kısa bir sürede hemen netice veren bir ameliyat yapılabilir. Bir süre sonra popoda tekrar sarkma olduğu görülmüştir. Ancak çok kilo vermiş hastalarda performans verir. 

 

Erkeklerde Popo Küçültme

Cerrahi olarak popo dikleştirme

Cerrahi olarak popo açılır. Fazla deri çıkartılarak popo olması gerektiği gibi dikilir. Bu cerrahi bir yöntemdir. Bu yöntem iple askı tekniğine göre daha iyi sonuçlar verir. Her teknik herkes için uygulanmaz. Muayene sonrasında kişiye uygun tekniğin seçilmesi gerekir. Bu yüzden mutlaka muayene olmak şarttır. 

Erkeklerde kalça büyütme

Erkeklerde de tıpkı kadınlarda olduğu gibi yağ enjeksiyonu ile popo dikleştirilebilir. Bu yöntem vücudunda fazla yağ olan hastalar için geçerlidir. Bu da muayene sonrasında kararı verilebilecek bir tekniktir. Aynı şekilde erkeklere özel silikon protezler vardır. Bu protezler kullanılarak da, erkeklerde popo büyütme ameliyatı yapılabilir.

Erkeklerde kalça eritme

Erkeklerin ortak sıkıntısı diyebiliriz. Birçok erkekte gözlenebilir. Bir çok egzersiz veya spor ile bunu gidermeye çalışır. Ama bazı erkeklerde bu imkansızdır. Bu noktada cerrahi müdahale devreye girer. Liposuction ile inatçı yağlar temizlenerek kalça bölgesine bir şekil verilebilir.

Oluşturma : 17.05.2015 Güncelleme : 09.01.2024