Yağ Enjeksiyonu ile Göğüs Büyütme

Home » Ameliyatsız Göğüs Estetikleri » Yağ Enjeksiyonu ile Göğüs Büyütme

Ameliyat olmaktan çekinen ama bir çok estetik ameliyatı da olmak isteyen hastalarımız oluyor. Kimi verilen anesteziden korkuyor, kimi ise yapılan ameliyatta uyuyor olmasından. Bu yüzden günümüzde ameliyatsız çözümler sıklıkla artıyor. 

Eğer göğüs estetiği ise aradığınız, linkimize tıklayınız.

Memeye kendi yağından yağ enjekte etme

Meme büyütme ameliyatları genelde silikon protezler ile yapılır. Bu bir cerrahi işlemdir. Hastane koşullarında yapılır. Bunu alternatif olarak bir meme büyütme yöntemi daha vardır. Bu da yağ enjeksiyonu dur. Hastanın kendi yağını fazla olan kısımlardan alıp, özelliğini güçlendirerek meme bölgesine aktarma işlemidir. 

Bu işlem tabi ki anlatıldığı kadar kolay değil. :) Meme dengesini bozmadan yapılması gereken bu işlem sonunda mükemmel sonuçlar elde edilebiliyor. Olumsuz yanı ise, hasta çok zayıf ve vücudundan yağ alınacak hiç bir yeri yok ise, bu sebepten bu ameliyattan faydalanamıyor. Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

 

Bu işlem ne kadar kalıcıdır 

Bu işlem silikon protez gibi ömürlük değildir. Transfer edilen yağların bir miktarı zaten tutmaz ve erir. Bu oran yüzde 10 civarındadır. Ama korkmayın genelde istenilenden fazla yağ transfer edilerek bu kayıptan hastanın zarar görmesi engellenir. 

Kalıcılık süresi 6-7 yıl kadardır. Bu süre sonrasında küçülmeler başlayabilir. Ama başlamayabilir de. Tamamen hastanın vücut yapısı ile alakalı durumdur. Güzel yanı değişik oranlar istendiğinde göğsü istediğiniz kadar büyütmek olacaktır. Silikon protezlerde bu durum maalesef böyle değildir. Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

Yağ enjeksiyonunun bir zararı olur mu bana

Hayır kesinlikle olmaz. Hiç bir riski yoktur. Hatta sıfır riskli göğüs estetiği budur. Silikonda bile vücudun kabul etmemesi olabiliyor. Ama bu teknikte zaten kendi yağ ve dokularınız kullanılacağı için hiçbir alerjik durum oluşmaz. Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

Vücudumda yağ yoksa ne yapmalıyım 

Ameliyatsız bu yöntemi yaptırmak istiyorsanız, ama vücudunuzda yağ yeteri kadar yoksa, alternatif bir yöntemin daha olduğunu belirtmek isterim. Buna dolgu malzemeleridir. Bu dolgu malzemelerinin vücuda ne kadar zararlı veya zararsız olduğunu açıkçası test etmedim. Ama biliyorum ki kendi yağınız kadar sağlıklı olunmayacak. 

Yapılmaz demiyorum. Bu işte en ünlü ve en zararsız marka aquafilling vücut dolgusu dur. Bu yöntem ile vücut yağının yerini dolduracak bu malzeme ile meme dikliği ve dolgunluğu sağlanabilir. Vücuda zararı yok. Ama bu da belirli bir süre sonunda erimeye başlayacaktır. Bu süre 6-7 yıl kadardır.