Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Home » Göğüs Estetiği » Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2023

Meme küçültme ameliyatları, tamamen estetik amaç ile yapılan cerrahi ameliyatlar değildir. Bazı durumlarda bir rahatsızlığı gidermek için yapılsa da, devlet tarafından zaruri bir ameliyat olup ödemesi yapılan cerrahi ameliyat sınıfında değildir.

Meme Küçültme Fiyatları

Meme büyüklüğü ameliyatı tutarını etkileyebilir. Fakat Devlet rekabet kurulu İnternet siteleri üzerinden fiyat paylaşılmasını yasaklamıştır. Bu yüzden bu alandan net bilgi paylaşamıyoruz. Ortalama bir fiyat verilebilir.

Avrupa ve Amerika da meme küçültme ameliyat fiyatı 5000$ civarındadır. Türkiye de bu rakam tabi ki daha az. Aşağıda ki WhatsApp butonuna tıklayarak ortalama 5dk içerisinde ameliyatın fiyatını öğrenebilirsiniz.

Göğüs küçültme ameliyatı operasyon karnesi

Operasyon yeri Hastane
Anestezi türü Genel
Ameliyat süresi 2 saat
Türkiye de kalma süresi 4-5 gün
Ameliyat izi Var, areola etrafı Ters T kesisi
Ne kadar kalıcı 10-15 yıl (Yaşlanma ve kilo alımına bağlı)
İlk duş 2-3. gün
Tamamen iyileşme 1 Ay
Beslenme Protein ağırlıklı, iyileşme döneminde
Hastane de kalma süresi 1 Gece
İşe dönüş 1. Hafta, masa başı işler
Ağrı, Acı bir hafta hafif, orta ağrılar
Yan etkiler Kızarıklık, ödem, morarma, şişlik
Komplikasyonlar Süt üretiminde azalma
Spor, Kardiyo 2. hafta yürüyüş, hafif koşu, bisiklet, kardiyo
İlk kontrol 4. gün
Dikiş alımı Yok
İç çamaşırı 1 Ay sporcu südyeni kullanımı
Kesi bantları 10. gün çıkartılacak
Masaj 1- 3 ay masaja devam
Yatma pozisyonu 2 hafta sırt üstü

Meme küçültme ameliyatı öncesi sonrası

Yasak gereği web sitemizde açıkça öncesi ve sonrası yayınlayamıyoruz. Ama aşağıdaki instagram linkimizden sayfamıza ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesabımızda göğüs küçültme ameliyatı öncesi sonrası fotoğrafları görebilirsiniz.

Öncesi Sonrası

Canlı Hasta Örnekleri

Meme küçültme ameliyatı nedir

Meme küçültme ameliyatı, tıbbi terimiyle “reduksiyon mamoplasti”, büyük meme boyutunun neden olduğu fiziksel rahatsızlıkları veya estetik kaygıları gidermek amacıyla yapılan bir cerrahi işlemdir. Bu operasyon, meme dokusunu, yağını ve derisini çıkararak meme boyutunu küçültmeyi ve yeniden şekillendirmeyi içerir.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır

Meme küçültme ameliyatları estetik olarak fiziksel görünümü düzeltmek amacı ile yapılmasının yanında, aşırı büyük göğüsleri küçültmek için yapılır. Büyük meme nin zararı sırt ağrısı meme altında mantar ve pişik oluşumu gibi birçok sağlık problemi için yapılabilir. Meme küçültme ameliyatı hangi amaçla yapılırsa yapılsın kişinin her iki problemi de çözülmüş olur. Büyük meme  leri küçültürken estetik olarak fiziksel görünüme uygun bir meme görünümü standart olarak yapılır. 

Meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında ve tam teşekküllü bir hastanede yapılması gerekir. Ameliyat süresi ortalama olarak, 1,5 – 2,5 saat arasında sürebilir. Ameliyat sonrasında hasta mutlaka en az bir gün hastanede yatması şartı vardır. Bunun dışında ameliyatın sonuçları 1 ay sonra gözlenir. Ameliyat sonrası ödemler ağrılar v.s işlemler için doktor kontrolü belirli bir süreye kadar devam eder. Bu süre içerisinde doktorun tavsiyeleri bizzat uyulmalıdır. 

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme ameliyatı bir kişinin göğsünün aynısı şu tip bu tip gibi benzetme ve o şekilde meme görünümü sağlanmak için yapılması sakıncalıdır. Her kişinin vücut yapısına uygun olarak meme küçültme ameliyatı yapılır Meme küçültme ameliyatı sonrasında kişi bebek emzirmesinde hiçbir sorun yaşanmaz.Genelde en çok sorulardan biri budur. Süt kanalları meme küçültülmesinde ellenmez. Fakat bir doktor olarak tavsiyem çocuk düşünen bayanlar için doğum sonrasında bu ameliyatı olmalarıdır. 

Her ne kadar Meme küçültme ameliyatı sonrasında memeler formuna girse de, doğumdan kaynaklı sarkmalar mutlaka gene olacaktır. Bu yüzden bu işi sona bırakmak biraz daha akıl karı bir işlem olacaktır. 

Eğer ana göğüs estetiği sayfamızı ziyaret etmek istiyorsanız, linke tıklayınız.

Meme küçültme ameliyatı sonrası iz ;

Meme küçültme ameliyat sonrasında meme başının etrafında veya meme altında azda olsa bir iz kalacaktır. Bu iz 1,5 cm uzunluğunda bir iz olup, giderek kaybolması beklenir. Bu tabi ki esmer tenli bayanlarda daha hızlı ve kalıcı beyaz tenli kadınlarda ise, bu işlem uzun zaman alabilir veya azda olsa bir iz kalabilir.

Bu iz ilk bakışta görünmesi zor bir iz olup dikkatli bir bakıştan sonra belirgin olacaktır. Aşırı ağrı çekiyor mantarlama terleme v.s gibi büyük göğüslü olmaktan dolayı sıkıntılarınız var ise, bu iz sizin farkında bile olamayacağınız bir detay olarak kalacaktır.

Tedavi amaçlı göğüs küçültme

Meme Küçültme Ameliyatımeme küçültme ameliyatları sadece estetik açıdan şekilde vermek amacı ile yapılmaz. Bazı sorunlarda bu ameliyatı olmaya neden olabilir. 

Bunların en başında aşı büyük memelerin sırta yaptığı baskıdır. Bu baskı sosyal hayatı oldukça zıt etkiliyor. Ayrıca sıcak yaz aylarından büyük memeler de meme altında terleme hatta pişik ve mantar oluşumuna neden olabiliyor. Göğüs estetiği ameliyatları ile bu sorunlar giderilebilir.

Büyük memeleri öne doğru bir eğilime neden olduğu için iskelette yamulmalar meydana getirebilir. Bunlarda bel fıtıklarına ve boyun fıtıklarına neden olabilir. Hastalarımızdan aldığımız şikayetlerin en başında da zaten boyun ve bel ağrıları gelmektedir. Bu şikayetle bize başvuran hastalarımız azımsanmayacak kadar fazladır.

Kısacası memeleri meme küçültme ameliyatları ile ideal boyutlarına ulaşacağı için kilo azalması ve bel ve sırt ağrılarında azalma hatta kaybolma ile sonuçlanır. Bunun dışında kıyafet seçiminde de büyük göğüsler seçimi daraltır. Bu ameliyat sonrasında da kıyafet seçiminde büyük bir özgürlük gelir. Büyük göğüsler den dolayı giyilemeyen bir çok kıyafet artık giyilebilir olacaktır. 

meme küçültme ameliyatları genel anestezi altında genel hastane koşullarına 2 saat oralama süren bir ameliyattır. Ameliyat sonrası yapılması gerekenler yapılırsa doğal ve güzel göğüslere sahip olabilirsiniz.

Göğüs küçültme ameliyatı olduktan sonra meme tekrar büyür mü ? 

Meme küçüldükten sonra tekrar büyür mü çok bilindik ve herkesin mutlaka sorduğu bir soru. Ameliyat sonrasında meme tekrar kendiliğinden büyümez. Ama siz yemeye içmeye hiç ara vermeden devam eder, kendinize hiç dikkat etmezseniz, veya aşırı kilo alıp verip vücudun dengesini bozarsanız, memede büyüme mutlaka az da olsa olur. Ama hiçbir zaman eski haline gelmez.

Oluşturma : 04.09.2012 Güncelleme : 11.09.2023