3 Boyutlu Jinekomasti Ameliyatı

Home » Jinekomasti Ameliyatı » 3 Boyutlu Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti; erkeklerde aşırı meme büyümesine bağlı olarak memenin kadın memesi gibi şişmesi ve yağ bağlanması rahatsızlığına denir. Bu sorunun tedavisi için yapılan ameliyata ise, jinekomasti ameliyatı denir. Bu ameliyat çok kısa süren ve sonuçları mükemmel olan estetik ameliyatlar içinde yer alır. 

Eğer klasik jinekomasti ameliyatı ise aradığınız, linkimize tıklayınız.

Video Anlatım

Jinekomasti ameliyatı nasıl yapılır ? 

Jinekomasti ameliyatı erkek memesinde ki fazla yağ ve dokuların cerrahi olarak meme altından girilerek dışarıya alınması işlemidir. Genel anestezi veya sedasyon ile de rahatlıkla yapılabilir. Meme başı etrafından tam çizgiden bir kesi açılarak ameliyat izinin belli belirsiz hale getirilmesi sağlanır. 3 Boyutlu Jinekomasti Ameliyatı

5dk İçinde Fiyat Al

3 Boyutlu Jinekomasti nedir ? 

3 Boyutlu Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti ameliyat tekniğimizi rafine etmek için araştırma ve çalışmalarımızı yaparken göğüs bölgesinin 3 boyutlu olarak şekillendirmesi düşüncesinden yola çıkarak 3-D Jinekomasti ameliyat tekniğini oluşturduk. Bu tekniğin diğer yöntemlerden birinci farklılığı ameliyat kesisinin meme bölgesinde aşağıda bir yerde konumlandırılması dır. Bu sayede ameliyat sonrasında iz riskini azaltmış oluyoruz ve  kimse meme başına bir cerrahi müdahale yapıldığını fark etmiyor. 3 Boyutlu Jinekomasti Ameliyatı

3d Jinekomastinin Üstünlüğü 

Bu tekniğin içerik olarak en büyük üstünlüğü  sadece meme ucu bölgesindeki yağ doku-meme dokusunun vücuttan uzaklaştırılması değil , beraberinde göğüs kafesinin neredeyse tamamının(koltuk altı bölgesi de dahil olmak üzere) şekillendirilmesidir. 

Genelde yağ alırken az alsak ameliyat tam olmuyor çok alsak bu seferde meme vücuda yapışarak sıkıntılı bir görüntü ortaya çıkıyordu. Ameliyatı koltuk altına kadar uzatarak aslında bir göğüs ameliyatı yapmış oluyoruz. Bu ameliyatın adına da biz aslında erkeklerde göğüs estetiği diyoruz. 3 Boyutlu Jinekomasti Ameliyatı

Her hastaya uygulanabilir mi ? 

3-D jinekomasti ameliyat tekniği genel olarak her hastaya uygulanabilir, ancak hastanın muayene bulgularına göre içeriğinde minik değişiklikler yaparak ilerlemeyi tercih ediyoruz. Göğüs kafesinin tamamının şekillendirmesi başarı oranını net olarak artırmaktadır.

Fiyatı klasik yönteme göre daha mı pahalı 

Kesinlikle daha pahalı değil. Klasik yönteme göre bu tekniği biz daha çok sevdiğimiz için ücrette bir fazlalık talep etmiyoruz. Bu yüzden hastalarımızın içi rahat olabilir. Ayrıca bu ameliyat bir estetik ameliyattan ziyade bir tedavi niteliği taşıdığı için, fiyatta bir abartıya da kesinlikle gidilmediğinin altını çizmek istiyorum. 

Ameliyat ile alınan yağlar tekrar o bölgede oluşur mu 

Bu soru bu ameliyatı düşünün tüm hastalarımızın sorduğu bir sorudur. Tekrar yağ bağlama yüzde 99 olmaz. Zaten hastada az da olsa bir yağlanma 8-9 yıl sonra başlar. Başlasa bile ki bu küçük bir ihtimal ameliyat öncesi gibi asla olmayacaktır.

3d Jinekomasti ameliyatını kim yapar 

3-D Jinekomasti ameliyat tekniği esasen uzun yılların çalışması neticesinde ortaya çıkan rafine bir yöntemdir. Bu yöntem henüz herhangi  bir yurtiçi/yurtdışı bilimsel tıp dergilerinde yayınlanmamıştır. Dolayısıyla bu tekniğin yaygın uygulanışı söz konusu değildir. Bu yöntem ben ve bu tekniği paylaştığım bazı meslektaşlarım tarafından uygulanmaktadır.