Fue Gold Saç Ekimi

Home » Saç Ekimi » Fue Gold Saç Ekimi Tekniği

İnternet üzerinde gezinirken bir çok meslektaşımın veya sağlık hemşiresi olup da saç eken arkadaşların bu tekniği kendilerinin üslendiğini gördük. Biz kimse ile irtibata geçmedik ve bir şikayetimiz yok. Ama hastalarımızın ve toplumun doğru bilgilendirilmesi adına bu makaleyi yazıyoruz. Gold fue denilen teknik bize aittir. yani Dr Ali mezdeği ye aittir. 

Eğer fue saç ekimi hakkında bilgi almak istiyorsanız, linkimize tıklayınız.

Videolu Anlatım

Fue Gold saç ekimi nedir ? 

Saç ekimi teknikleri arasında yer alan fue tekniği üzeriden inşa edilmiş olan bir tekniktir. Birincil ve en önemli özelliği saç ekimi esnasından kullanılan malzemelerin uçlarının altın olmasıdır. Bu Peki neden altın yaptık ? 

Bu sorunun da cevabı şu şekildedir. Altın insan vücuduna en az zarar veren meteryaldir. Bu yüzden bu maddeyi tercih ettik. Ekim esnasında hastanın derisine çok fazla etkileşim sağladığımız için bu teknik hastalarımıza fayda sağlayacağını düşündük. 

Yani daha fazla saç teli bu teknik ile koyulması diye bir sloganımız yok. Duyduğumuz ve gördüğümüz ve izlediğimiz diğer meslektaşlarımızın notlarında bu şekilde bir artı söylediği için biz bunu açıklamak zorunda kaldık. Fue gold olmasının tek özelliği uçların altın olması ve hastaya daha az tahribat verilerek ameliyatın tamamlanmasıdır.

Saç Ekiminden saç kökleri nereden toplanır 

Saç ekimi uygulamalarında bizim kullandığımız teknik fue tekniğidir. Bu yüzden saç kökleri ense bölgesinden alınır. Alınan saç köklerini biz yönlerine göre ayırdıktan sonra kafa bölgesinde açıklık olan bölgeye transfer ediyoruz. Böylece ekim bitip saçlar çıktığından saçların biri anyaya biri konya ya bakmamış oluyor. 

Fue Gold Saç Ekimi

Saç ekiminde gold fue olursa fiyat artar mı 

Yuları da belirttiğimiz gibi bizim oluşturduğumuz bu teknik için biz ilave bir maliyet hastalarımıza çıkartmıyoruz. Çünkü biz bunu fiyat arttırmak için değil, hastalarımız daha az tahribat görsün diye Dr Ali Mezdeği tarafından geliştirilmiş bir uygulamadır. 

Ekilen saçlar ekim sonrasında dökülür mü 

Saç ekimi ameliyatlarında saç kökleri açılan minik deliklere yerleştirilir. Bu işlem sonrasında bir ay sonra ekilen saç köklerinin tamamı dökülür. Ama bu beklediğimiz doğal bir neticedir. ondan sonra saçlar rutin doğal olarak büyüme hızınıza göre tekrar çıkmaya başlar. Ondan sonra bu şekilde çizgi devam eder. 

Ekilmiş olan saçlar tekrar dökülmez. Neden derseniz, çünkü saç kökleri ense bölgesinden alınır. Bu bölgedeki saçlar, Allah tarafından gerçekten kuvvetli saç kökleri. Nedenini bilmiyoruz ama saç ekiminde ense bölgesinden örnek alıyoruz. Bu yüzden ekilen saçların dökülmesi söz konusu değildir. Ola bile bu oran yüzde 1- 2 yi civarlarındadır. Bu da her hastada görülmez.