Kombine Yapılan Estetik Ameliyatlar

Home » Estetik Cerrahi » Kombine Yapılan Estetik Ameliyatlar

Kombine demek ; birkaç farklı işlemi birleştirerek bir seferde yapmak demek. Estetik cerrahi de bu işlem uzayan anestezi süreleri ile olmaya başlamıştır. Bu yüzden uzun süre hasta uyutulduğu için aynı anda birkaç ameliyatı yapmak mümkün hale geldi. 

Eğer burun estetiği ise aradığınız linkimize tıklayınız.

Neden kombine ameliyat yapılıyor ? 

Bunun birçok nedeni var. İlk olarak vücudun bir bölgesini tamamen yeniden yapılandırmak için birleştirilmiş estetik ameliyatlar tercih ediliyor. Yani yüz bölgesinde hem alın germe hemde burun estetiği olmak gibi. 

Aynı zamana zayıflamak içinde kombine estetik yapılıyor. Karın gölgesinden germe yapılırken aynı zamanda liposuction ile de fazla yağlar alınabiliyor. Aynı zamanda bacak da olan çarpıklık düzelebiliyor. 

Hastaya zararı mı var faydası mı 

Hastaya bir zararı yok. Aksine büyük avantajları var. Hasta maliyetten kara geçiyor. Aynı zamanda birkaç kere ayrı ayrı stres olacağına bir kerede ameliyatı olup bir seferde kurtulmuş oluyor. 

Ameliyat sonrasında sadece iyileşme süreci uzayabilir. Bu yüzden ameliyat sonrası extra bir bakım gerekiyor. Bunun dışında hem maddi olarak hemde manevi olarak büyük avantajlar sağlar. Kombine yapılması doktor konsantresi açısında da faydası var. Doktor bir kere odaklanarak işi rahatlıkla bitiriyor. Kombine Estetik

Ameliyatsız kombine estetikleri

Yukarıda bahsi geçenlerin tamamı bir ameliyathane de hastane koşullarında yapılan klasik ameliyatlar içindi. Bu kısımda ameliyatsız yöntemlerin birleştirerek yapılışını anlatacağım. Hastaya zararı ve karı açısından değerlendirmeye çalışacağız. 

İlk olarak ameliyatsız kısımlarda genelde zayıflama ve cilt güzelliği ön planla olacaktır. Yapısal değişiklikler ameliyat olmaz. Yani bir burun ameliyatsız yeniden şekilde almaz. Bir meme estetiği de aynı şekildedir. 

Ameliyatsız yöntemlerin en başında dolgu gelir. Dolgu yüz kırışıklarını gidermek için ideal bir yöntemdir. Geçici etkisi olmasına rağmen dolgu ile kombine edilebilir. Bu şekilde yüzde ki kırışıklıklar dolgu ile, çukurlaşmalar ise, dolgu ile giderilebilir. 

Aynı zamanda vaser yöntemleri ile yağ alınırken, cilt bakımı için prp uygulamaları da yine kombine olarak kullanılabilir. Kök hücre yöntemi ile cilt yeniden yapılabilirken, dolgu malzemeleri ile bacak dolgunluğu kazandırılabilir.

Kombine Estetik Ameliyatı Fiyatları 

Kombine yapılan ameliyatlar tek tek yapılan estetik ameliyatlardan daha maliyeti azdır. Çünkü 2 işlem tek bir günde tek bir anestezi ile yapıldığı içim maliyet düşer. Teker teker yapıldığında bu süreçlere her seferinde baştan başlanır. 

Kombine estetik fiyatları olunacak olan ameliyat çeşitlerine göre değişir. Mutlaka bir muayene sonrasında işlem fiyatları belirlenir.