Meme estetiği ali mezdeği

Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Home » Göğüs Estetiği » Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2023

Meme büyütme ameliyatları genel anestezi altında yoğun bakımı olan hastane şartlarında yapılır. Ameliyat öncesinde gerekli testlerin ve ameliyata hastanın uygun olup olmadığı belirlenmelidir. Ameliyat meme altında veya meme başı etrafından girilerek yapılabilir. Ayrıca koltuk altında da meme büyütme ameliyatları yapılabilir.

Meme büyütme fiyatları

Hergün değişen fiyatlar ve İnternet siteleri üzerinden fiyat verilmesinin yasak olduğu için, bu alandan fiyat paylaşamıyoruz. Ama WhatsApp hatlarımızdan yazarsanız, 5dk içerisinde asistanlarımız size ücret bilgisi vereceklerdir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Avrupa ve Amerika da meme büyütme ameliyatı fiyatı 4000$ civarındadır. Ama Türkiye de bu fiyat çok daha düşüktür. Ayrıca çok kaliteli işler çıkmaktadır. Sizde hemen maliyetler hakkında bilgi almak için, aşağıda ki butona tıklayınız.

Operasyon Karnesi

Ameliyat süresi 1,5 saat
Operasyon yeri Hastane
Anestezi türü Genel, uyutarak
Ağrı bir hafta hafif, orta ağrılar
Yan etkiler Kızarıklık, ödem, morarma
İşe dönüş 1 Hafta, masa başı işler
İlk banyo 2. gün
Tam iyileşme 1 ay
Egzersiz, kardiyo 2. hafta yürüyüş, hafif koşu, bisiklet, kardiyo
Ameliyat izi Var, meme altında yatay kesi
Ne kadar kalıcı Ömür boyu
Türkiye de kalma süresi 5 gün
Hastanede kalma süresi 1 gece
Beslenme Protein ağırlıklı, iyileşme döneminde
Komplikasyonlar Kapsül oluşması
İlk kontrol 4. gün
Dikiş alımı Yok
İç çamaşırı 1 Ay sporcu sütyeni kullanımı
Kesi bantları 10. gün çıkartılacak
İmplant Markaları Mentor, polytech
Masaj 1- 3 ay masaja devam
Yatma pozisyonu 2 hafta sırt üstü

Meme büyütme öncesi sonrası

Yasak gereği web sitemizde açıkça öncesi ve sonrası yayınlayamıyoruz. Ama aşağıdaki instagram linkimizden sayfamıza ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesabımızda meme büyütme ameliyatı öncesi sonrası fotoğrafları görebilirsiniz.

Öncesi Sonrası

Canlı Hasta Örnekleri

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir?

Meme büyütme ameliyatı, estetik cerrahi kapsamında, meme boyutunu ve şeklini artırmak amacıyla yapılan bir işlemdir. Bu operasyon genellikle silikon veya serum fizyolojik dolgulu implantlar kullanılarak gerçekleştirilir. Bazı durumlarda, hastanın kendi vücut yağının transferi (yağ transferi) yoluyla da bu işlem uygulanabilmektedir. Ameliyat, memenin daha dolgun ve kalkık bir görünüme sahip olmasını sağlar ve bu da birçok kadının özsaygısını ve yaşam kalitesini artırabilir.

Lipivage Tekniği (Yağ enjeksiyonu ) ile Meme Büyütme

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme ameliyatları da yapılabilir. Yani hiç silikon protez kullanılmadan meme büyütme ameliyatı olacağından bahsediyoruz. Bu teknik son zamanlarda oldukça kullandığımız bir teknik. Kişinin kendi yağ ve dokusundan alınarak meme kısmına aktarılması ile meme büyütülür. Yanlı herkes bu teknik için uygun değildir. Vücudundan yağ olan hastalarda bu işlem yapılabilir. Ayrıca alınan yağların da hepsi meme kısımda yaşamayabilir. Yağ tutması için iyi hesap ve detay işlemler gerektirir.

Ayrıca meme büyütme ameliyatlarını genelde zayıf ve vücudunda yağ bulunmayan hastaların tercih ettiği de bir gerçektir. Bu yüzden minik bir hasta grubu için bu teknik uygulanabilir. Ayrıca biz estetik cerrahlar olarak meme protezlerini kullanmak daha garanti ve kalıcı bir yöntem olduğunu düşünüyoruz.

Eğer meme dikleştirme ameliyatı ise aradığınız, linkimize tıklayınız.

Silikonsuz meme büyütme ameliyatı da yapıldığını bilmenizi isterim. Silikonsuz bir meme büyütme isteyen hasta grubu için rahatlıkla yaptığımızı söylemek istiyoruz. Ayrıca ameliyat kalıcı ve başarı oranı da oldukça yüksektir.

Doğal Göğüs büyütme

Meme Büyütme AmeliyatıMeme silikonlarını memeye yerleştirilirken birçok şeye dikkat etmek gerekir. bunların en başında meme silikonu ne kadar büyük olmalı ? Şimdi gelen hastalarımız genelde küçük göğüslü oldukları için büyük memelere heves duyarlar. Bu da doğaldır. Büyük silikonlar isterler. Ama biz onları uyarırız. Çünkü bir hevesle büyük göğüs isteyen hastalarımızın sonradan çok pişman olduklarını gördük. Bu yüzden kadına uygun olacak bir meme silikonu seçilmelidir.

Yani abartmadan göğüs genişliğine uygun meme silikonu sırıtmaz ve dışarıdan bakan bir kişi için anormal gelmez. Bu yüzden en doğal görünecek şekilde büyüklüğü belirleriz. ne çok büyük ne de çok küçük ayarlanmalı ve ameliyat geçirdiği belli olmayacak şekilde kişinin hayatına devam etmesi lazımdır. Bu da doğal bir göğüs büyütme ameliyatının tek yoludur.

Koltuk altından (İzsiz) meme büyütme Ameliyatı

Koltuk altı dediğimizi alanda bir 2-3 cm lik bir kesi açılarak silikon jel yerleştirilir. Bu silikon memenin altına kadar itilerek ya meme kası altına yada üstüne olacak şekilde yerleştirilir. Meme kası altına koyduğumuz hastalarımız genelde kilolu olmayan yani zayıf hastalarda yapılır. Vücutta ki yağ dokusu yeterli olan kadınlarda kas üstüne yerleştirilerek ameliyat yapılır.

İzsiz Meme Büyütme Ameliyatı ;

Koltuk altından yapılan bu meme büyütme ameliyatında sonra ameliyat izi kalmaz. İz bırakmadan yapılan göğüs büyütme ameliyatları da ancak bu teknik ile yapılabilir. Ayrıca karın germe ile kombine yapılan ameliyatlar da da, göbek deliğinden silikonun yerleştirilerek de meme büyütme yapılabileceğini bilmenizi isterim.

Meme büyütme sonrası ameliyat izi ciltte ne kadar olur ?

Meme büyütme ameliyatları sonrasında karşılaştığımız sorunların en başında meme de ne kadar iz kalır sorusu gelir. Meme büyütme ameliyatları 4-5 cm kesiler ile yapılır. Ya meme altında ki çizgiden yada meme başı etrafında ki o kahverengi yerin başladığı aradan yapılır ki, izler belli belirsiz kalsın.

Koltuk altından meme büyütme sonrasında da, koltuk altı çizgisi kullanılacağı için orada da iz görünmez. Fark edilmez bir yapıda kalır. Zaten ortalama olarak bir sene sona bu izler kaybolma derecesine gelir. Ayrıca esmer tenli kadınlarda ameliyat izi daha az fark edilir. Beyaz tenli kadınlar burada biraz dezavantaj yaşasalar da, sonuç olarak iki grupta mutsuz olmaz.

Ameliyatsız göğüs büyütme

Meme Büyütme AmeliyatıAmeliyat olmadan memelerine hacim kazandırmak isteyen kadınlar birçok yollar dener. Bu yolların en bilindik olanı hormon ilaçları ile meme yapısını bozarak büyüme gerçekleştirmektir. Bu yöntem çok riskli ve vücudu tamamen dengesini bozan işlemlerdir.

Ameliyat olmadan meme büyütme teknik olarak mümkün değildir. İllaki bir operasyon gerekir. Bu operasyonları da silikon kullanarak memeyi büyütme veya vücuttan kişinin kendi yağlarını toplayarak meme kısmına enjekte edilerek yapılan meme büyütme işlemleri olabilir. Bunun dışından ilaçla hapla veya kremlerle meme büyütme şansı yoktur.

Meme büyütme Ameliyatları riski ve zor bir ameliyat mıdır ?

Meme büyütme ameliyatları hasta için zor ameliyatlar değildir. İşinde uzman hekimler içinde oldukça basit ve sonuçları çok başarılı olan ameliyat grubundadır. Meme silikonları yerleştirilirken kişinin alerjik durumu belirlenmesi gerekir. Anesteziye duyarlı bir vücut yapısı var ise, buna göre önlemler alınarak ameliyata başlanması gerekir.

Az da olsa karşılaşılan risk kapsül kontraktürü olayıdır. Bu da vücuda yerleştirilen silikona karşı vücudun tepki vermesidir. Bazı vücutlar bu silikonu algılayıp yabancı cisim olarak görmesi durumunda, onu yok etmek isteyecektir. Bu da mümkün olmadığı için silikon etrafından bir doku oluşturmaya başlar. bu da hastaya ağrı ve sızı olarak geri dönecektir. Tedavisi olan bir durumdur.

Meme Büyütme sonrası Meme başında (ucunda) hissizlik olur mu ?

Meme büyütme ameliyatı sonrasında çok rastladığımız bir durum değildir. Bazen bu komplikasyon gerçekleşebilir. Bunun sebebi de, meme silikonunu yerleştirirken kas dokusu kesilir. Bu kesme işlemi esnasında meme ucuna giden sinirlerin kesilmesi ile olur. Tabi ki kalıcı olmaz. Ortalama bir sene sonra bu hissizlik durumu gider. Ama gitmeyen hastalarda mevcuttur.

Gögüs büyütme doktorları

Meme Büyütme AmeliyatıGöğüs büyütme ameliyatlarını estetik ve plastik cerrahi uzmanları yapar. Bunun dışından bu ameliyatların hiç kimse tarafından yapılması doğru değildir. En iyi meme büyütme doktoru arayan hastaların dikkat etmesi gereken en önemli husus, ameliyatı bu doktorun ne kadar yaptığı ve bu ameliyatta ne kadar araştırma ve geliştirme içerisinde bulunduğu önem taşır.

Her estetik cerrahi doktoru bu ameliyatı yapabilir. Teorik olarak bilmesinin yanında ameliyatı da gerçekleştirebilir. Ama burada bu işi yapabiliyor olmak, çok iyi sonuçlar olmak anlamına gelmez. Bu yüzden iyi araştırma yapmak referansları iyi dinlemek ve ameliyatı olmuş hastaların tecrübeleri ve önerilerini dinlemek lazım.

Küçük göğüsler nasıl büyür

Meme büyütme ameliyatlarında birçok teknik mevcuttur. bunların en başında silikon protezler gelir. Silikon protezler ömür boyu bile kullanabileceğiniz değişik türleri vardır. Bunların seçimi muayene esnasında doktor ile beraber en uygununu seçerek işe başlanır.

silikon protez kullanılmadan meme büyümez. ilaçlar ve kullanılan bitkisel ürünler horman yapısında bozulmalara neden olabilir. Meme protezleri de bir kaç kısımdan oluşur.

Temel olarak silikon protezler 2 türlüdür. 1. içerisinde silikon jel olan protezler diğeri ise, bildiğimiz serum fizyolojik ile içi dolu olan protezlerdir. Bu protezlerden hangisinin kullanılacağı veya tercih edileceği muayene bulgularına göre belirlenir. Ayrıca damla silikon protezler ve yuvarlak silikon protezler olarak sınıflandırabiliriz. Dış yüzeyleri ise, düz veya pürtüklü olacak şekilde de gruplara ayrılırlar.

Bu birçok seçimi silikon protez türlerinin özelliklerimi anlatarak hatta demo ürünleri de kendilerine göstererek bu ameliyatta kullanılacak olan proteze biz beraber karar vereceğiz. Tabi ki her protez her hastaya uygun değildir. Muayene bulgularınıza göre burada ben doktorunuz olarak size en doğru protezi önereceğimden hiç şüpheniz olmasın.

Meme büyütme ameliyatların kullanılan tekniklerden bir diğeri ise, yağ enjeksiyonudur. Buna da kısaca lipivage tekniği denmektedir. Bu teknik ile de memeler büyütülebilir. Bu da kolay ve keyifli bir tekniktir. Aslında bir anda 2 sıkıntıdan da kurtulma da denilebilir. Hastamızın yağ fazlası olan bölgeden alınan yağların memelere enjekte edilmesi ile yapıldığından 2 farklı pozitif etkisi vardır. 

Burada yağ enjekte ederken bir kısım yağ erir. Bunu öngörerek biz biraz daha fazla yağ enjekte ediyoruz. Bunun oranı da yüzde 50 civarında dır. Yani hasta bir ay sonra final neticesine geldiği zaman bir kısım yağ erimiş olacağından istenilen ebata bir müddet sonra varılacaktır. 

Teknikte silikon protez yoktur. Tamamen doğal sizden alınan yağların eksik olan kısma aktarımı ile işlem yapılır. İlerleyen zamanlarda 2. vaya 3 seansa da gerek duyulabilir. Bu da yağların anormak durumda erimesi olması halinde olacaktır. Tabi ki herkes için aynı şey konuşulmuyor bazı hastalar da yağ erimesi olmuyor bazısında oluyor böyle bir durum ile karşılaşıldığında diğer seanslara geçilebilir.

Oluşturma : 22.12.2013 Güncelleme : 11.09.2023