İple Kepçe Kulak Ameliyatı

Home » Kepçe Kulak Ameliyatı » İple Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak bildiğiniz üzere kulaktaki kepçelik sorunudur. Bu sorun bazı insanlarda çok fazla göze batar. Belki bir insanı rahatsız edecek kadar etkiler. Böyle durumlarda tedavisini estetik ve plastik cerrahi uzmanları farklı yöntemler ile yapar.

Eğer klasik kulak estetiği ise aradığınız, linkimize tıklayınız.

Bu yöntemlerden biri de iple askılama yöntemidir. Kepçe olan kulaklar estetik kopmaz ipler ile istenilen kadar geriye doğru gerdirilerek, kulağın kepçelik giderilir. Herhangi bir neşter ve ameliyat izi olmadan yapılan bir yöntemdir.

En kısa fiyat öğrenme yöntemi

İple kepçe kulak estetiği fiyatları bu alandan paylaşmamız yasal olarak mümkün değil. Ama sizde 5dk içinde ücret bilgisi almak için WhatsApp hatlarımızdan yazabilirsiniz. Asistanlarımız hem ameliyat hem de maliyet hakkında geniş bilgi vereceklerdir. +905432413241

İple Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir ?

İple kepçe kulak ameliyatı, geleneksel cerrahi yöntemlere bir alternatif olarak, kepçe kulakların düzeltilmesi için kullanılan daha az invaziv bir prosedürdür.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır ? 

Klinik ortamında dahi yapılabilen bir ameliyattır. Lokal anestezi uygulanarak yapılır. Yani sadece kulak bölgesi uyuşturulur. Sonra estetik özel ipler ile kulak arkasından geriye doğru bir gerdirme işlemi yapılarak kulak kepçeliğine son verilir. İşlem oldukça basit ve yaklaşık olarak bir yarım saat içinde biten pratik bir yöntemdir.

Her Hastaya İple Kepçe Kulak Yapılabilir Mi ? 

Bu teknik maalesef her hasta için uygun değildir. Yani kulak yapısına göre ameliyat tekniği seçilir. Büyük bit çoğunlukla yapılabilse de, doktorun uygun görmediği vakalarda vardır. Bu hasta gurubuna klasik kepçe kulak ameliyatı uygulanır.

Ne Kadar Kalıcıdır ? 

İple kepçe kulak ameliyatı bir kere yapılır. Yani zaman içerisinde tekrarlanması gereken bir işlem değildir. Çok az da olsa bazı hastalarda kulakta gevşeme görülebilir. Bu da minik bir revizyon müdahalesi ile giderilebilir. Yani eğer kulak yapınız bu tekniğe uygun ise, bu ameliyatı olabilirsiniz ve bir daha da kulaklarınızın kepçeliği ile ilgili bir sorun yaşamazsınız. Kalıcı bir tedavidir.

Klasik Tekniğe Göre Avantajları 

Klasik kepçe kulak ameliyatında neşterler kulak arkası açılır ve kanlı bir işlemdir. Ama iple askı tekniğinde kan ve neşter yoktur. Sadece estetik ipler ile germe işlemi vardır. İşlem süresi klasik yönteme göre çok azdır. Yani bir yarım saat hatta 15 dakika içerisinde bu işlem bitebilir. İşlem sonrasında pansuman gerektirme. Bir süre sonra yapılan bir kontrol ile bu ameliyat tamamlanır.

Dezavantajları

Bu tekniğin en büyük dezavantajı her hastaya uygulanamıyor olmasıdır. Bu yüzden kısıtlı bir hasta gurubu için bu teknik uygulanır. Bunun dışında revizyon oranı düşük olsa bile klasik yönteme göre biraz daha yüksektir. Klasik teknik ile arasında bir fiyat ve maliyet farkı da yoktur. İple Kepçe Kulak Estetiği

İple Kepçe Kulak Tedavisi Arılı Bir İşlem Mi ? 

İple Kepçe Kulak EstetiğiAğrılı bir işlem değildir. Çünkü lokal anestezi uygulanır. Böylece işlem yapılırken kulak uyuşmuş bir vaziyette olacağı için herhangi bir acı ve ağrı hissi yoktur. Ameliyat sonrasında da bazı ağrı kesiciler ile hasta konforu sağlanır. Ağrı süreci yaşanmaz.

İple Kepçe Kulak Estetiği Fiyatları Pahalı Mı ? 

Klasik kepçe kulak tedavisi ile iple kepçe kulak tekniği aynı ücrete tahallük eder. Yani aynıdır. Bu bizim kliniğimizde böyledir. Başka yerlerin fiyat politikası farklı olabilir. Bazen tek kulak kepçeliği  olabilir. Bu sebeple de fiyat değişebilir.

İple Kepçe Kulak Ne Zaman Olunmalı ?

Bizim tercihimiz ergenlik döneminin bitmesidir. Çünkü kulak son kalıcı şeklini alır. Bazen kulak gelişimi bitmeden kepçe olan bir çocuk, ergenlik sonrasında kepçeliği kendiğinden gidebiliyor. Bu yüzden sonuna kadar beklenmeli. Bu süre sonrasında kulak kerçekten kepçe ise tedavi uygulanmalıdır.

Küçük yaşlarda bu ameliyatı anne ve baba onayı ile yapılması psikolojik açıdan önem arz edebilir. Çünkü küçükken çocuklar kendi aralarında maalesef birbirleri ile dalga geçme alay etme durumları çok fazla oluyor. Eğer çocuk ta kepçe kulak ise, bu alay konusu olmasına vesile olabiliyor. Bu yüzden çocuğun pisikolojisi etkilenebiliyor.

İple Kepçe Kulak Estetiği Sonrası Kulakta Açılma 

Her plastik cerrah bu ameliyatı teorik olarak yapabilir. Ama birde gerçekler vardır ki, el pratikliğidir. Bu ameliyat üzerinde yoğunlaşmış cerrahlardan revizyon ihtiyacı yani kulakta açılma pek çıkmaz. Ama çıksa da plastik cerrah müdahale eder.

Dediğimiz gibi doktorun sorumluluğundadır. Eğer bir açılma olursa doktor ikinci bir müdahale ile müdahale ederek sorunu çözer. Bu ameliyatı sıklıkla yapan cerrahları tercih etmek, revizyon riskini azaltabilir.

Kulak Zamanla Eski Haline Döner Mi ? 

Kulak ameliyatı olmuş bir kişinin kulakları zamanla eski haline dönmez. Bu iki teknik içinde böyledir. Yani işlem düzgün yapılırsa ne açılma nede zamanla eski haline dönme yaşanır.

İple Kepçe Kulak Estetiği Bandaj Kullanımı 

Kepçe kulak ameliyatı sonrasında ortalama olarak 2 ile 4 hafta arasında bandaj takılması gerekebilir. Bu süre doktorun belirleyeceği ve kulak yapısına bağlı olarak değişir.

İple Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Riskli Mi ? 

Kepçe kulak ameliyatının ölüm riski yoktur. Herhangi bir yan etkisi ve zararı da kanıtlanmamıştır.

Kaç  Günde İyileşir Normal Hayata Dönerim ?

Ortalama olarak bandajın çıkması en geç bir aydır. Bu süre sonrasında kulaklarınızı artık kepçe olmayacak.

Yara Ve Ameliyat İzi Kalır Mı 

Yara ve ameliyat izi kalmaz. Her iki teknikte de neşter izi olmaz. Zaten iple olan teknikte neşter de atılmayacağı için hiç iz olmaz. Yara bazı hastalarda azda olsa olabilir ama geçicidir ve bir süre sonra iyileşecektir.

İple Kepçe Kulak Estetiği

Tek Kulak Kepçelik Düzeltme 

Tek kulak için fiyat düşer. Ve tek kulak için işlem yapılabilir. Diğer kulağın ölçülerine getirilerek, işlem tamamlanır.

Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı Olunuyor Mu ? 

Sgk nın bu ameliyatı karşılamadığını biliyoruz. Devlet hastanelerinde de bazı yerlerde yapıldığını duyuyoruz. Ama kaç günde sıra gelir veya nasıl yapıyorlar bunun hakkın bir bilgimiz yok.

İple Kepçe Kulak Başarı Oranı Nedir ? 

İple Askı tekniğinde başarı oranı yüzde 90 civarındadır. Ama aksi bir durum olduğunda (açılma ve eski haline dönme v.b) revizyon ameliyatları ile ücretsiz olarak düzeltilmektedir.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı Ne Kadar Güvenilir ? 

İple kepçe kulak ameliyatı bizim güvenip yıllardır yaptığımız bir teknik. Zaten her hastaya uygulanmaz. Eğer tutmayacağını düşünürsek klasik yöntem ile kulak ameliyatı yaparız. Ama uyguladığımız iple askı tekniklerinde başarı oranı yüzde 90 ların üstünde olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bir aksi durumda zaten telafi edildiğini de bilmenizi isterim.

İnternet Yorumlarında İple Askı Tekniği 6 Ay Sonra Açılıyor İpler Sarkıyor Diyorlar

Evet iple askı tekniği sonrasında kulakta açılma iplerin sarkması gibi çok olumsuz yorum var. Tabi ki bu ameliyatı biz yapmıyoruz hepsini. Açılmanın nedeni her hastaya iple askı tekniğinin uygulanmasıdır. Her hastaya uygulanmaz. Eğer her hastaya uygularsanız açılma olur. Biz bunu tespit ettiğimiz için açılma olmuyor ve her hastaya bu tekniği uygulamıyoruz. Onların menfaati açısından.

Oluşturma : 28 Mar 2017 Güncelleme : 12.09.2023