Kulak Memesi Estetiği

Home » Kepçe Kulak Ameliyatı » Kulak Memesi Estetiği

Kulak memesi büyük olan bir çok hastamız var. Bu bazen ciddi sıkıntılara neden olabiliyor. Bazı hastalarda kulak memesi uzunluğu çokken, bazı hastalarımızda yatay olarak kulak memesinde büyüklük söz konusu oluyor. Her iki durumda da bu işlem basit bir yarım saatlik operasyon ile giderilebiliyor.

Eğer klasik kepçe kulak ameliyatı ise aradığınız, linkimize tıklayınız.

Kulak Memesi Ameliyatı Nedir ?

Kulak memesi ameliyatı, genellikle kulak memesinin şeklini veya boyutunu düzeltmek amacıyla yapılan bir estetik cerrahi işlemidir. Bu ameliyat, kulak memesinin doğuştan gelen bir deformasyonunu düzeltmek veya bir yaralanma veya delme sonucu meydana gelen bir deformasyonu onarmak için yapılabilir.

Videolu Anlatım

Ameliyatı Nasıl Yapılır ? 

Kulak memesi küçültme ameliyatı lokal anestezi altında yapılır. Yani kulak memesi sadece uyuşturuluyor. Bu uyuşturma ile de biz kesi atarak kulağı “L” şeklinde kıvırınca nasıl olacak ise, her iki kulağından içinde bu fazlalıkları alabiliyoruz.

Her iki kulak içinde aynı işlem uygulanmaktadır. Her ikisinin boyu da aynı olmalıdır. Yoksa asimetrik bozukluklar meydana çıkar. İdeal ölçü alındıktan sonra her ikisinden de aynı ölçüde doku çıkarması yapılır.

Ağrılı Bir İşlem Mi ? 

Kulak memesi küçültme ameliyatı ağrılı bir işlem değildir. Çünkü anestezi uygulanır. Bu anestezinin etkisi ile de siz bir ağrı veya sızı hissetmeyeceksiniz. ameliyat sorasında da verilen ilaçlar ile ağrınız olmayacak şekilde sizin ameliyat sonranız planlanır. Kulak Memesi Ameliyatı

Kalıcı Bir İşlem Mi ?

Kulak memesi küçültme ameliyatı kalıcı işlemdir. Yani ameliyatı belirli aralıklar ile tekrar tekrar yapmak gerekmez. Bu yüzden yüz güldüren operasyonlar arasındadır. Ameliyat sonrasında da kulak memesi uzaması gözlenmez. Kulak Memesi Ameliyatı

Kulak Memesi Ameliyatı

Ameliyat Sonrası Kulak Memesi Eski Haline Geri Döner Mi ? 

Takılan ağır küpeler ve yer çekiminden dolayı kulak memesi sarkması sıklıkla görülür. Yapılan ameliyat ile bu fazlalık olarak kalıcı olarak çıkartıldığı için tekrar kulak memesinde sarkma olması çok zor. Zaten sarkacak olan deri de olmaz. Ama yinede kulak memesini çok ağır küpeler ile zorlamak doğru değildir.

Normal Hayata Dönüş

Kulak memesi ameliyatı olduktan sonra hemen normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Yani kulak memesi üzerinde bir bandaj olsa bile bu sizin çalışmanıza veya fiziksel spor gibi alışkanlıklarınızı devam ettirmenize engel olmaz.

Kulak Memesinde İz Kalır Mı ? 

Kulak memesinde iz kalır. bu iz ise, 5-6 aydan sonra belli belirsiz bir hal alacaktır. Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi ameliyat kesisi atıldığı zaman atılan bölgede mutlaka iz kalır. Ama bir sene sonra bu iz dikkatli gözler tarafından bile olsa görünmesi pek mümkün değil. Her hasta için değişiklik gösterir. Ama Sonuç olarak uzun da sürse, ameliyat izi bir süre sonra gidecektir.

Kulak Memesi Estetiği Duyma Fonksiyonunu Etkiler Mi ?

Kulak memesi ameliyatı sadece kulak memesine yapılan bir operasyondur. Bu yüzden duyma fonksiyonlarınız ile uzaktan yakından bir alakası yoktur. Bu yüzden efektif olarak bir etkisi olduğu söylenemez. yapışık kulak memesi estetiği

Zararlı MI ? 

Kulak memesi ameliyatının kanıtlanmış bir yan etkisi veya bir zararı yoktur. Bu zamana kadar bir zararı gözlenmemiştir.

Kulak Memesi Estetiği Yaş Sınırı Ve Kimlere Yapılabilir ? 

Kulak memesi gelişimi tamamlanmış ve büyük olan kulak memesi olan her bireye bu ameliyat yapılabilir. Yaş sınırı belirli değildir. Alt sınır olarak ergenliğini tamamlamış ve kulak gelişimi tamamen bitmiş olması gerekir. Bir üst limit ise yoktur.

Oluşturma : 28 Mar 2017 Güncelleme : 12.09.2023