Burun Küçültme

Home » Burun Estetiği » Burun Küçültme

Burun bölgesine yapılan operasyonlardan biride burun küçültme ameliyatıdır. Bu ameliyat bir burun estetiği ameliyatı ile birlikte yapılır. Çünkü burun küçültme yapıldıktan sonra estetik bir müdahale de arkasında gelir ve estetik bir görünüm kazandırılır.

Eğer klasik burun estetiği sayfamız ise aradığınız, lütfen linke tıklayın.

Videolu Anlatım

Burun Nasıl Küçültülür ? 

Burun içinde bulunan kıkırdaklar alınarak genelde küçültme sağlanır. Aynı zamanda burun kemiği törpüleme işlemi ile de birlikte yapılarak ameliyat sürebilir. Bu tamamen ihtiyaca bağlı olarak değişir. Gerekirse kişiden kişiye değişmek ile beraber hem törpüleme hemde kıkırdak çıkartma işlemi de olabilir.

Kıkırdak burun içerisinden çıkartıldıktan sonra burun geriye doğru gerdirilir. Bu işlem ile de burun kıkırdağı küçüleceği için gerdirme işlemi ile tamamlandığında burun küçük bir pozisyona geçer. Yani aslında burun küçültme işlemi fiziken tamamlanmış olur.

Burun Küçültme

Burun Küçültme ve burun estetiği

Burun küçültme ameliyatı sonrasında dediğimiz gibi estetik müdahalelere de ihtiyaç duyulur. Çünkü küçülen burun her zaman estetik olmayacaktır. Genelde burun kemerine ve burun ucuna minik müdahaleler yapılır. Böylece bir şekil yüze en uygun şekli ile ortaya çıkar.

Yüze uygun ve yüzün büyüklüğüne göre bir estetik planlaması yapılması gerekir. Yoksa burun sırıtır. Ne kadar güzel bir işçilik çıkmış olsa dahi, burun yüze simetrik olarak oranlı ve bur oranda paralel büyüklükte olmalıdır. Yoksa burun yüzde küçük kalması da ayrı bir problem haline gelir. Burun Küçültme

Burun Ne Kadar Küçülebilir ? 

Burun aslında istenildiği kadar küçültülebilir. Yani siz ne kadar doku ve kıkırdak çıkartırsanız o kadar incelir. Burun kemiğinin törpülenmesi de aynı şekildedir. Ama burada dikkat edilmesi gereken yüze uygun formda olmasıdır. yoksa simetrik bozukluklar meydana çıkar.

Hastanın istekleri hekim için önemlidir. Ama hastanın istediğinin tıbben de mümkün olması ve genel anatomiyi bozmaması gerekir. Bu yüzden ne kadar küçük olacağı hakkında hastanın fikri alınır. Ama imkansız boyutlarda isteklere doktor müdahale eder. Burun Küçültme

Doğal Yollar İle Burun küçülür mü ? 

Şunu net söylememiz gerekiyor ki, burun ameliyatı olmadan burun küçülmez. Çünkü tıbben mümkün değildir. Deriyi inceltici veya o bölgede ki yağı inceltmek adına yapılan uygulamalar faydadan daha çok zarar verir. Çünkü hormonel ilaçların neye zarar vereceğini kimse tahmin edemez. Burun küçültmenin tek yolu ameliyat olmaktır.

Burun Küçültme Egzersizleri 

Burun küçütmek için yapılan masajlar ve egzersizler kalıcı bir etki vermez. Çünkü ne kadar egzersiz yaparsanız yapın o bölgede ki kemik erimez. Aynı şekilde kıkırdak olan doku da sizin masaj kabiliyetinize göre incelmez. Bu yönde bir çok yazı ve makale vardır. Ama ameliyat olmak istemeyen kişiler için denenen yöntemlerdir. Ama pek işe yaradığın ben görmedim.

Küçükken burunun sıkılması buruna şekil verir mi 

Küçük yaşlarda hatta bebek iken, burun şekillendirmek adına anne ve baba tarafından bazı sıkma şekil vermeye kalkma işlemleri kısmen işe yarayabilir. Ama sıkarak veya çekiştirerek burun büyümez veya küçülmez. Bunu yapmak ileri ki yaşlarda çocuğun burun hacmine bir etki yapmaz.

Ameliyatsız burun küçültmek mümkün mü ? 

Ameliyat olmadan burun küçültmez arkadaşlar. Çünkü küçültmeye çalıştığınız bir kemik. Siz eğer ameliyatsız yöntemler ile elinizi bacağını inceltebiliyorsanız burun da incelir. Ama bu mümkün olmadığı için burun yapınızı fazla zorlamamanızı tavsiye ediyoruz.