Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 

Home » Yüz Germe Ameliyatı » Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2023

Yüz germe ameliyatı sarkmış olan derinin saçlı deri içerisinden girilerek gerdirilmesi işlemidir. Bazen sadece orta kısma bazen de tüm yüze uygulanır. İçinde alt ve üst göz kapağı ve elmacık kemiği tedavileri de barındırır.

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları

Yüz germe; mini, orta ve tam yüz gerdirme olarak 3 ana gruba ayrılır. Hangisine ihtiyacınız varsa o yapılır. Bu, yaş ve yüzde ki sarkma durumuna göre hesaplanır. İnternet sayfamızdan fiyat paylaşamıyoruz. Bunun nedeni devlet tarafından yasaklanmış olmasıdır. Alttaki WhatsApp butonuna basarak, asistanlarımıza bağlanabilirsiniz. Size ortalama bir fiyat 5dk içerisinde verilecektir.

Genelde yüz şeklinizi gördükten sonra nete yakın maliyet hesaplanabilir. Amerika ve Avrupa fiyatları 5000$ dan başlamaktadır. Ama Türkiye de bu rakam çok daha düşüktür. Ve daha kaliteli işler çıkartılır.

Operasyon Karnesi

Ameliyat süresi 3 – 4 saat
Operasyon yeri Hastane
Anestezi türü Genel, uyutarak
Ağrı bir hafta orta ağrılar
Beslenme Protein ağırlıklı, iyileşme döneminde
İşe dönüş 2 hafta masa başı işler
İlk banyo 4. gün
İlk kontrol 4. gün
Tam iyileşme 3 – 6 ay
Egzersiz, kardiyo 2 hafta sonra yürüyüş
Ameliyat izi Kulak arkasında ve saçlı deri içinde
Ne kadar kalıcı Yaşlanma ve yer çekimine bağlı
Türkiye de kalma süresi 7 gün
Hastanede kalma süresi 1 – 2 gün
Yan etkileri Şişlik, kızarıklık, ödem, morarma
Komplikasyonlar geçici his kaybı, uyuşukluk
Refakatçı 2 gün süre ile gerekli
Teknik smas facelift
Sargı iz bölgesinde geçici bant
Etki süresi 8-10 yıl

Yüz germe öncesi sonrası

Yasak gereği web sitemizde açıkça öncesi ve sonrası yayınlayamıyoruz. Ama aşağıdaki instagram linkimizden sayfamıza ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesabımızda yüz germe öncesi sonrası fotoğrafları görebilirsiniz.

Öncesi Sonrası

Yüz germe ameliyatı nedir

Yüz germe ameliyatı, tıbbi adıyla “ritidoplasti”, yaşlanma belirtileri olarak ortaya çıkan cilt sarkmaları, kırışıklıklar ve yüz hatlarındaki gevşemeleri gidermek için yapılan bir estetik cerrahi işlemdir. Bu ameliyat, yüzün ve bazen de boyunun daha genç ve dinlenmiş bir görünüm kazanmasını sağlar.

Kimler için uygun

 1. Yüz ve boyunda sarkma sorunu olanlar
 2. Genellikle 40 yaş üstü
 3. Yüzde birden çok işlemi aynı anda düşünen
 4. Aşırı güneş ışığına maruz kalan

Yüz Germe ameliyatı nasıl yapılır

Yüz, kulak arkasından yarım ay şeklinde açılan bir kesi ile yüzün gerdirilmesi işlemidir. Gerdirilen bu deri de bir orantı ve asimetri içinde olması gerekiyor. Genelde yüz germe ameliyatları tüm yüzü germe ile yapılıyor olsa da, lokal olarak yüzün belirli bir kısmına da germe işlemi yapılabilir.

Yüz germe işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şey yüzdeki sinirlere dikkat edilmesidir. Çünkü yüz gerdirme yaparken sinirlere bir zarar gelirse mimiklere donma ve his kaybı yaşanabilir bu yüzden bu konu büyük önem arz eder.

Sonrası Yaşananlar

Yüz estetiği sonrasında hasta bir gün süre ile hastanede kalması gerekir. Ameliyatın ertesi günü taburcu edilir. Yüzde ve göz çevresinde morluk ve şişlik olması doğaldır. Bunların iyileşmesi 2 haftayı alır. Tamam iyileşme ve normal hayata geri dönme süresi ortalama olarak 3 ayı bulur. Ameliyatın büyüklüğüne göre de bu iyileşme süresi kısalabilir. Yüz germe ameliyatı yaptıranlar sonuçtan genelde memnun kalır. Çünkü mutlaka önceki halinden daha genç görünecektir.

Riskler ve Komplikasyonlar

 • Kanama
 • Enfeksiyon
 • Dikiş patlaması
 • Sinirlerde veya kaslarda yaralanma
 • Doku dolaşım bozukluğu
 • Doku kaybı
 • Saç kaybı
 • Ön saç çizgisinde bozulma
 • Kulak çevresinde deformite
 • Çok büyük yara izi
 • Aşırı gergin hatlar
 • Dengesiz kırışık dağılımı

Yüz gençleştirme ameliyatları

İşlemi genişleterek içine alın ve göz kapağı gibi estetik ameliyatları da içine katarak yapılmasıdır. Yüzde ki kırışıklıklar bir miktar gider. ama derinleşmiş kırışıklıklar yüz gerdirme yetersiz kalır. Bu gibi durumlarda ise, genelde dolgu işlemi yapılarak çözüm üretilir. 

Yüzde ki kırışıklıkları gererek yaptığınızda göz altında da bir miktar kırışıklık olacağından, göz altına da bir miktar ayrıca müdahale edilmesi gerekir. Ayrıca tüm yüz kırışıklık ameliyatı uygulandı ise, boyun bölgesinde ki sarkmalarda aynı ameliyat içersin de giderilir. Ameliyat süresi oldukça uzar. genelde 5 saat altında ameliyatın bitmesi çok zor. 

Yüz germe ameliyatları ile gençleşmek mümkün. Kırışıklıklar yüzde yaşı belli eder. kırışıklık doğal bir şekilde giderilirse, ameliyat olunduğu belli olmadan genç bir yüze kavuşmak mümkün.

yüz-germe ameliyatı esteport klinik türkiye

Doğal yüz germe ameliyatı

Doğal bir yüz germe ameliyatının tek kuralı vardır. O da çok basit hastanın ameliyat olduğunun sosyal çevresinde belli olmamasıdır. doktorlar sağlık hizmeti veren kişileri bu grubun dışında bırakıyorum. Bu yüzden bu doğallığı sağlamak için bazı şeylerden feragat etmek lazım gelir. Bu da eğer yüzünüzün doğallığı kadar germe yapmaktır. 

İşi abartıp daha fazla ve tam pürüzsüz bir yüz için ısrarcı olunursa, dışarıdan ameliyat olduğu belli olma ihtimali olacaktır. Bu yüzden germe işlemini de doktorun tavsiyeleri üzerinden giderek ameliyat tamamlanmalıdır. Bu noktada bişektomi ameliyatları da bir tercih sebebi olabilir.

Alt yüz germe ameliyatı

SMAS tabakası dediğimiz alanın yüzün estetiğine göre dikişlerle gerilmesi işlemidir. Küçük sarkmalarda ve minik müdahale için yapılır. Eğer işlem uygun hastaya doğru şekilde yapılmaz ise, hasta önceki haline erken zamanda dönebilir.

Orta yüz germe ameliyatı

Endoskopik tercih edilebilir. Sonuçları uzun yıllar kalıcılık gösterir. Belirli bir yıl sorunda sarkma illaki olacak ama eski halini almaz. Bu ameliyat ile göz çevresi ve orta bölgede bulunan yanaklara müdahale edilebilir. Sonuçları yüz güldürücüdür.

Iple yüz germe

Bu işin bizdeki karşılığı fransız askısı ameliyatıdır. Erimeyen ipler ile yapılır. Vücuda zararı yoktur. Ama her hasta için uygun olmayabilir. Yüzdeki sarkma çok aşırı ise, tam yüz germe önerilir. Çift halinde takılır. Bazen lokal anestezi bazen sedasyon ile yapılır. Sonuçlar oldukça etkilidir. Sonra zamanlarda sanatçı seda sayan tarafından meşhur edilmiş olsa da, aslında yıllardır kullandığımız bir yöntemdir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Kaç saat sürer

Operasyon uzun bir işlemdir. Bu yüzden anestezi süresi 3-8 saat arasında değişkenlik gösterebilir. Buna bağlı hastane de kalma süresi de bir veya iki gün sürebilir. Tam yüz mü yoksa sadece bölgesel bir dokunuş mu yapılacak ? buna bağlı olarak süre değişkenlik gösterebilir.

Kaç yaşında yapılır

Genelde 40 yaş üstü hastalarda bu ameliyatın yapıldığı gözlenir. Ağırlıklı olarak sarkmanın başladığı ve kimyasal yöntemler ile sonuç alınamadığı durumlarda yüz germe ameliyatı yapılabilir.

Kaç yıl kalıcılığı var

Yüz gerdirme operasyonu ortalama olarak 10 sene etki süresi vardır. Hastanın yaşı ve fizyolojik durumu bu süreyi az da olsa azaltabilirde arttırabilirde. Muayene sonrasında net bir bilgi verilebilir.

Yüz germe ameliyatları kaç yaş gençleştirir?

Yüz estetiği ortalama olarak 10 yıl geriye atar. Ayrıca eğer hasta genç ise, oluşan sarkmaları yok edebilir. Yüzün tipine rengine ve sarkma derecesine göre değişiklik gösterir.

Kalıcı yüz germe var mı?

Ameliyatlar evet kalıcı sayılır. Ortalama 10 – 15 yıl etki gösterir. Ama yaşlanma engellenemez. Bu yüzden uzun yıllar da etkili olsa sonunda sarkma tekrar başlayacaktır.

Mini yüz germe kimler için uygun ?

Genelde yüzünde fazla sarkması olmayan ve genç hastalarda tercih edilir. Yüzün sadece belirli bir kısmına farklı teknik ile müdahale edilir. Tam yüz germeye göre iyileşme süreleri oldukça hızlıdır.

Ameliyatsız yüz germe nasıl yapılır?

Yapıyoruz diyenler duyuyoruz ama hangi ve ne şekilde yapılır bilemiyoruz. Bu işin cerrahi olmayan yöntemleri ile ilgilenmiyoruz. Gerçek bir yüz germe ameliyatın yerini tutacağını düşünmüyoruz.

Yüz germe ameliyatını hangi doktor yapar?

Bu bir estetik ameliyattır. Estetik ve plastik cerrahlar tarafından yapılır. Başka branş doktoruna yaptırmamalısınız. Ayrıca daha önceki yüz bölgesi çalışmalarına ve kişisel tecrübe ameliyat öncesi araştırılması gereken bir konudur.

Yüz germe ameliyatı zor mu?

Evet kolay bir ameliyat değil. Her hasta için farklı planlama yapmak gerekebilir. Ama gözünüzde büyütecek kadar da büyük değil. Burada önemli olan doktorun tecrübesidir. Eğer sık yaptığı bir ameliyat ise korkmayın.

Oluşturma : 04.06.2014 Güncelleme : 11.09.2023