Yüz Germe Ameliyatı

Home » Yüz Germe Ameliyatı » Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe ameliyatı sarkmış olan derinin saçlı deri içerisinden girilerek gerdirilmesi işlemidir. Bazen sadece orta kısma bazen de tüm yüze uygulanır. İçinde alt ve üst göz kapağı ve elmacık kemiği tedavileri de barındırır.

Genelde elmacık kemikleri ve tüm yüzü bütün olarak gerilerek yapılan estetik ameliyattır. Ameliyat genel anestezi altında tam donanımlı hastane şartlarında yapılması gerekir.

5dk İçinde Fiyat Al

Yüz Germe ameliyatı nasıl yapılır

Yüz, kulak arkasından yarım ay şeklinde açılan bir kesi ile yüzün gerdirilmesi işlemidir. Gerdirilen bu deri de bir orantı ve asimetri içinde olması gerekiyor. Genelde yüz germe ameliyatları tüm yüzü germe ile yapılıyor olsa da, lokal olarak yüzün belirli bir kısmına da germe işlemi yapılabilir.

Yüz germe işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şey yüzdeki sinirlere dikkat edilmesidir. Çünkü yüz germe işlemi yaparken sinirlere bir zarar gelirse mimiklere donma ve his kaybı yaşanabilir bu yüzden bu konu büyük önem arz eder.

Sonrası Yaşananlar

Yüz gerdirme operasyonu sonrasında hasta bir gün süre ile hastanede kalması gerekir. Ameliyatın ertesi günü taburcu edilir. Yüzde ve göz çevresinde morluk ve şişlik olması doğaldır. Bunların iyileşmesi 2 haftayı alır. Tamam iyileşme ve normal hayata geri dönme süresi ortalama olarak 3 ayı bulur. Ameliyatın büyüklüğüne göre de bu iyileşme süresi kısalabilir. Yüz germe ameliyatı yaptıranlar sonuçtan genelde memnun kalır. Çünkü mutlaka önceki halinden daha genç görünecektir.

Yüz germe ameliyatı kaç yıl sürer

Yüz gerdirme operasyonu ortalama olarak 10 sene etki süresi vardır. Hastanın yaşı ve fizyolojik durumu bu süreyi az da olsa azaltabilirde arttırabilirde. Muayene sonrasında net bir bilgi verilebilir.

yuz-germe-ameliyati

Yüz gençleştirme ameliyatları

Yüz gençleştirme ameliyatı olarak yüz germe işlemini genişleterek içine alın ve göz kapağı gibi estetik ameliyatları da içine katarak yapılmasıdır. Yüz germe işlemi işe yüzde ki kırışıklıklar bir miktar gider. ama derinleşmiş kırışıklıklar yüz gerdirme yetersiz kalır. Bu gibi durumlarda ise, genelde dolgu işlemi yapılarak çözüm üretilir. 

Yüzde ki kırışıklıkları gererek yaptığınızda göz altında da bir miktar kırışıklık olacağından, göz altına da bir miktar ayrıca müdahale edilmesi gerekir. Ayrıca tüm yüz kırışıklık ameliyatı uygulandı ise, boyun bölgesinde ki sarkmalarda aynı ameliyat içersin de giderilir. Ameliyat süresi oldukça uzar. genelde 5 saat altında ameliyatın bitmesi çok zor. 

Yüz germe ameliyatları ile gençleşmek mümkün. Kırışıklıklar yüzde yaşı belli eder. kırışıklık doğal bir şekilde giderilirse, ameliyat olunduğu belli olmadan genç bir yüze kavuşmak mümkün. 

Yüz Germe Ameliyatı

Doğal yüz germe ameliyatı

Doğal bir yüz germe ameliyatının tek kuralı vardır. O da çok basit hastanın ameliyat olduğunun sosyal çevresinde belli olmamasıdır. doktorlar sağlık hizmeti veren kişileri bu grubun dışında bırakıyorum. Bu yüzden bu doğallığı sağlamak için bazı şeylerden feragat etmek lazım gelir. Bu da eğer yüzünüzün doğallığı kadar germe yapmaktır. 

İşi abartıp daha fazla ve tam pürüzsüz bir yüz için ısrarcı olunursa, dışarıdan ameliyat olduğu belli olma ihtimali olacaktır. Bu yüzden germe işlemini de doktorun tavsiyeleri üzerinden giderek ameliyat tamamlanmalıdır. Bu noktada bişektomi ameliyatları da bir tercih sebebi olabilir.

Yüz germe ameliyatı kaç saat sürer

Operasyon uzun bir işlemdir. Bu yüzden anestezi süresi 3-8 saat arasında değişkenlik gösterebilir. Buna bağlı hastane de kalma süresi de bir veya iki gün sürebilir. Tam yüz mü yoksa sadece bölgesel bir dokunuş mu yapılacak ? buna bağlı olarak süre değişkenlik gösterebilir.

Yüz germe ameliyatı kaç yaşında yapılır

Genelde 40 yaş üstü hastalarda bu ameliyatın yapıldığı gözlenir. Ağırlıklı olarak sarkmanın başladığı ve kimyasal yöntemler ile sonuç alınamadığı durumlarda yüz germe ameliyatı yapılabilir.

Yüz germe ameliyatı öncesi ve sonrası

Ameliyatın öncesini ve sonrasını gösteren resimleri görmek hastaların en doğal hakkıdır. Buna istinaden doktor hakkında bir fikir elde edebilir. Doktorun kabiliyeti de bu noktada ortaya çıkacaktır. Ancak yasal nedenlerden ötürü İnternet sitelerimizde bunu açıkça yayınlamak devlet tarafından yasaktır. Bu kurak tüm klinikler için geçerlidir. Ancak, asistanlarımız ile iletişime geçip isteyebilir görebilirsiniz. Yine muayene esnasında doktorun bilgisayarından da örnek öncesi sonrası görselleri inceleyebilirsiniz.

Yüz germe ameliyatı fiyatları 

Maliyeti hastane kullanımı ile belirlenir. Bu yüzden hastanın seçeceği hastane, ameliyat fiyatını doğrudan etkilerler. Sağlık açısından tüm ameliyat yaptığım hastaneler aynıdır. Fark tamamen otel konforu ve hizmettir. Bu yüzden bu seçimi hastalarıma bırakıyorum. 

Bunun dışından ameliyat ücreti yüzün ne kadar gerileceği nelerle kombine edilerek ameliyatın yapılacağı gibi kriterler ile alakalıdır. 

Yüz germe olmayı düşünüyorsanız eğer, mutlaka kliniğimize gelerek birebir görüşme yapmanızı tavsiye ederiz. Bunun dışından eğer yoğun bir kişi veya nişantaşına gelme durumunuz yoksa, İnternet üzerinden bana yüzünüzün resmini birkaç farklı profilden çekip göndermeniz de fiyat almanız açısından yeterli olacaktır. 

Yüz Germe AmeliyatıYüzünüze göre bir ameliyat ve isteklerinizi ortalama bir belirlemesi yapılır. Yapılan bu analiz ile size bir ameliyat fiyatı verme şansımız olacaktır. Ama ben yine birebir görüşme ile tüm sorularınızı yanıtlayarak konuşarak bu ameliyat hakkında bilgi almanızdır. 

Erkeklerde yüz gerdirme fiyatları

Erkeklerde Kadınlara göre ücrette bir kısım düşme yaşanabilir. Ameliyat sürelerinde de kısalık söz konusu olacaktır. Erkeklere daha sade tasarımlar yapılmaktadır. Erkeklere göre fiyat da buna nazaran düşmeler gözlenebilir.

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim

Op Dr Ali Mezdeği