Bacak Germe Ameliyatı

Home » Bacak Estetiği » Estetik Bacak Germe İnceltme Ameliyatları

Bacak Bölgesinde Problemler;

Bacak bölgesinde esas olarak sorunlar 

  • Diz Altında ki baldır bölgesinin kalın olması
  • diz altı bacak bölgesinin ince olması
  • Parantez bacak sorunlarıDiz Altında ki baldır bölgesinin kalın olması

Eğer çarpık bacak ameliyatı ise aradığınız, lütfen linkimize tıklayınız.

Kalın bacakları inceltmek için liposuction yöntemi kullanılır. fakat bu bildiğimiz genel liposuction olmayacak daha ince ve hassas uçlarla bacaklara şekil verebilmemiz için hassas bir çalışma yapılarak bacak inceltme uygulanır.

Yağ dokusu çok fazla olan bu hastalar için bu yöntem geçerlidir. Fazla yağlar şekil vererek alındığından bacaklarda incelme olacaktır. Bazı durumlarda yağ dokusunun fazla olmadığı durumlarda uygulanmaz. Bu tamamen muayene sonrasında kararlaştırılır. Kalın olan bacaklar her durumda inceltilebilir. Sadece uygulanan yöntem değişecektir.

Diz altı bacak bölgesinin ince olması 

İnce olan baldır ve bacaklarda dolgunluk vermek için silikon protezler kullanıyoruz. Bu protezler ömürlük kullanım içindir. Bakım veya bir daha kontrol gerektirmez. Ameliyatı diz arkasından girilerek yapıyoruz. Ameliyat sonrası kendinden eriyen estetik dikişler kullanılır.Bu yüzden ameliyat sonrasında dikiş alınması gerekmez. Ayrıca bir süre sonra dikişler tamamına yakını kaybolarak ameliyat izi kalmayacaktır. Bacak İnceltme Ameliyatı

Ameliyatsız iç bacak germe

En sık sorulardan biridir. Ameliyat olmak istemeyen hastalar çok merak eder. Fakat spor ile bu sorun tam olarak gider mi ? Açıkçası net bilgimiz yok. Bunu spor eğitmenlerine sormanız gerekir.

Bacak germe ameliyatı olanların yorumları

Genelde memnun kalırlar. Deri çıkartma işlemi olmaz ise, ameliyat izi de kalmaz. Sadece liposuction ile bacak incelebilir. Bize geri dönüşler ve hastalarımızın youtube kanalımızdaki yorumlarına bakarak, ameliyatın yüz güldürücü olduğunu söyleyebiliriz.

Parantez (Çarpık) Bacak sorunları

Parantez bacak yani çarpık bacaklar için yapılan tedavi iki çeşittir. Bunlardan biri silikon protez ile çarpık bacağın düzeltilmesi bir diğer ise, yağ enjeklsiyonudur. Her iki yönteminde aynı anda kullanıldığı durumlar olabilir. Aynı zamanda sadece yağ enjeksiyonu yaparak da parantez bacakları düzeltebiliriz. Bacak İnceltme Ameliyatı

Bacak İnceltme Ameliyatı

Silikon protez genelde yaptığımızı ve hastaların büyük bir çoğu için yaptığımız işlemdir. Ama hem protez koyup hemde yağ enjeksiyonu da yapabiliriz. Çünkü bazı bacaklar protez ile tam düzelme sağlamıyor. Bu yüzden yağ enjeksiyonu bu durumu tetikleyerek estetik bir bacak çıkartmaya sağlıyoruz.

Çarpık bacak sorunu için genel yada bel altı için lokal anestezi kullanabiliyoruz. Ameliyat oldukça basit ve zahmetsizdir. Ortalama 45 dk süren bu ameliyat tam donanımlı bir hastanede yapılması gerekir.

2 hafta sonra spor egzersiz ne istiyorsanız onu yapabilirsiniz. Aynı gün veya en geç ertesi gün taburcu olursunuz. Ameliyat sonrasında herhangi bir bakım yapmanız gerekmez. Bir defa kontrole gelmeniz ile de bacak estetiği ameliyatı için yapmanız gerekeni yapmış olursunuz.

Ameliyat sıklıkla yapılan bir ameliyat olmadığı için hastalarım da korkular gözlemlemişizdir. Fakat korkmanıza hiç gerek yok. Çünkü bu ameliyatı sıklıkla yapan bir doktor olarak ameliyat kısa ve sonrasını da konforlu geçireceğinizi garanti ederim.

Bu ameliyat sonrasında en belirgin fayda kişinin kendine olan özgüveninin artmış olmasıdır.

İç bacak germe ameliyatı

Bu ameliyat yine sık tercih edilir. Bazen bir liposuction bazen bir kesi ile fazlalıkların alınması gerekebilir. Hastane ortamında genel anestezi ile yapılır. Bir gece hastane de kalmanız gerekecektir. Ertesi gün taburcu olunabilir. Ağır kaldırma gerektiren bir işte çalışıyorsanız bir süre dinlenmeniz gerekir. Masa başı işlerden ameliyattan sonra ki ilk hafta işe dönmeler görülebilir. Bu hastanın gidişatına iyileşme süresine bağlı olarak değişir.

Devlet hastanesi bacak germe ameliyatı yapar mı bilgimiz yok. Bazı hastanelerin estetik cerrahi alanında bir kaç ameliyatın ücretsiz yapıldığı söyleniyor. Ama Hangi hastane de kimin yaptığı hakkında bilgimiz yok. Araştırmanızı tavsiye ederiz.

Bacak Germe Kimlere yapılabilir ? 

Bacak İnceltme AmeliyatıBacak estetiği ameliyatı 15 yaşından itibaren anne baba onayı ile ameliyat yapılabilir. Bazı bacaklar gerçekten çok kalın olabiliyor. Bu da yürüme bozukluklarına neden olabiliyor. Yani ihtiyaç olarak da bu ameliyat yapılabilir. Ameliyat yaşa göre kısıtlanmaz. İleri yaşlarda hastalarımız için de bu ameliyat uygulanabilir. Bacak Germe Ameliyatı

Bacak Germe Fiyatları 

Bacak estetiğinde fiyat belirlenmesi ameliyat hangi teknikle yapıldığına bağlıdır. Ameliyat sadece yağ enjeksiyonu ise ayı, bacak protezi uygulanıyorsa ayrı veya liposuction yapılmış ise  ayrı olacaktır. Bunların dışından bu saydıklarımızın hepsinin de aynı anda uygulanması gereken durumlar olacağından net fiyat vermek mümkün değildir. Bacak İnceltme Ameliyatı

Bacak estetiğini hangi hastanede olacağı da fiyatı etkileyen unsurlar arasındadır. Bunu öğrenmenin en kısa yolu nişantaşı kliniğimize gelerek ücretsiz muayene olamak veya İnternet üzerinden bacak bölgesinin net belirgin olduğu fotoğrafınızı bize göndermeniz olacaktır. Bacağı gördüğümüz de teknikte de karar kılacağımızdan net fiyat vermek mümkün olacaktır. Bacak İnceltme Ameliyatı