Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme estetiği ali mezdeği

Home » Göğüs Estetiği » Meme Dikleştirme Ameliyatı

Göğüs toparlama ameliyatları dediğimiz bu ameliyatlar aslında doktor için pekte kolay olmayan her hasta için ayrı bir meme yapılması gereken cerrahi ameliyatlardır. Net bir yolu yoktur standart halinde seri üretim meme dikleştirme ameliyatı olmaz. Bu yüzde emek isteyen zor bir işlemdir. 

Eğer meme büyütme ameliyatı ise aradığınız, linkimize tıklayınız.

Meme dikleştirme ameliyatlarını estetik ve plastik cerrahi uzmanları yapar. Ameliyat ortalama olarak 2 saat sürer. Bu silikon kullanımı olacak ise, daha da uzayabilir. Ameliyat tam donanımlı acil servisi olan yoğun bakım ünitesi aktif çalışan büyük hastanelerde yapılması gerekir. Çünkü herhangi bir durumda ki Allah korusun acil müdahale etmek için hem ekibin hem de servisin yanınızda olması gerekir. 

5dk İçinde Fiyat Al

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyat esnasında hasta hiçbir şey duymaz hissetmez. Ameliyat öncesinde memenin yapısına göre ameliyatın tekniği belirlenir. Gerekli çizimler ve hastanın istediği meme yapısına uygun meme inşa edilir. Aslında buda yakın derken ki kastımız istenileni yapamayacağımızdan değil, istediğinin vücuduna ne kadar uyduğu ile alakalıdır. 

Hastalarımız bu kadar beden olayım veya bunun gibi göğüs istiyorum gibi aslında istediklerinin kendine yapıldığında pek de iyi durmayacağı memeler isterler. Bizde vücuduna neyin uygun olacağı estetik olarak ne kadar yakışacağı belirlenerek, memeyi ona göre şekillendirme yaparız. Bu yüzden muayene esnasında yapılan doktor tavsiyeleri dikkate almakta fayda vardır. 

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme Dikleştirme Ameliyatı Teknikleri

Meme Dikleştirme ameliyatları ya küçük göğüsleri silikon koyarak yada, büyük göğüsleri içinde ki fazla meme dokusu dışarıya alınarak göğüs dikleştirme ameliyatı yapılır. Meme dikleştirme ameliyatlarına aslında meme toparlama ameliyatı da diyebiliriz. Çünkü ameliyat aslında estetik olarak memeyi güzel göstermek için yapılır. 

Küçük Göğüsler için Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme Dikleştirme AmeliyatıKüçük olan bir göğüs için eğer çok küçük ise, silikon kullanılması gerekir. Çünkü hem yağ dokusu yok boş olup, meme hemde yukarıya askılamak istersek bu istek biraz acayip olacaktır. Bu yüzden zorunlu silikon yerleştirme işlemi yapılır. 

Çok zayıf hastalarımızda memede ki kas dokusu altına meme silikonu yerleştirilir. Bu işlem hastanan hastaya yani memeden memeye silikonun türü ve ameliyatın tekniği değişir. Meme başı bu silikon yerleştirmesi sonrası da yukarı da şekil verilir.  Sonra silikon üstünden desteklenerek, yer çekimine karşı koyması sağlanır. Meme şekillendirme ameliyatlarında meme başı genelde yukarı alınır. 

Büyük göğüslerde meme dikleştirme ameliyatı

Büyük olan bir memeyi dikleştirip yeni bir şekil vermek küçük olan bir memeye şekil vermekten daha kolaydır. Çünkü silikon kullanılması gerekmez. Ama çok büyük ise, meme açılıp içinden fazla olan yağ ve dokusu dışarıya alınır. Böylece meme küçülür. Ayrıca fazla deri buruşmasın diye deriye de bir müdahale yapılarak, gerginleştirilir. 

Aynı şekilde oreola dediğimiz meme ucuna şekil verilir. İlk olarak öncelik daima estetik görünümün iyileştirmek, hatta mükemmel hale getirmektir. Estetik olarak kişinin vücut yapısına göre ameliyat planlanmalıdır. Her boyut herkes için uygun olmaz. Bu yüzden ölçüler bu ameliyatta fazla değerli değildir. Ameliyat öncesinde mutlaka doktorumuza görüşmeniz ve ameliyatın tekniği ve nasıl ilerleneceği hakkında bilgi alınması gerekir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası

meme-diklestirme-ameliyati-sonrasiGöğüs estetiği ameliyatları sonrasında genelde bir ay süre ile hastamızı takip etmemiz gerekir. İlk zamanlar 3-4 gün ile sonradan bir hafta da bir görüşmemiz ve muayene etmemiz gerekiyor. Aslında yapılan hiç bir şey yok. Bir ekleme bir ilaç veya müdahale yapılmaz. Ama herhangi bir açılma yaradan oluşan anormal durumlara ani müdahale etmemiz için gereklidir. 

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında kesinlikle ağır kaldırılmamalı yükseğe uzanmamak ve kolları çok kullanmadan bir ay geçirmemiz gerekir. Bunun nedeni ameliyat dikişlerinin atmaması içindir. Ameliyat sonrasında dikiş alınması gerekmez. Kendinden eriyen dikişler sayesinde ameliyat sonrasında başka bir işlem yapmak için görüşülmez. Sadece dediğimiz gibi işin uzayıp can sıkmaması için kontrol altında tutulması gerekir. 

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Ne Kadar iz kalır 

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında illa ki dikilen ve neşter atılan yerlerde iz kalacaktır. Ama en az iz kalması için yapılması gereken de bir çok teknik mevcuttur. Nereden kesileceği ve dikerken nelere dikkat edilmesi gerekir, bunları bilen bir estetik cerrah da ameliyat sonrasında yüzünüzü güldürecektir. 

Aslında ameliyat izi o eskisi kadar da çok kalmaz. Şimdi ki kendinden eriyen dikişler ve gelişen malzemeler işimizi bu noktada kolaylaştırıyoruz. Yani ameliyat izi yakından dikkatli bir şekilde bakılmaz ise, görünmeyecektir. Bu yüzden bunu fazla dert etmemeniz gerekir. Ayrıca esmer tenli kadınlarda ameliyat daha zor görünecektir. 

Meme Dikleştirme Ameliyatı Bebek Emzirmeye engel olur mu ? 

Meme dikleştirme ameliyatları genelde zaten çocuk sonrası yapılır. Çocuk sonrasında memede bozulmalar yaşanacağı için, ameliyat genelde sonra yapılır. Bizde ciddi bir şekilde çocuk düşünen hastalarımızda, sonrasına ertelemeleri için tavsiyelerde bulunuyoruz. 

Hamilelik sonrası meme dikleştirme

hamilelik-sonrasi-meme-diklestirmeHamilelik sonrasında aşırı kilo alıp verme ve emzirmeden dolayı kadınların memesinde bir sarkma olur. Hatta ve hatta meme içi bile boşalabilir. Böyle bir durumda ameliyat olmak gerekir. Ameliyatsız meme dikleştirme ameliyatı olmaz. 

Meme silikonları ile hacim sağlandıktan sonra üstten de açılarak meme başı ile oynanır ve düzenlemeler yapılır. Böyle Doğum sonrasında meme dikleştirme yani meme şekillendirme işlemi yapılmış olur.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları

Meme toparlama ameliyatı olmak isteyen kadınlar genelde fiyat sorar. Biz de deriz ki gelin lütfen bir görelim :). Evet mutlaka göğüs görülmesi gerekir. Yani ne fiyat verilecek ameliyat hangi teknikle yapılacak bunlar bilinmeden ücreti bilinemez. 

Ameliyatın maliyeti silikonla ile değişebilir. Veya sadece meme başı ile alakalı olabilir. Bu yüzden ameliyat fiyatı büyük bir çizgi arasında gelip gider. Bu yüzden ameliyat fiyatını bize ücretsiz muayene olarak öğrenebilirsiniz.