Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları

Home » Göğüs Estetiği » Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları 2023

Göğüs toparlama ameliyatları dediğimiz bu ameliyatlar aslında doktor için pekte kolay olmayan her hasta için ayrı bir meme yapılması gereken cerrahi ameliyatlardır. Net bir yolu yoktur standart halinde seri üretim meme dikleştirme ameliyatı olmaz. Bu yüzde emek isteyen zor bir işlemdir. 

Meme Dikleştirme Fiyatları

Meme çok sarkık ise silikon protez konularak dikleştirme sağlanır. Ama sadece büyük ise dikleştirme silikonsuz yapılabilir. Bu şekilde fiyat ciddi değişiklik gösterir. Net fiyat verebilmek için mutlaka muayene gerekiyor. Ama tabi ki bir ortalama fiyat verebiliyoruz.  İnternet sitemiz üzerinden paylaşamıyoruz. Anlayışınıza sığınıyoruz.

Avrupa ve Amerika da meme dikleştirme ameliyatı fiyatı 5000$ civarında. Ama Türkiye de tabi ki dolar kurundan ötürü çok daha az. Aşağıda ki WhatsApp butonuna tıklayarak kısa süre içerisinde ortalama ameliyat fiyatı alabilirsiniz.

Operasyon Karnesi

Operasyon yeri Hastane
Anestezi türü Genel
Ameliyat süresi 1,5 saat
Türkiye de kalma süresi 4 gün
Ameliyat izi Var, Terst T kesisi veya areola etrafında
Ne kadar kalıcı Yaşlanma ile doğru orantılı
İlk duş 2. gün
Tamamen iyileşme 1 Ay
Beslenme Protein ağırlıklı, iyileşme döneminde
Hastane de kalma süresi 1 Gece veya aynı gün taburcu
İşe dönüş 1 Hafta, masa başı işler
Ağrı, Acı bir hafta hafif, orta ağrılar
Yan etkiler Kızarıklık, ödem, şişlik
Komplikasyonlar Meme başında geçici his kaybı
Spor, Kardiyo 2. hafta yürüyüş, hafif koşu, bisiklet, kardiyo
İlk kontrol 4. gün
Dikiş alımı Yok
İç çamaşırı 1 Ay sporcu südyeni kullanımı
Kesi bantları 10. gün çıkartılacak
Yatma pozisyonu 2 hafta sırt üstü

Meme dikleştirme öncesi sonrası

Yasak gereği web sitemizde açıkça öncesi ve sonrası yayınlayamıyoruz. Ama aşağıdaki instagram linkimizden sayfamıza ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesabımızda meme dikleştirme ameliyatı öncesi sonrası fotoğrafları görebilirsiniz.

Öncesi Sonrası

Canlı Hasta Örnekleri

Gögüs diklestirme nedir

Göğüs dikleştirme ameliyatı, medikal terimiyle “mastopeksi”, sarkmış göğüslerin daha genç ve diri bir görünüme kavuşmasını sağlamak amacıyla yapılan bir estetik cerrahi işlemdir. Bu işlem, göğüs derisinin sıkılaştırılması ve fazla derinin çıkarılması ile birlikte, gerektiğinde göğüs başının yeniden konumlandırılmasını da içerebilir.

Nasıl Yapılır

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyat esnasında hasta hiçbir şey duymaz hissetmez. Ameliyat öncesinde memenin yapısına göre ameliyatın tekniği belirlenir. Gerekli çizimler ve hastanın istediği meme yapısına uygun meme inşa edilir. Aslında buda yakın derken ki kastımız istenileni yapamayacağımızdan değil, istediğinin vücuduna ne kadar uyduğu ile alakalıdır. 

Hastalarımız bu kadar beden olayım veya bunun gibi göğüs istiyorum gibi aslında istediklerinin kendine yapıldığında pek de iyi durmayacağı memeler isterler. Bizde vücuduna neyin uygun olacağı estetik olarak ne kadar yakışacağı belirlenerek, memeyi ona göre şekillendirme yaparız. Bu yüzden muayene esnasında yapılan doktor tavsiyeleri dikkate almakta fayda vardır. 

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Teknikler

Meme Dikleştirme ameliyatları ya küçük göğüsleri silikon koyarak yada, büyük göğüsleri içinde ki fazla meme dokusu dışarıya alınarak göğüs dikleştirme ameliyatı yapılır. Meme dikleştirme ameliyatlarına aslında meme toparlama ameliyatı da diyebiliriz. Çünkü ameliyat aslında estetik olarak memeyi güzel göstermek için yapılır. 

Eğer meme büyütme ameliyatı ise aradığınız, linkimize tıklayınız.

Küçük Göğüsler için Göğüs Dikleştirme 

Meme Dikleştirme AmeliyatıKüçük olan bir göğüs için eğer çok küçük ise, silikon kullanılması gerekir. Çünkü hem yağ dokusu yok boş olup, meme hemde yukarıya askılamak istersek bu istek biraz acayip olacaktır. Bu yüzden zorunlu silikon yerleştirme işlemi yapılır. 

Çok zayıf hastalarımızda memede ki kas dokusu altına meme silikonu yerleştirilir. Bu işlem hastanan hastaya yani memeden memeye silikonun türü ve ameliyatın tekniği değişir. Meme başı bu silikon yerleştirmesi sonrası da yukarı da şekil verilir.  Sonra silikon üstünden desteklenerek, yer çekimine karşı koyması sağlanır. Meme şekillendirme ameliyatlarında meme başı genelde yukarı alınır. 

Büyük göğüslerde meme dikleştirme ameliyatı

Büyük olan bir memeyi dikleştirip yeni bir şekil vermek küçük olan bir memeye şekil vermekten daha kolaydır. Çünkü silikon kullanılması gerekmez. Ama çok büyük ise, meme açılıp içinden fazla olan yağ ve dokusu dışarıya alınır. Böylece meme küçülür. Ayrıca fazla deri buruşmasın diye deriye de bir müdahale yapılarak, gerginleştirilir. 

Aynı şekilde oreola dediğimiz meme ucuna şekil verilir. İlk olarak öncelik daima estetik görünümün iyileştirmek, hatta mükemmel hale getirmektir. Estetik olarak kişinin vücut yapısına göre ameliyat planlanmalıdır. Her boyut herkes için uygun olmaz. Bu yüzden ölçüler bu ameliyatta fazla değerli değildir. Ameliyat öncesinde mutlaka doktorumuza görüşmeniz ve ameliyatın tekniği ve nasıl ilerleneceği hakkında bilgi alınması gerekir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası

meme-diklestirme-ameliyati-sonrasiGöğüs estetiği ameliyatları sonrasında genelde bir ay süre ile hastamızı takip etmemiz gerekir. İlk zamanlar 3-4 gün ile sonradan bir hafta da bir görüşmemiz ve muayene etmemiz gerekiyor. Aslında yapılan hiç bir şey yok. Bir ekleme bir ilaç veya müdahale yapılmaz. Ama herhangi bir açılma yaradan oluşan anormal durumlara ani müdahale etmemiz için gereklidir. 

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında kesinlikle ağır kaldırılmamalı yükseğe uzanmamak ve kolları çok kullanmadan bir ay geçirmemiz gerekir. Bunun nedeni ameliyat dikişlerinin atmaması içindir. Ameliyat sonrasında dikiş alınması gerekmez. Kendinden eriyen dikişler sayesinde ameliyat sonrasında başka bir işlem yapmak için görüşülmez. Sadece dediğimiz gibi işin uzayıp can sıkmaması için kontrol altında tutulması gerekir. 

Ne Kadar iz kalır 

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında illa ki dikilen ve neşter atılan yerlerde iz kalacaktır. Ama en az iz kalması için yapılması gereken de bir çok teknik mevcuttur. Nereden kesileceği ve dikerken nelere dikkat edilmesi gerekir, bunları bilen bir estetik cerrah da ameliyat sonrasında yüzünüzü güldürecektir. 

Aslında ameliyat izi o eskisi kadar da çok kalmaz. Şimdi ki kendinden eriyen dikişler ve gelişen malzemeler işimizi bu noktada kolaylaştırıyoruz. Yani ameliyat izi yakından dikkatli bir şekilde bakılmaz ise, görünmeyecektir. Bu yüzden bunu fazla dert etmemeniz gerekir. Ayrıca esmer tenli kadınlarda ameliyat daha zor görünecektir. 

Meme Dikleştirme Ameliyatı Bebek Emzirmeye engel olur mu ? 

Meme dikleştirme ameliyatları genelde zaten çocuk sonrası yapılır. Çocuk sonrasında memede bozulmalar yaşanacağı için, ameliyat genelde sonra yapılır. Bizde ciddi bir şekilde çocuk düşünen hastalarımızda, sonrasına ertelemeleri için tavsiyelerde bulunuyoruz. 

Hamilelik sonrası göğüs dikleştirme

hamilelik-sonrasi-meme-diklestirmeHamilelik sonrasında aşırı kilo alıp verme ve emzirmeden dolayı kadınların memesinde bir sarkma olur. Hatta ve hatta meme içi bile boşalabilir. Böyle bir durumda ameliyat olmak gerekir. Ameliyatsız meme dikleştirme ameliyatı olmaz. 

Meme silikonları ile hacim sağlandıktan sonra üstten de açılarak meme başı ile oynanır ve düzenlemeler yapılır. Böyle Doğum sonrasında meme dikleştirme yani meme şekillendirme işlemi yapılmış olur.

Oluşturma : 27.12.2013 Güncelleme : 11.09.2023