Penis Büyütme ve Kalınlaştırma

Home » Penis Büyütme Ameliyatı » Penis Büyütme ve Kalınlaştırma

Penis bazı erkekler için hassas bir konu. Bu bölgede olan kendine göre bir sorun erkek psikolojisi doğrudan etkiler. Penis üzerinde erkeklerin sorunlarını gidermek için bazı müdahaleler yapıyoruz. Bunların en başında penis uzatma, penis kalınlaştırma ve penis eğriliğini giderme gelir.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Nedir ?

Penis kalınlaştırma ameliyatı, penisin çevresinin (kalınlığının) artırılmasını amaçlayan bir estetik veya rekonstrüktif cerrahi işlemdir. Bu tip bir işlem, farklı teknikler kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Penis Nasıl Kalınlaşır ? 

Penis dolgunlaştırma veya penis kalınlaştırma dediğimiz bu işlemleri, penise yağ enjeksiyonu yaparak çözüyoruz. Bu işlem yine hastanın kendi yağından alınarak ve bu yağların işe yarayan kısmı ayrıştırılarak sonradan penise transfer ederek yaptığımız bir işlemdir. Bu işlem oldukça basit ve kısa sürede etkisini gösteren ameliyatlardır. İşte bazı teknikler;

  • Yağ Transferi: Bu yöntemde, hastanın vücudunun başka bir bölgesinden alınan yağ, penise transfer edilir. Bu işlem, penisin kalınlığını doğal bir şekilde artırabilir.
  • Dermal Fillerler: Dermal fillerler, penisin çevresine enjekte edilerek kalınlaştırma sağlar. Bu işlem genellikle kısa süreli bir çözümdür çünkü fillerler zamanla vücut tarafından emilir.
  • Silikon İmplantlar: Bu yöntem daha az yaygın olup, silikon implantların penise yerleştirilmesini içerir. Bu tür bir işlem daha fazla risk taşıyabilir ve daha deneyimli bir cerrah gerektirebilir.
  • Ligament Kesilmesi: Bu yöntem genellikle penis uzatma işlemiyle birlikte kullanılır ve penisin bir kısmının vücut dışına çıkmasını sağlar, bu da kalınlığını artırabilir.

Bu tür bir işlem, bazı erkekler için özsaygıyı artırabilir ve seksüel yaşamı iyileştirebilir. Ancak, bu tür bir işlemle ilgili olarak cerrahi riskler ve yan etkiler olduğunu da aklınızda bulundurmalısınız. Bir cerrahla detaylı bir görüşme yapmak ve işlemin tüm yönleri hakkında bilgi almak çok önemlidir.

Penis Ne Kadar Kalınlaşır ? 

Penis hastanın isteği doğrultusunda ve penisin el verdiği imkanlar kadar kalınlaşabilir. Yapılan yağ transferi işlemi sonrasında 2-4 yıl arasında etki süresi vardır. Bu süre sonrasında yüz 40 lık bir yağ tamamen erimez. Bu süre sonrasında 2. bir seans gerekebilir. Penis Büyütme ve Kalınlaştırma

Penis Büyütme ve Kalınlaştırma

Penis Uzatma Ameliyatı

Bu işlem de yine penisin en altına yapılan olan dolgu ile sağlanır. Penisin görünen kısmından daha fazlası testislerin altına doğru devam eder. Bu alanı öne çıkarttığımızda 1-3 cm civarında bir uzaman söz konusu olacaktır. Ayrıca penisin üstüne de bir dolgu işlemi ile hem büyüme hem de uzaman sağlayabiliriz. 

Penis Eğriliği Giderme

Bu da sünnet olduktan sonra veya çeşitli nedenlerde karşımıza gelen bir sorun. Hastanın penis eğriliği yine dolgu yaparak giderilebilir. Tam formu yakalamak bu ameliyatlar ile mümkündür.  Ne kadar eğrilik olursa olsun yüzde yüz tam bir simetri yakalanamasa bile, çok büyük bir kısım düzelir. Bu düzelme en önceki haline göre çok ama çok daha iyi olacaktır. Penis Büyütme ve Kalınlaştırma

Penis Dolgusu ile Ne kadar Bir Kalınlık Yakalanabilir ? 

Hastanın kendi yağından alınarak uygulanan dolgu işlemi ile, 5cm e  kadar kalınlık yakalanabilir. Bu da zaten cinsel organın yapısı bozulmadan alınacak en iyi değerdir. Bu değeri üstü biçimsiz ve estetik ameliyat geçirdiği anlaşılacak kadar bir anormallik gösterebilir.

Penis Dolgusunun Etki Süresi Ne kadar ? 

Penise yapılan dolgu malzemesinin etki süresi 2-4 yıl olarak değişmektedir. Bu etki süresi hastanın vücut yapısı ile alakalıdır. Bu süre sonrasında penis ilk haline tamamen dönmez. Yüzde 40 yağ dokusu vücuda tutunarak orada kalır. 

Eğer hasta ikinci bir seans ile bu ameliyatı tekrarlar ise, yıllarda geçse dolgunluk aynı şekilde kalacaktır. İyi bir avantajı ise, etki süresinin olmasıdır. Eğer memnun kalınmaz ise ikinci bir seans yapılmaz. Veya vazgeçme olasılığı ve deri dönme şansı olduğundan bu işlem bence çok başarılı estetik ameliyatlar arasında yer alır.