Kepçe-kulak-estetiği-Manşet

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatı

Home » Kepçe Kulak Ameliyatı » Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatı 2024
Kepçe Kulak ameliyatları günümüzde çok pratik hale gelen estetik ameliyatlar haline gelmiştir. Cerrahlar bu ameliyat ile ilgili olarak çeşitli teknikler geliştirse de mantık olarak operasyonun şekli çok açıktır.

Eğer iple kepçe kulak estetiği ise aradığınız, linkimize tıklayınız.

Kepçe Kulak Estetiği Fiyatları

Kepçe kulak ameliyatı tek kulak veya çift kulak olarak iki farklı şekilde tedavisi vardır. İhtiyaca göre fiyat değişebilir. Ayrıca kulak memesi ve kulak küçültme işlemleri de yapılmaktadır. Bu alandan fiyat veremiyoruz ama aşağıda ki butona tıklayarak 5dk içerisinde kulak estetiği fiyatını öğrenebilirsiniz.

Avrupa ve Amerika da kepçe kulak ameliyatı fiyatı 2500$ civarındadır. Türkiye için bu rakamlar çok fazla. Ama Türkiye de bu ameliyat çok daha ucuz bir rakama yapılıyor. Ayrıca hekimlerimizin de çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Operasyon Karnesi

Ameliyat süresi 45dk
Operasyon yeri Klinik
Anestezi türü Lokal
Ağrı bir hafta hafif ağrılar
Etki süresi Ömür boyu
İşe dönüş Hemen
İlk banyo 3. gün
Tam iyileşme 1 ay
Egzersiz, kardiyo Hemen
Ameliyat izi Kulak arkasında, görünmez.
Beslenme Protein ağırlıklı, iyileşme döneminde
Türkiye de kalma süresi 3 gün
Hastanede kalma süresi Hastanede kalma yok
İlk kontrol 3. gün
Yan etkiler Şişlik, kızarıklık, ödem
Komplikasyonlar Kızarıklık
Saç bandı 7 gün tüm gün, sonraki 2 hafta uyurken

Otoplasti öncesi sonrası

Yasak gereği web sitemizde açıkça öncesi ve sonrası yayınlayamıyoruz. Ama aşağıdaki instagram linkimizden sayfamıza ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesabımızda kepçe kulak ameliyatı öncesi sonrası fotoğrafları görebilirsiniz.

Öncesi Sonrası

Esteport Youtube Kanalımızdan

Kepçe Kulak Ameliyatını A dan Z ye Çektik - VLOG

1 Saatte Kepçe Kulak Estetiği Olmak

Kulak Estetiği Videoları

Kepçe kulak nedir ?

Pinnaplasti veya kulak sabitleme olarak da bilinen Otoplasti, büyük veya aşırı çıkıntılı kulakların görünümünü düzenlemek için yapılan estetik bir operasyondur. Minimal invaziv teknikler ile kıkırdak ve cilt dokusu yeniden şekillendirilerek yapılır. kepçe kulak cerrahi bir işlemdir. Kepçe kulak okul yıllarında çocukların birbirlerine acımasız eleştirileri ve yetişkinlerde de alay konusu olabilir. Bu yüzden en kısa zamanda ve erken yaşlarda tedavi edilmesi psikolojik sorunların oluşmasının önüne geçmesine yardımcı olur. 18 yaş üstü bireylerde ameliyat yapılabilir. Daha alt yaş gruplarında anne ve baba eşliğinde 8 yaşından itibaren yapılabilir.

İdeal Adaylar

 • Önemli derecede kulak çıkıntısı olan bir yetişkin
 • Büyük kulakları, kulak asimetrisi veya şekil anormallikleri olan yetişkinler
 • Kulak boyutundan veya şeklinden memnun olmadığı için saç stilinde kısıtlılığı olan yetişkinler
 • Tıbbi kronik hastalığı olmayan sağlıklı yetişkinler
 • Sigara içmeyenler tercih edilir
 • Önceki bir otoplasti prosedüründen hayal kırıklığı yaratan sonuçlar

Kepçe kulak ameliyatı kaç yaşında olmalı?

Kepçe kulak ameliyatı genellikle 5-6 yaşından itibaren yapılabilir. Bu yaş, kulakların büyük ölçüde gelişmiş olması ve ameliyatın psikolojik etkileri açısından uygun kabul edilir. Ancak, her durum farklıdır ve ameliyat için en uygun zamanı belirlemek üzere bir plastik cerrah veya kulak burun boğaz uzmanıyla görüşmek önemlidir.

Faydaları

Kepçe kulak, genellikle toplum tarafından bir estetik sorun olarak görülse de, bu özelliğin bazı faydaları da olabilir. İşte birkaç olası fayda:

 • Benzersiz Görünüm: Kepçe kulaklar, sahiplerine benzersiz ve ayırt edici bir görünüm kazandırabilir.
 • Karakter: Bazıları, kepçe kulakların bir kişiye karakter kattığını düşünebilir. Bu, bir kişinin kendine güvenini ve kendini kabul etmesini teşvik edebilir.
 • Sanatsal İlham: Kepçe kulaklar, sanatsal ifade ve yaratıcılık için bir ilham kaynağı olabilir. Örneğin, resimlerde veya heykellerde farklı ve ilginç bir özellik olarak betimlenebilirler.
 • Duyarlılık: Teorik olarak, kepçe kulakların şekli, bazı frekansta sesleri daha iyi yakalayabileceği anlamına gelebilir, bu da belirli durumlarda bir avantaj sağlayabilir.
 • Eğitim ve Farkındalık: Kepçe kulak sahibi bireyler, çocuklara ve diğer insanlara benzersizliklerin ve farklılıkların kabul edilmesi gerektiği konusunda eğitim verme fırsatına sahip olabilirler.
 • Motivasyon: Bazı bireyler, kepçe kulaklarının onları estetik cerrahi gibi alanlarda kariyer yapmaya veya bu tür konulara ilgi duymaya teşvik ettiğini belirtebilirler.

Unutulmaması gereken önemli bir nokta, kepçe kulakların herhangi bir fiziksel ya da sağlık sorununa yol açmadığıdır ve bu, tamamen estetik bir farklılıktır. Bu nedenle, kepçe kulak sahibi bireylerin, toplumun estetik normlarına uymayan diğer özellikler gibi, bu özelliğini kabul etmeleri ve gurur duymaları teşvik edilmelidir.

Kepçe kulak nedenleri

 • Kalıtsal – genetik
 • Kulaklarda travmatik yaralanma
 • Doğuştan anormallikler
 • Çok belirgin konka depresyonu
 • Mastoid işlemin genişlemesi bir veya her iki tarafı da etkileyebilir

Kepçe kulak ameliyatı prosedürü

Otoplasti günlük bir işlem. Kliniğimizde bir saat kalmanız yeterlidir. Aynı gün işlem bitince eve dönebilirsiniz. Sadece kulak bölgesi uyuşturularak yaparız. Lokal anestezi kullanırız. Eğer hasta gergin ve korkuyor ise, hastane ortamında genel anestezi altında tam uyutarak da yapılabilir. Bu genelde revizyon ve kombine işlemlerde tercih edilebilir.

Kulak arkasında minik bir kesi ile yapılır. İz kulak arkasında kalacağı için, insanlar arasında fark edilmez. Bir sene sonra yapan doktor dışında kimsenin fark etmesi pek mümkün görünmüyor. Açılan kesi den kıkırdağa girilir. Fazla deri veya tekniğe göre kıkırdak çıkartılır. Sonrasında başa doğru geri bir pozisyon aldırılır. İlk etapta kulaklar başa yapışık gibi görünür. Bu bilerek yapılan bir durumdur. Kulakların açılma payı olduğu için, bir ay sonra kulak istenen pozisyona kendiliğinden gelir.

İyileşme süreci

Ameliyat sonrası kulak arkasında dikişler atılır. Bu dikişlerin korunması için saç bandı takacaksınız. Bu saç bandı ilk 7 gün tam, sonraki 2 hafta sadece uyurken takılacak. Sonrasında başka bir bakım gerektirmez. Ağrı hissedilmesine karşı ağrı kesici ilaçlar doktor tarafından yazılır ve gerektiğinde kullanılır. Biraz şişlik ve morluk olabilir. Bu doğaldır ve 1. haftadan itibaren kendiliğinden gidecektir.

 1. Başınızı yüksekte tutun
 2. Eğilmekten kaçının
 3. Başınız çok sayıda yastıkta yüksekte uyuyun
 4. Yan veya yüzüstü yatmayın

Otoplasti ameliyatı sonrası ne beklemeliyim

Kulaklar yüzün oldukça görünür bir parçasıdır ve genel yüz dengesi aşırı büyük, anormal şekilli ve/veya yanlış konumlanmış kulaklardan meydana gelir. Travmatik yaralanmanın bir sonucu olarak bazı anormallikler gelişebilir.

 • Aşırı büyük asimetri ve kulak boyutunda azalma
 • Kulakların şeklinde yenilenme
 • Dışa doğru çıkıntının azaltılması veya ortadan kaldırılması ile kulakların başın yan tarafına kapalı konumlandırılması
 • Saçları kulakları gösterecek şekilde bağlayabilme veya toplayabilme

Riskleri ve komplikasyonları

Lokal ve cerrahi olarak basit bir ameliyat olduğu için riskleri düşük komplikasyonu neredeyse olmayan bir işlemdir. Ameliyatı binlerce kez yapmış olan Dr. Ali Mezdeği artık bu riskleri sıfıra kadar indirmiştir. Ama yine de olası riskler ve komplikasyonları aşağıda belirtiyoruz.

 • Anestezi riskleri
 • Asimetri
 • Uzayan yara iyileşmesi
 • Hipertrofik yara izi
 • Keloid yara izi
 • Ameliyat sonrası kanama
 • Cerrahi alan enfeksiyonu

kepçe kulak ameliyatı - Esteport Klinik

Kıkırdak Kalıplama ve Kıkırdak Kırma

Otoplastide bilinen 2 cerrahi teknik vardır. Birincisi kıkırdak kalıplama tekniğidir. Kalıplama tekniğinde, kıkırdak eksizyonu yoktur ve yöntem, öncelikle kulakların başın yanına daha yakın bir şekilde iğnelenmesini kolaylaştırmak için hassas dikiş yerleştirmeye dayanır. Kıkırdak kırma tekniği, şekli iyileştirmek ve kulakları başın arkasına sabitlemek için kıkırdağın cerrahi olarak çıkarılmasını içerir.

Kıkırdak koruma için en popüler teknik Mustarde yöntemidir. Bu teknik, normal görünümlü bir anti-helikal kıvrımı geri kazandıran ve gerçekleştirilmesi basit olma avantajına sahip olan tek başına sütür yerleştirmeye dayanır. Mustarde yönteminde, kulağın arkasındaki kıkırdağın tüm kalınlığı boyunca ve ayrıca kulak önündeki deri boyunca yatay bir yatak konfigürasyonunda yerleştirilen dikişler kullanılır.Bu yöntem sadece konkal kaseyi düzeltir ve bunun yanında başka teknikler gerekecektir. Mustarde yöntemi, kulağın üst üçte birindeki anormallikler için kullanılır.

Furnas yöntemi, aşırı derecede derin bir konkal çanağı ve iyi tanımlanmış bir anti-sarmal kıvrımı ele almak içindir. Furnas yöntemi, mastoid fasyal tabakaya cerrahi fiksasyon nedeniyle kulağın kalıcı retraksiyonunu kolaylaştırır. Furnas yöntemi, Mustarde yöntemiyle birleştirilebilir; bu, anti-sarmal kıvrımın az gelişmiş olması nedeniyle öne çıkmaması durumunda harikadır.

Tedavi paketime neler dahil

 • Ameliyat öncesi konsültasyon
 • İşinde uzman bir kepçe kulak estetiği doktoru tarafından ameliyat
 • Aynı gün eve dönebilme olanağı
 • İlk 48 saat cerrahınızdan 7/24 klinik destek 
 • Size özel hasta koordinatörü
 • Derinlemesine yapılmış tıbbi değerlendirme

Kulak küçültme ameliyatı

Kulak küçültme, aşırı büyük kulakların boyutunu azaltmak için tasarlanmış cerrahi bir prosedürdür. Aşırı büyümüş kulakların varlığı, yüzün geri kalan özellikleriyle denge eksikliğine neden olabilir ve bu, büyük kulaklardan etkilenen kişilerde önemli bir özgüven kaybına ve kaygıya yol açabilir. Aşırı büyük kulakların tıbbi tanımına makrotia da denir.

Kulağın boyutunu küçültmek için fazla deri ve kıkırdak çıkartılır.  Kulak küçültme ameliyatı, kulağın tamamına veya üst veya alt kulağın bir kısmına yönelik olabilir. Kulak küçültme ameliyatı ile kulağın hem yüksekliği hem de genişlik sorunu giderilebilir. Aşırı büyük kulakları küçültmek için kulak küçültme ile daha orantılı bir yüz görünümü elde edilebilir.

Kulak kepçesi ameliyatı kulak çıkıntısıyla ilgilenirken, kulak küçültme ameliyatı sadece kulak boyutunu ele alacak şekilde tasarlanmıştır. Kulak küçültme ameliyatı ve kulak memesi küçültme, kulağın görünümünü önemli ölçüde iyileştirerek özgüvende önemli bir iyileşme sağlayabilir.

Lazerle Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak ameliyatlarında genelde bir neşter vasıtası ile bir kesi açılır. Bu kesi den girilerek kulak kıkırdağı geri alınır. Bu işlem esnasında yapılan bu kesi bölgede az da olsa kanama, morluk ve şişlik oluşturabiliyordu. Bu aslında korkulacak kadar büyük bir yan etki olmasa da kulak lazer vasıtası ile açılırsa bu küçük problemlerde ortadan kalmış oldu.

Lazerle kepçe kulak nasıl düzeltilir 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kesiyi lazer ile yapıyoruz. Bu nedenle kanama olasılığını en aza indiriyoruz. Bundan sonraki aşamalarda yine klasik kıkırdak düzenlemesi ile devam ediyor. Aslında bu işin espirisi kulak neşter ile açılmıyorsa, lazer cihazı ile açılıyor.

Avantajları

Lazer ile yarılan kulak bölgesinde kanama olasılığı yok denecek kadar aza indiriliyor. Bu da ameliyatın ve sonrasından konfor anlamına geliyor. Ameliyat sonrasında ise, şişlik ve morlukların da olmaması, ameliyat sonrasında konfor açısından ve iyileşme süresi açısından önemli. 

Kanamanın olmaması demek saç bandı uygulama süresinin aza veya hiç olmaması demek oluyor. Bu da ameliyat sonrası yüz güldürücü olabiliyor. İyileşme süresi çok hızlı olacağı için ise, normal iş veya sosyal hayata dönüş süresi azalıyor. Lazerle kepçe kulak ameliyatı yorumları için youtube sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dezavantajı var mı

Lazer ile kepçe kulak ameliyatlarında kanıtlanmış veya bizim gözlemlediğimiz bir yan etki veya dezavantaja rastlanmamıştır. Yapılan hastalar yine takip edilip var sa bir revizyon durumu tarafımızdan düzeltilmektedir.

Fiyat farkı var mı

Yapılan bu yeni teknoloji için bir fiyat farkı mevcut değil. Yapılan uygulama süresi veya ameliyat sonrası konfor farkı olması nedeni ile tercih edilebilir ama belirlenen bir fiyat farkı şimdilik yoktur. Lazerle Kepçe Kulak Ameliyatı

Ne kadar kalıcı

Kepçe kulak ameliyatlarında ki başarı oranımız yüzde 98 dir. Çok nadir kulaklarda açılma olan hastalarımız olmuyor değil. Aramızda ki güven ilişkisi zedelenmedi ise, biz revizyon ameliyatları ile düzeltme yaparak tedaviyi sürdürüyoruz. kalıcılığı çoğunlukla ömür boyu sürer.

Ağrı veya sızı olur mu

Ameliyat öncesinde lokal anestezi uygulaması yapılır. Bu yüzden hasta ameliyat esnasında herhangi bir ağrı veya sızı hissetmez. Ameliyat sonrasında da verilen ağrı kesici ilaçlar ile ağrı hissedilmemesi sağlanır. Tabi ki doktor tavsiyelerine ve ilaçlara tam riayet edildiği sürece.

Her hasta için lazer tekniği uygulanabilir mi

Her yaştan herkes için bu teknik kullanılabilir. Çocuk yaştaki bir hastadan tutunda yaşı 60 olmuş bir hasta olsun hiç fark etmez. Lazer ile kesi atılarak ameliyat gerçekleştirilebilir.

Lazerle kepçe kulak ameliyatı olanlar

Bu teknik ile ameliyat olanlar tıpkı klasik yöntem ile yapılanda olduğu gibi hastalar memnun kalır. Bunu teyit etmek için hastalarımıza bir çok memnuniyet videosu çektirdik. Bu videolara instagram ve Youtube kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

Flep Tekniği ile kepçe kulak ameliyatı

Benim istenmedikçe uyguladığım bir yöntem değil. Çünkü bence ameliyat süresini gereksiz yere uzatıyor. Temel mantığında dikiş üzerine hazırlanan dokunun yerleştirilmesi ile ameliyat yapılıyor. Tabi ki tercihler tartışılmaz. Biz çapa tekniğini uyguluyoruz. Ama flep ile olmak isteyen hastalara saygı duyuyor ve isteklerini tabi ki yerine getiriyoruz.

Başka hekim arkadaşlarımda bu tekniği kullanıyor. Bir noktada el alışkanlığı devreye giriyor. Her cerrah da elinin en çok yatkın olduğu tekniği kullanmak istiyor. Tabi ki herkese saygı duyuyoruz ve ellerine sağlık diyoruz.

Pinnaplasti

Pinnaplasti, kepçe ve çıkıntılı kulakları düzeltmek için yaygın olarak uygulanan cerrahi prosedürdür. Aşırı kıkırdağın neden olduğu aşırı gelişmiş bir konka ve olgunlaşmamış bir sarmal kıvrım dahil olmak üzere aşırı çıkıntılı kulakların bilinen birkaç nedeni vardır. Uygulamada, kulakların dışarı çıkması genellikle her iki faktörün bir sonucudur.

Pinnaplasti prosedürü sırasında, cerrah insizyonu kulağın arkasına yerleştirir ve ardından kıkırdak üzerindeki derinin bir kısmı çıkarılır. En yaygın pinnaplasti tekniğinde, kulağın başa daha yakın oturmasını sağlamak için kıkırdak cerrahi olarak yeniden şekillendirilir. Pinnaplasti, iki kulak arasındaki asimetrinin düzeltilmesi için de ideal bir işlemdir. Kulak iğneleme ameliyatı, hastanın özgüvenini önemli ölçüde artırabilir. Doktor kulağı yeniden şekillendirme sayesinde, boyut, şekil veya aşırı çıkıntılı bir görünüm düzeltilebilir.

Prosedürün gerçekleştirilmesi bir ila iki saat sürer ve genellikle yalnızca lokal anestezi ile yapılır. Kulak iğneleme, okulda zorbalık riskini azaltmak için en yaygın olarak çocuklarda yapılır ve yedi yaşından küçük çocuklar da bu işlemi yaptırabilir. Bu zamana kadar kulaklar genellikle son boyutlarına ulaşmıştır. Kulağın altındaki kıkırdak cerrahi dikişleri tutmak için çok kırılgan olduğundan, işlem beş yaşın altındakilerde yapılmaz.

Kepçe Kulak Ameliyatını Devlet Karşılıyor Mu

Kepçe kulak bazı hastalarda kulakların öne doğru eğimli olması halidir. Ameliyat olmadan bant takarak veya başka ameliyatsız tedavi yöntemleri uygulayarak düzeltilen bir işlem değildir. Bazıları doğuştan gelir ve öyle devam eder. Bazılarında küçükken kulaklar kepçe olabilir ama ilerde düzelir. 

Ameliyatı Sgk ile devlet hastanelerinde olabilir miyim

Devlet hastanelerinde kepçe kulak ameliyatı yapılıyor. Ama tamamen ücretsiz bir operasyon değil. Devletin belirlediği bir miktar ödemeyi yaparak bu ameliyatı olabileceğinizi biliyorum. Özel hastanelerde veya özel doktorlarda ödediğiniz rakam ile arasında farklar olabilir. Bu da tamamen tercih meselesidir.

Bazı hastalar sgk ile bu ameliyatı olmak istiyor bazıları özelde tamamen kişisel tercihleridir. Ama bilinmesi gereklidir ki devlet hastanelerinde de bu ameliyatı hiç para vermeden olmanız olası değildir. Kepçe Kulak Ameliyatını Devlet Karşılar Mı

Sgk Geçen bir merkezde kulak estetiği olmak

Bu ameliyat adı üstünde bir estetik ameliyattır. Bu yüzden sgk geçen herhangi bir yer olmaz. Yani devlet kurumlarda yapılan işlemlerini bazılarını özel de de olsa karşılar ama estetik ameliyatlar karşılanmaz. Sadece travma kaza sonucu düzelmesi gereken yüz ve vücut üzerinde ki kalıcı hasarların ödemesi yapılır.

Özel Sağlık sigortaları kepçe kulak ameliyatını karşılar mı

Devlet ve sgk dışında bildiğiniz gibi birde özel sağlık siğortaları var. Bu sigortalarda anlaşmaya göre bazı ameliyatları hiç para vermeden ödeme imkanı sağlar sizlere. Ama ben bu zamana kadar özel bir sağlık sigortasının bu ameliyatı karşıladığını duymadım. 

Ama tabi ki benim bildiklerime göre böyle. Belki bazı sigorta şirketleri karşılayabilir. Bunu sigorta şirketinize sorarak net bir bilgi alabilirsiniz. Kepçe Kulak Ameliyatını Devlet Karşılar Mı

Kepçe kulak ameliyatları çok mu pahalı

Eskiden olsa evet pahalı derdim. Ama günümüzde bir cep telefonu parası kadar bile olmayan bir operasyon olduğunu söyleyebilirim. Bu yüzden size pahalıdır demiyorum. Ama kimine göre yine de pahalı olabilir tabi ki her kişinin bütçesi farklı.

Bazen tek kulak bazen çift kulak içinde işlem yapılması gerekebiliyor. Böyle durumlarda tabi ki maliyet değişebiliyor. Aynı zamanda kişinin kulak memesine de aynı zamanda müdahale edilirse yine maliyet ve ücretlendirme mutlaka değişir. 

Bir diğer kriter ise, doktorun bu ameliyat için belirlediği kişisel fiyat politikasıdır. Bu da doktordan doktora değişir. Kimse bu konuda bir kısıtlama getiremez. 

Kepçe Kulak Ameliyatını Devlet Karşılar Mı

Hepsinin dışında aslında en çok dikkat etmeniz gereken husus bu ameliyatı doktorun ne kadar sıklıkla ve hangi teknik ile yaptığıdır. Ucuz olan doktor en kötü en pahalısı en iyi diye de bir şey yok. Araştırmanız gerekiyor. Kullanılan teknik ve günlük bu ameliyatı yapma sayısı göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü el pratiği kazanmış bir doktorun elinde daha iyi sonuçlar çıkabilir. Kepçe Kulak Ameliyatını Devlet Karşılıyor Mu

Bu yüzden farklı tercihler değerlendirilmeli ve sizin için en sağlıklı kararı vermek yine size düşmektedir. Sonuç olarak devlet veya sğk bu ameliyatı hiç para vermeden olmanızı sağlamaz. Bizim kliniğimizde de bu ameliyat sgk ile yapılmıyor. Özel bir sağlık merkezi olduğumuz için.

Sıkça Sorulan Sorular

Kepçe Kulak Tedavisi iz bırakır mı?

Kepe kulak estetiği olan bir hastada ameliyat izi kalmaz denecek kadar azdır. Birde kesi yeri kulak arkası olduğundan ilk bakışta görülmesi neredeyse imkansızdır. Çok detaylı inceleme sonrasında kesi yeri bazı hastalarda görülebilir. Genelde görünmez. Ayrıca teknik olarak iple kepçe kulak tekniği kullanılmış ise hiçbir kesi olmayacağı için, kesinlikle bir iz olmaz. Bu nedenle uygun hastalarda genelde ip ile kepçe kulak estetiği metodu tercih edilir.