Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatı

Home » Burun Estetiği » Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatı

Burun kemiği burun üzerinde ki sert kemik alana deniyor bildiğiniz gibi. Bazı kişiler bu kemik olduğundan biraz büyük veya eğri olabiliyor. Burun estetiği genel bir kavram olduğunu biliyorum. Ama bu kavramın içinde bize gelen hastalarımızın büyük bir kısmının aslında burun kemiği ile alakalı sorunlarını gidermek için bize ulaştıklarını fark ettik.

Eğer Klasik burun estetiği sayfamıza gitmek istiyorsanız, lütfen linkimize tıklayınız.

Ameliyat ücreti

Avrupa ve Amerika’da burun eğriliği ameliyatı fiyatı 5000$ – 8000$ civarında. Tabi ki Türkiye’ de bu fiyatlar çok daha uygun. Biz yasal olarak bu alandan fiyat paylaşamıyoruz. Ama WhatsApp hatlarımızdan yazarsanız asistanlarımız size bir ortalama ücret bilgisi paylaşacaklardır. Tüm ameliyat detayları ve sorunlarınızı da yanıtlayacaklardır.

Burun Kemiği Eğriliği 

Burun kemiği eğri olan hastalarda yapılan ameliyatlarda burun çeşitli yöntemler ile değiştirilir. Bunların ise en başında törpüleme geliyor. Törpüleme işlemi ile burun biraz daha incelebiliyor. Bu inceltme sonrasında ise, burun şekli sizin bile inanamayacağınız bir şekilde değişiyor.

Burun Kemiği Aldırma 

Burun kemiği alınmaz. Ancak törpülenerek şekil verilebilir. Bu şekil verme işlemi de yüzün yapısına göre olur. Çok fazla burun törpülenirse hastanın yüzüne uymayan bir burun şekli oluşabilir. Bu da istediğimiz bir durum değildir.

Burun Kemiği Ameliyatının Karnesi 

Burun kemiği ameliyatları tam teşekküllü hastane ortamında yapılması gerekir. Herhangi bir acil müdahale gerektiği zaman yoğum bakım ünitesi olan bir merkezde ameliyatı olmakta güvenlik açısından fayda vardır. Ameliyat genel anestezi altında yapılması gerekir.

Ameliyat süresi ortalama olarak 1,5 – 3 saat arasında burun yapısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ameliyat sonrasında ise yoğun buz tedavisi yapılması ivedilik ile şarttır. Ameliyat sonrasında bazı ağrı kesici ilaçların verilmesi gerekir. Bunlar hastanın ameliyat sonrası konforunu rahatlatır. Burun Kemiği Eğriliği

Burun Kemiği Eğriliği

Burun Kemiği Ameliyatı Kaç Günde İyileşir ?

Aslında biraz farklılıklar olsa bile ameliyat sonrasında iyileşme süresi bir ayı rahatlıkla bulur. Bu hastanın bünyesinin güçlü olması veya zayıf olmasına göre değişiklik gösterebilir. Bir ayı geçen iyileşme süreleri de olabilir.

Ameliyat sonrasında burun da ve göz altlarında yoğum morarma ve şişlikler olacaktır. Bunlar buz tedavisi ile hızlı bir şekilde geçmesi sağlanır. Bunların geçmesi de yine ortalama olarak 1 haftayı bulacaktır.

Yüzün Büyüklüğüne Göre Burun Oluşturma

Yüzün şekli ve büyüklüğüne göre bir burun estetiği her zaman daha doğal olacaktır. Siz çok şık bir burun yapıyor olsanız bile, eğer burun kemiğini çok fazla küçülttüyseniz bu doğal olmayacaktır. Bu yüzden orantı bu işte önem arz eder.

Burun Kemiği Ameliyatı Fiyatları 

Burun kemiği her hastada farklı büyüklükte olabilir. Bazen burun dolguları ile bile ameliyat olmadan burun düzeltme yapılabilir. Cerrahi müdahalelerde de fiyat direk maalesef verilmez. Hastanın burnunu görmeden söylenen fiyatlar net olmaz.

En doğru yolu burun şeklini belli eden fotoğrafların bize Sitemiz üzerinden ulaştırılıyor olmasıdır. Bu şekilde değerlendirme ve nete yapın bir fiyat vermek daha mantıklı olacaktır. Bir diğer seçenek ise, kliniğimize gelerek bu ameliyat hakkında bilgi alıp ve ücretsiz bir şekilde muayene olduktan sonra net burun kemiği ücretini rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Burun Kemiği Eğriliğini Düzeltmenin Ameliyatsız Yöntemleri 

Burun kemiğini düzeltmek için dolgu malzemeleri de kullanılır. Her hastaya uygun olmasa bile bu yöntemden vardır. Burun kemiğinin eğri olan kısmını doldurarak, estetik kaygılar giderilebilir. Dolgu geçici ve bir süre sonra vücut tarafından dışarıya atılacak olan bir maddedir. Bu yüzden burun dolgusu ortalama olarak 3-4 sene sonra etkisini kaybetmeye başlar. Bu süre sonrasında tekrar bu dolgu işlemi yapılabileceği gibi, istenirse yapılmayarak da hayatınıza devam edebilirsiniz.

Burun kemiği eğriliği ameliyatı kolay mı?

Burun kemiği eğriliği ameliyatı (septoplasti), deneyimli bir cerrah tarafından yapıldığında genellikle güvenli ve etkili bir prosedürdür. Ameliyatın zorluğu, burundaki eğriliğin derecesine ve hastanın genel sağlık durumuna bağlı olarak değişebilir. Ameliyat sonrası iyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu işlem hakkında daha detaylı bilgi ve kişisel duruma uygun öneriler almak için bir kulak burun boğaz uzmanıyla görüşmek önemlidir.