Kepçe Kulak Ameliyatı ( Flep Tekniği )

Home » Kepçe Kulak Ameliyatı » Kepçe Kulak Ameliyatı ( Flep Tekniği )

Merhaba sevgili okuyucularım. Kepçe kulak bir çok kişinin ortak problemi olduğunu biliyorum. Kepçe kulaklara sahip olmak toplum içinde lakap takılmasından tutunda sizin karizma bozukluğuna kadar bir çok yere etkisi var. Günümüzde eskisi gibi olmayan ameliyat şartlarında bu sorundan 30dk içerisinde kurtulacağınızı baştan söylemek istiyorum.

Eğer klasik kepçe kulak ameliyatı ise aradığınız, linkimize tıklayıp bilgi alabilirsiniz.

Video Anlatım

Kepçe kulak ameliyatı nasıl yapılır ?

Uygulanan klasik bir kepçe kulak ameliyatının süresi yaklaşık 30 dk dır. Bu süre sonunda ameliyat bitmiş oluyor. İşlem esnasında herhangi bir ağrı veya sızı olmadan işlem bitiyor. Küçük bir bandaj uygulaması ile ortalama 2 hafta içinde tedavi tamamen bitiyor. Flep Tekniği ile Kulak Estetiği

Flep Tekniği ile kepçe kulak ameliyatı

Benim istenmedikçe uyguladığım bir yöntem değil. Çünkü bence ameliyat süresini gereksiz yere uzatıyor. Temel mantığında dikiş üzerine hazırlanan dokunun yerleştirilmesi ile ameliyat yapılıyor. Tabi ki tercihler tartışılmaz. Biz çapa tekniğini uyguluyoruz. Ama flep ile olmak isteyen hastalara saygı duyuyor ve isteklerini tabi ki yerine getiriyoruz.

Başka hekim arkadaşlarımda bu tekniği kullanıyor. Bir noktada el alışkanlığı devreye giriyor. Her cerrah da elinin en çok yatkın olduğu tekniği kullanmak istiyor. Tabi ki herkese saygı duyuyoruz ve ellerine sağlık diyoruz.

Flep Tekniği ile Kulak Estetiği

İple askı yöntemi ile kepçe kulak tedavisi

Bu yöntem eskiden beri gelen bir yöntem. Kulakta herhangi bir kesi izi olmadan ameliyat yapılır. Gerçekten estetik bir ip ile kulak gerdirilerek istenen form sağlanarak ameliyat tamamlanır. Kansız ve ağrısız bu işlem yine ortalama olarak 30 dk içerisinde son buluyor.

Yalnız bu teknikte bilmeniz gereken bir husus var. Her hastaya bu teknik uygun olmayabiliyor. Çünkü kulak yapısına bağlı olarak yapılabilirliği olan bir teknik. Hasta çok istese de bu tekniği kullanmak, biz hekimler kulak yapısı uygun değil ise, başka teknikler uyguluyoruz. Ör : Çapa tekniği veya klasik teknik gibi….

Kepçe kulak ameliyatı çok pahalı bir ameliyat mı ( Fiyatları )

Kepçe kulak ameliyatlarının maliyetlerine baktığınızda aslında bir cep telefonu bazen daha pahalı olabiliyor. Günümüz şartlarında herkesin faydalanması için biz ameliyat fiyatlarını makul seviyelerde tutmaya çalışıyoruz. Kulak yapısına veya bir kulak mı 2 kulak birden mi ameliyat edilecek gibi faktörler de kepçe kulak fiyatını etkileyen kriterler arasında.

Tekrarlar mı

Kepçe kulak ameliyatı olan bir kişinin kulakları asla ilk haline dönmez. Çok ama çok az vaka guruplarında bazen açılma çok az da olsa gözlenebiliyor. Böyle bir durumda 2. bir revizyon ameliyatı ile bu sorun bertaraf ediliyor. Ama bu yine hastanın kulaklarına ameliyat sonrasında bizim istediğimiz gibi bakmamasından dolayı oluyor.

Kısacası kepçe kulak ameliyatı sonrasında kulakta açılma olmaz. Açılma gözlenirse küçük bir ihtimal bile olsa 2. bir ameliyat ile tedavi edilerek düzenlenir.

Arama Terimleri : 

Flep Tekniği ile Kulak Estetiği fiyatları, Flep Tekniği ile Kulak Estetiği ali mezdeği, Flep Tekniği ile Kulak Estetiği türkiye, Flep Tekniği ile Kulak Estetiği istanbul