Kilo Kaybı Sonrası Deri Sarkması

Home » Estetik Cerrahi » Kilo Kaybı Sonrası Deri Sarkması

İster diyet ve spor programları ile isterse mide cerrahisi ile (Tüp mide, mide kelepçesi ) birçok kişi kilo verebilir. Daha küçük elbiseler giymek ve tartıya çıktığınızda ki o mutluluğunuzu iyi biliriz. Tabi ki sonrasında bazı deri sarkmaları ciltte elastikiyet kaybı da bununla beraber oluşabilir.

Deri sarkması ameliyatı nedir

Deri sarkması ameliyatı, aşırı kilo kaybı, yaşlanma veya diğer faktörler nedeniyle vücudun belirli bölgelerinde meydana gelen fazla derinin çıkarılması işlemidir. Bu tür bir ameliyat genellikle estetik amaçlarla yapılır ve hastalara daha sıkı ve genç bir görünüm sağlar.

Cilt sarkması olabilecek bölgeler

Vücudun birkaç yerinde veya vücudun tamamında deri sarkması gözlenebilir. Bunlar;

  • Göğüs
  • Sırt
  • Kalç
  • Karı
  • Uyluk
  • kol ve kasık bölgesi

Kilo Verdikten Sonra Vücut Şekillendirme

Muazzam miktarda bir kişi kilo vermiş ise, gerçekten hayatını değiştiren bir başarı elde etmiş demektir. Bunun sonucu olan deri sarkmaları için ise plastik cerrahlara başvuruyorlar. Op Dr. Ali Mezdeği olarak biz de bu başarılarını perçinlemek için kalan eksiklikleri aynı başarı da düzeltmeyi hedefleriz.

Aşırı sarkan deri fazlasını gerek karın germe ameliyatları ile göğüs bölgesinde sarkma varsa ise, meme estetiği ameliyatları uygularız. Yüz bölgesinde de bazı durumlarda sarkma olabilir mini yüz germe prosedürünü uygularız. Uyluk bölgelerine germe aynı şekilde kol bölgeleri için de yine deri fazlası alınarak deri gerdirme yapılabilir. Tüm bu ameliyatların hepsine de ihtiyaç duyulabilir veya birine veya bir kaçına da ihtiyacınız olabilir. Bunu netleştirmek için mutlaka bir muayene olmanız gerekiyor.

Kilo Kaybı Sonrası Deri Sarkması - esteport klinik türkiye

Sarkık deri sporla düzelir mi?

Spor, sarkık derinin sıkılaşmasına yardımcı olabilir ancak ciddi sarkıklıklar için yeterli olmayabilir.

Ameliyat öncesi

En az 6-7 ay aynı kilo kalmış olmanız ameliyatın performansı etkiler. Eğer kilo vermeye devam ediyorsanız bunu bitirmeli ve en sonunda sabit ağılığınız üzerinden ameliyat olmanız önemli. Sağlıklı olduğunuza dair kan testler beslenme testler ameliyat öncesinde mutlaka yapılmalıdır.

Cilt çıkartma ameliyatı nasıl yapılır

Ameliyatlar bölgenin çokluğuna göre 2- 5 saat arasında sürebilir. Ameliyata girmeden anesteziye karşı alerjinizin olup olmadığı belirlenir. Mutlaka sağlıklı olma şart aranır. Özellikle covid-19 u yaşadığımız bu günlerde daha fazla bu testlere ihtiyacımız olduğu daha iyi anlaşılmıştır.

Bir gece hastane de kalmanız gerekecek. Ayrıca bir süre sıkışlaştırıcı korseler ve sporcu sütyenleri takmanız gerekecek. Ortalama iyileşme süresi ise bir ay olacak. Ameliyata gelirken bir yakınınız size refakatçi olarak gelmesi sizin için önemli.

Hasta Soruları

Liposuction ile karın germe aynı anda yapılabilir mi

Aşırı kilo vermiş bir hastanda liposuction nadir durumlarda inatçı yağları almak için gerekebilir. Karın germe de ise asıl amaç fazla deriyi almaktır. Kilo vermiş bir hastada genellikle kas gerilerek deri fazlası çıkartılarak cilt düzleştirilir.

Fazla deriyi çıkartmak sırt ağrılarını yok eder mi

Eğer çok fazla bir deri ve cilt birikmesi varsa, bir miktar etkisi olabilir. Ama genelde sırt ağrıları için deri çıkartma ameliyatı yapılmaz.

Koldan deri çıkartma ne kadar tatmin edici

Kol bölgesinde ameliyatı izini kabul etmiş bir hasta için sonuçlar mükemmeldir. Tabi ki ömrünüzün sonuna kadar kol bölgesinin aynı şekilde kalacağı anlamına gelmez. Yaşlanmaya bağlı sarkmalar devam eder. Ama hiçbir zaman ameliyat öncesinde ki halini almayacaktır.

Kilo sonrası fazla deriyi aldırmak zorunda mıyım

Asla değilsin. Yapılan işlem tamamen estetik amacı ile yapılır. Tedavi değildir. Kendiliğinden deri fazlasının gitmesini bekliyorsan çok fazla ümitlenmemesi tavsiye ederim.

Fazla deri aldırma ameliyatı 2.kez olabilirmiyim

Bir kere ameliyat oldun ama memnun kalmadın anladığım kadarıyla. Eğer ameliyat edecek doku kaldı ise, (Bu muayene sonrası belli olur) 2. Kez ameliyat olabilirsin hiçbir mahsuru yok.

Mide balonu taktırdım ne kadar sonra deri aldırma ameliyatı olabilirim

Mide balonu veya kelepçesini gibi cerrahi mide işlemleri sonrasında en az 3 ay beklemenizi tavsiye ederiz. Kilonuz artık stabil ve sağlık durumunun iyi ve daha fazla kilo vermeyi düşünmüyorsanız ameliyat için görüşmelere başlayabilirsiniz.

Bir estetik cerrahtan yüzde yüz memnun kalacağımı nasıl anlarım

İlk önce şunu söylemeliyim biz İstanbul Türkiye de op Dr. Ali Mezdeği olarak ameliyatlarımızı yapmaktayız. Benden veya diğer meslektaşlarımdan öğrenmeniz gereken cilt aldırma ameliyatlarında ne kadar tecrübesi olduğu ne kadar daha önce hasta ameliyat ettiği olacaktır.

Daha önce yapılmış hastaların öncesi ve sonrası görsellerini mutlaka görmek isteyin. Ayrıca fiyat ne çok uçuk ne de çok düşük olmalı. (Bu tamamen benim kanaatim) Bir doktorun iyi olup olmadığını kendi söylemesi anlamsız. Bu yüzden daha önce ameliyat olmuş hastaların memnuniyet derecelerini öğrenmeniz sizin karar vermenizde faydalı olacaktır.

Sigorta şirketleri bu ameliyatı karşılar mı

Bir tedavi niteliği olmayan operasyonlar devlet tarafından karşılanmaz. Bizim kliniğimizde de özel sigorta şirketleri ve sgk geçerli değildir.

Vücut şekillendirme ameliyatının riskleri var mı

Genel anestezi risklerinin yanı sıra özel olarak bazı riskler var. Hızlı kilo vermiş bir hastanın kan değerleri değişken olabilir. Buna dikkat edilmeli. Metobolizmasında ki değişiklikler kaynaklı beslenme testleri mutlaka yapılmış olmalı. Bunlar yapılmadan ameliyata alınan hasta tabi ki risk teşkil eder.

Tüm vücut bir anda gerilir mi

Sizin tüm vücudunuzda sarkma varsa ve sağlıklı iseniz yapılabilir. Ama biz bazı durumlar da özel durumu olan hastalarda ameliyatları iki parça halinde yapabiliriz. Bunun kararı hastayı gördükten sonra alınır.