Damla silikon fiyatları

Home » Blog » Damla Silikon Ameliyatı

Göğüs büyütme ameliyatlarında memeye konulan bir malzemedir. Özelliği damla yapısından olması kendisine bu ismi vermiştir. Genelde meme dokusu olan hastalarda kullanılması daha uygun olan bir silikon protez türüdür. 

Damla silikon nedir ?

Damla silikon, göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılan bir tür meme implantıdır. Bu tip implant, adını damla şeklindeki tasarımından alır – üst kısmı daha düz ve alt kısmı daha dolgun, doğal bir göğüs şekline benzeyen bir yapıya sahiptir.

Damla silikon ile meme büyütme

Damla silikon tercih etmiş bir kadın için ameliyat çok kısa ve ağrısız olacaktır. Çünkü anestezi ile hasta uyutulur. Bu uyutulma esnasında meme başı çizgisinden veya koltuk altından minik bir kesi açılarak meme silikonu yerleştirilir. Bu yerleştirme ve kapatma işlem ortalama olarak bir saat sürer.

Ameliyat sonrası

Ameliyat sonrasında hasta bir gün süre ile hastanede kalması gerekmektedir. Bu süre de kontrolü

ve olumsuz gelişebilecek herhangi bir durumun olup olmadığı gözlenir. Ağrı kesiciler verilerek ameliyat sonrasında hastanın ağrı veya sızı hissetmemesi planlanır.

Damla Silikon Ameliyatı

Vücuda zararlı mı 

Sadece damla tpi değil diğer türlerde de aynı olmak kaydı ile meme silikonları vücuda bir zarar vermez. Çok az yüzde 2 gibi bir hasta gurubunda meme silikonu vücut tarafından kabul edilmiyor. Bu gibi durumlarda silikonun olduğu bölgede kapsül oluşturmaya çalışıyor. Vücudun bu tepsini gidermek için 2. bir operasyon gerekebiliyor. Çok az karşılaşmış olsak da bilmenizi istedim. damla silikon fiyatları

Damla silikon protezin ömrü

Silikon üreticilerine göre meme silikonları ömürlük malzemelerdir. Yani bir kese takıldığında bir daha yenilemek icap etmez. Ama ben meme silikonlarının 10 sene de bir kontrol edilmesinden yanayım. Yine de bir kontrol etmekte fayda görüyorum ve hastalarıma 10 sene sonra bir kontrol ettirmelerini tavsiye ediyorum. Damla silikon taktıranlar genelde memnun kalırlar. Göğüs tipine göre estetik olarak daha çekici olabilir.

Daha mı pahalı

Damla silikon ameliyatı aslında fiyat olarak bakılırsa aralarında pek bir fiyat farkı yok. Burada bilinmesi gereken husus silikonun hangi tip olduğu değil, sadece silikon koyarak ameliyat bitip bitmemesidir. Çünkü bazen çok aşırı sarkmış memeler için silikon koymanın yanında farklı meme estetiği operasyonları da yapılmaktadır. Bu yüzden yine muayene olmadan meme estetiği fiyatını bilmek açıkçası pek mümkün değil.

Damla silikon ameliyatı

Hangi tip meme için damla tip silikon uygun

Damla tip silikonları bir genelde memesinde doku olan ve az bir sarkması olan hastalarda daha çok tercih ediyoruz. Bununda sebebi de genelde toparlama ameliyatlarında meme büyüklüğü yeterli ama sarkmış olabiliyor. Bu durumda damla silikon da tercih edilebilir.

Aslında birinin birinde pek bir üstünlüğü yok. Bu tamamen kadın memesinin durumu, sarkması ve büyüklüğüne göre birinden bir tercih ediliyor. Muayene olmadan hangi tip protez sizin için uygun bunu bilemezsiniz. Ayrıca silikonu kas altına mı yoksa kas üstüne mi koyulacak bunu bilmeden de net bir şey söylemek zor.

Oluşturma : 22 Ara 2017 Güncelleme : 12.09.2023