Brezilya Kalça Estetiği Fiyatları

Home » Popo Estetiği » Brezilya Kalça Estetiği Fiyatları 2023

Brezilya kalça estetiği (BBL) tüm Dünya da talep gören son yılları en sık yapılan popo estetiği operasyonu haline geldi. Otolog yağ transferi de dediğimiz bu işlem silikon ile popo büyütme ameliyatı seçeneğine göre daha güvenli bir yöntem. Daha düşük komplikasyon oranına sahip olması tercih sebebi olmasında en büyük etken.

Kalça Estetiği Fiyatları

Avrupa ve Amerika da brezilya kalça estetiği fiyatları 5000 dolar civarında. Türkiye de ki hastalar için bu rakam korkunç. Tabi ki Türkiye de bu kadar pahalı değil. Fiyatı belirleyen 2 kriter var. Hastanın kendi yağı mı kullanılacak yoksa silikon protez mi. Fiyat aslında bu seçime göre çekillenir. Kalça silikon ameliyatı fiyatı yağ enjeksiyonuna göre biraz daha fazla olabilir.

Sizde hemen kalça büyütme ameliyatı fiyatı öğrenmek için aşağıda ki WhatsApp butonuna basarak öğrenebilirsiniz. Çağrı merkezinde bulunan asistanlarımız ortalama maliyet bilgisi paylaşacaklardır. Bu alandan yazamamamızın nedeni devlet rekabet kurulu tarafından yasaklanmasıdır.

Brezilya kalça estetiği operasyon karnesi

Operasyon yeri Hastane
Anestezi türü Genel
Ameliyat süresi 2 saat
Türkiye de kalma süresi 4-5 gün
Ameliyat izi İzsiz
Ne kadar kalıcı Ömür boyu (Transfer edilen yağın yarısı )
İlk duş 2-3. gün
Tamamen iyileşme 1 Ay
Beslenme Protein ağırlıklı, iyileşme döneminde
Hastane de kalma süresi 1 Gece
İşe dönüş 4 – 5 gün, masa başı işler
Ağrı, Acı bir hafta hafif, orta ağrılar
Yan etkiler Kızarıklık, ödem, morarma, şişlik
Komplikasyonlar Yok
Spor, Kardio 2. hafta yürüyüş, hafif koşu, bisiklet, kardiyo
İlk kontrol 2. gün
Dikiş alımı Yok
Korse 20 gün
Kesi bantları 10. gün çıkartılacak
Masaj 1 ay masaja devam
Yatma pozisyonu Silikon protezde 1 hafta yan yatma

Brezilya kalça estetiği öncesi sonrası

Yasak gereği web sitemizde açıkça öncesi ve sonrası yayınlayamıyoruz. Ama aşağıdaki instagram linkimizden sayfamıza ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesabımızda kalça estetiği öncesi sonrası fotoğrafları görebilirsiniz. Kalça estetiği yaptıranlar öncesi sonrası paylaşımına izin vermiştir.

Öncesi Sonrası

Brezilya kalça estetiği Videoları

Brezilya Kalça Estetiği Nedir ?

Brezilya Kalça Estetiği, daha yaygın olarak “Brazilian Butt Lift” veya “BBL” olarak bilinen, kalçaları daha dolgun ve kalkık yapmayı amaçlayan bir estetik cerrahi prosedürüdür. İşte bu prosedürün bazı ana özellikleri ve aşamaları:

Prosedürün Özellikleri:

 • Yağ Transferi: Bu işlem, vücudun bir bölgesinden (genellikle karın veya bel bölgesinden) yağın alınması ve kalça bölgesine transfer edilmesini içerir.
 • Doğal Görünüm: Yağ transferi kullanıldığı için, sonuçlar genellikle doğal bir görünüme sahiptir.
 • Çift Fayda: Prosedür, yağın alındığı bölgedeki konturların da iyileştirilmesi anlamında bir “çift fayda” sağlar.
 • Kişiselleştirilmiş Sonuçlar: Cerrah, yağın transfer edileceği alanları ve miktarları özelleştirerek, hastanın istediği görünümü elde edebilir.

Silikon ile popo büyütme v.s yağ transferi

Silikonla yapılan popo büyütme ameliyatlarında insizyon bölgesinde yara ve sıvı birikmesi görünme oranı yüksektir. Yağ transferinde ise sadece sıvı birikmesi az bir oranda gözlenmektedir. Bu da cerrahın hassas çalışmadan uzak olması ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Popoya silikon yerşeitirmek titizlikle yapılmalı, her olasılık göz önüne alınmalıdır.

Hastalar yağ transferini neden tercih ediyor

Günümüzde bir çok hasta perkier görünümlü bir posterior elde etmek istese de, cerrahi işlemlerden pek haz etmez. Bıçak altına yatmak ve vücudunda bir silikon porotez yani yabancı cisim taşımak istemiyor. Bu yüzden yağ transferli kalça büyütme ameliyatı silikon protez ameliyatına göre daha çok tercih edilir.

Brezilya-Kalça-Estetiği-Fiyatları

 

Dr Ali Mezdeği popo kaldırma ameliyatı nasıl yapar

Biz kliniğimde yabancı dolgu malzemelerini kullanmak istemiyoruz. Bu yüzden mümkünse popo büyütme yaparken hastalarımızın kendi yağlarını kullanırız. Yani vücudundan liposuction ile yağlarını çeker, popo bölgesine transfer ederek hem popoyu büyütürken hem de şekil veriyoruz. Silikon kalça ameliyatı da başka bir seçeneğimizdir. Popo altına kalça silikonu yerleştiriyoruz. Genel anestezi altında ve hastane ortamında yapılan bu ameliyat ortalama olarak bir saat sürmektedir. Popo ameliyatı için bir gece hastane de kalmanız da şarttır.

Popo Şekilleri ve yapılacak müdahaleler

H Şekilli popo biçimi : kalça kemiğiniz ile dış uyluk arasındaki çizginin yere dik ilerlediği bir şekilde kare şeklinde olan popo biçimidir. Yapılan müdahale tespit edildikten sonra fark edebilir.

V şekilli popo biçimi : Pelvisiniz ve kalçalarınız arasındaki çizgi, içe doğru açıldığında tabanınız arkadan V şeklinde gibi görünebilir. Bu popo şekli geniş omuzları ve çok dar kalçaları olan kadınlar da sık görülebilir. Tedavi şekli farklı olabilir.

Armut biçimli popo : kalça kemiklerinin altında genişleyen A şekilli popo altına sahip olan kadınlar.

O biçimli popo : Kim Kardashian, Beyonce ve J Lo’yu gibi büyük popo lu kadınlar genelde yuvarlak şekilli popo biçimidir. Genelde talep gören popo biçimidir.

brezilya popo estetiği

Brezilya popo estetiğini kimler talep ediyor

 • Daha büyük bir popo isteyen ve vücudunda yeteri kadar yağ birikmesi olan hastalar popo silikon talep edebilir
 • Daha büyük bir popo isteyen ama silikon protez taşımak istemeyen hastalar

Brezilya popo estetiğinin faydaları

 • Başarı oranı yüksek, memnuniyet seviyesinin tatmin edici olması
 • Düz ve sarkık olan kalçaları rahatlıkla düzeltmesi
 • Güvenli bir işlem olması ve silikona proteze göre fiyatının daha makul olması
 • Selülit, çatlakları ve yağ birikintilerini azaltma özelliği
 • Ameliyatın ağrısız ve ömür boyu kalıcı olabilmesi
 • Selülit sorununa en iyi gelen yöntem olması

Büyük kalça Ameliyat sonrası

BBL Brezilya poposu ameliyatı sonrasında 3 hafta kadar popo üstüne çok fazla oturmamanızı tavsiye ediyoruz. Popo estetik ameliyatından 4-5 gün sonra ağır kaldırma olmadan ve temiz ortamlarda masa başı işinize dönebilirsiniz.

Oluşturma : 25.03.2020 Güncelleme : 11.09.2023