Botoks İşlemi

Home » Yüz Germe Ameliyatı » Botoks İşlemi

Çene bölgesine birçok operasyon yapılarak çene düzeninde değişiklikler yapılabilir. Bunlar çene törpüleme veya kısa çeneleri uzatma gibi bir çok cerrahi müdahale ile çene ameliyatı yapılabilir.

Çene bölgesine yapılan cerrahi müdahaleler genelde estetik amaçlı yapılır. Bunun dışından orotdontisler ile de yapılan zorunlu işlemler olabilir. Fakat ben 2014 yılı itibari ile bir devlet kurumunda çalışmadığım için bir devlet desteği ile bu ameliyatı yapmam söz konusu değildir. 

Botoks İşlemi, kullanımı ve uygulaması basit olmasına rağmen, başarılı sonuçlar veren bir işlem. Özellikle yüz bölgesinde ağırlıklı olarak kullanılan botoks, bunun dışında birçok gerekçeden dolayı uygulanabilir.

Botoks İşlemi Nasıl yapılır ;

Botoks İşlemi gerdirilmesi ve sinirlerin zayıflaması kısacası deri germek için ihtiyaç duyulan her noktaya enjekte edilerek uygulanır. 6 ay ile 1 sene arasında geçerlilik süresi vardır. Botoks İşleminin herhangi bir yan etkisi olmamasına karşın tedavi amacı ile de kullanılabilir. botoks fiyatları

Botoks İşlemi ile Terleme Tedavisi ;

Botoks İşlemi ellerinde ayak tabanında koltuk altı ve vücudun herhangi bir yerinde terleme sorunu yaşayan biri için kullanılabilir. Terleyen noktaya enjekte edildiğinde terlemeyi 6 ay ile 1 sene arasında keser. Bu işlemin tekrarlanması yapılabilir. botoks fiyatları

Botoks İşlemi Kimlere yapılır ;

Botoks İşlemi için bir yaş sınırlaması yoktur. Tedavi amaçlı yaptırmanın dışında bulu çağına ermemiş olan hastalarımız için kullanmıyorum. Veya anne ve babalarının izni ile botoks işlemi gerçekleşebilir. Genelde ileri yaşta yaşlılıktan yerçekiminden kaynaklanan sarkmalar için kullanıyoruz.

Botoks Hangi Aralıklarla Tekrar Edilmeli

Botoks dediğimiz uygulama ortalama 7 ay gibi bir süre de tekrarlanması gerekir. Yapılan sinirleri etkisiz hale getirme işlemi bu süre sonrasında tekrar vücudun direnci ile birlikte yeniden çalışmaya başlar bu da bu işlemi tekrarını gerektirir. Ayrıca bu süre hastadan hastaya değişir. 6 ay süren de var 1 seneyi geçip de tekrar gerektirmeyen hastalarda vardır. 

Botoks Fiyatları

botoks-fiyatlariBotoks fiyatından bahsetmeden önde aslında hangi bölgeye yapılacağını konuşmak lazım. Çünkü botoks vücut da birçok yere yapılabilir. Koltuk altından alın bölgesine ayak topuklarından el terlemesi tedavisi için birçok yerde botoks uygulaması yapılabilir. Bu yüzden botox ücreti değişkendir. İletişim kısmından hangi bölge için botoks düşündüğünüzü bize iletirseniz eğer, en kısa süre içinde size dönüş yapıp net fiyat hakkında bilgi verilecektir. 

Botoksun zararları

Botoks evet çokta faydalı bir şey demek buradan çok yanlış olacaktır. Yapıldığı yerde sinirlerin temasını felç etmesi, vücuda yararlı denilemez. Dünya üzerinden botoks yüzünden yüz felci vakalar da var ama milyonda bir diye biliyorum. Bizim başımıza gelen bir hadise yok. Ölüm riski taşımaz. 

Botoks yapan doktorlar

Botoks işlemi estetik ve plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılması gerekir. Aynı zamanda cildiye uzmanları da bu işlemi yaptığını biliyorum onunda yasal bir şekilde bu işlemi yapmalarında bir sorun yok. Botoks estetik cerrahi alanında yapılmasının hasta için daha faydalı olacağını düşünüyorum. Botoks işlemi yüz estetiği ile birlikte kombine de yapılabilir. Botoks yapan doktor yüz gençleştirmek için botoksu kullanabilir. Yani kısacası botoksu bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılmasını tavsiye ediyorum.

Koltuk Altı Botoks

koltuk-alti-botokskoltuk altı dediğimiz kısım oldukça fazla terler. Bazı kişilerde o kadar çok terler ki bu artık bir sorun olur. Kullanılan parfümler kremler bir işe yaramaz hale gelir. Aslından terleme genelde stres ile alakalı olup, stres ile yaşayan kişilerde daha fazla olduğu gözlemlenmiştir. 

Koltuk altına botoks oldukça kolay bir şekilde yapılır. Koltuk altından terlemeyi sağlayan sinirleri felç ederek, çalışmaz hale getirilir. Aslında botoks dediğimiz madde de bir tür yılan zehiridir. Bu yüzden terleme fonksiyonu bir süreliğine koltuk altında duracaktır. Bu yüzden hasta terlemez. Bu süre 8 -12 arasından hastadan hastaya değişir. 

Bu süre sonrasında tekrarlanması gerekir. Bir seferlik tedavi değildir. Botoks bazı kişilerde oldukça faydalıdır. Çünkü kişi o kadar çok koltuk altından terler ki, giydiklerine sızar kötü kokar ve sosyal çevresinden sorun yaşatır. Bu yüzden bu durumda olan hastalarımızı için şiddetle koltuk altı botoks uygulamasını tavsiye ediyoruz.

El Terlemesini Önlemek İçin Ne Yapılmalı

El terlemesi içinde aynı koltuk altında olduğu gibi botoks uygulanabilir. Bu da sık ve yoğun kullanılan bir yöntemdir. Bazı kişilerde artık hastalıktır. Elleri baya çok terler ve insanı çok rahatsız eder. Bu durumda olan hastalarımız içinde botoks tedavisi yapıyoruz. Gene geçici süreli bir işlemdir. 1 sene sonra tekrarlanması gerekir. Ama bu süre içinde el terlemesi yaşamaz.