Kepçe Kulak Ameliyat Olmadan Nasıl Düzelir

Home » Kepçe Kulak Ameliyatı » Kepçe Kulak Ameliyat Olmadan Nasıl Düzelir

Bu soru hem bana İnternet yolu ile hem kliniğe gelen telefonlarda hemde hasta yakınları ve çevremde ki insanların sıklıkla sorduğu bir soru. Ameliyatsız kepçe kulak kalıcı olarak çözülmez.

Eğer klasik kepçe kulak estetiği ise aradığınız linkimize tıklayınız.

Bu sorunun net cevabı “hayır” dır. Ameliyat olmadan kepçe kulak tedavisi olmaz. Mutlaka bir cerrah tarafından muayene edilip ameliyat olunması gerekir.Kesi atılmadan yapılan teknikle neşter izi kalmadan yapsak da, sizim kendi başınıza bu sorununuza çare üretebileceğiniz bir durum değildir. 

5dk İçinde Fiyat Al

Ameliyatsız Kepçe Kulak Tedavi Edilebilir Mi

Hastalarımızdan bazılar ve aslında en korktuğum tedavi denemesi japon yapıştırıcılar dır. Ne yapıyorsanız yapın ama bunu yapmayın. Kimyasal maddeler ile kulağı yapıştırmak kulak arkasında ve kulaktaki deride, uzun vadede kanseröz lezyonlara neden olabiliyor. Ayrıca o bölgede ki yapıştırıcı kimyasalın bırakacağı tahriş ve bozukluk o bölgede ciddi enfeksiyonlara neden olabiliyor. Özellikle bu konuda ricam kesinlikle bu yöntemi denemeyin. Kulaklar kimyasal yapıştırıcılarla yapıştırılarak düzeltilmez geri alınmaz. Ameliyatsız kepçe kulak

Bunun dışında küçük bebekleri olan ve kulakların de bir deformite olduğunu düşünene hastalarımızda saç bandı takarak daha bebeğin kulakları küçükken onu saç bandı ile düzeltmek isterler. Bu konuda da cevabım saç bandı takarak kulaklar o halde kalmaz. Ama cevaplarım da eklediğim bir söz de, içinizde kalacaksa keşke deneseydim dememek için saç bandı ile kulağı düzeltebilirsiniz. Ameliyatsız kepçe kulak

 

Ameliyatsız Kepçe Kulak

zaten o yaşta ki küçük bir bebeği ameliyat etmemiz söz konusu değildir. Kepçe kulak ameliyat yaşı ortalama 8- 9 gibidir. tabi ki anne ve babasının onayı iledir. Bu yüzden o yaşlara kadar içinde kalacak ise, anne veya babanın yapabilirler. Dediğim gibi şahsi fikrim bu bandın bu kepçe kulağı düzeltemeyeceği yönündedir.

Kepçe kulak nasıl düzelir

Kepçe kulak, kulağın baştan anormal bir açıyla dışa çıkık olması durumudur. Bu durum genellikle doğuştan gelen bir özellik olarak ortaya çıkar ve estetik nedenlerle düzeltilebilir. İşte kepçe kulak düzeltme yolları:

  • Otoplasti: Bu, kepçe kulakların düzeltilmesi için en yaygın cerrahi yöntemdir. Cerrah, kulağın şeklini düzeltmek için kıkırdak ve deri ile çalışır.
  • Kulak Bandajı veya Braketi: Yenidoğan bebeklerde, kepçe kulaklar özel bandajlar veya braketler kullanılarak düzeltilebilir. Bu yöntem, kıkırdağın hâlâ şekillendirilebilir olduğu ilk birkaç hafta içinde en etkilidir.
  • Non-cerrahi Tedaviler: Bazı durumlarda, non-cerrahi tedaviler, örneğin fiziksel terapi, kulak şeklini düzeltebilir. Ancak bu, daha hafif vakalarda daha etkili olabilir.
  • Lazer Tedavisi: Lazer tedavisi, cerrahi müdahaleye bir alternatif olabilir. Bu, kıkırdağın yeniden şekillendirilmesine yardımcı olabilir, ancak bu yöntem henüz yaygın olarak kabul görmemiştir.

Kepçe kulak düzeltme işlemleri, plastik cerrahlar veya estetik cerrahlar tarafından yapılır. Bir doktora danışmak, en uygun tedavi yöntemini belirlemenize yardımcı olabilir.

Bir Çözüm Bulan Vardı 

Bir hastamdan duyduğum ameliyatsız bir yöntem ilgimi çekmişti. Ameliyatlar da kullandığımızı bu bantları çift taraflı yakışı hale getirip kulağının arkasından gerdirme yapıldığını görmüştüm. Bu yöntem çok pratik ve zararsızdır. Diğer kimyasallar veya japon yapıştırıcılarına göre daha az tahriş ve deforme edecektir kulağı. Tabi ki bu yöntemde birkaç saat geçerli olabilecek bir yöntemdir.  Ameliyatsız kepçe kulak

Ameliyatsız çözüm arayan hastalarımız genelde adı ameliyat olduğu için bir korku ve çekingenlik söz konusu oluyor. Ama bilmenizi isterim ki, iple askı tekniği ile 15 dk klasik teknik ile de 45 dk süren küçük bir müdahaledir. Yani korkacak ve ürkecek bir durum yoktur. Genel anestezi verilmez sadece kulağı uyuşturacak kadar bir iğne ile o bölge uyuşur ve işlem yapılır. Yani korkacak bir durum yoktur. Maliyet olarak da çok düşüktür. Ve kalıcı başarısı vardır.

Sonuç Olarak

Biz diyoruz ki kepçe kulaklı olan bir kişinin ameliyat olmadan kendine çözüm bulması mümkün değil. Ama kullandıkları geçici yöntemler var. Bunları da biz sağlıklı bulmuyoruz. İster iple isterse, klasik yönem fark etmez. Kalıcı bir çözüm arıyorsanız eğer, ameliyat olmayı düşünün.

Kepçe kulak ameliyatı hakkında daha detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

http://www.kepcekulakestetigi.net/

Oluşturma : 06.03.2013 Güncelleme : 11.09.2023