Alın Germe Ameliyatı

[Kullanılan Oy Sayısı : 1 Ortalama: 2]

alin-germe-ameliyati-esteport-ali-mezdegiAlın germe ameliyatı nasıl yapılır ?

Alın germe ameliyatı düşük kaşları veya ilerleyen yaşlarda alın bölgesinde oluşan krıışıklıkları gidermek amacı ile yapılan estetik ameliyatlardır. Ameliyat hastane ortamında genel anestezi altında yapılır. 

Kulak arkasından daha doğrusu hizasından bir kesi açılır ve kafa etrafından diğer tarafa kadar kesi açılır. Bundan sonra kaşın yeri belirlendikten sonra fazla deri alınması gerekiyor ise, alınır ve dikiş atılır. Direnler ile kanamam zamanları kontrol altına alınır. Eskiden beri süre gelen teknik bu yöndedir. Ama artık daha basit ve kolay yöntemlerde kullanılır. 

Şakak Germe Ameliyatı

Şakaklarda ki kırışıklıkları genelde 40 lı yaşların sonrası sıklıkla bu işlemler yapılıyor. Ameliyat izi saçlı deri içinde kalan oldukça hasta için pratik ameliyatlardır. Aynı gün içerisinde taburcu edilebilir. Aynı şekilde yüzde ki şişlik ve morluklar da kısa süre içerisinde gider. Ameliyat başar oranı oldukça yüksek, günübirlik estetik ameliyattır. 

alın germe kaş kaldırma

Alın germe işlemi esnasında mutlaka kaşlara da bir müdahale edilir. Bazen sadece de kaş kaldırmak için operasyonlar yapılabilir. Kaşlar ne çok yukarıda olmalı ne de çok aşağı da kalmalı. Kaş kaldırma estetiği ile yeni modern bir estetik görünüme kavuşabilirsiniz. Ameliyat yüksek oranda başarılı ve zararları yoktur. 

Alın Germe Estetiği Sonrası

alin-germe-sonrasi-ali-mezdegi-esteportAlın germe ameliyatı sonrasında alın bölgesinde ki yaşınızı belli eden çizgilerden çok rahat kurtulabilirsiniz. Ayrıca kaşlarınızla alakalı sorunları da yine çözebilir, daha güzel bakan gözlere sahip olabilirsiniz. Mimikleriniz düzene girer.

Bir çok hastamızın ortak sorunu olan alın çöküntülerini de alın germe estetiği ile gidermek mümkün. Alında çöküntü olması bazı hastalarımız için çok can sıkıcı bir durum. Ayrıca alın germe ameliyatı olduktan sonra profil bozukluğu varsa o da düzelmiş olacaktır.

İple Alın Germe 

İp kullanılarak da alın germe işlemi yapılabilir. Minik delikler açılarak içerisinden iple askılama tekniği ile alın ve kaşları yukarıya doğru kaldırılabilir. Bu yöntemde ameliyat izi kalmaz. yanlış ameliyatın başarı oranına oldukça değişkendir. 

Bunun nedeni de teorik olarak herkesin bildiği bu işlemin aslında gerçekten büyük bir denge işi olduğu ve zor bir ameliyat olduğudur. Evet kısa sürer ve sonuçları oldukça başarılıdır. Ama bu ameliyat gerçekten uzman ve bu tekniği çok kullanmış ve başarılı bir hekim tarafından yapılmamış ise, büyük sorunlar açabilir. BU yüzden bu iple akın estetiği operasyonunu bilen tecrübeleri olan ve referans sağlayabilecek estetik hekimlere yaptırmanızı tavsiye ediyorum. 

Endoskopik Alın Germe

endoskopik-alin-germeEndoskopik olarak yapılan alın germe işlemleri saçlı deriden minik yarıklar açılarak yapılan bir işlemdir. Ameliyat ortama 1,5 saat sürer. Genel anestezi ile yapılır. Ameliyat sonrasından ameliyat izi olmayacak sayılır. Aslında görünmez. Saçlı içinde dikiş minik dikiş izleri kimse tarafından fark edilemez.

Alın Germe Ameliyatı (Estetiği) Fiyatları

Alın germe olmak isteyen bir hasta için ameliyatta teknik farklılıkları olduğundan ve herkesin kendine özgü bir vücut yapısı olduğundan ameliyat farklı şekillerde yapılır. Bu yüzden ameliyat fiyatı değişkendir. Alın germe estetiği olmak isteyen bir hastanın ilk önce kliniğimize gelerek bize muayene olması gerekir. Yapılan muayene sonrasında ancak ameliyatın ne kadar tutacağı maliyetinin ne kadar olacağı bilinebilir. Yoksa ameliyat ücretleri hakkında direk bir şey söylemek çok yanlış olur.

Aslında bir ameliyatın olacağı hastane seçimi de oldukça önemlidir. Bunun nedeni ise, ameliyathane fiyatlarının farklı olacağı ve bunun da direk olarak fiyata etkili olmasıdır. Ameliyat fiyatları teknik ve ameliyatın yapılacağı hastanenin konforu ve lüksüne bağlı olarak değişir.

Alın Germe Tekrarlar mı

Alın germe ameliyatı botoks gibi belirli aralıklar ile tekrarlanması gerekmez. Alın germe bir kere yapıldı ise, tekrar yapılmasında da bir mahsur yoktur. Ayrıca alın germe ameliyatı olsa bile bir kişi yaşlanması mutlaka devam eder. Yani yaşlanacaktır. Bu yüzden hep öyle gerilmiş bir şekilde alın bölgesi kalır diyemeyiz. Diyebileceğimiz net olan tek şey, ameliyat öncesinden ki halinize hiçbir zaman dönemeyecek olmanızdır. 

Sağlıklı ve Mutlu Günler Dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 7.714 kez Ziyaret Edilmiştir.

Makaleyi Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın...

Anahtar Kelimeler: , , , , ,

6 comments:

gazi12 Temmuz 2015 at 19:56Reply

sayinhocam alin gerdirme amaliyati dusunuyorum belcika burukseldenim fiyati nekar olur ve hemen iyilesirmi

uğur06 Ağustos 2016 at 01:46Reply

Merhaba alnımda bir cökme var sanırım doğuştan bunun yanı sıra 40 kiloya yakın bir kilo verdim iyice belirginleşti yağ enjekte etmenin dışında dolgu yada tabaka ile o göcme yokedebilinirmi bana yapacağınız işlerm ve uygun bir ücret belirtirseniz bu sıkıcı durumdan kurtulmak istiyorum saygılar bu linkte alnımın resmni görüp net birşeyler söyleyebilmeniz icin resim yükledim saygılar..>–>http://i.hizliresim.com/pP7oAo.jpg

Sinan07 Ocak 2017 at 14:45Reply

Merhaba hocam iyi günler anlımı gerdirmek istiyorum İngiltereden yazıyorum tahmini bir fiyat ne kadar olur ve ameliyat yapabilirsiniz ve ameliyat sonrası hemen taburcu olabilirmiyim

Murat Yagshi08 Mart 2017 at 16:20Reply

Merhaba,
Cuma gunu 10.03.2017 de istanbulda olacagim. Pazar gunu ulkeme geri donecegim icin cuma veya cumartesi icin randevu alabilir miyim? Kas kaldirma veya alin germe kunusunda gorusmek istiyorum.

GÖZDE30 Haziran 2017 at 10:50Reply

merhabalar anlımda özellikle konuşurken engelleyemedim kırışmalar oluyor istem dışı ve kırışıklıklar alın germe fiyatı nedir.

Op Dr Ali Mezdeği30 Haziran 2017 at 11:54Reply

Merhaba ;
Sorularınızı WhatsApp hattımızdan asistanlarımıza iletebilirsiniz.
0543 241 3 241