Alın Germe Ameliyatı

alın germe ameliyatı ali mezdeği

Home » Alın Germe Kaş Kaldırma » Alın Germe Ameliyatı

Alın germe ameliyatı düşük kaşları veya ilerleyen yaşlarda alın bölgesinde oluşan krıışıklıkları gidermek amacı ile yapılan estetik ameliyatlardır. Ameliyat hastane ortamında genel anestezi altında yapılır.

Eğer yüz germe ameliyatı ise aradığınız, linkimize tıklayınız.

Kulak arkasından daha doğrusu hizasından bir kesi açılır ve kafa etrafından diğer tarafa kadar kesi açılır. Bundan sonra kaşın yeri belirlendikten sonra fazla deri alınması gerekiyor ise, alınır ve dikiş atılır. Direnler ile kanamam zamanları kontrol altına alınır. Eskiden beri süre gelen teknik bu yöndedir. Ama artık daha basit ve kolay yöntemlerde kullanılır. 

Şakak Germe Ameliyatı

Şakaklarda ki kırışıklıkları genelde 40 lı yaşların sonrası sıklıkla bu işlemler yapılıyor. Ameliyat izi saçlı deri içinde kalan oldukça hasta için pratik ameliyatlardır. Aynı gün içerisinde taburcu edilebilir. Aynı şekilde yüzde ki şişlik ve morluklar da kısa süre içerisinde gider. Ameliyat başar oranı oldukça yüksek, günübirlik estetik ameliyattır. 

Alın Germe Ameliyatı

Alın germe kaş kaldırma

Alın germe işlemi esnasında mutlaka kaşlara da bir müdahale edilir. Bazen sadece de kaş kaldırmak için operasyonlar yapılabilir. Kaşlar ne çok yukarıda olmalı ne de çok aşağı da kalmalı. Kaş kaldırma estetiği ile yeni modern bir estetik görünüme kavuşabilirsiniz. Ameliyat yüksek oranda başarılı ve zararları yoktur. 

Alın Germe Estetiği Sonrası

Alın Germe AmeliyatıAlın germe ameliyatı sonrasında alın bölgesinde ki yaşınızı belli eden çizgilerden çok rahat kurtulabilirsiniz. Ayrıca kaşlarınızla alakalı sorunları da yine çözebilir, daha güzel bakan gözlere sahip olabilirsiniz. Mimikleriniz düzene girer.

Bir çok hastamızın ortak sorunu olan alın çöküntülerini de alın germe estetiği ile gidermek mümkün. Alında çöküntü olması bazı hastalarımız için çok can sıkıcı bir durum. Ayrıca alın germe ameliyatı olduktan sonra profil bozukluğu varsa o da düzelmiş olacaktır.

İple Alın Germe 

İp kullanılarak da alın germe işlemi yapılabilir. Minik delikler açılarak içerisinden iple askılama tekniği ile alın ve kaşları yukarıya doğru kaldırılabilir. Bu yöntemde ameliyat izi kalmaz. yanlış ameliyatın başarı oranına oldukça değişkendir. 

Bunun nedeni de teorik olarak herkesin bildiği bu işlemin aslında gerçekten büyük bir denge işi olduğu ve zor bir ameliyat olduğudur. Evet kısa sürer ve sonuçları oldukça başarılıdır. Ama bu ameliyat gerçekten uzman ve bu tekniği çok kullanmış ve başarılı bir hekim tarafından yapılmamış ise, büyük sorunlar açabilir. BU yüzden bu iple akın estetiği operasyonunu bilen tecrübeleri olan ve referans sağlayabilecek estetik hekimlere yaptırmanızı tavsiye ediyorum. 

Endoskopik Alın Germe

Alın Germe AmeliyatıEndoskopik olarak yapılan alın germe işlemleri saçlı deriden minik yarıklar açılarak yapılan bir işlemdir. Ameliyat ortama 1,5 saat sürer. Genel anestezi ile yapılır. Ameliyat sonrasından ameliyat izi olmayacak sayılır. Aslında görünmez. Saçlı içinde dikiş minik dikiş izleri kimse tarafından fark edilemez.

Alın Germe Ameliyatı (Estetiği) Fiyatları

Alın germe olmak isteyen bir hasta için ameliyatta teknik farklılıkları olduğundan ve herkesin kendine özgü bir vücut yapısı olduğundan ameliyat farklı şekillerde yapılır. Bu yüzden ameliyat fiyatı değişkendir. Alın germe estetiği olmak isteyen bir hastanın ilk önce kliniğimize gelerek bize muayene olması gerekir. Yapılan muayene sonrasında ancak ameliyatın ne kadar tutacağı maliyetinin ne kadar olacağı bilinebilir. Yoksa ameliyat ücretleri hakkında direk bir şey söylemek çok yanlış olur.

Aslında bir ameliyatın olacağı hastane seçimi de oldukça önemlidir. Bunun nedeni ise, ameliyathane fiyatlarının farklı olacağı ve bunun da direk olarak fiyata etkili olmasıdır. Ameliyat fiyatları teknik ve ameliyatın yapılacağı hastanenin konforu ve lüksüne bağlı olarak değişir.

Alın Germe Tekrarlar mı

Alın germe ameliyatı dolgu gibi belirli aralıklar ile tekrarlanması gerekmez. Alın germe bir kere yapıldı ise, tekrar yapılmasında da bir mahsur yoktur. Ayrıca alın germe ameliyatı olsa bile bir kişi yaşlanması mutlaka devam eder. Yani yaşlanacaktır. Bu yüzden hep öyle gerilmiş bir şekilde alın bölgesi kalır diyemeyiz. Diyebileceğimiz net olan tek şey, ameliyat öncesinden ki halinize hiçbir zaman dönemeyecek olmanızdır.