Yuvarlak Silikon ile Meme Büyütme

Home » Blog » Yuvarlak Silikon ile Meme Büyütme

Yuvarlak silikon meme büyütme ameliyatlarında memeyi büyütmek için kullanılan silikon protezlerin bir türüdür. Muayene bulgusuna göre tercih edilen bu silikon tipleri gerçekten ideal bir göğüs büyüklüğü elde etmek için sıklıkla uygulana estetik operasyonlardır. 

Eğer, klasik göğüs büyütme ameliyatı ise aradığınız, linkimize tıklayabilirsiniz.

Yuvarlak Silikon Taktırmak

Yuvarlak silikon ile meme büyütme yapmaya karar verilen hastalar tam teşekküllü olan hastanelerde ameliyatları yapılmaktadır. Ameliyattan önce mutlaka bazı testler yapılır ve bu testler neticesinde ameliyata anestezi almak için alınır. Anestezi türü genel anestezidir. Yani hasta tam bir şekilde uyutulur ve hiç bir ağrı veya sızı hissetmez. Yuvarlak silikon Fiyatları

Ameliyat ortalama olarak bir saat sürer. Bu süre sonunda hasta odasına alınarak bazı ağrı kesici ilaçlar verilerek ameliyat sonrası konforu sağlanır. Ameliyat sonrasında doktorun belirlediği sürelerde kontrol edilerek, meme silikonu için tam bir estetik ve doğallık açısından tamamlanır.

Yuvarlak silikon hangi tip kadınlara uygun

Yuvarlak silikon tercih ettiğimiz hastalar genelde çok fazla sarkması veya yalancı meme sarkması olmayan hastalarda tercih ediyoruz. Ayrıca dekolte giymeyi seven ve memesini destekli dütyen ile desteklemek istemeyen kadınlarda tercih ederiz. 

Yuvarlak silikon genelde meme içinde ki kas altına yerleştirilerek ameliyat yapılır. Kas altında silikon protez bir kat daha örtülerek doğallık ve ele geldiğinde daha az hissedilir olması sağlanır. Yuvarlak silikon Fiyatları

Yuvarlak Silikon ile Meme Büyütme

Dezavantajı var mı 

Yuvarlak silikonlarda en sık sorulan soru meme top gibi yuvarlak mı olacak sorusudur. Çok rahatlıkla söyleyebiliriz ki bu böyle değil. yuvarlak silikon ile de damla şeklinde meme yapısı elde edilebilir. Bu tamamen hastanın memesinin yapısına bağlı durumlardır. Bazı kadınlarda yuvarlak büyük işler görür. Bazı kadınlarda ise, damla silikon estetik olarak daha güzel durur. Bunu belirlemenin en net yolu muayene olmaktır. Yuvarlak Silikon ile Meme Büyütme

Memenin neresinden yerleştirilir 

Meme silikonu yerleştirirken bir çok farklı alanımız var. Bunların en bilinen olanı meme altından ters ” T ” tekniğidir. Meme altından bir kesi açılır ve silikon bu alandan konur. 

Bir diğeri ise, meme başında ki kahve renkli olan kısımın birleşim yerinden bir kesi açılarak silikon protezin yerleştirilmesidir. Burada da yine dikerken daha az iz kalması sağlanabilir. Yuvarlak Silikon ile Meme Büyütme

Bir başka yöntem ise, koltuk altından yerleştirilen silikon protezlerdir. Bu teknikte meme de hiç bir şekilde iz kalmaz. Koltuk altından kesi açılır. Bu kanaldan silikon memenin kası altına kadar özel araçlar ile itilerek ameliyat tamamlanır. Bu da tam izsiz bir meme büyütme ameliyatı isteyen hastalarımız için kullandığımız bir diğer tekniktir. 

Son olarak göbek deliğinden meme büyütme ameliyatı yapılabilir. Burada da genelde karın germe ameliyatı ile kombine olarak yapıldığından bu alandan protez yerleştirilir. Karın germe ameliyatı hazır yapılırken silikonda karın bölgesinden meme bölgesine doğru itilerek yerleştirilebilir. 

Yuvarlak silikon boyutunun belirlenmesi 

Silikon protezler kadınların göğüs bölgesinde ki genişlik ve memenin var olan büyüklüğüne göre tercih edilebilir. Çok abartıya kaçmadan takın silikon protez doğal ve estetik bir netice verecektir. Bazen hastalarımız bizden uçuk büyüklükler ister. Bu genelde normalde çok küçük göğsü olan kadınların bir tepkisi olarak gözlenir. Biz bu durumlarda da devreye girerek abartısız bir meme silikonu daha estetik ve doğal görüneceği hakkında telkinlerde bulunuruz.

Vücut kabul etmez ise

Çok az nadir bir durum olsa da, bazen meme silikonlarını vücut kabul etmiyor ve onu vücuttan atmak için mücadele veriyor. Bu durumda 2. bir operasyon ile bölge temizlenerek meme silikonu tekrar yerleştiriliyor. Yani çözümsüz veya ölüm riski olan bit durum değildir.