Silikon Memenin Fiyatları

Home » Blog » Silikon Memenin Fiyatları

Meme bölgesinde kas altına veya duruma göre üstüne yerleştirilen vücuda zararı olmayan bir maddedir. İşlevi meme bölgesine hacim kazandırmaktır. Dünya da çeşitli büyük firmalar tarafından üretilen bu silikon protezler ömür boyu garantili olarak piyasaya sürülür. 

Eğer göğüs büyütme ameliyatı ise aradığınız, linkimize tıklayınız.

Videolu Anlatım

Vücut içerisinde bir patlama veya akma yapmazlar. Yaptığı görülmemiştir. En azından biz görmedik. Çok nadir çok az bir hasta gurubunda vücut bu silikonu kabul etmeye bilir. Bu durumda ikinci bir ameliyat ile sorun giderilir. Meme bölgesi temizlenir. 

Silikon Memenin Fiyatları

Meme Büyütme Ameliyatında Şart Mı ?

Memesi küçük olan hastalarımız tarafından tercih edilen bir uygulama. Çok büyük bir hasta gurubunda evet meme büyütmek için silikon şarttır. Meme büyütmek için çeşitli farklı başka yöntemler de olsa, bu durum büyük bir çoğunluk olan hasta gurubunda değişmez. 

Sağlığa bir zararı var mı ? 

Silikon protezlerin sağlık açısından vücuda bir zararı kanıtlanmış değil. Yukarıda bahsettiğimiz gibi vücut bazen bu maddeyi yabancı cisim olarak algılayabilir. Bu durumda bölgede kapsül oluşturur. Bu durum 2. bir ameliyat ile giderilir. Genelde ömürlük olan bu maddeyi şahsım olarak 10 senede bir olacak şekilde değiştirmek veya kontrol etmek gerektiğini düşünüyorum.

Göğüs Silikon Ameliyatı

Meme Silikon Çeşitleri ve Modelleri

Genel olarak 2 tip silikon protez çeşidi var. Bunların birincisi yuvarlan silikon bir diğeri ise damla silikon modelidir. Kişisel tercihlere ve vücut yapısı gereği 2 silikondan biri tercih edilir. İkisinin de kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır.

Yuvarlak Silikon Protezler ile Meme büyütme

Yuvarlak silikonlar yarım ay şeklinde olan protezler dir. Daha top gibi ve deri sarkması yoğun olan hastalarda kullanılması uygun olacaktır. 

Yuvarlak tipi meme silikonunun tercih nedenleri ;

  • Derisi kadın ve kas yapısı kalın olan hastalarda kullanılabilir
  • Dekolte elbise giymeyi seven kadınlarda dekolteyi ön plana rahatlıkla çıkartabilir. 
  • Aşırı sarkmış meme yapılarını düzeltmek için tercih edilebilir.
  • Daha fazla ilgi çekmek ve daha büyük görünmesini isteyen kadınlar tercih edebilir.

250 cc silikon Kaç Beden?

Silikon implantlarla göğüs büyütme ameliyatı sonrası sonuçlar, kişinin mevcut vücut yapısına, göğüs ölçülerine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. 250 cc’lik bir silikon implant, genellikle bir veya birkaç cup bedeni artırabilir, fakat bu tam olarak ne kadar bir artışa denk geleceğini söylemek zor.

Örneğin, bir kişi küçük bir B cup bedenine sahipse, 250 cc’lik implantlar onu bir C cup bedenine taşıyabilir. Aynı zamanda, bir başka kişi zaten C cup bedenine sahipse, 250 cc’lik implantlar onu bir D cup bedenine taşıyabilir.

Ancak bu genel bir kural değil ve sonuçlar kişiden kişiye farklılık gösterebilir. En doğru bilgiyi almak için bir plastik cerraha danışmanız en iyisi olacaktır, çünkü onlar size vücut tipinize ve isteklerinize uygun olarak en iyi öneriyi verebilirler.

Damla tipi silikon protez tercih sebepleri

  • Genelde aşırı sarkması olmayan hastalarda sık tercih edilir
  • Deri ve kas kalınlığı yeterli olmayan hastalarda kullanılabilir
  • Deri toparlamak için değilde bir kaç beden büyütmek isteyen hastalarda kullanılabilir
  • Omuz genişliği yetmeyen hastalarda kullanılabilir
  • Fazla dikkat çekmek istemeyen kadınlarda tercih edilebilir

Damla silikonlar yine yarım ay şeklinde olan silikon protezlerdir. Ama yuvarlak silikondan farkı üst kısmının daha gevşek alt kısmınında ona nazaran daha yoğun olmasıdır. Bu durumda vücut yapısına göre gerekli olan hastalarda kullanılır. Silikon ameliyatı olanların yorumları olumludur. Çünkü kalıcı ve ilerde tekrar gerektirmez.

Silikon ameliyatı sonrası sütyen

Ortalama olarak 2 hafta sporcu sütyeni takmanız gerekebilir. Sonrasında rutininize dönebilirsiniz.

Silikon ameliyatı sonrası dikiş izi

Koltuk altından yapılan işlemlerde ameliyat izi kalmaz. Meme altından yapılırsa bir iz olacak ama bir sene sonra belli belirsiz bir hal alacaktır. Silikon ameliyatı sonrası mutlaka biz iz kalır. İz kalmaz demek doğru değildir. Yan yatmaya bir ay sonra başlayabilirsiniz. Tampon çıkarmak gerekli olmayabilir.

Göğüs Silikon Ameliyatı fiyatları

Sonuç Olarak ; 

Muayene olmadan size hangisinin daha uygun olacağını bilemezsiniz. Bu yüzden doktorunuz ile silikon seçimi yapılması gerekir. Vücut yapınıza en uygun silikon tipi ve büyüklüğü ile doğala en yapın meme silikon ameliyatı olmak en mantıklı tercih olacaktır.

Her iki silikon tipi de size uygun ise, doktor bunun seçimini size bırakabilir. Aksi durumlar kötü sonuç elde edeceğini gören cerrah size en uygun olan silikon tipini size önerecektir.

Oluşturma : 5 Ara 2017 Güncelleme : 12.09.2023