Göğüs Dolgusu

Home » Blog » Göğüs Dolgusu

Meme büyütme ameliyatlarında silikon protez dışında meme büyütme için dolgu uygulamaları da yapılmaktadır. Bunlarda kendi aralarında değişik teknikler ile yapılabilir. Kimyasal dış malzemeler ile ve hastanın kendi yağından alınarak meme büyütme ameliyatı gerçekleştirilebilir.

Eğer klasik meme büyütme ameliyatı ise aradığınız, linkimize tıklayabilirsiniz.

Göğüs Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Meme dolgusu nasıl bir dudak dolgusu yapılıyor aynı o şekilde meme bölgesinde de enjeksiyon yapılarak meme şişirilebilir. İstenen büyüklük miktarında dolgu malzemesi kullanılır. Meme biçimsiz ise, dolgu ile bu sorun da giderilebilir. Memenin herhangi bir bölgesine de enjeksiyon yapılarak meme bütünlüğü sağlanabilir.

Ne kadar kalıcı

Meme dolgusunun bir ömrü var. Vücut yapısından farklılık gösterebilir. Ortalama olarak 4-5 sene civarında bir süre dolgu vücutta kalır. Bu süre sonundan erimeye başlayarak meme ilk vaziyetini alır. İstenirse tekrarlanarak meme büyüklüğü sabit tutabilir.

Bu uygulama bazı hastalar için avantaj bazıları için dezavantajdır. Çünkü bazıları bir kere yaptır tam yaptır kafasında olduğu için işlemi tekrarlamak istemez. Bazıları ilerleyen yıllarda fikirleri değişebileceği için büyüklük ayarının kendi elinde olmasını ister. bu tamamen tercih meselesidir.

Dolgu yapılırken memeye olması gerektiğinden biraz daha fazla bir uygulama yapılarak bir kısım eriyeceği için istenen büyüklükte kalması sağlanır. Bazı kritik noktaları var uzman bir cerrah bu dengeyi sağlayabilir. Göğüs Dolgusu Nasıl Yapılır

Lipivage Tekniği ile meme büyütme

Bu yöntem de ise, hastanın kendi yağları toplanır. Toplama işlemi vücudun bazı bölgelerinden gerçekleştirilir. Bu işlem sonrasında da memeye enjeksiyon için hazırlanır ve transfer sağlanır. Bu yağların kalıcılığı daha yüksektir. Çünkü hastanın kendi yağı olduğu için doku uyumu söz konusudur. Bu yüzden daha kalıcıdır.

Göğüs Dolgusu Nasıl Yapılır

Yine ilk transfer yapılırken biraz fazla yapılır. Çünkü yine bir kısmı enjeksiyon sonrasında eriyecektir. Bu göz önünde tutularak işlem yapılır. Bir kısmı eridikten sonra istenen büyüklüğe gelmesi bir süre sonra gerçekleşir.

Göğüs dolgusu vücuda zararlı mı 

Meme dolgusu eğer kendi yağından ise, vücuda kanıtlanmış bir zararı yoktur. Dolgu malzemeleri ile yapılmış meme dolgunlaştırma işlemleri ise, kullanılan malzemenin kalitesine göre değişir. Piyasada çeşitli ürünler var. Bunlardan Dünya da güven kazanmış köklü ve kalitesi tartışmaya açık olmayan kaliteli ürünleri kullanılması kadın memesinde bir zarar yol açmaz. Ama her ürün için bunu söylemek doğru olmaz.

Göğüse dolgu fiyatları 

Silikon ile meme büyütme fiyatlarından daha uygun olduğunu söylemek mümkün. Ama arada ki fark dağlar kadar çok büyük değil. Tabi ki her estetik müdahalenin bir ücreti ve bir maliyeti var. Kişiden kişiye ve dolgunun ne kadar yapılacağına göre değişen fiyat skalası muayene sonrasında net bir şekilde belirlenecektir. 

Herkes yaptırabilir mi 

Göğüs Dolgusu Nasıl Yapılır ergenliğinin tamamlamış bütün bayanlar yaptırabilir. Gelişim tamamlanması beklenir çünkü belki meme gelişimi sonunda meme hızlı bir büyüme ile ideal boyutlara da gelebilir. Bu yüzden tamamen gelişimin tamamlanmış olması gerekir. 

Bazı kadınlarda ise, genetik olarak meme büyüklüğü gerçekten küçüktür. Bu da ırsi bir durum. Bu durumda anne ve baba onayı ile erken müdahale yapılabilir. Ama yinede doktorun belirlediği dönemde bu işlemi yaptırmak sağlık açısından en doğru olan olacaktır.