Göğsümü Nasıl Büyütebilirim

Home » Blog » Göğsümü Nasıl Büyütebilirim

Günümüzde bir çok kadın küçük göğsü olmasından şikayet eder. Bazıları genetik bazıları da doğum sonrası sarkma gibi bir çok sorundan dolayı meme estetiği olmak ister. Küçük memişleri büyütmek de estetik ve plastik cerrahların işidir. 

Eğer gögüs dikleştirme ameliyatı hakkında bilgi almak istiyorsanız linkimize tıklayınız.

Göğsüm Yok Denecek Kadar Küçük Ne Yapmalıyım ? 

Bu tarz vakalar genelde silikon protez kullanılmadan çözülmez. Çünkü dolgu veya hastanın kendi yağından alınan yağ dokuları bu kadar küçük olan meme büyütme ameliyatlarında pek işe yaramaz. Bu yüzden silikon protez ile meme büyütme tavsiye edeceğimiz bir tedavi şekli olacaktır.

Meme büyütme ameliyatlarında kullanılan meme protezleri genelde ömürlük olur ve fiziksel etkilerden dolayı patlamazlar. Günümüzde patlama sıvı akması gibi söylentiler dolaşır. Ama meme silikonların da bu durumlar yaşanmaz. Bir tedbir amacı ile 10 sende bir silikonların kontrol edilmesini tavsiye ediyoruz.

Doğal Yollardan Göğüs Büyütme Olabilir Mi 

Memesi küçük olan kadınlar bitki ve ilaçlar ile memelerini büyütmek isterler. Ayrıca bir de hormonel ilaçlar var ki bu hiç tercih etmediğimiz bir çözüm yoludur. Aslında çözüm de değildir. Çünkü ameliyat olmadan meme büyütmek imkansızdır. Meme kendi kendine tek bir durumda büyür. 

Kadın doğum yapıp sonrada emzirme faaliyetini sürdürür ise, bir emzirme bittiği dönemde bazen memeler kendiliğinden büyük kalabiliyor. Aslında biraz genetik yani vücut yapısı ile alakalı bir durumdur. Ama memelerin kendiliğinden büyük kaldığını da gördüğümüz durumlar da olmuştur.

Göğsümü Nasıl Büyütebilirim

Kendime Ait Yağların Meme Transferi 

Bu yöntem de günümüzde sık kullandığımız bir yöntem. Eğer hastanın vücut yapısı müsait ise, hastanın bazı bölgelerinde birikmiş olan yağları topluyoruz. Aynı saç ekiminde olduğu gibi meme bölgesine transfer ederek meme de büyüme sağlayabiliyoruz. Göğsümü Nasıl Büyütebilirim

İstenen miktardan biraz daha fazlası transfer ediliyor. Bunun nedeni de yağın bir miktarının sonradan eriyecek olmasıdır. Bu yüzden erime eşiği hesaplanarak transfer yapılıyor. 

İlaç ile Göğüs Büyütme Ne Kadar Sağlıklı 

Bildiğimiz haplar ile meme büyütüldüğünü hiç duymadım. Aslında tavsiye de etmem. Nasıl büyüyeceği hakkında da açıkçası bir fikrim yok. 

Dolgu da bir ilaç olarak görür isek, dolgu malzemeleri ile meme büyütme ameliyatı olabiliyor. Ne silikon ne de hastanın kendi yağı tamamen üretilmiş dolgu malzemelerini meme bölgesine enjeksiyon edilerek yapılan bir yöntem. Göğsümü Nasıl Büyütebilirim

Kalıcılığı olmayan bir işlem. Malzemenin kalitesine göre 2- 6 sene kadar sürelerde kalıcılık gösteren ürünler piyasada mevcut. Ama bu kendi başınıza uygulayacağınız bir uygulama değil. Yine bir estetik ve plastik cerrah tarafından yapılması gereken bir işlem. Avantajı var dezavantajı da var. İlerde kendiliğinden eriyecek olması bazıları için avantaj. Silikon gibi kalıcı ve hiç bir zaman sönmez değil. Bu da bazı kadınlar için dezavantaj.