Vajina Daraltma Ameliyatı

[Kullanılan Oy Sayısı : 1 Ortalama: 4]

Görsel Anlatımlı Videolar

Vajina estetiği ile birçok sorun halledilebilir. Tabi ki vajina ameliyatlarının en çok yapılanı vajina daralatma ameliyatlarıdır. Bunun dışında labioplasti gibi vajina iç dudak sarkmalarını engellemek veya düzenlemek içinde yapılan estetik ameliyatlarımızı vardır. 

Vajina Daraltma Ameliyatı

Vajina daraltma ameliyatları genel anestezi altında yapılan ve ortalama olarak 45 dakika süren basit ama efektif estetik ameliyatlardır. Ameliyat öncesi hastanın ve partnerinin ne kadar bir daralma istediği tespit edilmesi gerekir. Buna göre ameliyat planı belirlenir. Genelde vajina arka duvarından daralma uygularız. 

Vajina daraltma ameliyatları genelde doğum sonrasında yaptığımız bir ameliyat. Doğum nedeni ile genişleme olabiliyor. Bu yüzden cinsel olarak evliliğin selameti için bu ameliyatı tercih eden hastalarımız olabiliyor. Hatta ve hatta doğum öncesinden bile daha iyi oldu diyen hastalarım da var. 

Ameliyat ölüm riski taşımaz. Ameliyat sonrasında bir gün bile hastane de kalmanız gerekmez. Ameliyat sonrasında ortalama bir ay süre ile cinsel pehriz uygulanması şarttır. Ara ara kontrollere gelinmesi gerekebilir. ameliyat sonrasında hafif adet kanamalarına benzer kanamalar olabilir. Bu da çok doğal. Bu kanamalar 2-3 gün sürer. 

Tam olarak iyileşme kişinin vücuduna göre değişir. Ama bunun ortalaması bir aydır. Ameliyat sonrasından tekrar doğum ve vajina da aşırı yıpranma olmadığı sürece uzun yıllar tekrar bu ameliyatı olmak gerekmez. Ameliyat genel olarak kalıcı bir ameliyattır. 

Labioplasti Ameliyatı

labioplasti-ameliyatiLabioplasti dediğimiz şey ; kadınlarda vajina iç dudaklarının dışarıya doğru sarkık olmasıdır. Vajina dudaklarının sarkık olması birinci dereceden giyilen bikinilerde büyük sorun teşkil ediyor. Çünkü sarkık rahim dudakları bikiniden çok net belli olabiliyor. Bu da ameliyat olma nedenlerinin en başında geliyor. 

İkinci olarak vajina dudaklarının sarmış olması cinsel olarak negatif yönte etkileri olmakta. Buda, cinsel ilişki esnasında sarkık dudakların penis girişini engellemesi ile kadınlarda zorlanmaya bağlı sızı acı ve erkek tarafından tam olarak tatmin olamamaya neden olabiliyor.

Labioplasti ameliyatı olunmasını gerektiren bir diğer durum ise, hijyen. Bu da kadınların temizlik aşamasından vajina da tam hijyeni yakalayamaması ile enfeksiyon kapma gibi aslından hiçte küçümsenmeyecek sorunların başlarına gelmesi ile sonuçlanabiliyor. 

Labioplasti ameliyatları lokal anestezi ile bile yapılabilen bir ameliyattır. Ortalama süresi yarım saat veya 34 dakika kadardır. Ameliyat olduğu gün evine gidebilir. Aynı gün içerisinde duş alabilir. Fakat daraltma ameliyatlarında olduğu gibi bir ay süre ile cinsel ilişki yasağı olacak. Bu da hastanın kendi sağlığı ve ameliyatın kalıcı olabilmesi içindir. 

Labioplasti ve Vajina daraltma ameliyatı fiyatları 

Bu ameliyatlarda en çok merek edilen fiyattır. Bu tabi İnternet üzerinden açıklanabilecek bir iş değil. Zaten devlet tarafından da söylenmesi yasaklanmıştır. Şu nu bilmenizi isteriz ki ameliyatın sadece daraltma mı veya sadece iç dudak ameliyatı mı olduğu çok önemlidir. Bu yüzden telefon ile veya iletişim kısmında bulunan iletişim formlarımız ile bana ulaşabilir, vajina daraltma ameliyatı fiyatlarını hakkında bilgi alabilir sorununuza göre ameliyatın maliyeti belirlenebilir. 

Aslında en net ve yolu muayene olmaktır. ameliyat öncesi bu muayene hep planlama hem ücret belirlenmesi için çok iyi olacaktır. Ameliyat kısa ve garantili bir ameliyattır. İç dudak ameliyatı sonrasında tekrar dışarıya atması pek görülen bir durum değil. Ameliyat sonrasında dikiş alınmaz. Kendinden eriyen dikişler ile ameliyat yapılır. 

Saygılarımla 

Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 11.329 kez Ziyaret Edilmiştir.

Makaleyi Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın...

Anahtar Kelimeler: , , , ,

5 comments:

hilal05 Eylül 2014 at 02:34Reply

Merhaba ,
rahim daraltma ve sarkma amelyatı aynı anda yspılabilrmi fiyat öğrenebilir miyim

rihanna15 Ekim 2014 at 00:43Reply

merhblar bnde ic dudak sarkikligi kndmi ck ktu hissdiyorm ve rahim daraltma ameliyati ile braber ayni anda olablir mi yada kizlik zari dikimiyle birlikte olabilir mi acaba fiyatni alabilir mym

Nimet02 Aralık 2016 at 12:56Reply

Merhaba hocam, ben labioplasti ameliyatı olmak istiyorum. Vajina iç dudakları dışarı sarkık durumda bu müdahaleyi hem sağlık hemde görüntü açısından rahatlamak için yaptırmak istiyorum. Bu işlem için ücret nedir?

Sevim28 Ocak 2017 at 13:50Reply

3dogumla birlikte vajinada gevseme var amelıyat ve sarkık dudak operasyonu fiyat alabilirmiyiö

Op Dr Ali Mezdeği22 Mayıs 2017 at 13:13Reply

Merhaba Sevim hanım ;

İnternet üzerinden maalesef fiyat bilgisi veremiyoruz.
Ama WhatsApp hattımızdan ücretsiz muayene bilgi ve randevu alabilirsiniz.
0543 241 3 241 Whatsapp hattımızdır.