Saç Ekimi Estetiği

[Kullanılan Oy Sayısı : 0 Ortalama: 0]

Görsel Anlatımlı Videolar

Saç ekimi işlemi estetik bir işlemdir. Erkeklere yapılan burun estetiği, jinekomasti, yağ alma v.s gibi tüm estetik ameliyatlar gibi yapılan bir ameliyattır. Tamamen estetik amacı ile yapılır. Tedavi için yapılan uygulamalar oldukça azdır. Yani bir yanık kapatma veya derin bit yarık kapatmak için de saç ekimi yapılabilir.

Kim Yapar saç ekimi işlemi

Saç ekimi işlemini normal şartlar altında bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı yapar. Ama günümüzde bu işlemi doktorlardan yapan kişi sayısı oldukça azdır. Aslında bu kötü veya hastaya zarar veren bir durum değil. Çünkü öyle eli becerikli ve bu işte uzman hemşireler bu işi yapar ki, ben çok iyi bir estetik cerrahi uzmanıyım diyen bir hekimin yapamayacağı işler çıkartır.

O zaman kendimizi hemşirelere mi emanet ediyoruz sorusunu soracaksınız. Ama bilin ki bunun cevabı da hayır. Çünkü Doktor işlemi her adımına dahildir. Hastaya ne kadar saç ekileceğini belirler. Saçların hangi yönde ekilmesi gerektiğini planlar. 

Hastaya kaç seans saç ekileceğini belirler. Aslında her adımda bir estetik cerrah vardır. Ama saçların toplanması ve onların yerlerine yerleştirilmesini işinde uzman hemşireler gerçekleştirir. Bu yüzden tüm işlemi doktor yapacak gibi bir algı sizde oluşmasın. 

saç-ekimi-kaç-seansta-yapılırSaç ekimi dışında başka bir estetik ameliyat yapmayan ve kendini bu işin her yerine gören hekimler de yok değildir. Ama saç ekimi işlemini aynı zamanda toplama işlemini doktor genelde yapmaz. Diğer cerrahi işlemlerde  de bu şekilde işin ehli hemşireler bazı işlemlerde ameliyata müdahil olurlar.

Hangi teknikle saç ekilmeli 

Bu soru artık çok ezber ve her hastanın sorduğu bir soru. Ama aslında teknik tektir. Fut ve Fue denilen 2 ayrı teknik vardır. Ama Fue yönteminin üstünlükleri o kadar fazladır ki, fut kullanılmayan bir yöntem haline gelmiştir. Bunun dışında başka bir saç ekme yöntemi yoktur. 

Saç ekimi fiyatları nasıl belirlenir 

Saç ekimi fiyatları genelde ekilen saç köküne göre belirlenir. Kaç adet saç kökü ekilmesi planlanmış ise, ona göre bir ortalama fiyat belirlenir. Her kişiye aynı fiyat verilmesi doğru değildir.  Maliyeti olan bir ameliyattır. Hastane de yapıldığında onun ücreti ve kullanılan malzemeler olsun bazı maliyetleri vardır. Bu ücretler hiçbir zaman hastadan istenmez. Anlaşılan merkez bu ödemeleri yapar ve ücreti size ona göre söyler.

Ekilen saçlar ne zaman çıkar

Ekilen saçlar bir ay sonra dökülür. Ama bu beklenen ve doğal bir süreçtir. onun ardından 2 ay sonra saç kökleri tekrar filizlenir. Ve saçlar yavaş yavaş çıkmaya başlar. Bu hastanın metebolizması ile de alakalı olan bir durumdur. Ortalama olarak 5 ay içerisinde saçlar istenilen forma kavuşur. Bu süre sonrasında siz ister kestirir, isterseniz de saçlarınızı uzatmaya devam edebilirsiniz. 

Her eklen saç çıkar mı 

Yapılan işlem klasik bir işlemdir. Yani çıkmaz ise, eğer yapılan hatadan değil de, kişisin saç köklerinin gücü ile alakalı olacaktır. Bir ortalama vermek gerekirse, yüzde 95 ekilen saçlar mutlaka çıkar.

Neden ense bölgesinden saç kökü toplanıyor

Bu aslında biz istemesek da, ense köklerinin doğuştan güçlü olması ile alakalı. Allah bu şekilde yaratmış. Bu yüzden ense bölgesinde ki saçlar, çok güçlü ve sağlamdır. Genelde oradan almayı tercih ederiz. Ama sadece ense bölgesinde alınarak değil, göğüs bölgesinden ve vücudun muhtelif yerlerinden alınarak da, saç ekimi estetiği yapılabilir.

Saç ekilirken ağrı olur mu 

Saç ekimi işlemi esnasında ağrı olmaz. Çünkü ekim yapılırken lokal bir anestezi uygulanır. İğne ucu ile bu işlem yapılır. Bu yüzden ekim esnasında can yakan işlemler hasta tarafından hissedilmez.

Bu Sayfa 781 kez Ziyaret Edilmiştir.

Makaleyi Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın...

Anahtar Kelimeler: , , , , , , , ,