Popo Kalça Estetiği

[Kullanılan Oy Sayısı : 7 Ortalama: 2.1]

Görsel Anlatımlı Videolar

 

Popo ve Kalça Estetik Ameliyatları

Popo veya kalçalarından sorunları olan hastalarımızı son zamanlarda çok artmakta. Bazı hastalarımızın kalçasının büyük olmasından şikayetçi. Bazı kadınlar ise, büyük olmasından şikayetçidir. Her iki durumda da farklı teknikler ve ameliyatlar ile sorunlar çözülebilir. 

Kalça Popo Dikleştirme Ameliyatı

Tabi ki her hastanın deformitesi aynı değil. Yani bazı kadınlarda popoyu yukarıya almak için yağ enjeksiyonu yeterli olurken, bazı hastalarda fiziksel bozuklu ve çöküklük çok oluyor. Bu durumlarda da silikon protezler ile kalça dikleştirip büyütülebiliyor. 

Silikon protezler anı meme büyüme ameliyatlarında olduğu gibi patlaması nerede ise, imkansız ve ömürlük jel veya sıvı solisyonlardır. Kalça bölgesi için olan silikon porotezler daha katı ve akışkanlığı çok aza düşürülmüş silikonlardır. Bu da kalça bölgesi için olması gereken yoğunluktur. Meme Büyütürken kullanılan silikonlar popo bölgesinde kullanılamaz.

Popo büyütme ameliyatları 

kalca-estetigi

Popo büyütme ameliyatları genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi ortalama olarak 2-3 saattir. Bu hastada ki popo sorununa göre değişir. Ameliyat genel hastane şartlarında ve donanımlı bir yerde olmalı. Ameliyat sonrasında 2 hafta süre ile aralıklarla görüşülmeli ve takip altında kalmakta fayda görürüz. 

Kalça büyütme estetiği ile yeniden popo tasarlama işlemi yapılacağı gibi giysi bedenlerinde de değişiklik küçükte olsa olabilir. Bazı hastalarımızdan popo estetiği ile imkansız istekler sonuçlar beklenebiliyor. Bu yüzden isteklerin olabilecek aralıklarda olması lazım. 

 

Kalça Popo Küçültme Ameliyatı


kalça küçültme genelde popo ameliyatlarında sık yapılan ameliyatlar arasında. Büyük basenli kadınlarda bu ameliyat yapılır. Genelde vücut yapısına bakılmadan poponun istedikleri gibi küçüçük bir hale sokmak isterler. Kalça küçültme ameliyatında bilinmesi gereken birinci kural kalçanın küçültme oranı karın bölgesine bacak kalınlığına ve vücudun yapısına göre olmasıdır. İstediğiniz kadar kalça her zaman küçülmez.

Ameliyat öncesinde analiz yapılırken bir küçülme oranı belirlenir. Veya kombine ameliyatlar ile beden küçültme işlemi de yapılabilir. Yani hem karın germe hem bacak estetiği hemde kalça inceltme ameliyatı bir arada yapılara kadınlarda beden küçültmeye gidilebilir. 

Kalça küçültme ameliyatları estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılması uygundur. Bunun dışından herhangi bir branş tarafında bu ameliyatı yapmak doğru değildir. 

kalca-popo-kucultme-ameliyatiLiposuction ile Kalça (Popo) Küçültme Ameliyatı

Liposuction bildiğiniz gibi vücudun her bölgesinde kullanılabilen bir yöntem. Kalça bölgesinde de rahatlıkla liposuction kullanabiliyoruz. Kalça bölgesinde ki yağ miktarını belirleyip alınacak yerler ve yağ türleri hesaplanıp dışarıya yağ alma işlemini başlatıyoruz. Ameliyat genel anestezi altında olduğu için hastanın acı veya yanma duyması imkansızdır. 

Liposuction da günümüzde çok uygulandığı için bazı gelişmeler kaydetmiştir. Bunun en başında Vaser yöntemi gelmektedir. Vaser lip ile yapılan kalça küçültme estetikleri ile yağların türü net belirlenebiliyor. Yani vaser cihazı hangi yağı alacağını bildiği için o bölgedeki kılcal damarlara yararlı yağ dokularına zarar vermiyor. böylece ameliyat sonrasında da iyileşme süreci de hızlanmış oluyor. 

Kalça popo Küçültme ameliyatı fiyatları ve ücreti

Kalça estetiği fiyatları genelde ameliyatın tipine göre belirlenir. Küçültme veya büyütme inceltme bu ameliyatın fiyatını etkiler. Bazen hem dikleştirme hemde küçültmeye gidilen ameliyatlar da olabilir. Bu olduğundan ameliyat fiyatında ve maliyet de doğal olarak artacaktır.

Popo estetik ameliyatı silikon kullanılması haline maliyet değişir. Sadece yağ enjeksiyonu ile yapılan ameliyatlar daha ucuz olacaktır. Ayrıca ameliyatın yapıldığı hastanenin kalitesi de ameliyat fiyatına doğrudan etkilidir. Bu tercih tamamen hastaya bırakılır.

kalca-estetigi-fiyatlari

Kalça Popo Estetiği Sonrası Yapılması gerekenler

Kalça estetiği sorasında ameliyatın tipine göre dikkat edilmesi gereken hususlar var. Yağ enjeksiyonu yapılmış bir ameliyat sonrasında hataya ; 

  • 2 gün süre ile banyo yapmaması gerekmektedir.
  • 4-5 hafta boyunca ameliyat korsesi kullanılması gerekir.
  • Kalça estetiği sonrası 1 ay süre ile yaptığı bir spor aktivitesi var ise, buna ara veremesini isteyeceğiz
  • Ameliyat olunan popo bölgesini fiziksel etkilerde korunması gerekir. 

Ameliyat sonrasında hastanın oturmasına izin veriyoruz. Ama abartmadan hastanın bunun yapması gerekir. koruyucu olarak bir korse olsa bile kendini zorlamaması ameliyat performansı için önemlidir.

Kalça dikleştirme ameliyatı sonrasında hastamız eğer ip ile askı tekniği ile kalça dikleştirme yapılmış ise, 2 hafta veya daha az süre ile korse kullanması yeterli olacaktır. Banyo süresi yine 2 gündür.

Başarısız Kalça popo estetiği ameliyatları

Başarısızlık teknik olarak gerçekleşmez. Ama hastaların memnuniyetsizlikleri olabilir. Bunlarında nerede ise tamamı büyütülen kalçanın istenildiği kadar büyük olmadığını düşünmektir. Genelde hastalarımız saki bir büyük silikon olsa idi, daha iyi olacaktı gibi kalçasının daha da büyük olsa daha iyi olacağını düşünmesi. 

basarisiz-popo-estetigi

Aynı şekilde yağ enjeksiyonu ile büyütülmüş kalçalarda da biraz da büyük olsa daha estetik olacakmış gibi pişmanlıklar olabiliyor. Tabi ki bu isteklerde makul derecelerde değerlendirilebilir. Yani koyulmuş silikonu bir büyüğü ile değiştirebiliriz. Bu ilkinden daha da kolay olacaktır. Zaten açılmış bir cep olduğu için eskisi alıp yenisi koymak daha rahat olacaktır. 

Yağ enjeksiyonların da da aynı şekilde 2. veya 3. seanslar yapılabilir. Böylece olduğundan daha da büyük bir hale gelerek popo büyümüş olacaktır. Tabi bu işlerler dediğimiz gibi uygun ise, yapılır. Yani olmaz durumalr veya vücudun yapısı bozacak işlemler yapılmaması daha iyi olacaktır.

Tüm Sorularınız için iletişim kısmında bana sorularınızı iletebilirsiniz.

Sağlıklı ve Mutlu Günler dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 40.270 kez Ziyaret Edilmiştir.

Makaleyi Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın...

Anahtar Kelimeler: , , , , ,

33 comments:

riza.men@hotmail.com25 Mart 2014 at 21:45Reply

Ben erkeğin popom çok büyük 1lt yağ alınması gerek fiyatı ne kadar??

ecem25 Nisan 2014 at 02:51Reply

Ben popumu diklestirmek ve buyutmek istiyorum bunu acik ameliyat yapmadan mumkunmu mesela gobegimden ve kalcamdan yag alarak popoma enjekte etmeniz yeterli olur mu gobegimde yeterinc yag var

didem27 Nisan 2014 at 14:40Reply

Merhaba, kalçam aşağıya doğru sarkık poponun altındaki yağlardan rahatsızlık duyuyorum bunun için cerrahi bir işlem yaptırmak istiyorum. Fakat bunu yaptırdıktan sonra doğum yaparsam eski haline dönermi? Yardımcı olurmusunuz. Tşk.

Sevgi30 Nisan 2014 at 00:13Reply

Merhaba

Ben kalcami diklestirmek ve buyutmek istiyorum, karnimdan yag alinarak enjekte olmasini istiyorum. Fiyati ne Kadar bu ameliyatin.

Saygilarla

mavi rüya08 Haziran 2014 at 00:46Reply

merhaba hocam benim popom vücuduma göre çok küçük silikon taktırmak istiyorum yalnız benim sol kalçam da kalça çıkıklığından dolayı protez var bu engel teşkil edermi bi de fiyatı ne kadar

zeynep02 Temmuz 2014 at 18:57Reply

Sag basenim ile sol basenim aradinda farkliliklar var sag basenimde sislikler var .bu yuzdekalcam buyuk gozukuyo.hicbirsey giyemiyorum cok kotu gorunuyor.fiziksel olrak rahatsizlik duyuyorum .lutfen bana yardim edin 🙁

emel02 Eylül 2014 at 19:45Reply

merhaba benimde kalçamda küçüklük var bende hem diklemşmesi hemde silikon büyümesini stiyorum fiyat nedir acaba …

özgem09 Eylül 2014 at 23:36Reply

Merhaba hocam benim size sorum olacak bn. Popom büyük küçültmek istiyorum cok rahatsız oluyorum jennifer lopez poposu gibi diyo herkes ama ben sevmiyorum ameliyat nasıl oluyo

mert27 Kasım 2014 at 20:12Reply

Merhaba hocam
Popom büyük küçültmek istiyorum cok rahatsız oluyorum, ameliyat nasıl oluyo, fiyatlar da nedir acaba ?

ceren03 Aralık 2014 at 01:47Reply

Hocam kalcam cok yagli karnim sarkik ameliyat olmak istiyorum lutfen fiyati nedir sadece 3500 tl kocamdan gizli biriktirdim

ramazan.asi06 Aralık 2014 at 15:39Reply

merhaba hocam kalcalarim hafiften buyuk yururken utaniyorum ameliyatla deyisme sansi varmi ameliyat fiyati ne kadar

Merve14 Haziran 2015 at 22:24Reply

Merhaba hocam benim popom çok dik olduğu için çok rahatsız oluyorum kıyafetlerimi giyerken küçük bir popom olsun istiyorum popom da yağ yerine çok fazla kas olduğunu söyleyen biri oldu ancak hiç muayene edilmedim bir doktor tarafından eğer kas ise bu ameliyat olmamı engeller mi? Ayrıca ameliyat fiyati ne kadar acaba…

Gizem21 Haziran 2015 at 01:34Reply

Hocam merhabalar.benim kalcamda dogum esnasinda et alinmis.kalca ortasinda bosluk var.35 yasinda bayanim..
Acaba silikonlarla yada yag enjekte ederek normal hale getirilmesi mumkun mudur..simdiden tesekkur ediyorum

admin27 Haziran 2015 at 18:46Reply

Op Dr Ali Mezdeği ‘ ye ulaşmak sorularınızı sormak ve ameliyatlar hakkında fiyat almak için lütfen iletişim kısmından bizim ile iletişime geçin.
İlginiz için teşekkür ederiz
Esteport Estetik Cerrahi
Site Yönetimi
http://esteport.com/iletisim-ulasim-bilgilerimiz

Serap30 Haziran 2015 at 01:26Reply

Merhaba hocam 25 yaşindayım cok kilo alıp vermekten kalçam aşağıya darlık ve kat kat duruyo ameliyat olmak istiyorum bir zararı olurmu

Seda16 Ağustos 2015 at 20:34Reply

Hocam en buyuk popo protezinin cc ne kadardir acaba 400 cc mi yoksa 500 cc mi teşekkür ederim şimdiden

Songül14 Ocak 2016 at 13:20Reply

Slm ben daha önceden popoma ve ayak bilegıme yağ enjekte ettırdım ama erıdı tekrar yaptırmak istıyorum ama çocuk yaparsam tekrar eskı haline döner mi

Yasemin24 Ocak 2016 at 08:51Reply

Merhabalar benim sorunum basen ve popo ne kadar egzersiz yaptiysam diyet yaptiysam ise yaramadi bi türlü popo ve basen bolgem zayiflamiyo bu konuda bana yardımcı olur musunuz

Med27 Şubat 2016 at 10:54Reply

Merhaba ben popo estetigi yaptirmak istiyorum
Sirt yaglarimi aldirip popo enjekte ve popo protezi istiyorum
Fiyat ve bilgilerinizi bekliyorum

yagmurrr30 Mart 2016 at 18:07Reply

Merhaba kalcam çok büyük ve gobegim doğumdan dolayı çok sarkti yag larimi aldırmak istiyorum 130 kiloyum bi sakıncası olurmu ameliyattan sonra çok ağrı oluyormu

deniz31 Mart 2016 at 14:48Reply

Merhaba 36 yasindayim.kalcamda dogustan gelen bir sekil bozuklugu var.konuyla ilgili bilgi almak istiyorum.

Miel30 Nisan 2016 at 17:57Reply

Ben popomu buyuktmek istiyorum Yani enjeksion istiyorum amca butcem 1500 euro nerde yaptirabilirim ?

Cansu21 Mayıs 2016 at 19:25Reply

Merhablar ben hem popo hemde carpik bacak estetigi yaptrmk istiyorm .23 yasindayim ve 48 kiloyum .kendi yagimla yapilmasini istiyorum fakat zayif oldugum icin yagimda yok .ameliyatli olmak istemiyorum silikon taktrmak istemiyorum .baskasinin yagi ile oluyor mu bu estetik merak ediyorum .bilgilendrrseniz cok sevinirm

Mahmut06 Temmuz 2016 at 19:14Reply

Merhabalar ciddi olarak bu operasyonu olmak istiyorum ama sirasiyla muayene vs atacagim adimlar hakkında yardimci olur musunuz su an 95 kg yim vereceğim bilgiler doğrultusunda yaklaşık kaç kiloya inerim ve bu ameliyat sonradan silinti yaratirmi

Aysegul05 Ağustos 2016 at 12:52Reply

Merhaba ben düz fizikli bir bayanım iki doğum yaptım ve birazcık göbeğim var belli deyil 1.69 boyum 67kiloyum ben de popomun biraz büyümesini istiyorum göbeğimden alınıp popoyu enjekte edilebilinirmi iyileşme süresi ve fiyat alabilirmiyim.

Dilara29 Ekim 2016 at 22:48Reply

Merhabalar. 55 kıloyım. Popomu büyütmek istiyorum ortalama fiyat ne kadar

Op Dr Ali Mezdeği22 Mayıs 2017 at 13:03Reply

Merhaba dilara hanım ;
malesef internet üzerinden fiyat veremiyoruz.
WhatsApp üzerinden fiyatı hemen alabilirsiniz ama… WhatsApp Hattımız : 0543 241 3 241 dir. Size asistanlarım hemen cevap döneceklerdir.

Seval22 Mayıs 2017 at 20:16Reply

Vücudumun altı -kalça ve basen- üst bölgesine göre büyük. Genetik ve kilo faktörleri var. Alt beden 40 ila 42 arasında değişiyor oysa üstüme small alıyorum. Bu orantısızlık geçer mi? Ayrıyetten spor desteği de alıyorum ama sanırım cerrahi yollara da başvuracağım. Saygılar.

Op Dr Ali Mezdeği23 Mayıs 2017 at 13:45Reply

SEval hanım merhaba ;
Spor yapmanızı her zaman tavsiye ediyoruz. İnatçı çıkmayan yağ ve yağ dokularını da dediğiniz gibi cerrahi olarak alıyoruz. Hangi seviyede olduğunuzu bilmemiz için isterseniz kliniğimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz.
İsterseniz de WhatsApp hattımızdan sadece bölgenize ait fotoları cerrahi asistanlarımıza iletmenizde seviyenizi tespit etmekte kolaylık sağlayacaktır.
WhatsApp : 0543 241 3 241

Eray18 Haziran 2017 at 00:20Reply

Slm ben eray benim basen silikon protez yaptırmak istiyorum çok küçük dolgun bir basen e sahip olmak istiyorum fiyatları ne kadar öğrenebilirmyim hocam

Op Dr Ali Mezdeği29 Haziran 2017 at 12:48Reply

merhaba eray bey ;
ameliyat fiyatını whatsApp hattımızdan yazarak ögrenebilirsiniz. İnternet üzerinden fiyat veremiyoruz maalesef…

Safiye çelik30 Temmuz 2017 at 00:55Reply

Merhabalar 1.60 boyum 42 kilom popo büyütme için ortalama bir fiyat alabilirmiyim tşk

Op Dr Ali Mezdeği31 Temmuz 2017 at 11:39Reply

Fiyat bilgisini İnternet üzerinden veremiyoruz.
WhatsApp hattımızdan net fiyat bilgisi alabilirsiniz.