Meme Neden Sarkar

[Kullanılan Oy Sayısı : 0 Ortalama: 0]

Görsel Anlatımlı Videolar

Meme Ameliyatı Olmadan İzle.. Meme Ameliyatı Olmadan İzle..

Ameliyatsız Meme Büyütülebilir Mi Ameliyatsız Meme Büyütülebilir Mi

Meme Silikonu Elleyince Patlar Mı Meme Silikonu Elleyince Patlar Mı

Doğru Sütyen Bedeni ve İdeal Büyüklük Seçimi Doğru Sütyen Bedeni ve İdeal Büyüklük Seçimi

Kadınlarda meme sarkması sık görülen sorunların arasında. Kadınların memeleri bir çok değişik nedenden dolayı sarkabilir. Tedavisi de bu sarkma nedenlerine göre çeşitli şekillerde yapılabilir. 

Genetik Meme Sarkmaları 

Genetik nedenler dediğimiz aileden soydan gelen bazı genetik etkenlere göre meme de sarkma meydana gelebilir. Aslında tam tersi de olabilir. 3 çocuk doğuran bir kadın yine memeleri tam ve asimetrik kalabilir. Bu yüzden bunun tam bir nedeni yoktur. Çocuk doğurmasa da bir kadının memeleri sarkabilir. 

Doğum Sonrası Meme Sarkmaları 

Bir kadın doğum sonrasında genelde süt emzirir bebeğine. Bu doğal bir neticedir. Ama bazen emzirme döneminin sonunda memede sarkma kalıntıları görülebilir. Bu Türkiye de en sık görülen nedenler arasında yer alır. Bebek emzirme se de bir kadının memeleri süt dolacağı için dolgun olur. Normal haline döndüğünde yine sarkmalar bir miktar gözlenebilir. 

Aşırı Kilo Alıp Vermeye Bağlı Meme Sarkmaları 

Bir kadın yeme içmesine eğer dikkat etmiyor ise, bu yüzden dolayıda memede yağlanma meydana getirebilir. Bu da zayıfladığında yine göğüs sarkmasına neden olur. Günümüzde bir çok kadın yeme içmesine çok dikkat etmez. Bu yüzden bu nedenden ötürü yapılan ameliyatlar da günümüzde çok fazladır.

Meme Sarkması Tedavi Edilmez ise Sağlığıma Zararı Olur Mu ? 

Meme sarkması sorununu illaki tedavi edilmesi gerekiyor diye bir durum yok. İsterseniz memenin sarkık olması ve sizin o şekilde hayatınıza devam etmenizde bir sakınca yok. Ameliyat olmanız için tek neden estetik kaygılardır. Eğer siz sarkmış bir göğüs ile dolaşmak istemiyorsanız estetik olabilir ve bu sorunu ortalama 1,5 saat içerisinde çözebilirsiniz. 

Yapılabilen Göğüs Estetiği Ameliyatları 

Meme sarkmaları için yapılan ameliyatlar 2 çeşittir. Birincisi silikon protez kullanarak göğüs toparlama işlemidir. Bir diğeri ise, sadece göğüs toparlama ameliyatıdır. Memede ki sarkıklığın derecesine göre sadece meme başı etrafından girilerek ameliyat yapılır. Veya bir diğer yöntem olan tert ” T ” tekniği değimiz yöntem ile meme başından aşağıya doğru biraz daha fazla bir alan açılarak yapılan ameliyatlardır. 

Her iki durumda da sarkmış olan meme düzenlenebilir. Bu ameliyatlarında adına meme dikleştirme ameliyatı da denir. Silikon koymadan yapılan ameliyat dikleştirme silikon ile yapılan da meme büyütme ameliyatıdır aslında… 

Büyük Bir Operasyon Mu ? 

Aslında bizim sık yaptığımız ve aslında bizim için çok basit bir ameliyattır. Yapılacak işlem belirlendikten sonra ameliyathane de kalma süremiz 1,5 saattir. Bu süre içerisinde siz herhangi bir ağrı veya sızı hissetmezsiniz. Bu durum ameliyat sonrasında da devam eder. Verilen bazı ilaçlar ile ameliyat sonrası konfor desteklenir. Sizin ağrı hissetmemeniz için elimizden geleni yaparız.

Ameliyat Sonrası Memede Sarkma Tekrar Eder Mi ?

Meme sarkmasını gidermek için toparlama ameliyatı olmuş bir hasta, ameliyat sonrasında yediklerine içtiklerine dikkat etmelidir. Çünkü hızlı kilo alıp verme konusunu alışkanlık haline getirmiş olan bir hastanın memeleri tekrar sarkabilir. 

Ayrıca çocuk doğuran bir kişi de kendine dikkat etmez ise, tekrar memesinde sarkma gözlenebilir. Bizim tavsiyemiz eğer çocuk doğuracak ise bir kadın doğum sonrasında bu ameliyatı olmayı düşünmelidir. Çünkü deforme olma olasılığı çok yüksektir. Ayrıca bilinmesi gereken bir şey daha var ki, hiç bir zaman ameliyat öncesi haline memeler gelmez. Tekrar deforme oranı ilk hali kadar olmayacaktır.

Bu Sayfa 225 kez Ziyaret Edilmiştir.

Makaleyi Beğendiyseniz, Lütfen Paylaşın...